Zobacz pełną wersję : Jaki telewizor? Wszystko o RTV!
Strony :
1
2
3
4
5
6
[
7]
8
9
10
11
No nie ma, ale życie ma taką cechę, że trzeba iść na kompromisy. W ogóle to straszny golas ten model ST. Nie ma w nim nic co powinien mieć współczesny telewizor. Wiadomości, kawa czy herbata i prognozę pogody będę se nagrywał na zewnętrzny tuner DVBT od starego telewizora mi został.
To trza bylo kupic model ZT i nie marudzic :P
i nie narzekaj, ze on za drogi, bo pisales ze plazmy taniutkie sa w porownaniu do analogicznych led :P
robin102
19-02-2014, 22:50
To trza bylo kupic model ZT i nie marudzic :P
Chyba wersje GT, ale to też w sumie golas dopiero VT ma wszystko co winien mieć TV współczesny :) czyli tuner SAT i PIP. Jak by mnie stać było na VT to już bym się skusił na świetnego LEDa, a tak tylko plazma :( ;) ;)
Rafał_Sz
19-02-2014, 23:05
Trzeba było brać Szajsunga. :-)
robin102
20-02-2014, 00:13
Trzeba było brać Szajsunga. :-)
Fakt Samsungi majom wszystko co współczesny TV mieć powinien. Teraz w marcu bedzie premiera nowego modelu w nietypowym, ale chyba bardzo uniwersalnym rozmiarze 48 cali i całej nowej serii już na ichnich matrycach, bo o dziwo w wielu egzemplarzach TV Samsunga matryce bywały od różnych innych producentów. Np taki co mnie bardzo interesował UE50F6500 ma matryce od firmy AUO, a mniejsza wersja 46 cali już nawet od 3 producentów można trafić :)
Chyba wersje GT, ale to też w sumie golas dopiero VT ma wszystko co winien mieć TV współczesny :) czyli tuner SAT i PIP. Jak by mnie stać było na VT to już bym się skusił na świetnego LEDa, a tak tylko plazma :( ;) ;)
nie nie, z premedytacja napisalem o modelu ZT :) znajdziesz taki u nas w sklepach jeszcze, kosztuje chyba cos ok 19 tys :)
ZT to golas, a nie wypasiony TV - nie ma kamerki ;) :)
Poza tym u nas tylko w jednym rozmiarze 60''
Można go taniej dostać niż 19kzł
robin102
20-02-2014, 00:49
nie nie, z premedytacja napisalem o modelu ZT :) znajdziesz taki u nas w sklepach jeszcze, kosztuje chyba coś ok 19 tys :) Aaaaaa to u nas w lesie na szczęście takich nie ma.
Trzeba bylo brac Samsunga - jesli sa tak niezawodne i naprawialne jak ich dekodery TV-SAT to juz za dwa lata i kilka tygodni mialbys okazje kupic sobie nowy telewizor... ;)
Z drugiej strony mam w domu Samsunga Galaxy I i ciagle dziala - poza wymiana baterii i lekkim hackiem (potrzebowalem Andka 2.3.6) nic nie robilem.
robin102
20-02-2014, 12:59
Trzeba bylo brac Samsunga - jesli sa tak niezawodne i naprawialne jak ich dekodery TV-SAT to juz za dwa lata i kilka tygodni mialbys okazje kupic sobie nowy telewizor... ;)
. Czemu za dwa lata ? Do Samsunga to ja nic nie ma. Porządny producent , porządnych wszystkich wyrobów. Nie przepadam za tą marką właśnie z tego powodu, że produkują wszystko. Lodówka, odkurzacz, TV, telefon, laptop, podzespoły w blaszaku, karty CF do aparatu, kuchenka mikrofalowa, pralka to za dużo w jednym domu. Czuł bym się jak niewolnik wojny koreańskiej :D
Zapomniales jeszcze dodac samochody, bo tez je samsung robi ;)
robin102
20-02-2014, 16:51
I statki w stoczniach do transportowania tych samochodów oraz lokomotywy elektryczne produkują. Jak to wszytko ogarniają doprawdy nie wiem :) aparaty fotograficzne, kamery, tablety, projektory ....... Czego nie produkuje Samsung ?
Chyba tylko oscypków :D
Juz jestes ich niewolnikiem, nie ma chyba wyrobu elektrotechnicznego bez czesci od Samsunga, pomijam juz procesory (nawet polowa iCos jest od nich pomimo smiesznej wojenki miedzy S a A), pamieci, czy sterowniki czegokolwiek, matryce LCD i mozna tak wymieniac w nieskonczonosc.
Kolekcjoner
20-02-2014, 18:54
Nie ma co żałowiać i zaklinać achów i ochów, ta tachnologia nie ma przyszłosci. Dobry TV LED jest tak samo dobry okiem i radością oglądania, a w niektórych aspektach lepszy od plazmotrona, ale niestety takiego za 3,5-4 tys zł się nie kupi :( .
Za więcej też prawdę rzekłszy ciężko ;).
I statki w stoczniach do transportowania tych samochodów oraz lokomotywy elektryczne produkują. Jak to wszytko ogarniają doprawdy nie wiem :) aparaty fotograficzne, kamery, tablety, projektory ....... Czego nie produkuje Samsung ?
Chyba tylko oscypków :D
A czego to nie robi Panas ;).
A czego to nie robi Panas ;).
Oscypków i plazm ;) :)
Kolekcjoner
20-02-2014, 20:07
Na wszelki wypadek oszczędzaj kondensatory ;) :)
Tylko nie bardzo wiem jak to robić ;)?
Czemu za dwa lata ?
A ile daja gwarancji...? ;)
Ja w samsungu sam wymieniałem kondensatory jak się gwarancja skończyła. I tv działa dalej 7lat juz.
Tzn teraz to bardziej wisi sobie w sypialni niż działa, bo od 3tyg ma następcę w salonie.
Tylko nie bardzo wiem jak to robić ;)?
Nie oglądaj telewizji i wyciągaj wtyczkę :)
Ja w samsungu sam wymieniałem kondensatory jak się gwarancja skończyła. I tv działa dalej 7lat juz.
Tzn teraz to bardziej wisi sobie w sypialni niż działa, bo od 3tyg ma następcę w salonie.
W tych nowych może już się to nie udać
robin102
21-02-2014, 00:29
Plazmotron ustawiony i włączony na nie wyśrubowanych parametrach. Zależnie od jasności ekranu, czyli treści, czyli tego co się dzieje na filmie watomierz pokazuje od 170 do 290 ! wat . Pieknie pięknie dokładnie 3 razy tyle co LED 47 calowy też od Pansonica czyli 60-70 wat . Czyli filmy tylko w niedziele, a w tygodniu radio zostaje :)
Może ktoś chce kupić ładną plazmę, fajny egzemplarz, ładnie wyregulowany, nawet folie nie zdjęte i do końca nie rozpakowany :D :D
Boryszuk
21-02-2014, 00:35
Ogladaj telewizor a nie watomierz.
oglądaj filmy na telewizorze nie telewizor jak sugeruje borsuk
robin102
21-02-2014, 00:41
Teraz już nie mogę, no nie mogę, nie dam rady :( ;) Myślałem, że to żarty :) a jeszcze kobieta moja mówi, że się jej źle ogląda bo wszytko takie naturalne, realistyczne jakby nie w telewizorze :D
No i srrrru go do sklepu jak nikt zamożny nie chce tego pięknego TV.
nie igraj z mymi uczuciami ...
Lepiej tort raz w tygodniu niz lebiode i mirabelki caly tydzien... ;)
Poza tym w TV i tak prawie nic ciekawego nie ma....
Pinio.
Nowy ma 5 lat gwarancji. ☺
Rafał_Sz
21-02-2014, 08:52
No i srrrru go do sklepu
Żartujesz, prawda? :)
Buehehe, nie no bo faktycznie ledowy da milion złotych oszczędności. W skali roku to są marginalne różnice przecież.
Z takim podejściem to obstawiam, ze Robin w domu nie pali światła tylko świece, a kupę w WC splukuje deszczowka z wiadra co trzyma na balkonie :P
Z tym poborem energii to lekka przesada.
Oto porównanie zużycia prądu przez LCD i Plazmę:
http://blog.skalibrujtv.pl/2013/04/plazma-czy-led-lcd-w-2013-roku/
Jak widać, przy oglądaniu TV 8 godzin w tygodniu, 16 w weekendy korzystając z plazmy zapłacimy 22 zł więcej.
Czy to dużo...
Zależnie od jasności ekranu, czyli treści, czyli tego co się dzieje na filmie watomierz pokazuje od 170 do 290 ! wat .
Koniecznie musisz się zaprzyjaźnić z opcją wyłączania matrycy i pozostawiania tylko dźwięku ;) :)
A ile żarła twoja ukochana bańka, którą z żalem odstawiłeś?
Pinio.
Nowy ma 5 lat gwarancji. ☺
W Polsce, czy UK?
Z tego co widzę to u nas 2lata. Nie wiem, czy można sobie dokupić kolejne lata u producenta, czy tylko szemrane dodatkowe ubezpieczenia?
UK
Tam wszystko jest inaczej ;) :)
Boryszuk
21-02-2014, 11:10
Robin, mam dla Ciebie rozwiązanie. Realizm podobno fantastyczny a jak dobrze rozegrasz to będzie Cię to kosztować miskę ryżu dziennie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.betzold.pl/is-bin/intershop.static/WFS/Betzold-PL-Site/Betzold-PL/pl_PL/front/XXL/87813_deos.jpg)
Hahahaha - no i muszę przez Ciebie wyczyścić monitor :)
☺☺☺☺☺
Wysłane z mojego GT-I9500
robin102
21-02-2014, 17:16
A ile żarła twoja ukochana bańka, którą z żalem odstawiłeś?
100-120 wat :)
Żartujesz, prawda? :smile:
A czemu nie, 14 dni mam na ewentualny zwrot. To trzeci TV który u mnie w domu na przeciągu miesiąca, może nie ostatni. Do końca lutego jeszcze szmat czasu :)
Oto porównanie zużycia prądu przez LCD i Plazmę:
http://blog.skalibrujtv.pl/2013/04/plazma-czy-led-lcd-w-2013-roku/
.
Dzięki, fajny artykuł. Troszkę tendencyjny,ale w miarę rzeczowy.
100-120 wat :)
I był pewnie 2 razy mniejszy ;)
I był pewnie 2 razy mniejszy ;)
Raczej 4x
Panowie, nie wiem czy słusznie lokuję pytanie tutaj ale warto zaryzykować.
Chodzi o urządzenie Netia Spot. Otóż podpiąłem do tego ustrojstwa dysk. Z Netia Spotem mam spięty TV i PC. Niestety poprzez netia spota TV nie widzi plików mkv. Odtwarza avi, mp3 czy zdjęcia. MKV dla tego zestawu nie istnieje. Oczywiście kiedy dysk podpięty jest pod TV z mkv nie ma żadnego problemu. Czy ktoś wie jak zmusić ten zestaw aby TV widział pliki mkv z dysku podpiętego do Netia Spot'a ?
eristoff
15-03-2014, 20:44
Nie łatwiej zadzwonić do netii i spytać?
Z tego co widze na necie to ten netia spot to jakies dziadostwo jest.
login_87
30-03-2014, 04:35
Koledzy pomóżcie... Przeprowadziłem się, salon mi się trochę zwiększył więc i TV pasowało by powiększyć bo mecze z kanapy z odległości 3m źle się ogląda na 21 calach...
Trochę mnie to irytuje więc zazwyczaj oglądam filmy na komputerze bo mam większy monitor. Co byście mogli polecić? Nie chciałbym przekroczyć 3,5-4k zł. Sygnał narazie jest z naziemnej ale pewnie po zakupie to się zmieni.
Na 3m i za chyba 5tys to polecam sharp 60"
Wysłane z mojego GT-I9300
Lena&TheShadow
30-03-2014, 08:12
LG50PN6500 a za resztę kup sobie jakiś obiektyw.
LG50PN6500 a za resztę kup sobie jakiś obiektyw.
Przeciez to totalne dziadostwo jest, obraz jaki ta plazma generuje to jakas pomylka.
LG i plazma to najgorsze polaczenie jakie moze byc. Niestety ale oni produkuja najgorsze plazmy.
Jeszcze mozna dostac fajne Panasonici w sklepach, ale trzeba sie spieszyc bo to juz koncowki.
login_87
30-03-2014, 13:46
Mowisz o p50st60e ??
Co byście mogli polecić?
Dwa słowa: Plazma Panasonic.
Wszystko inne, niezależnie od ceny, wyrzuca się przez okno po porównaniu z plazmą. Proszę poczytać opinie ludzi którzy mieli doświadczenia zarówno LCD i plazmą, np niedawne relacje P. Roberta (robin102). Wycinek z jednego z postów: "Obraz LED kontra plazma to zupełnie dwie inne bajki. Nawet nie powinno się tego porównywać, który lepszy, który gorszy. Po prostu zupełnie inne nieporównywalne obrazy." Chwalących LCD proponuję nie czytać, oni nie wiedzą o czym piszą. ;)
Mowisz o p50st60e ??
To jest naprawde fajny i dobry tv. mozna brac w ciemno. mi sie marzy model ZT najlepiej w 60 calach, ale niestety cena powala :/ Poki co moj panas p42s10e nie chce sie zpesuc i swietnie jeszcze sobie rade daje po 5 latach swiecenia :) smiem twierdzic, ze najnowsze LCD mu nie dorownuja jezeli chodzi o jakos obrazu :)
Wstaw go do sypialni na zasłużoną emeryturę. :-D
Ja tak zrobiłem.
login_87
30-03-2014, 14:42
hehe taki 60 zt tez mi się marzy no ale właśnie cena... Myslalem tez nad 55st60 ale roznica w cenie jest zbyt duza... :/ W taki razie jutro będę zamawiał, bo juz coraz trudniej z dostępnościa tego modelu. Jak zawiśnie to sie pochwalę :)
Lena&TheShadow
30-03-2014, 14:43
Przeciez to totalne dziadostwo jest, obraz jaki ta plazma generuje to jakas pomylka.
LG i plazma to najgorsze polaczenie jakie moze byc. Niestety ale oni produkuja najgorsze plazmy.
Jeszcze mozna dostac fajne Panasonici w sklepach, ale trzeba sie spieszyc bo to juz koncowki.
Widzisz mnie to, że Tobie się obraz z plazmy LG nie podoba jakoś kompletnie nie przeszkadza.
5 letni panas to kupa przy którejkolwiek nowej plazmie LG z serii HD ot taka dygresyja :D
EDIT: TV włączam raz dziennie na 40 minut i dużo fajniej mi się wydaje pieniądze na inne pierdoły. Powieszenie sobie na ścianie 5tyś, z których połowę po roku wywalę do smieci jakoś średnio mnie jara.
5 letni panas to kupa przy którejkolwiek nowej plazmie LG z serii HD ot taka dygresyja :D
Jestes w wielkim bledzie. LG nadal nie osiagnelo poziomu Panasa sprzed tych 5 lat. LCDki robia dobre, ale plazmy od nich leza i kwicza.
login_87
03-04-2014, 19:58
hehe taki 60 zt tez mi się marzy no ale właśnie cena... Myslalem tez nad 55st60 ale roznica w cenie jest zbyt duza... :/ W taki razie jutro będę zamawiał, bo juz coraz trudniej z dostępnościa tego modelu. Jak zawiśnie to sie pochwalę :)
To się chwalę... jeszcze nie wisi ale stoi.
I mam problem. TV nie chce mi się połączyć z siecią. Czasem na problemy zeby ja wogóle znaleźć. Raz udało mi się połączyć ale po wyjściu z menu tracę połączenie. Myślicie, że lepiej będzie jak podepnę kabel?
To się chwalę... jeszcze nie wisi ale stoi.
I mam problem.
Gdybyś miał odwrotnie, to dopiero mógłby być problem ;) :)
login_87
08-04-2014, 12:29
Podpiałem kabel i hula aż miło... Więc co może być przyczyną, że nie łączy się przez wi fi??
robin102
08-04-2014, 15:12
Dwa słowa: Plazma Panasonic.
Wszystko inne, niezależnie od ceny, wyrzuca się przez okno po porównaniu z plazmą. Proszę poczytać opinie ludzi którzy mieli doświadczenia zarówno LCD i plazmą, np niedawne relacje P. Roberta (robin102). Wycinek z jednego z postów: "Obraz LED kontra plazma to zupełnie dwie inne bajki. Nawet nie powinno się tego porównywać, który lepszy, który gorszy. Po prostu zupełnie inne nieporównywalne obrazy." Chwalących LCD proponuję nie czytać, oni nie wiedzą o czym piszą. ;)
Chyba nawet niepotrzebnie użyłem słowa KONTRA w swej wypowiedzi, bo jak patrze z perspektywy to obrazy w TV LED i Plazmotronie są dla mnie tak inne, mają tak inne cechy, że w zasadzie porównywać ich nie należy. Plazma to tv na wieczór, LED to tv na dzionek i nawet bardzo słoneczne południe. Trzeba wybrać jaki sposób prezentacji obrazu bardziej odpowiada, czy bardziej naturalny, realistyczny, może ciut kinowy w plazmotronie, czy taki na gorąco i na kolorowa w tv LED, czego zapewne też są zwolennicy. LED za cyrka 8 tys zł już już już ....... mógł by być tak z 50 cali chociaż.
Dzisiaj na ibood Samsung 55”UE55HU6900 Ultra HD za 5015 zł lub LG NANO FULL LED ULTRA HD SMART TV (55LA9709) za 5855 zł.
Może ktoś się skusi :)
enforces
13-05-2014, 11:19
Z tych dwóch to lepiej moim zdaniem prezentuje się na papierze i z wyglądu LG. :)
enforces
13-05-2014, 11:20
Btw. Mogliby dać jakiś zestaw kina domowego do tych telewizorów na Ibood. Poluję od jakiegoś czasu na jakieś kino LG właśnie czy coś.
Rafał_Sz
13-05-2014, 13:21
LG już wyprzedali. Nieźle.
enforces
14-05-2014, 19:40
LG już wyprzedali. Nieźle.
No mówiłem że zarąbisty sprzęt ma LG. Ogólnie rzecz biorąc cena była ok.
Druga kwestia jest taka, że obecny sRGB-o centryczny stan nie będzie trwać w nieskończoność - nowy standard telewizyjny Rec.2020 zakłada wściekle szeroki gamut, szerszy nawet od obecnego standardu kinowego. Niebawem więc należy się spodziewać popularyzacji telewizorów i projektorów szerokogamutowych, a w ślad za telewizją pójdą wyświetlacze komputerowe, laptopy, tablety, smartfony, smartwatche, smartsracze i wszelkie insze ujostwo co tylko świeci na kolorowo.
Nie jestem przekonany. To czy jakaś technologia się pojawi i czy będzie popularna, to też kwestia kosztów jej wprowadzenia. Tylko jeżeli koszta produkcji nie będą znacznie większe ( wliczając wszelkie koszta QC, R&D, tec ) to stanie się to tak szybko popularne.
Nie jestem przekonany. To czy jakaś technologia się pojawi i czy będzie popularna, to też kwestia kosztów jej wprowadzenia. Tylko jeżeli koszta produkcji nie będą znacznie większe ( wliczając wszelkie koszta QC, R&D, tec ) to stanie się to tak szybko popularne.
Technologia już się*pojawia i będzie popularna bo nie będzie innej alternatywy (tak jak obecnie praktycznie już nie kupisz TV nie FullHD). To nie jest kwestia przekonań tylko decyzji, które już zapadły i standardu, który właśnie wchodzi w życie - w JP docelowo przed 2018 będzie TV UHD i to 8k.
I wszyscy wymienią setki milionów telewizorów, ekranów i rzutników, które będą tańsze od poprzednich i dostępne dla każdego bez problemu. Pozwólcie, że będę sceptyczny.
Pisząc o "pojawianiu się technologii" miałem na myśli jej popularyzację. To, że mamy technologię produkcji to jedno. Akurat FullHD żadną wielką rewolucją technologiczną nie było, a jego wprowadzanie trochę trwało. Taka TVP wprowadzała "eFHaDe" przez kilka lat.
Nagrywać w 4k, 8k, czy więcej nie jest tak trudno - kamer jest kilka tysięcy i nawet jak kosztują po kilka milionów, to 100 milionów ludzi która musi kupić telewizor za kilka tysięcy jest jednak o kilka rzędów większym wydatkiem. Samo przesłanie sygnału 4k czy 8k jest znacznie bardziej skomplikowane, bo ilość danych się zwiększa.
Mój brak przekonania jest w kwestii Twojego określenia "Niebawem" Dla mnie to perspektywa minimm kilku lat, do kilkunastu, a to bardzo długi okres czasu.
b) z pewnego zrodla wiem jakie tv sie beda sprzedawac za 2-3 lata na rynku swiatowym i za jakies 4-5 w naszej republice bananowej
Temu, że będą na rynku, nie przeczę.
Technologia już się*pojawia i będzie popularna bo nie będzie innej alternatywy (tak jak obecnie praktycznie już nie kupisz TV nie FullHD). To nie jest kwestia przekonań tylko decyzji, które już zapadły i standardu, który właśnie wchodzi w życie - w JP docelowo przed 2018 będzie TV UHD i to 8k.
Nie porównujmy się do Japonii. Tam wszystko jest przynajmniej 10 lat wcześniej.
Tak więc u nas gdzieś do 2030 roku nie spodziewałbym się większych zmian.... no może poza przejściem na prawdziwe 1080p, zamiast przeskalowane 720p do FHD.
Temu, że będą na rynku, nie przeczę.
to ze cos bedzie w naszym cudnym kraju za 15 lat nie oznacza ze na calym swiecie nie bedzie standardem za 3-4lata
Polska jest byla i bedize drugo- lub trzeciorzednym rynkiem zbytu dla duzych koncernow i przez wiele lat to sie jeszcze nie zmieni. dlatego strategie marketingowe i wdrozeniowe dotyczace nowego sprzetu u nas przebiegaja znacznie wolniej
To, czy telewizja będzie raczyła nadawać w UHD nie ma większego znaczenia, natomiast najprawdopodobniej szybko zacznie nadawać zgodnie z zaleceniem ITU-R BT.2020, tj. w szerokim gamucie. Sądzę, że nowe telewizory LCD UHD będą już podświetlane GBr LED, a OLED będą już wyłącznie szerokogamutowe, do tego dojdą projektory laserowe.
Po wprowadzeniu OLED ceny LCD GBr UHD spadną, a same OLEDy powinny tanieć szybciej inż LCD. Całość ma wszelkie dane po temu, by została wprowadzona szybciej i sprawniej, nawet w naszym słodkim kraju - kwestia rozwoju kablówki, internetu itd. HDTV było wprowadzane w zupełnie innych okolicznościach przyrody, nie mogli dogadać się co do standardu, technologia też*była na innym poziomie. Za dwa-trzy lata jak ten cały szit zacznie trafiać na rynek akurat pierwszym użyszkodnikom LCD ich telewizorki zdążą się znudzić, albo zepsuć - na zachodzie już teraz jest coraz większa sraczka na UHDki. Kombinacja ultra wysokiej rozdzielczości, szerokiego gamutu i - po wprowadzeniu OLED - wysokiego kontrastu - da bardziej kinowy, przestrzenny, klarowny, czysty obraz. To będzie dawało po oczach, różnica będzie zdrowo ryć beret, to powinno się bardzo ładnie sprzedawać i przyjmować...
Nawet zaś jeśli w Polandii te nowalije będą opornie rozkwitać, to gdzie indziej pójdzie to zdecydowanie sprawniej - vide przykład dżapański. A skoro telewizorki staną się bardziej kolorowe, to cała reszta komórek, tablecików, laptopików itp. pójdzie w ślad za telewizornią. Chcąc nie chąc kupując nowy telewizorek/słuchawkę/tablecik/komputerek wpakujemy się w szeroki gamut, na oko to kwestia 2-3 lat i to niezależnie od TVP/TVN i inszych Polsatów.
Johanan a mnie rozbrajaja ludzie ktorzy lepiej wiedza czego ja potrzebuje do swojej pracy.
Słuchaj, Twoja robota, to absolutnie Twoja sprawa i ja do tego nic nie mam, ale dziwię się tylko, że facet, który jednak wydawałoby się wie coś o fotografii, nie ma ochoty zobaczyć na ekranie swojego monitora np. 14. bitowego nefa.
Wybacz, ale teraz, to już poleciałeś w inny wymiar...
Możesz mi pokazać to niekastrowanie obrazu w AdobeRGB w 8 bitowym JPEGu ??
Wyraźnie widać, że twoja wiedza potrzebuje uzupełnienia...
...
Nie traktuj mnie protekcjonalnie, bo to zakrawa na komedię. :D
Czytaj ze zrozumieniem teksty które masz przed oczyma, to będzie nam łatwiej rozmawiać.
To, co znajdzie się, albo i nie (bo to żaden mus), w 8. bitowym jotpegu, to zupełnie odrębna sprawa, a to co masz na ekranie przed nosem, to również kompletnie inna bajka. ;)
To, czy telewizja będzie raczyła nadawać w UHD nie ma większego znaczenia, natomiast najprawdopodobniej szybko zacznie nadawać zgodnie z zaleceniem ITU-R BT.2020, tj. w szerokim gamucie. Sądzę, że nowe telewizory LCD UHD będą już podświetlane GBr LED, a OLED będą już wyłącznie szerokogamutowe, do tego dojdą projektory laserowe.
UHD w Europie bardzo bardzo długo będzie w kompletnych powijakach, jako że tuż przed chwilą ludziska zaopatrzyli się w urządzenia FHD, nie spodziewam się zatem, by zechcieli swoje piękne telewizory wystawić na trawnik przed dom i lecieć do sklepu po kolejne zabawki, tym razem w nowym standardzie.
Zresztą po co, skoro dla UHD istnieją praktycznie tylko materiały reklamowe, bo transpondery już uginają się pod ciężarem FHD i nic nie wskazuje, by sytuacja miała się jakoś poprawić.
Co do szerokiego gamutu zgoda, jako że faktycznie ostatnimi czasy sprzedano sporo sprzętu tego rodzaju, który nie wykorzystuje przez nadawców swoich możliwości, a szkoda, bo wielu naszych kolegów, miałoby szanse dojrzeć, choćby poprzez telewizyjny panel. ;)
ps. UHD, to w pewnym sensie oszustwo, jako że ekrany o podwyższonej rozdzielczości są jednak znacznie większe.
ThomasVoland
03-07-2014, 14:04
Co do telewizji - Porównywanie FHD do UHD nie ma sensu - UHD rozwija się nieporównywalnie szybciej niż FHD. Poza tym kiedyś wszyscy liczyli na tradycyjną TV, a obecnie jak dla kogoś liczy się jakość, to jest nauczony, że w TV nie ma czego szukać. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zwykły Kowalski, który ma TV FullHD, myśli, że ogląda na nim filmy FullHD prosto z NC+.
VOD rozwinęło się bardzo dobrze (oczywiście nie mam na myśli Polski), a tam będzie wielka walka na treści w wysokiej jakości. Netflix udostępnia je już teraz (trzeba mieć odbiornik UHD żeby je przeglądać). Niewiele, ale to dopiero początek. Ja bardzo od kiedy mam w miarę duży ekran, bardzo czekam na UHD. A gadanie że to nie potrzebne jest i zawsze będzie - te same osoby narzekały pewnie jak się pojawiły telewizory 21", że są za wielkie, bo przecież na 13" wszystko widać, a teraz uważają że 70" to maksimum, bo przecież na większych trzeba będzie ruszać głową tam i z powrotem i oglądać tylko kawałek ekranuâŚ
By TV UHD miał sens, to przy typowej odległości oglądania "w dużym pokoju" przyjmijmy 3 metry od ekranu, potrzeba ekranu o przekątnej tak od 80" w górę ... inaczej nie będzie widać różnicy między FHD a UHD.
Ja bardzo od kiedy mam w miarę duży ekran, bardzo czekam na UHD.
Dwa pytania:
1 - jak daleko masz ekran od oczu
2 - jak duży masz ekran
... bo wiesz ... nawet na 24" będzie różnica między FHD a UHD ... z odległości 75 cm.
ThomasVoland
03-07-2014, 18:29
W telewizorach UHD 80" raczej nie będzie niczym niezwykłym. Na pewno standard będzie dużo większy niż obecnie.
Dwa pytania:
1 - jak daleko masz ekran od oczu
2 - jak duży masz ekran
... bo wiesz ... nawet na 24" będzie różnica między FHD a UHD ... z odległości 75 cm.
1. 3,5 metra
2. 100" (ekran ramowy + projektor). Niestety przy tej odległości, żeby był efekt jak w kinie (okolice środkowych rzędów), to trzeba większego ekranu. O ile do seriali sprawdza się jeszcze w miarę OK, bo proporcje 16:9, to do filmów kinowych można o wiele lepiej. Tzn. jak będę miał więcej miejsca, to na pewno ekran wymienię na większy, aczkolwiek oglądany będzie z nieco większej odległości. Ale to jak już UHD będzie powszechne (myślę że za 2-3 lata).
ps. UHD, to w pewnym sensie oszustwo, jako że ekrany o podwyższonej rozdzielczości są jednak znacznie większe.Czyli powinny być takiej samej wielkości jak stare, by nie było widać różnicy między FHD a UHD? (:
Czyli powinny być takiej samej wielkości jak stare, by nie było widać różnicy między FHD a UHD? (:
Wielkość piksela narzuca ograniczenia, dlatego nie każdy panel reklamowany jako UHD, można za taki uznać.
Jakoś dolna granica przekątnych paneli dla telewizorów o podwyższonej rozdzielczości, to ok. 60-65", a to już rodzi koszta, które nie każdy zniesie, przynajmniej na razie.
Paradoksalnie, wykonanie matrycy UHD o mniejszych rozmiarach, niż wspomniane również sprawia spory kłopot, za którym idą i koszta, więc tymczasem pat jest w obydwie strony. ;)
UHD jakakolwiek, czy 4, czy 8k, to nie jest technologia dla biedaków.
Prędzej do sprzedaży trafią (i już trafiają), odbiorniki FHD potrafiące skalować odpowiednio obraz UHD i obsługujące odpowiedni dla tej tej technologii kodek, czyli odpowiedniki HD Ready dla technologii FHD.
A tak na marginesie tych wynurzeń trzeba zaznaczyć, że technologia FHD nie została nigdy w pełni wykorzystana, a obecne europejskie standardy telewizyjne dla HD, to marne 1080i, czyli połowa tego, co można z tej technologii
wyciągnąć.
Ciągłym problemem jest też oszczędność nadawców, którzy nie nadają ze stałym bitrate w jakości 16Mb/s nawet transmisji sportowych, praktycznie jedyny wyjątek stanowi tu Eurosport HD, który trzyma stały bitrate ok. 10Mb/s.
Reszta nadawców, ciągle uskutecznia przekaz ze zmiennym bitrate na średnim poziomie ok. 5-6 Mb/s, co stanowi co najwyżej 1/3 prawdziwego HD.
I nawet w obecnym rzeczy stanie ciągle brakuje miejsca na transponderach, zarówno na 13,0E, jak i na 19,2E, z których to satelitów większość Europy czerpie sygnał, skąd zatem wziąć miejsce na UHD ???
I nawet w obecnym rzeczy stanie ciągle brakuje miejsca na transponderach, zarówno na 13,0E, jak i na 19,2E, z których to satelitów większość Europy czerpie sygnał, skąd zatem wziąć miejsce na UHD ???
FTTH i wszystko po świetle ;)
W telewizorach UHD 80" raczej nie będzie niczym niezwykłym. Na pewno standard będzie dużo większy niż obecnie.
Zgodnie z moim rozumieniem kosztów produkcji, 60-80" ekrany będą droższe niż te mniejsze które są popularne dziś. W realiach Polski zupełnie tego nie widzę, chyba że dojdzie do poważnych zmian w zupełnie odwrotną stronę niż idzie to teraz ( ale tutaj oczywiście wkraczamy w politykę... ). Na chwile obecną, patrząc po rozkładach zarobków, nie będzie tłumów wyrzucających na śmietnik stare 40-50" telewizory, nawet biorąc pod uwagę przekłamania w danych GUSowskich.
FTTH i wszystko po świetle ;)
...
Powiem Ci, że to w ogóle są jakieś korporacyjne jaja z konsumentów, skoro można by było dać ludziskom prawdziwy 1080p (ok. 30Mbps), nie tylko za pomocą H.264, ale i H.265, gdzie dałoby się ograniczyć koszty i pokazać piękny obraz w 10. bitowym kolorze, ale po co, skoro zamiast tego można sprzedać następne telewizory, które są o wiele droższe, i do których potrzebna kompletna rewolucja nie tylko w naszych domach, ale i u nadawców, i na orbicie.
Gdzie w tym logika, to nie wiem?
Nawet rozumiem producentów, którzy absolutnie nie liczą się z potencjalnymi klientami i bez żadnych oporów robią im wodę z mózgu, ale gdzie w tym wszystkim brukselskie regulatory, których urzędnicy wygniatają tylko bezproduktywnie miękkie fotele w swoich klimatyzowanych gabinetach?
Mamy na razie jeden kanał w pseudo UHD na HB na TP 10,930H, gdzie pojemność całego TP jest coś ok. 58Mbps, a na potrzeby przekazu wykorzystywanych jest tylko marna połowa całej przepływności, czyli coś ok. 27 Mbps, ale to zwyczajny śmiech na sali i tyle tego.
To już angielski SKY miał lepsze testy, gdzie przepływność była na poziomie ok. 40Mbps.
To cały czas tylko bajeczki, a głupi ludzie kupują telewizory UHD, tylko nie wiadomo po co.
To cały czas tylko bajeczki, a głupi ludzie kupują telewizory UHD, tylko nie wiadomo po co.
Bo nie będzie innych ;)
Czornyj, ja wiem, że żyjemy w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm, ale musisz też brać pod uwagę, że nic nie kupią, aż się stare zepsuje...
Czornyj, ja wiem, że żyjemy w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm, ale musisz też brać pod uwagę, że nic nie kupią, aż się stare zepsuje...
Kupią, kupią - jakby nie kupowali, to by producenci nie wprowadzali UHD z poszerzanym gamutem i inszymi cudami na kiju.
Kiedyś pewnie kupią, ale nie będzie tak, że w ciągu 1-2 lat wszyscy, bądź znaczna większość wymieni...
ThomasVoland
04-07-2014, 08:41
I nawet w obecnym rzeczy stanie ciągle brakuje miejsca na transponderach, zarówno na 13,0E, jak i na 19,2E, z których to satelitów większość Europy czerpie sygnał, skąd zatem wziąć miejsce na UHD ???
Z Internetu - to o czym pisałem wcześniej - jak komuś zależy na jakości, to raczej go nie obchodzi zbytnio TV (bo już nas nauczyło, że nie ma co na nie liczyć pod względem jakości), tylko usługi dostępne przez SmartTV. Oczywiście nie może to działać tak jak obecnie np. w Samsungach (chyba że w nowszych modelach już się uporali ze stabilnością i szybkością działania?), ale że da się zrobić to porządnie pokazuje chociażby AppleTV. Wtedy pozostaje wybrać usługodawcę typu Netflix i filmy oglądać na nim, albo filmy udostępniane bezpośrednio przez producenta telewizora. Ale na to bym specjalnie nie liczył i skupił się jednak na porządnym VOD. Zostaje jeszcze BluRay w nowszej wersji, aleto raczej na specjalne okazje, a nie na co dzień.
Da się tę dyskusję wydzielić do wątku o TV?
Bo nie będzie innych ;)
A prawda prawda, wiadomo, argumenty siły, tyle że to nie na teraz, tylko co najwyżej na lata dwudzieste, gdzie przewiduje się na całym globie ok. 300 kanałów w jakości UHD, z których pewnie większość w Azji i obydwu Amerykach. ;)
Z Internetu - to o czym pisałem wcześniej ...
...
A istnieją w Polandii łącza, zapewniające co najmniej stałych 50 Mbitów, chyba że mówimy tu o jakichś substytutach UHD?
A istnieją w Polandii łącza, zapewniające co najmniej stałych 50 Mbitów, chyba że mówimy tu o jakichś substytutach UHD?
50Mbps down można mieć i to całkiem stabilnie ( znajomy ma światło od netii za grosze 120/50 czy coś w tym guście i działa mu to stabilnie, sprawdzane do kilku dedyków w hetznerze, ovh ). Problem w tym, że jak większa ilość ludzi, zacznie sobie streamować do domów 50Mbps to sieci ISP nie wytrzymają. Z resztą content delivery też wymaga infrastruktury i nowych technologii, bo protokoły sieciowe i konstrukcja internetu w tej chwili nie zostały zaprojektowane z myślą o dużym ruchu multicastowym, a wysyłanie stream 50Mbps do 200 odbiorców unicastami... to 10Gbps ruchu sieciowego wychodzącego. Sporo ;)
A na chwilę obecną, patrząc na to jakie prędkości internetu ludzie mają, to stabilne 30Mbps jest marzeniem wielu polaków. Ja, mieszkając w ścisłym centrum Warszawy mam ledwo łącze od orange synchronizujące się na 54/5 z zadeklarowanych 80/10. Alternatywy konsumenckiej - brak. Jedyne co mogę zrobić to biznesowe łącze światłowodowe. 3.5k za 100Mbps.
ThomasVoland
04-07-2014, 11:19
A istnieją w Polandii łącza, zapewniające co najmniej stałych 50 Mbitów, chyba że mówimy tu o jakichś substytutach UHD?
Już pisałem, że VOD się nie odnosi do Polski, bo w niej tych najlepszych usług nie ma. Ale jeśli chodzi o prędkość, to ja mieszkałem na totalnym zadupiu, gdzie neostrada 1MB była max 3 lata temu (i to z wielkimi problemami). Teraz jest tam standardem 24Mb po radiu (pefekcyjnie działającym, bo wcześniejszy dostawca radiowy to był jakiś żart i nie wiedział co robi), albo 100 Mb światłowodem - rok temu było to kilometr dalej, ale z tego co wiem jest już wszędzie bo cały czas rozbuodwują infrastrukturę. W mieście 6 km stamtąd w radio się nie bawią, jedynie kabel - najtańszy pakiet 50 zł/miesiąc zawiera 100 Mb/s (wg. umowy i speedtest.net) i chyba 1,5 uploadu, wyższe pakiety to większy upload. Jak firma bierze dofinansowanie z UE na rozbudowę infrastruktury, to musi dostarczyć 100 Mb/s w ciągu bodajże 2 lat, żeby je dostać i nie stracić. Plus wprowadza prawdziwie nielimitowane LTE, więc net mobilny w końcu będzie miał sens. Oczywiście jest pełno miejsc z dużo gorszym dostępem do Internetu, ale skoro nawet w malutkich wioskach jest coraz lepiej, to w większych tym bardziej będzie. No i jeszcze pozostaje problem taki, że zdecydowana większość ludzi korzysta z urządzeń dostarczonych za darmo przez providera, a te niestety są niemal zawsze beznadziejne i powodują problemy.
PS. Do UHD Netflix wymaga od 25Mb/s żeby nie czekać na buforowanie.
...
PS. Do UHD Netflix wymaga od 25Mb/s żeby nie czekać na buforowanie.
Czyli dokładnie tak jak się spodziewałem i dostarczają jedynie nędzny erzac UHD, co zupełnie nie rekompensuje wydatku 20k na porządny telewizor.
25Mbps, to średnia jakość BD, więc żadna rewelacja (!).
ThomasVoland
04-07-2014, 12:25
OD 25Mb. Masz więcej, to dostajesz lepszy obraz tak jak do tej pory było z HD. Jakie jest maximum nie mam pojęcia.
Jako podsumowanie, zamieszczę link do wydłubanego w sieci tekstu, który tu bardzo pasuje: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-telewizor-4k-uhd.html .
Wynika z niego jedno, że technologia UHD jest jeszcze na tyle młoda i niedoskonała, że jeśli ktoś chce wydać dobrze swoje pieniądze, to powinien jeszcze dość długo wstrzymać się z zakupem telewizora w tym nowym standardzie.
50Mbps down można mieć i to całkiem stabilnie ( znajomy ma światło od netii za grosze 120/50 czy coś w tym guście i działa mu to stabilnie, sprawdzane do kilku dedyków w hetznerze, ovh ). Problem w tym, że jak większa ilość ludzi, zacznie sobie streamować do domów 50Mbps to sieci ISP nie wytrzymają. Z resztą content delivery też wymaga infrastruktury i nowych technologii, bo protokoły sieciowe i konstrukcja internetu w tej chwili nie zostały zaprojektowane z myślą o dużym ruchu multicastowym, a wysyłanie stream 50Mbps do 200 odbiorców unicastami... to 10Gbps ruchu sieciowego wychodzącego. Sporo ;)
Parę lat temu, gdy mieszkałem w akademikach jednej z większych uczelni technicznych w Polsce był problem z zapychającym się łączem (jakieś 400 Mbit, z tego co pamiętam). Problemy jak ręką odjął (wykorzystanie łącza spadł o jakieś 30%) po wprowadzeniu cache'owania Youtube'a - tak naprawdę kilkadziesiąt najpopularniejszych filmów generowało znaczącą część ruchu. Podejrzewam, że przypadku VOD ISP są w stanie poradzić sobie podobnie.
A tak na marginesie tych wynurzeń trzeba zaznaczyć, że technologia FHD nie została nigdy w pełni wykorzystana, a obecne europejskie standardy telewizyjne dla HD, to marne 1080i, czyli połowa tego, co można z tej technologii
wyciągnąć.W 1080i@50 FPS można przesłać 1080p@25 FPS ... chyba tak są wszystkie filmy nadawane (tv informuje że wyświetla 1080i 50 fps, ale realnie jest 25 fps 1080p). Oczywiście do sportu, wolałbym 1080p@50 FPS a nie 1080i@50 FPS
Wielkość piksela narzuca ograniczenia, dlatego nie każdy panel reklamowany jako UHD, można za taki uznać.
Jakiego panelu UHD nie można uznać panelem UHD Twoim zdaniem i dlaczego?
W 1080i@50 FPS można przesłać 1080p@25 FPS ... chyba tak są wszystkie filmy nadawane. Oczywiście do sportu, wolałbym 1080p@50 FPS a nie 1080i@50 FPS
Do sportu bieganego, np. piłki kopanej, najlepszy dzisiejszy standard telewizyjny, to 720p, a nie 1080i.
Każdy progres będzie tu lepszy, dlatego transmisje z mundialu najlepiej oglądać za pośrednictwem niemieckiej telewizji.
ps. Nie istnieje w Europie telewizyjny standard 1080p25, czy 1080p50, to standardy dla odtwarzaczy DVD i BD.
ps. Nie istnieje w Europie telewizyjny standard 1080p25, czy 1080p50, to standardy dla odtwarzaczy DVD i BD.Kup sobie kartę TV do PC i zobacz jak wygląda klatka obrazu z filmu pełnometrażowego nadawanego poprzez telewizję (pomimo 1080i@50FPS jest FIZYCZNIE 1080p@25FPS - można wyróżnić 25 różnych, jednolitych klatej/sek, nie poszarpanych przeplotem) i nie kłuć się ze mną, jak się nie znasz, bo to już sprawdzałem (i to dawno temu), mam nawet film zgrany z TV SAT, niby przeplot 50 fps 1080i, a na prawdę jest porządny progresywny 25 fps 1080p.
Do sportu bieganego, np. piłki kopanej, najlepszy dzisiejszy standard telewizyjny, to 720p, a nie 1080i.Przede wszystkim pisałem o 1080P a nie 1080i. ... i teraz do sedna: jaki problem dodać "standard telewizyjny" 1080p 50 FPS ? Po dzisiaj dostępnej technologii DVB-T2 + przy dzisiaj dostępnych kodekach HEVC można to zrobić z palcem w d... ... no ale jak Ty wolisz 720p 50 FPS od 1080p 50 FPS to ... :]
Kup sobie kartę TV do PC i zobacz jak wygląda klatka obrazu z filmu pełnometrażowego nadawanego poprzez telewizję (pomimo 1080i@50FPS jest FIZYCZNIE 1080p@25FPS - można wyróżnić 25 różnych, jednolitych klatej/sek, nie poszarpanych przeplotem) i nie kłuć się ze mną, jak się nie znasz, bo to już sprawdzałem (i to dawno temu), mam nawet film zgrany z TV SAT, niby przeplot 50 fps 1080i, a na prawdę jest porządny progresywny 25 fps 1080p.
Ani myślę się z Tobą kłócić. :D Polonisto telewizyjny Ty nasz.
Choć mówisz ... bzdury, jako, że standardem telewizyjnym dla HD jest 1080i25, a nie jakieś 1080i50.
Przede wszystkim pisałem o 1080P a nie 1080i. ... i teraz do sedna: jaki problem dodać "standard telewizyjny" 1080p 50 FPS ? Po dzisiaj dostępnej technologii DVB-T2 + przy dzisiaj dostępnych kodekach HEVC można to zrobić z palcem w d... ... no ale jak Ty wolisz 720p 50 FPS od 1080p 50 FPS to ... :]
No, jeżeli jesteś władny mieszać w standardach telewizyjnych, to śmiało, rewolucjonisto Ty nasz. :D
mówisz ... bzdury, jako, że standardem telewizyjnym dla HD jest 1080i25, a nie jakieś 1080i50.Jakiś dowód na to, że "mówię bzdury"?
Mówisz, ponieważ wygląda na to, że nie rozumiesz idei przeplotu, gdzie wyświetlane są półobrazy w postaci linii parzystych i nieparzystych w ciągu zadanego czasu, w tym wypadku w ciągu jednej sekundy.
Takoż o standardzie z przeplotem NIGDY nie da się powiedzieć, że jest równoważny z progresywnym, gdzie wyświetlane są w zadanym czasie pełne obrazy.
Dlatego właśnie standard 720p50, będzie zawsze lepszy, szczególnie do wyświetlania scen dynamicznych, od standardu 1080i25, gdzie rzeczywiście w ciągu sekundy uzyskujemy 25 pełnych klatek, tyle że uzyskanych z wyświetlonych dwóch półobrazów, tj. 25 klatek z liniami parzystymi i 25 z liniami nieparzystymi, ze wszystkimi tego niekorzystnymi dla scen dynamicznych konsekwencjami, tj. rozmycia, artefaktów itp.
Dlatego właśnie standard 720p50, będzie zawsze lepszy, szczególnie do wyświetlania scen dynamicznych, od standardu 1080i25, gdzie rzeczywiście w ciągu sekundy uzyskujemy 25 pełnych klatek, tyle że uzyskanych z wyświetlonych dwóch półobrazów, tj. 25 klatek z liniami parzystymi i 25 z liniami nieparzystymi, ze wszystkimi tego niekorzystnymi dla scen dynamicznych konsekwencjami, tj. rozmycia, artefaktów itp.
1) Nie ma takiego standardu jak 1080i25.
2) 25 klatek z liniami parzystymi i 25 klatek z liniami nieparzystymi, to 1080i50 , lub inne i50, nie i25.
Takoż o standardzie z przeplotem NIGDY nie da się powiedzieć, że jest równoważny z progresywnym, gdzie wyświetlane są w zadanym czasie pełne obrazy.
Film pełnometrażowy, np. "Gladiator", jest nagrany kamerą 23,97 FPS i są to klatki progresywne. W TV Polskiej, film jest przyspieszany, tak by było 25 FPS. Następnie pierwsza klatka tego filmu, w telewizji np. 1080i, jest zakodowana jako dwa obrazy, jeden z liniami parzystymi i drugi z liniami nieparzystymi. Dla tego zmieniając sam nagłówek przechwyconego strumienia VIDEO z TV cyfrowej 1080i50 na 1080p25 otrzymujemy ładny, niezniekształcony obraz 25 progresywnych klatek/sek, bez potrzeby rekompresji. Dla tego napisałem, że poprzez 1080i50/576i50 da się przesłać (i się przesyła!) 1080p25/576p25.
Kolekcjoner
07-07-2014, 20:22
Tzn. jak będę miał więcej miejsca, to na pewno ekran wymienię na większy, aczkolwiek oglądany będzie z nieco większej odległości. Ale to jak już UHD będzie powszechne (myślę że za 2-3 lata).
Ja bym dodał tylko jedno zero do tych lat i może się to sprawdzi ;).
Są zerowe szanse że w tak krótkim czasie cokolwiek się zmieni, choć wiem że wielu producentów nie śpi po nocach żeby tak było. Najlepszy przykład jaką kichą rynkową okazało się 3D, czy niedawna premiera OLEDów. Natomiast gamut to słowo moim zdaniem rynkowo niesprzedawalne, jak sprzedawca z czymś takim w sklepie wyjedzie to klient zabije go śmiechem i pójdzie do sklepu gdzie sprzedadzą mu "zwykły" telewizor z plastikowym obrazem ale ładną obudową która żonie pasuje do mebli 8-).
BTW: siedzę w branży video od wielu lat ale pierwsze słyszę o standardzie 1080i25 :roll:, ale może coś przespałem tak samo jak rewolucję UHD ;).
Jeszcze dosłownie kilka lat temu telewizory LCD FullHD były taką samą drogą*"kichą" - w tej chwili są tanie jak barszcz i sprzedają się kontenerami. Wszystko jest kwestią wystąpienia odpowiedniego splotu okoliczności - można sobie oczywiście mierzyć to miarą dzisiejszych realiów, ale jak pokazuje przykład iTunes realia potrafią się*czasem bardzo gwałtownie zmieniać.
Tia prawda - tanie jak barszcz... I coraz gorsze, coraz bardziej wykastrowane w stosunku do chociazby modeli 2013. Mam wrazenie ze ktos szukajacy dobrego TV (czyt. dobry obraz + polepszacze) jest skazany obecnie na modele UHD, bo modele FHD zaczynaja byc traktowane po macoszemu.
Wystarczy porownac np. najwyzsze modele Sony z 2013 do dzisiejszych, czy nowe wypusty Panasonica z serii SA do zeszlorocznych, wiele topowych serii FHD zniknelo z oferty producentow - wszyscy nastawili sie na UHD. Tylko co ma zrobic taki biedny zuczek jak ja ktory szuka TV FHD 42-46 cali do sypialni? Kupic kastrata (topowe Sony, ktore w malych modelach wycielo uplynniacze ruchu - zostala tylko nazwa), wypasiony nowy model z wbudowana "winieta' (Panasonic)?
BTW moj stary JVC HDReady od 7 lat nie chce sie zepsuc.....
... wszyscy nastawili sie na UHD. ...
To prawda, problem tylko w tym, że na chwilę obecną technologie UHD są jeszcze mocno niedoskonałe, a sprzęt dla alfa, czy beta testerów tej technologii ohydnie nietani.
Nigdy nie warto wspierać nowości, chyba że ktoś ma ambicje być sponsorem korporacji produkujących sprzęt telewizyjny. :)
ps. Mnie na szczęście udało się w zeszłym roku zakupić jeszcze dobry egzemplarz telewizora FHD.
Ja niestety przespalem moment, a teraz doslownie nic sensownego nie ma w ofertach... Powystawowego Sony W905 boje sie brac, a w moim rozmiarze W829 jest wykastrowana z uplynniaczy. Pozostaje modlic sie, zeby JVC jeszcze przez dwa lata pociagnal I wtedy uderzyc w UHD - tyle ze w rozmiarze 40 -42 (max 46") nie widze sensu (a I duzej roznicy w szczegolach tez nie zobacze z 2.5m).
Właśnie łyknąłem w905 w rozmiarze 55" i jestem z niego bardzo zadowolony.
A może kupisz jakąś plazmę, póki jeszcze są na rynku, bo to jednak obraz klasa?
Jakos do plazmy nie mam przekonania, I to o dziwo po (krotkim co prawda) kontakcie ze slawetnym Kuro (wersja 42"). Moze jeszcze uda mi sie za 3 tygodnie upolowac W905. A propos W905 - tez ma fabrycznie podbita zielen jak W829 ktore widzialem?
Triluminosy mają gamut poszerzony za pomocą kropek kwantowych, więc w praktyce zieleń*będzie mocno podbita z seledynu w kierunku szmaragdu. Pewnie trza to skalibrować, w razie czego polecam Maćka Kopra (skalibruj.tv) - jest to w kwestii kalibracji i teorii barwy najbardziej kompetentna osoba jaką znam i chyba jedyna jaką spotkałem, która mnie w 100% rozumie :mrgreen:, ma też nieprawdopodobny sprzęt klasy laboratoryjnej - m.in. spektrofotometr JETI Specbos i kolorymetr Klein K-10, więc nawet kropki kwantowe mu nie straszne.
Koledzy pilna sprawa. Padł mi TV no i trzeba coś zakupić na szybko. Opcje sa nastepujące: albo jakas biedna padlina LCD/LED z oferty marketowej za tysiaczka z okładem (niewielkim) w rozmiarze 40" (czyli Thomson, jakies biedne Samsungi) czy może w tej cenie poszukac używanej plazmy na alle/olx ? Co wyjdzie lepiej - na moje oko plazmy chyba lepsze ale się na tym nie znam za bardzo stad pytanie :)
...
A propos W905 - tez ma fabrycznie podbita zielen jak W829 ktore widzialem?
Kiedy włączysz, >>Żywy kolor<< w ustawieniach obrazu, to faktycznie zieleń jest mocno podbijana, a czerwienie przypominają prędzej bordo, niż krew, ale jeżeli ten nieszczęsny "polepszacz" jest wyłączony, to kolory są jak najbardziej OK.
Przy oglądaniu reportaży podróżniczych, można jednak pokusić się o włączenie na ten czas tej opcji na minimum, jeżeli ktoś lubi takie ładne obrazki. :)
Praktycznie czepić się wówczas można tylko do czerwieni, ale ja w ogóle jestem dosyć purystyczny jeżeli chodzi o kolory, widać taka skaza zawodowa.
ps. Żeby złapać jakiś kompromis, gmerałem rok temu w ustawieniach kolorów coś ze dwa tygodnie. :)
Triluminosy mają gamut poszerzony za pomocą kropek kwantowych, więc w praktyce zieleń*będzie mocno podbita z seledynu w kierunku szmaragdu. Pewnie trza to skalibrować, w razie czego polecam Maćka Kopra (skalibruj.tv) - jest to w kwestii kalibracji i teorii barwy najbardziej kompetentna osoba jaką znam i chyba jedyna jaką spotkałem, która mnie w 100% rozumie :mrgreen:, ma też nieprawdopodobny sprzęt klasy laboratoryjnej - m.in. spektrofotometr JETI Specbos i kolorymetr Klein K-10, więc nawet kropki kwantowe mu nie straszne.
Dałem radę i bez kolorymetru, ale z opcją "Żywego koloru" obawiam się że nawet kol. Maciej Kopra by sobie nie poradził, bo to odrobinę beznadziejne.
... Co wyjdzie lepiej - na moje oko plazmy chyba lepsze ...
W tym budżecie LCD to straszna padlina, pozostaje tylko plazma.
W tym budżecie LCD to straszna padlina, pozostaje tylko plazma.
Nawet taka powiedzmy 4+ letnia ? Oczywiście ogladana w warunkach domowych a nie z baru gdzie swieci 24h.
Nawet taka powiedzmy 4+ letnia ? Oczywiście ogladana w warunkach domowych a nie z baru gdzie swieci 24h.
Nie no bez jaj, a po kiego Czorta używany?
To nie lepiej choćby tego: LG 42PN450B (pierwszy z brzegu), wartego coś ok. 1,3k?
http://www.komputronik.pl/product/185302/RTV_/Telewizory/42_LG_42PN450B.html?gclid=CMbKxv3xt78CFasKwwodw2EA og
fullHD - nie dodałem tego ? :)
fullHD - nie dodałem tego ? :)
... ale to w standardzie tv plazmowych właśnie jest FHD (upscaler - bardzo skuteczny), a to że nominalną ma mniejszą, to zapewniam Cię, kompletnie niczemu nie przeszkadza, zresztą sam sprawdź w dobrych sklepach.
Chyba, że chcesz na nim wyświetlać obrazy statyczne (zdjęcia), to faktycznie d*pa blada.
o widzisz - nie wiedziałem. czyli kupując nowa plazmę o rozdziałce 1024x768 to będzie mniej więcej odpowiednik LEDowych FullHD 1920 - tak na chłopski rozum ? Bez wnikania oczywiście w zawiłości techniczne - chodzi o sama jakośc obrazu. Purysta w tej materii nie jestem - dziwne jak na fotografa :)
o widzisz - nie wiedziałem. czyli kupując nowa plazmę o rozdziałce 1024x768 to będzie mniej więcej odpowiednik LEDowych FullHD 1920 - tak na chłopski rozum ? Bez wnikania oczywiście w zawiłości techniczne - chodzi o sama jakośc obrazu. Purysta w tej materii nie jestem - dziwne jak na fotografa :)
Te telewizory mają bardzo skuteczne upscalery, więc nawet nie zauważysz różnicy, a sporo stówek zachowasz na lepszy cel, niż przaśna telewizja.
edit: Jeżeli nie masz wygórowanych wymagań, to nawet zdjęcia z wakacji przejrzysz bez bólu. :)
rozchodziło mi się głównie o to by odgladajac jakiś film na HBO w HD dla przykładu nie będę miał na takim TV jakiejś masakry pixelowatej. BlueRay nie mam/nie oglądam. Filmy kinowe w kinie, reszta w domu na TV. głównie przyrodnicze HD. Pod to ma to byc sprzęt.
rozchodziło mi się głównie o to by odgladajac jakiś film na HBO w HD dla przykładu nie będę miał na takim TV jakiejś masakry pixelowatej. BlueRay nie mam/nie oglądam. Filmy kinowe w kinie, reszta w domu na TV. głównie przyrodnicze HD. Pod to ma to byc sprzęt.
Zanim kupisz, przejdź się do jakiegoś dobrego sklepu, gdzie będziesz mógł sprawdzić i porównać kilka modeli, ale plazmy nic nie przebije w tej cenie.
Weź na pendrivie jakiś własny materiał testowy, bo te sklepowe są bardzo różne.
Zanim kupisz, przejdź się do jakiegoś dobrego sklepu, gdzie będziesz mógł sprawdzić i porównać kilka modeli, ale plazmy nic nie przebije w tej cenie.
Weź na pendrivie jakiś własny materiał testowy, bo te sklepowe są bardzo różne.
OK - dzieki za pomoc. Podejdę z jakimś filmidłem obczaić co i jak.
mbodniak
09-07-2014, 12:00
Zanim kupisz, przejdź się do jakiegoś dobrego sklepu, gdzie będziesz mógł sprawdzić i porównać kilka modeli, ale plazmy nic nie przebije w tej cenie.
Weź na pendrivie jakiś własny materiał testowy, bo te sklepowe są bardzo różne.
Nie polecam, bo często sprzedawca chcąc sprzedać TV skalibruje go dobrze, a w dobrym TV celowo "popsuje" obraz żeby starszy model się sprzedał. No chyba że będziesz miał czas i możliwość korekcji to jak wyżej, pendrive i baw się tam w markecie :) Ogólnie ja bym był za plazmą, lepszy (ogólnie mówiąc) obraz. Zniknęły czasy gdy wypalało się logo stacji i takie tam rzeczy. Tylko jeżeli masz mocno naświetlone pomieszczenie w którym ten TV ma stać to z plazmą może być różnie, szczególnie jak by na nią słońce świeciła - zero oglądania praktycznie.
Co do kalibracji... może i warto pod warunkiem że masz stałe źródło z odpowiednio dobranymi parametrami. Jeden film jaśniej, drugi ciemniej, w TV nie ma szans żeby stacje nadawały z takimi samymi kolorami czy kontrastem. Jeżeli jednak na BR się coś ogląda, albo tak jak u mnie HTPC, to gra jest na prawdę warta świeczki. Opłaca się wydać trochę kasy na kalibrację bo różnicę widać sporą - sam miałem problem z oglądaniem wieczorami bo mnie oczy bolały po dłuższym oglądaniu. Po kalibracji to sama przyjemność.
I jeszcze ciekawostka - Za tv warto mieć światło podczas oglądania. Zwiększa się głębia koloru i kontrast. Nie dosłownie, ale tak... hmm... jak to opisać - po prostu mniej się oczy męczą. Źródło światła przed tv będzie powodowało odblaski i tym podobne, oko się bardziej musi skupiać na obrazie. Wystarczy światło ciepłe białe. Ja dla siebie zrobiłem to w taki sposób że podczas włączania TV włączają się diody rozmieszczone na tyle tv. Zasilanie mam zrobione z sieci, przekaźnik jest zasilany z wejścia USB i kłopot osobnego włączania i wyłączania z głowy :)
A i jeszcze jedna ważna informacja, telewizory plazmowe mają zabezpieczony ekran szybą, więc są praktycznie niezniszczalne, chyba że ktoś planuje jakąś większą demolkę. :D
Poobczajam te plazmy hd ready. U mnie tylko telewizja bez blueraya, bez gier i xboxów - więc sprawa wydaje się prosta. Sprowadzi się do wyboru modelu zasadniczo.
zabezpieczenie szybą - dodatkowy plus. Agresywnego futrzaka mam co drapie to czego nie powinien :)
PiotrekW
09-07-2014, 12:07
Może coś takiego? http://allegro.pl/tv-panasonic-plazma-46-tx-p46s20e-i4379019510.html
Może coś takiego? http://allegro.pl/tv-panasonic-plazma-46-tx-p46s20e-i4379019510.html
Kiepski (stary), panel z dużymi odbiciami (w dzień praktycznie nie do użytku).
Dlaczego tak mało plazm ma rozdzielczość FullHD. Większość to 1024x768 px !
Jaki to ma wpływ na jakość obrazu? Wystarczy te 1024x768 px ?
Dlaczego tak mało plazm ma rozdzielczość FullHD. Większość to 1024x768 px !
Jaki to ma wpływ na jakość obrazu? Wystarczy te 1024x768 px ?
Zasada jest dziecinnie prosta: "jeżeli nie widać różnicy, to po kiego Czorta przepłacać?".
Dlaczego tak mało plazm ma rozdzielczość FullHD. Większość to 1024x768 px !
Jaki to ma wpływ na jakość obrazu? Wystarczy te 1024x768 px ?
sa fullHD - tyle że kosztuję 5 klocków i więcej. A z tego co się orientuję (laik) to będzie to widac jak podepniesz blureja czy jakies inne konsole. Przy TV chyba nie ma sensu bo TV nawet HD i tak puszcza gdzieś w granicach 1024 czy 1280. Czy się mylę ? :)
PiotrekW
09-07-2014, 12:35
Większość plazm ma problem z odbiciami. Pozostaje odpowiednie ustawienie telewizora względem źródeł światła. U mnie problem oczywiście występuje, ale wolę odbicia na plaźmie niż jakość obrazu na LCD. Dodam, że plazmę kupowałem 4 lata temu i do tej pory hula aż miło :) Zgodnie z tym co napisał Johanan, przy zakupie nie wybrałem opcji fullhd i nie żałuję. Obraz świetny, zarówno z analogowej kablówki, jak i dvd / komputer.
sa fullHD - tyle że kosztuję 5 klocków i więcej. A z tego co się orientuję (laik) to będzie to widac jak podepniesz blureja czy jakies inne konsole. Przy TV chyba nie ma sensu bo TV nawet HD i tak puszcza gdzieś w granicach 1024 czy 1280. Czy się mylę ? :)
Praktycznie decydujący jest pion, który dla FHD wynosi maksymalnie 1080 , albo 720 pikseli.
I jeszcze ciekawostka - Za tv warto mieć światło podczas oglądania. Zwiększa się głębia koloru i kontrast. Nie dosłownie, ale tak... hmm... jak to opisać - po prostu mniej się oczy męczą. Źródło światła przed tv będzie powodowało odblaski i tym podobne, oko się bardziej musi skupiać na obrazie. Wystarczy światło ciepłe białe. Ja dla siebie zrobiłem to w taki sposób że podczas włączania TV włączają się diody rozmieszczone na tyle tv. Zasilanie mam zrobione z sieci, przekaźnik jest zasilany z wejścia USB i kłopot osobnego włączania i wyłączania z głowy :)
Efekt Bartlesona-Brenemana - postrzegany kontrast złożonych stymulantów (czyli np. zdjęć) zwiększa się wraz ze wzrostem luminancji w otoczeniu. Z tego samego powodu często wykonuje się dwie kalibracje - na dzień i na noc.
Kolekcjoner
09-07-2014, 15:19
Jakos do plazmy nie mam przekonania, I to o dziwo po (krotkim co prawda) kontakcie ze slawetnym Kuro (wersja 42"). Moze jeszcze uda mi sie za 3 tygodnie upolowac W905. A propos W905 - tez ma fabrycznie podbita zielen jak W829 ktore widzialem?
Ja bym omijał to coś z daleka. Nie wiem jak trzeba być tolerancyjnym żeby lubić oglądanie takich rzygów na codzień. Przecież to przegrywa w przedbiegach z najtańszymi plazamami.
Mam do czynienia z tym czymś, spędziliśmy wiele godzin żeby to jakoś ustawić ale nie jest to obraz dla moich oczu.
rozchodziło mi się głównie o to by odgladajac jakiś film na HBO w HD dla przykładu nie będę 4606170miał na takim TV jakiejś masakry pixelowatej. BlueRay nie mam/nie oglądam. Filmy kinowe w kinie, reszta w domu na TV. głównie przyrodnicze HD. Pod to ma to byc sprzęt.
Nie będzie najmniejszego problemu, po ustawieniu będzie obraz żyleta z żywymi naturalnymi kolorami.
Mam do czynienia z tym czymś, spędziliśmy wiele godzin żeby to jakoś ustawić ale nie jest to obraz dla moich oczu.
Z sensorem+oprogramowaniem, czy na oko? Bo na oko to faktycznie może być spory challange.
...
Mam do czynienia z tym czymś, spędziliśmy wiele godzin żeby to jakoś ustawić ale nie jest to obraz dla moich oczu.
...
Po zakupie również miałem momenty zwątpienia, ale odkąd ustawiłem ten panel, to jestem już z niego bardzo kontent.
Pod warunkiem niedotykania zakładki >>Żywe kolory<< w ustawieniach obrazu, bo tu dopiero są "wodotryski". :D
mbodniak
09-07-2014, 16:07
Efekt Bartlesona-Brenemana - postrzegany kontrast złożonych stymulantów (czyli np. zdjęć) zwiększa się wraz ze wzrostem luminancji w otoczeniu. Z tego samego powodu często wykonuje się dwie kalibracje - na dzień i na noc.
O właśnie, coś mi gdzieś dzwoniło i skorzystałem :) Dzięki za wyjaśnienie :)
Pany a co teraz możecie polecić ze średniej półki? Może taki (http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/109110-toshiba-47l7453-dg-z-tylnym-podswietleniem-led.html) byłby OK. Cy te tylne ledy to jakaś rewolucja?
W tej chwili siedzę przed sonym 40EX500. Poza kątami i matowym ekranem nie zachwyca kolorkami chociaż absolutnie nie są oczojebne.
Kolekcjoner
09-07-2014, 22:41
Z sensorem+oprogramowaniem, czy na oko? Bo na oko to faktycznie może być spory challange.
Był dwa razy kalibrowany przez różnych magików z odpowiednimi utensyliami ;), później próbowaliśmy sami. Plazma ustawiona "na oko" w 10 min. świeci intuicyjnie - tak jakby człowiek chciał żeby obraz wyglądał, a tu ciągle coś nie tak.
Zwrocilem uwage na Soniacza (akurat 829) w sklepie - czyli nie bardzo kalibrowany I pewnie podbity na max - tak czy inaczej na wyswietlanej reklamowce sklepu on jedyny nie 'wypalil" czerwieni. Tam gdzie na Samsungach, LG byla jednolita plama, na Soniaczu byla faktura skory.... Odjazd w zielono-podobny kolor zauwazylem w innym salonie. Ustawien jesli chodzi o kalibracje to (z tego co czytam) Sony ma bardzo malo (dwu punktowa?) - na jednym z portali/forow zjechali ten TV za kolory wlasnie, ale ustawic sie go dalo. Co do plazmy - w pomieszczeniu nie jest jakos szczegolnie jasno, moze bym i zdazyl kupic zanim znikna resztki Panasonicow, ale jakos ostatni Kuro do mnie niie przemowil. czern mial rewelacyjna - ale za pomoca pewnego tricku: przyciemnianej szyby na froncie, a co za tym idzie mial kiepska biel. Cos za cos. Do plazm LG czy Samsunga nie mam przekonania. No nic poszukamy...
robin102
10-07-2014, 14:51
Tego Soniaka
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-50w829b.bhtml?from=skapiec
kupił nie tak dawno, bo nowy model mój kumpel. Telewizor bardzo bardzo fajny. Obraz da się na nim pięknie ustawić jak mało na którym LCD, bogate menu regulacyjne jak cholera, na przysłowiowego aż za bogate. Obraz jest bardzo ładny bez przejaskrawień, bez zrywania kontrastu, bez szaleństw, taki można powiedzieć ciut realistyczny. Niemniej nie krzyczy kolorami czy jaskrawością jak w innych wcześniejszych modelach SONY a i kąty oglądania znacznie lepsze, nawet bardzo dobre. niestety TV jest jakiś taki w obsłudze trochę inny nie ,z e trudny, ale jakiś mało intuicyjny. Bardzo fajny TV za te pieniądze no 50 cali co to chyba minimum jak dziś kupować TV. Wileki plus bardzo małe zużycie energii 46 Vat pokazuje watomierz 6 razy mniej niż moja plazma 50 cali :D
Plazmotrona Pansasłoikowego w dziennym świetle praktycznie nie da się oglądać, no może cierpiąc ;)
Co do czerni jest bdb, a biel bolączka tych plazm na ustawieniach fabrycznych w sklepach jest do wykręcenia samodzilnie w ustaiwnaich telewizora. ja sobie ustaiłem pięknie, ze biel mam białą jak lubię, a też mnie właśnie ta bile brudna jak ściera irytowała na początku. Trochę posiedizałm nad dynamicznym balansem bieli i jest ślicznie. Niemniej swego 50 cali plazmotrona chyba nawet chętnie by na tego soniaka wymieni z uwagi na niskie koszty utrzymania i radochę z oglądania w dzień. Cyrka 30 zł mieisecznie płace więcej za prąd od kad plazma w domu, a jest TV włączony długo w ciągu doby. Bardoz mi sie podba obrza z mojej plazy, ale jak bym cofnął czas to z racji gołego wyposażenia w modelu ST i prądożności już bym jednak nie upił i szedł na kompromisy.
zbyszekD7000
10-07-2014, 17:22
Ten soniak co go wskazałeś nieźle się prezentuje :-)
... ale jakos ostatni Kuro do mnie niie przemowil. czern mial rewelacyjna - ale za pomoca pewnego tricku: przyciemnianej szyby na froncie, a co za tym idzie mial kiepska biel. Cos za cos. Do plazm LG czy Samsunga nie mam przekonania. No nic poszukamy...
Telewizory Sony mają w menu obrazu opcję >>Korekcji czerni<< i działa toto znakomicie, szczególnie na panelach VA, gdzie czerń wówczas jest po prostu smolista.
Powyzsze posty sa odpowiedziami na moje watpliwosci - bedzie na 95% Sony.
>Strus: niestety mniejsza wersja tego TV jest wykastrowana z czesci uplynniaczy - ma XR400 a nie XR800, a to robi roznice, stad moj zapal na W905. ten niestety juz tylko powystawowy.
... niestety mniejsza wersja tego TV jest wykastrowana z czesci uplynniaczy - ma XR400 a nie XR800, a to robi roznice, stad moj zapal na W905. ten niestety juz tylko powystawowy.
Według mnie, akurat ta użyteczność ma nikłe zastosowania w normalnej eksploatacji telewizora, szczególnie że dla najwyższych częstotliwości, trzeba tworzyć odrębne ustawienia, bo inaczej obraz jest dosyć ciemny i mało przejrzysty.
720p widać pixele już przy 42" a co dopiero dalej.
Miałem taki pomysł na HD ready ale na szczęście go nie zrealizowałem.
720p widać pixele już przy 42" a co dopiero dalej.
Miałem taki pomysł na HD ready ale na szczęście go nie zrealizowałem.
Mówisz o panelach plazmowych, czy LCD, bo to zupełnie (!) inna historia, więc warto je rozróżniać. ;)
Ja to widziałem na plazmie panasonic.
robin102
12-07-2014, 13:19
Panasonic czy plazma, czy nawet te nie najtańsze LCD bardzo skutecznie skalują obraz do wyższych rozdzielczości tak aby na ekranie dało się oglądać nawet Czterech pancernych i psa, czy Klosa. Filmy na DVD tez bardzo dobrze wyglądają.
A ja widziałem i to na materiale pokazowym...
Nic nie Poradzę.
Kolekcjoner
14-07-2014, 10:32
Panasonic czy plazma, czy nawet te nie najtańsze LCD bardzo skutecznie skalują obraz do wyższych rozdzielczości tak aby na ekranie dało się oglądać nawet Czterech pancernych i psa, czy Klosa. Filmy na DVD tez bardzo dobrze wyglądają.
Nawet na tańszych LCD jest zupełnie przyzwoicie. Na plazmach jest bardzo dobry efekt. Tyle że w przypadku tej firmy to już historia.
Może temat z innej beczki.
W dobie internetu i WiFi czy korzystacie na swoich smart TV z podłączania ich do netu ?
Mamy powiedzmy domowy router z zabezpieczeniem WPA2, ustawiamy dla TV IP po MAC'u. Czyli zakładamy że mamy w miarę bezpieczny system. W takim razie czy wg. Was istniej ryzyko może nie tyle włamu co zawirusowania TV lub zmiany jego softu przez nieuprawniony dostęp/zmiany oprogramowania?
Istnieje, ale szanse na to są bardzo małe. Warto zadać sobie pytanie: po co ktoś miałby to zrobić? Na telewizorze nie logujesz się np. do banku czy do innych wrażliwych miejsc.
Bardziej mi chodzi o sytuację z zawirusowanymi stronami, rootkitami, etc, wiadomo nikt przelewu nie będzie po ssl robił...
No to jeszcze inne pytanie. Czy ktoś z Was stosował w w TV moduł CI+ z np. telewizji kablowej ?
Pytam, czy istnieje jakieś małe prawdopodobieństwo, że nawet jeśli TV ma taki slot to może się okazać że z danym modułem np. TV kablowej UPC nie będzie odbiornik TV działał ?
Jest lista kompatybilnosci na stronie upc
Jest ale dotyczy obecnie sprzedawanych TV ale już 3-4 letni model odbiornika nie jest na liście....pomimo że TV z tego okresu mają sloty CI+. Dlatego nie sugeruję się listą z UPC bo nie jest sporządzona "wstecz".
To jest szansa ze nie bedzie dzialal prawidlowo, wystarczy inno soft w takim samym modelu zeby sie wywalalo.
No to głupio, jednym słowem tylko marketing ;-)
Słuchajcie, interesować się tym tworem (http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-47l7453dg.bhtml#opis) czy wg was nie ma sensu? Do tej pory były Soniacze i nie narzekałem.
Słuchajcie, interesować się tym tworem (http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-47l7453dg.bhtml#opis) czy wg was nie ma sensu? Do tej pory były Soniacze i nie narzekałem.
Dlaczego taki mały??? :)
robin102
06-08-2014, 11:01
Ale po co Ci to Kolego te inne TV niż SONY. jakieś wynalazki. Wcześniej razgawor szedł o udanym i niedrogim LED SONY model wcześniej z linkiem do EURO AGD był. bardzo fajny i bezpieczny zakup. 50 cali to już chyba absolutne minimum które trzeba dziś kupować aby się cieszyć obrazem.
.:Gerard:.
12-08-2014, 19:58
Ostatnio mam problem z TV Sony Bravia KDL52EX1
Po kilku godzinnej przerwie przez parę minut dzieje się jak na poniższym filmie potem ustępuje
filmik na YouTube (https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-TJpPFPsrQM)
czy jest możliwość po wejściu w tryb serwisowy jakiś reset i to usunąć czy niestety część jakaś pada ?
robin102
14-08-2014, 09:12
Czyli usterka najprawdopodobniej nie jest programowa a związana z temperaturą pracy jakiegoś elementu. Się trochę nagrzeje ustabilizuje i jak piszesz problem znika. Poszukaj kodu wejścia do menu serwisowego ale aby tam wyszukać diagnostyke to trzeba mieć doświadczenie w jej interpretacji. Chyba serwis trochę zarobi ;)
.:Gerard:.
14-08-2014, 16:22
Do trybu serwisowego udało mi się wejść ale co dalej to ....., wpisze nie to co trzeba i jeszcze odleci.
może przeczyta jakiś serdeczny serwisant i poda kody, do serwisu nie dam bo mnie skasują tyle co za nowy a nowe mi się nie podobają.
robin102
14-08-2014, 20:21
Poszukaj pomocy na polskim forum maniaków telewizorów LED i Palazm. Ewentualnie na elektroda.pl tak sporo ludzi z branży serwisowej.
.:Gerard:.
14-08-2014, 20:35
Poszukaj pomocy na polskim forum maniaków telewizorów LED i Palazm. Ewentualnie na elektroda.pl tak sporo ludzi z branży serwisowej.
Dzieki :wink:
robin102
14-08-2014, 20:42
łło tu waryjaty telewizorowe szaleją
http://www.hdtv.com.pl/forum/
.:Gerard:.
14-08-2014, 20:55
łło tu waryjaty telewizorowe szaleją
http://www.hdtv.com.pl/forum/
Jutro tam się zamelduje i będę błagał, dzisiaj odwiedził mnie kolega z forum @bajcom i polewa bezustannie :wink:
.:Gerard:.
15-08-2014, 17:29
łło tu waryjaty telewizorowe szaleją
http://www.hdtv.com.pl/forum/
ale miałem przeprawę i nadal nie kumam, żeby założyć tam temat trzeba mieć minimum 5 wypowiedzi, nabiłem 6 i dalej nie moglem założyć tematu, podpiąłem się do kogoś mam nadzieje ze mi pomogą
witam,
na otwarcie Media expert u mnie w mieście jest promocja na LG 39lb5700 za 999zł, niby przecena o 500zł. Faktycznie, na ceneo 1379zł najtaniej. Ojciec chce sobie wymienić stare pudło Sony, warto takim LG się zainteresować? Lub co w podobnym pułapie ~1,5k warto wziąć? Nie oczekuje cudów, ale kompletnie nie mam o tym pojęcia, więc liczę na waszą pomoc.
pozdrawiam
Nie oczekuje cudów
Bo i nie będzie... ;)
Sądzę, że "stare pudło" zakasuje tego eldżika w przedbiegach.
Wiem, że nie będzie.
No właśnie nie do końca, bo już obraz jest słabej jakości taki lekki śnieg na każdym kanale jest, chyba ponad 15 lat działania swoje zrobiło. ;)
robin102
25-11-2014, 22:21
Nie kupuj tego LG, Boszsze uchowaj.
Jutro tam się zamelduje i będę błagał, dzisiaj odwiedził mnie kolega z forum @bajcom i polewa bezustannie :wink:
Możesz mu zagrozić, że jeśli nie przestanie, to się misia zbanuje. ;)
A ja tydzień temu zostałem posiadaczem ledowego Samsunga serii 6, 48". Wiem - bieda to żaden wstyd. ;)
A ja tydzień temu zostałem posiadaczem ledowego Samsunga serii 6, 48". Wiem - bieda to żaden wstyd. ;)
Jak się kupuje telewizor za którego cenę da się kupić plazmę Panasonica to nie bieda...
.:Gerard:.
25-11-2014, 22:51
Możesz mu zagrozić, że jeśli nie przestanie, to się misia zbanuje. ;)
Oj, to już przebolałem :wink:
A TV nadal się nie chce zepsuć,
i dobrze .... bo biedę to ja mam,
paski na rozgrzaniu a potem okej.
Rafał_Sz
26-11-2014, 08:57
Tom01, niektórzy chcą mieć dobry obraz, więc dają sobie spokój z archaicznymi plazmami. ;)
krispike
26-11-2014, 09:55
A co powiecie na telewizor z Biedronki - taki Samsung (UE40H6203 (http://www.biedronka.pl/pl/press,id,195,title,wiecej-prezentow-od-17-11)) 40”?
Strona 53
Czy wart jest tej ceny?
Osobiście nie jestem kinomanem. Większą wagę przykładam do monitora PC a TV czasami w weekend... Wcześniej planowałem zakup telewizora ok 48', ale to już wydatek ponad 2 tys.
Jak się kupuje telewizor za którego cenę da się kupić plazmę Panasonica to nie bieda...
Przecież Panas, już plazm nie produkuje....
Kolekcjoner
26-11-2014, 12:22
Chyba nikt już nie produkuje.
maciey75
28-11-2014, 14:57
Możesz mu zagrozić, że jeśli nie przestanie, to się misia zbanuje. ;)
A ja tydzień temu zostałem posiadaczem ledowego Samsunga serii 6, 48". Wiem - bieda to żaden wstyd. ;)
Który kupiłeś, 6700 czy coś innego?
Przecież Panas, już plazm nie produkuje....
Ale kupić się jeszcze da. Jeśli ktoś musi wymienić TV, trzeba to zrobić szybko, bo ilość dostępnych maleje dramatycznie a nie ma nic, co by je zastąpiło.
Jak by nie było, to by nie skończyli produkcji.
OLED będzie.
Ekonomia nie pierwszy raz wygrała z jakością. Zakup plazmy w tej chwili da parę albo paręnaście lat spokoju. Z OLEDem nie wiadomo jak będzie. OLED plazmy niestety nie zastępuje. Wiele z elementów zasady działania jest wspólnych z LCD i jednocześnie stojących w sprzeczności z cechami potrzebnymi w TV.
kakersik
29-12-2014, 14:25
Banalne pytanie: szukam tv 48-50 cali. Budżet to max 3500 zeta. Nie musi być 3d. Koleś w sklepie namawiał mnie na model z rozdzielczością 4k - o taki: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue50hu6900.bhtml . Tylko czy to nie jest póki co przerost formy nad treścią?? Ja się skłaniam bardziej ku takiemu: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue50h5500.bhtml ewentualnie http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue48h6700.bhtml. Oczywiście nie koniecznie musi być samsung. Najczęściej oglądam filmy z blue ray no i ściągnięte z netu (oczywiście legalnie :mrgreen: ) w jakości 1080p. Będę wdzięczny za wszelkie pomocne informacje.
ps. tak, wiem, że najlepiej plazmę, ale dopiero co kupiłem mieszkanie i nie stać mnie :D
Testowałem. Wady mają koszmarne. Niech Pan sobie wyobrazi coś takiego:
- Z lewej pas około 15 cm w kolorze różowym.
- U dołu pas około 12 cm niebieski.
- Środek, koło około 30 cm brązowe.
- Reszta względnie neutralne.
- Po wyregulowaniu tego co neutralne, za 2h robi się silnie niebieskie.
- Po ponownym wyregulowaniu, za 2h robi się zielone.
- Powierzchnia zewnętrznego polaryzatora lekko matowa, nierówna, bardzo, ale to bardzo silne skrzenie i kasza.
Wszystkie obecne 4K są oparte o matrycę VA produkcji AUO i stwierdzenie, że to dno i wodorosty jest niesłychanie obraźliwe dla dna i wodorostów.
Radzę za półtora tysiaka kupić używaną plazmę i zapomnieć o tym dziadostwie. 1000x lepszy obraz.
kakersik
29-12-2014, 14:40
4K odpada, bo nikt nie nadaje sygnału w takiej rozdzielczości. A plazma?? Wiem, że dobry wybór, ale jak już mówiłem poza moim zasięgiem więc nie ma o czym mówić.
Wiem, że dobry wybór, ale jak już mówiłem poza moim zasięgiem więc nie ma o czym mówić.
Przecież da się kupić nawet poniżej zakładanego budżetu.
robin102
29-12-2014, 14:57
"Banalne pytanie: szukam tv 48-50 cali. Budżet to max 3500 zeta"
Szukaj modelu Panasonic TX-P50ST60E plazmotron. ja kupiłem z 3599zl z dostwą do domu i płatnościa przy odbiorze. Obraz wspaniały. na pewno jeszcze gdzieś znajdziesz, w starych zapasach, szukaj w czeskich sklepach, a jak nie to odsprzedam Ci swój niespełna półroczy bo nie oglądam w zasadzie bo za drogo wychodzi dla mnie, serio. Ogladam tylko dzinniki, jeden filmik wieczorem, a w weeknt ze dwa filmiki. Raz w tygodniu sprawdzam jak zdjęcia wyszly na TV.
Jedyną alternatywą dzis na rynku jest Sony Sony KDL-50W829B
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-50w829b.bhtml
pieniądze w zasadzie te sam,a ten soniacz na serio trzyma fason wsród tanich LCD LED czy jak im tam. Nawet bym go chętnie kupił dla siebie lub najlepiej zamienił na tego soniacza. Bierz soniacza się zamienimy.
.:Gerard:.
29-12-2014, 15:36
Banalne pytanie: szukam tv 48-50 cali. Budżet to max 3500 zeta. Nie musi być 3d. Koleś w sklepie namawiał mnie na model z rozdzielczością 4k - o taki: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue50hu6900.bhtml . Tylko czy to nie jest póki co przerost formy nad treścią?? Ja się skłaniam bardziej ku takiemu: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue50h5500.bhtml ewentualnie http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue48h6700.bhtml. Oczywiście nie koniecznie musi być samsung. Najczęściej oglądam filmy z blue ray no i ściągnięte z netu (oczywiście legalnie :mrgreen: ) w jakości 1080p. Będę wdzięczny za wszelkie pomocne informacje.
ps. tak, wiem, że najlepiej plazmę, ale dopiero co kupiłem mieszkanie i nie stać mnie :D
Ostatnio sprzedawca doradził znajomej Samsunga serii 6xxx, podobno szybsze przetwarzanie obrazu, szybsze procesory bo dzisiaj TV to mały komputer.
Osobiście jestem fanatykiem Sony i żaden Samsung czy LG nie wyświetli dla mnie takiej szerokiej palety barw czy naturalnej ostrości jak Sony, kolory nasycone i zarazem odseparowane,
naturalnej ostrości jak Sony, kolory nasycone i zarazem odseparowane,
Do filmów potrzeba kinowego rozmycia i łagodności ;) :)
.:Gerard:.
29-12-2014, 16:31
Do filmów potrzeba kinowego rozmycia i łagodności ;) :)
I tak jest w Sony :smile: samsung miał rozmyty albo ostry całkiem, Koreance maja sztuczny obraz, chcieli by siebie samych przeskoczyć, dla nich biały i niebieski to to samo a jak przywala ostrość to tak jak przeostrzona fotografia w PS
To chyba kwestia gustu, jeden lubi błyszczące drugi matowe dlatego nie odradzałem koleżance Samsunga, ona jest w niebo wzięta.
kakersik
29-12-2014, 19:06
Dzięki za wszelkie informacje i propozycje. Kupiłem samsunga 50 cali. Seria 6 :D.
foto4deg
29-12-2014, 19:30
Dzięki za wszelkie informacje i propozycje. Kupiłem samsunga 50 cali. Seria 6 :D.
LED? Fuj, blech :p
Trza było plazmę kupić - ja mam 4-leteniego panasa i jest git :)
Rafał_Sz
29-12-2014, 19:49
LED? Fuj, blech :p
Trza było plazmę kupić - ja mam 4-leteniego panasa i jest git :)
Nie ma czegoś takiego jak telewizory LED. Sa telewizory LCD z podświetleniem LED.
4 letni panas? Toż to antyk.
foto4deg
29-12-2014, 20:15
Nie ma czegoś takiego jak telewizory LED. Sa telewizory LCD z podświetleniem LED.
4 letni panas? Toż to antyk.
Sam jesteś antyk :p
Moj Panas ma juz 6 lat i smiga idealnie caly czas :)
paparazzi89
29-12-2014, 21:13
HEJO,
może ktoś pomoże ktoś kto siedzi w TV :)
chcielibyśmy kupić nowy TV 60-65"
kilka warunków :)
3D, SmartTV, nagrywanie na USB.
byle nie samsung :)
z ceną- wiadomo każdy chce jak najtaniej :P
foto4deg
29-12-2014, 21:24
Co to znaczy najtaniej? Gdzieś widziałem taki telewizor firmy Technika, kosztował chyba 2500 pln :p
Sprawdź ten KD-55X8505B lub ten KD-55X9005A
.:Gerard:.
29-12-2014, 21:32
Przed miesiącem mój kuzyn kupił w Niemczech taki klik (http://www.mediamarkt.pl/telewizor-sharp-lc-70le747e,id-896660)
Kolekcjoner
30-12-2014, 00:45
Ja widziałem ostatnio u kolegi superduper telewizor LG 4K chyba coś w okolicach 48".
Nie wiem czy to wina skalowania czy tego, że ten typ tak ma ale na tym ledwo da się oglądać programy HD. SD wygląda po prostu strasznie. Zresztą to ostatnie słowo nie opisuje dostatecznie obelżywie tego co produkuje ten TV. Kolega sobie pluje w brodę że dał się namówić na ten wynalazek.
Rafał_Sz
30-12-2014, 10:03
HEJO,
może ktoś pomoże ktoś kto siedzi w TV :)
chcielibyśmy kupić nowy TV 60-65"
kilka warunków :)
3D, SmartTV, nagrywanie na USB.
byle nie samsung :)
z ceną- wiadomo każdy chce jak najtaniej :P
A dlaczego nie Szajsung? Wiem, że wszechobecność tej firmy może wkurzać, ale to nie ich wina, że czasem coś im się udaje. ;)
sokrates
30-12-2014, 10:47
To żadna nowina że na 4k nie da się komfortowo oglądać obrazu SD. Baaa na FHD nie mogę patrzeć na SD, dlatego zostawiłem starą 32" Toshibę Regzę tzw HD Ready - która wg mnie daje najlepszy obraz dla kanałów SD i HD z cyfry, od pozostałych wszystkomających TV jakie mam w domu. No ale dla obraz z bluraya czy filmu 3D już się nie nadaje.
SD najlepiej wygląda na plazmach.
Właśnie, że najlepiej wygląda na telewizorach kineskopowych, do takich jest sygnał SD przeznaczony.
Kupowanie 4k to najwieksza głupota, skoro nie ma materiału 4k, mówię o płytach, bo o telewizji 4k nie ma co marzyć.
Właśnie, że najlepiej wygląda na telewizorach kineskopowych, do takich jest sygnał SD przeznaczony.
Tutaj ktoś sprzedaje, niewielkie pieniądze: http://olx.pl/oferta/telewizor-elektronika-409d-CID99-ID4MRzF.html :)
Kupowanie 4k, to najwieksza głupota, skoro nie ma materiału 4k, mówię o płytach, bo o telewizji 4k, nie ma co marzyć.
Teraz to i z Full HD kiepsko, bo wypożyczalnie popadały, a kupowanie BD tanio nie wychodzi :(
To też prawda ale ta telewizja pseudo HD, w miarę wygląda, na odbiorniku fhd.
Telewizja HD telewizji HD nie rowna. np takie TVP w HD to jedna wielka kpina bo 80% ich materialu to skalowane programy z SD do HD. Niektory kanaly nadawane w SD potrafia miec lepsza jakosc jak tvp w hd.
Wszystko zależy od materiału źródłowego. Jeśli realizacja nie jest HD, to nic się z tym nie zrobi lepszego. Robiliśmy jeszcze kilka lat temu realizacje dla TVP i najczęstsze warunki były określane jako SD i 4:3, ewentualnie założona kaszeta.
Kolekcjoner
30-12-2014, 14:01
To żadna nowina że na 4k nie da się komfortowo oglądać obrazu SD. Baaa na FHD nie mogę patrzeć na SD, dlatego zostawiłem starą 32" Toshibę Regzę tzw HD Ready - która wg mnie daje najlepszy obraz dla kanałów SD i HD z cyfry, od pozostałych wszystkomających TV jakie mam w domu. No ale dla obraz z bluraya czy filmu 3D już się nie nadaje.
U mnie na plaźmie SD jest bardzo przyzwoite, HD telewizyjne znakomite o BR nie wspomnę (zresztą z DVD też jest dobry obrazek). Po prostu to co wypuszczają z siebie niektóre (nawet zachwalane tutaj) LCD powinno być karalne ;).
Wszystko zależy od materiału źródłowego. Jeśli realizacja nie jest HD, to nic się z tym nie zrobi lepszego. Robiliśmy jeszcze kilka lat temu realizacje dla TVP i najczęstsze warunki były określane jako SD i 4:3, ewentualnie założona kaszeta.
Wiadomo. No, ale jak mozna np taki teleexpress nagrywac w SD, nie mowie o materialach w nim tylko studio z prowadzacymi. Wystarczy popatrzec na grafiki nakladane na obraz (paski z informacjami, loga programow itp) czesto nawet one nie sa w dobrej rozdzielczosci. Wyglada to ta, ze skladaja program w calosci pod SD, a w HD jest skalowane tylko.
Modernizacja całego studia do HD trochę pieniążków kosztuje...
A pieniądze za kanały pseudo HD, to się od abonentów kasuje, no nie...
Na czym wieszacie swoje TV?
Coś sensownego do 65'', waga - podają 42kg, potrzebuje odstępu od ściany około 10cm?
Na czym wieszacie swoje TV?
Coś sensownego do 65'', waga - podają 42kg, potrzebuje odstępu od ściany około 10cm?
Vivanco Tytan MT 6320 - na przykład. 75 kg udźwigu, TV do 80 cali, 7,5 cm od ściany (można powiększyć przy pomocy - że tak to nazwę - rolek dystansowych. Mocowany na 6 śrub. Jak wyrwać, to razem ze ścianą chyba. Ja zadowolonym. Mój telewizor chyba też.
Uchwyt wybrany, zobaczymy. Zaszalałem i kupiłem w promocji na ruchomym ramieniu - czasami taka opcja może się przydać przy zmianie kabli w przepuście. Dodatkowo nie będę musiał kombinować z dodatkowymi dystansami, które w moim przypadku mogłyby drażnić estetyką (nie mam zabudowy TV i uchwyt będzie widoczny). Wybór padł na jeden z modeli Vogels. Zobaczymy, za co tyle wołają.
Ostatnio wzięło mnie na słuchanie muzyki, co niestety często jest sprzeczne z potrzebami innych domowników. Wydaje się, że jest wyjście z sytuacji. Coś przed czym się długo broniłem - TV w sypialni. W związku z tym pytanie, co obecnie na rynku warte uwagi i tym razem nie plazma? Wersja ekonomiczna - 4K nie potrzebne, wersja "kieszonkowa", czyli w okolicach 40''. Wszelkie bajery typu 3D, platformy internetowe zbędne. Byle sensowny obraz był i dźwięk dający szansę na zrozumienie dialogów - póki co, kolumn i wzmacniacza wolałbym nie wstawiać :) W sumie mam już Panasie, więc może coś od nich? Jednak nie mówię "nie" konkurencji :)
Ostatnio wzięło mnie na słuchanie muzyki, co niestety często jest sprzeczne z potrzebami innych domowników. Wydaje się, że jest wyjście z sytuacji. Coś przed czym się długo broniłem - TV w sypialni. W związku z tym pytanie, co obecnie na rynku warte uwagi i tym razem nie plazma? Wersja ekonomiczna - 4K nie potrzebne, wersja "kieszonkowa", czyli w okolicach 40''. Wszelkie bajery typu 3D, platformy internetowe zbędne. Byle sensowny obraz był i dźwięk dający szansę na zrozumienie dialogów - póki co, kolumn i wzmacniacza wolałbym nie wstawiać :) W sumie mam już Panasie, więc może coś od nich? Jednak nie mówię "nie" konkurencji :)
Cisza, więc sam sobie coś dopiszę:
Z oferty Panasonica wpadły mi dwa modele: TX-40AS640 i TX42AS650. Dla moich potrzeb wygląda, że lepszy AS640. 640 ma matrycę VA, a 650 IPS. Do warunków "sypialnianych" myślę, że VA się lepiej sprawdzi.
Z Samsungów to może coś takiego UE40H6500? Kto robił przegląd Samsungów? Jak tutaj wygląda sprawa matrycy? Czy zaprzestali złych praktyk mających na celu skrócenie żywota?
Z oferty Panasonica wpadły mi dwa modele: TX-40AS640 i TX42AS650. Dla moich potrzeb wygląda, że lepszy AS640. 640 ma matrycę VA, a 650 IPS. Do warunków "sypialnianych" myślę, że VA się lepiej sprawdzi.
Proponuję iść do sklepu i "to" obejrzeć. Dawno nie widziałem takiego badziewia. Dno i wodorosty. Niech Pan sobie wyobrazi coś takiego:
- Z lewej pas około 15 cm w kolorze różowym.
- U dołu pas około 12 cm niebieski.
- Środek, koło około 30 cm brązowe.
- Reszta względnie neutralne.
- Po wyregulowaniu tego co neutralne, za 2h robi się silnie niebieskie.
- Po ponownym wyregulowaniu, za 2h robi się zielone.
- Powierzchnia zewnętrznego polaryzatora lekko matowa, nierówna, bardzo, ale to bardzo silne skrzenie i kasza.
A jakaś alternatywa w podobnych pieniądzach? Nie zamierzam wydawać kolejnej dychy na telewizor do spania ;) :)
.:Gerard:.
11-02-2015, 13:47
Z tydzień temu kupiłem Sony, w dobrej cenie są, szukaj z "Triluminos Display" nadaje to nasycone pięknie kolory.
40-42 cale 400-500€ widziałem
A jakaś alternatywa w podobnych pieniądzach?
Nie ma. Wszystkie 40-tki UHD robi AUOptronics a to szmelc nie z tej ziemi. Od czasu zaprzestania produkcji plazm LCD leci na pysk przez brak konkurencji.
Nie ma. Wszystkie 40-tki UHD robi AUOptronics a to szmelc nie z tej ziemi. Od czasu zaprzestania produkcji plazm LCD leci na pysk przez brak konkurencji.
Te modele, które podałem to nie są UHD - to są Full HD
Te modele, które podałem to nie są UHD - to są Full HD
Jeden grzyb. Technika taka sama.
Z tydzień temu kupiłem Sony, w dobrej cenie są, szukaj z "Triluminos Display" nadaje to nasycone pięknie kolory.
40-42 cale 400-500€ widziałem
Jakoś nie mogę namierzyć takich rozmiarów z Triluminos? Wydaje mi się, że tylko większe rozmiary i większe kwoty.
Jeden grzyb. Technika taka sama.
Ale skoro nie ma alternatywy w podobnych pieniądzach, to trzeba będzie z tym jakoś żyć. Do "poważniejszego" oglądania mam inny TV. Ten będzie pełnił rolę "usypiacza" :) Dla moich potrzeb, wydaje mi się, że lepszy będzie VA, niż IPS.
Ten będzie pełnił rolę "usypiacza" :)
Faktycznie. Ja jak widzę gdzieś w hotelu takie "coś" na ścianie, to faktycznie wyłączam w cholerę bo się nie da na to patrzeć i idę spać. :)
Wraz z wiekiem coraz trudniej nie zasnąć oglądając telewizję w pozycji horyzontalnej :)
.:Gerard:.
11-02-2015, 16:10
Jakoś nie mogę namierzyć takich rozmiarów z Triluminos? Wydaje mi się, że tylko większe rozmiary i większe kwoty.
.
Rzeczywiście, jeszcze pogrzebie, jak coś wpadnie to dam znać.
Stoje przed wyborem wyswietlacza do filmow o przekatnej 32", moje typy sa nastepujace:
1. Sony Bravia KDL-32W705B (Full HD)
2. Panasonic Viera TX-32AS520B (HD Ready)
3. Panasonic Viera TX-32AS600B (Full HD)
Nie zalezy mi na TV a ma robic za monitor i musi miec Wi-Fi. W sumie przy przekatnej ekranu 32" HD Ready czy Full HD nie ma wiekszego znaczenia. Wszyskie strony i testy typuja na Sony, ale z tego co wiem jest na matrycy AUO a 32A600B jest na IPS.
Ktory z nich bedzie mial najbardziej przyzwoity obraz?
Kolekcjoner
15-02-2015, 20:38
Mam podobnego Panasa i nie polecam. Podobno nowe LG na IPS są fajne.
Co z tym Panasem nie tak i dokladnie ktorym? LG i Samsung odpadaja, ze wzgledu na ich design.
Kolekcjoner
15-02-2015, 21:42
Z Panasem nie tak jest to że nie podobają mi się w nim kolory. Doktoryzowałem się z różnych ustawień i kiszka. Oczywiście może to być moje skrzywienie i Tobie będzie to odpowiadało. Co do modelu, to jest FHD chyba taki jak ten drugi ale muszę dopiero go odkopać z magazynu (jest używany w firmie) więc tak na szybko Ci nie odpowiem.
No i kupiłem Panasonica 32AS520. Do wyświetlania filmów może być, choć nie wspiera flasha.
Ktoś wie, jak to jest obecnie w nc+ z dekoderami? Na ich stronie trudno się połapać. Czy mają jeszcze urządzenia mediaBOX+/turboBOX+/BOX+? Czy tylko te nowe wifibox+?
Rozważam multiroom premium. Znajomy ma multiroom, jako drugi dekoder wifibox+, ale to jakaś porażka jest. Uruchomienie tego g... wymaga wielkiej cierpliwości. Podczas startu regularnie się wiesza tak, że tylko wyciąganie zasilania zostaje. Po kilku takich restartach, za którymś razem dopiero udaje się uruchomić. Czy ma ktoś ten nowy dekoder? Ten typ tak ma, czy tylko znajomi mają pecha?
Ktoś wie, jak to jest obecnie w nc+ z dekoderami? Na ich stronie trudno się połapać. Czy mają jeszcze urządzenia mediaBOX+/turboBOX+/BOX+? Czy tylko te nowe wifibox+?
Rozważam multiroom premium. Znajomy ma multiroom, jako drugi dekoder wifibox+, ale to jakaś porażka jest. Uruchomienie tego g... wymaga wielkiej cierpliwości. Podczas startu regularnie się wiesza tak, że tylko wyciąganie zasilania zostaje. Po kilku takich restartach, za którymś razem dopiero udaje się uruchomić. Czy ma ktoś ten nowy dekoder? Ten typ tak ma, czy tylko znajomi mają pecha?
Potwierdzam wiesza się. Nie można go czasami wybudzić. Pomaga wyjęcie zasilania.
To chyba najlepiej do nich zadzwonić.
Właśnie podpisałem drugi kontrakt z NC+ nawet niezłą ofertę mi dali.
Poprzednio chyba 3 kontrakty z n.
W sumie używam tubo box 500gb chyba z 7 lat! I działa spoko, ostatnio mam problem z pilotem ale chyba go piwem zalałem.
Rafał_Sz
24-02-2015, 09:43
Mam TB 500GB i podpięte do niego 4 dekodery MR. Zero problemów.
Teraz pojawiły się wifiPremiumbox+(z HD) i wifiBox+ (bez HD) - dekodery Sagemcom. Ten bez HD, jako drugi dekoder zachowywał się u znajomych jak wersja kiepskiego prototypu - zanim się dało wystartować trzeba było kilka razy wyciągać wtyczkę zasilania, po prostu tragedia. Jako główny mieli chyba mediaBOX+, z nim nie było problemów. Może występują problemy z autoryzacją przy połączeniu mediaBox+ z tym nowym wifiBox+ w opcji multiroom?
Potwierdzam wiesza się. Nie można go czasami wybudzić. Pomaga wyjęcie zasilania.
Przestał się wieszać jak odłączyłem od niego kabel ethernet.
.:Gerard:.
28-02-2015, 17:15
A u mnie w Sony zrobiła się aktualizacja na "Sofware Version - PKG2:291EUA" i nigdzie nie mogę się doczytać co ona wniosła i na żadnej stronie nie ma takiej aktualizacji.
Przestał się wieszać jak odłączyłem od niego kabel ethernet.
W multiroom połączenie w sieć jest konieczne - łączy się z głównym w celu autoryzacji.
Witam czy można na tv otworzyć plik PDF, Eboki itp. Posiadam dwa tv Sharp 635e oraz Panasonic serii DT i nie mogę otworzyć pliku PDF. Czy da się to zrobić?
ThomasVoland
27-05-2015, 18:35
Potrzebna rada - projektor do kina domowego mam podpięty 15-metrowym hdmi. Jak się włącza lodówka/klimatyzacja czy nawet tylko światło, to pojawiają się zakłócenia. Czasem obraz zmienia się w "śnieg" i muszę wybrać na pilocie przełączenie wejścia i wtedy wraca do normy. Stabilizator napięcia by ten problem rozwiązał?
Co możecie powiedzieć o telewizorach TCL?
Interesują mnie dwa modele, 50 i 55 cali.
http://allegro.pl/telewizor-led-tcl-50-cali-u50s6806s-4k-uhd-400-hz-i6150935968.html
http://allegro.pl/telewizor-led-tcl-55-cali-u55s6806s-4k-uhd-400-hz-i5959577700.html
Dają radę? Czy PS4 będzie dobrze na nich wyglądać?
foto4deg
23-06-2016, 10:35
Czołem panowie.
Chciałem kupić nowy TV. Wybór padł na Philips PUT6101. Teraz pytanie. Czy w telewizorach LED duże znaczenie ma liczba hz? Podana jest wartość 50, efektywne 100 hz. Nie wiem, czy do ps4 wystarczy.
Rafał_Sz
23-06-2016, 10:47
Nie ma telewizorów LED. Jest za to bełkot marketingowy pt. LED. Nie mylić z OLED. Herce nie będą problemem, raczej wypalający oczy obraz, bo ten odbiornik nie radzi sobie z HDR. Krótko mówiąc, pograsz sobie. ;)
foto4deg
23-06-2016, 10:49
No to pogram, czy nie? :p HDR nie ma dla mnie znaczenia.
Witam
Stoję przed dylematem kupna nowego telewizora, główne zastosowanie film (Netflix, HBO GO) i telewizja naziemna.
Planuję a ten cel wydać około 4000 PLN, przedział cali 49-55, 3d zbędne, HDR może się przydać, 4K ze względu na Netflix.
Im więcej słucham, czytam marketingowego bełkotu - wiem coraz mniej.
Nie lubię robić złych zakupów, jak każdy zresztą. Patrząc na rynek, mam wrażenie, że producenci używają coraz tańszych (gorszych) komponentów i prześcigają się w ulepszaczach - może dlatego, że ostatni telewizor kupowałem 7 lat temu.
Może koledzy poradzicie coś w tym temacie, jakieś konkretne modele, producenta itp.
Pozdrawiam Mirek
foto4deg
23-06-2016, 11:10
Dostałem info z philipsa, że jest 60hz i lag poniżej 20ms. Czyli da radę :)
Rafał_Sz
23-06-2016, 11:11
No to pogram, czy nie? :p HDR nie ma dla mnie znaczenia.
Bez problemu. ;)
foto4deg
23-06-2016, 11:32
Bez problemu. ;)
Dziękować :) Zmyliła mnie " ;) " :D.
Choć akurat nie chce mi się wierzyć, że lag w trybie game mode będzie poniżej 20ms...
Dziś udałem się do sklepu RTV rozglądam się za nowym płaskim telewizorem Mam 42 cale które chce wymienić na minimum 55 clai kasa w granicach 5 tys zł no i własnie co wybrać panie premierze no co? Póki co chyba stawiam na tego cudaka UE55KS7000 TELEWIZOR OLED 55" 4K HDR
To jest LED nie OLED, mam wersje 65 cali i jest gitara. Jak masz fundusze to bym wolał dołożyć do większego.
No tak na aukcji koleś źle wpisał. Czyli pozostaje LG55EG 910 V. Tylko zastanawiam się czy ja to wykorzystam jak materiał mam z nc+ a jakość tam jest na poziomie sd
Rafał_Sz
11-12-2016, 10:51
Telewizory 4K są i jeszcze długo będą bez sensu. Wyjątkiem jest korzystanie z nowoczesnej konsoli z wykorzystaniem HDR.
Czy mając już trochę bogatą kolekcję własnych filmów z aparatu lx 100 to też jest bez sensu? Druga sprawa to co max lcd z podświetlaniem led?
Ja jestem ciekaw czy to prawda że OLED cierpi na sporo problemów z trwałością kolorów bo to jednak rzecz nie do przeskoczenia nadal w tej technologii, organiczne ledy niestety tracą swoje właściwości nawet już po roku, pokazowe oledy z marketów po roku ciągłej pracy są tragicznej jakości.
Ja bym wybrał coś dobrego w rozsądnej cenie tak żeby na te 5 lat wystarczyło, może wtedy już będą oled lepsze, a w 55" można świetne tv kupić w cenie do 4 tysięcy, co do 4K to nie widzę żadnych zalet jeśli mamy takiej wielkości TV w odległości przynajmniej 2 metry od nosa.
No ja mam 3 metry :-) Jeśli nie OLED no to co ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.