Close

Strona 29 z 77 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #281

    Domyślnie

    Bo Pentaxy mierza światło nawet ze słoikami po majonezie, maja potwierdzenie ostrosci (kropka i pik), pułapkę ostrosci dla manuali, stabilizację matrycy nawet z szklanką po piwie, a m42 spokojni ostrzy na nieskonczonosc
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  2. #282

    Domyślnie

    i nic w menu nie trza kręcić, a pierścień przysłony służy do ustawiania przysłony i nie trzeba decydować czy pierścieniem czy pokrętłem. Pomiar światła można sobie ustawić "na żądanie" w trybie M (takie połączenie M i Av)

  3. #283
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego lustra, a często zdarza mi się fotografować samochody w słoneczny dzień; nie mając możliwości ich odpowiedniego ustawienia. Pojawia się wtedy wielki problem ( dla mnie przynajmniej ) ze światłem wpadającym przez szyby.



    Powstające przepały są dla mnie nie do pokonania czy fufu będzie mi w tym pomocny?
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  4. #284

    Domyślnie

    Bardzo pomocny. Myślę, że przepałów nie uświadczysz (nie wiem na ile tam to lusterko świeci)... oczywiście trochę pracy z RAW'ami Cię czeka, ale chyba jesteś tego świadom

  5. #285
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Na pewno body z większym DR będzie pomocne, ale warto też do takich kadrów użyć programu pozwalającego miejscowo, czy wręcz punktowo zmniejszyć ekspozycję. Można to w LR, ale chyba też w NX.

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Na pewno body z większym DR będzie pomocne, ale warto też do takich kadrów użyć programu pozwalającego miejscowo, czy wręcz punktowo zmniejszyć ekspozycję. Można to w LR, ale chyba też w NX.
    Dokładnie. Kompresując globalnie dynamikę mocno obniżamy kontrast i wprawdzie odzyskujemy informację z przepalonych miejsc, ale kosztem pogorszenia wyglądu miejsc o poprawnej ekspozycji. Najlepiej dokonywać tego typu korekt lokalnie, korpus o większej DR nie jest też do tego konieczny - wystarczy wykonać dwie ekspozycje.

  7. #287
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Dzięki koledzy Więc decyzja została podjęta! Zobaczę ile teraz zostanie mi na szkiełko :P
    Co do sklejania kilku ekspozycji, to niestety nie da rady gdyż musiałbym się pakować do auta ze statywem a na to nigdy nie mam czasu
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Dokładnie. Kompresując globalnie dynamikę mocno obniżamy kontrast i wprawdzie odzyskujemy informację z przepalonych miejsc, ale kosztem pogorszenia wyglądu miejsc o poprawnej ekspozycji. Najlepiej dokonywać tego typu korekt lokalnie, korpus o większej DR nie jest też do tego konieczny - wystarczy wykonać dwie ekspozycje.
    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Co do sklejania kilku ekspozycji, to niestety nie da rady gdyż musiałbym się pakować do auta ze statywem a na to nigdy nie mam czasu
    No właśnie z Fuji jest o tyle łatwiej, że z jednego RAF'a możemy to zrobić - i nie mówie tu o jakiś pseudo HDRach tylko o najprostszym w świecie DRI sam stosuje i z efektów jestem zadowolony.

    Co do punktowego zmniejszania ekspozycji - jest takie coś w ACR ?

  9. #289
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Co do punktowego zmniejszania ekspozycji - jest takie coś w ACR ?
    Podobno ACR (którego nie znam) na silniku tym samy co LR zrobiony czy tam odwrotnie wiec takie narzędzie do punktowej korekcji ekspozycji czy tez saturacji pewnie posiada.

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Co do punktowego zmniejszania ekspozycji - jest takie coś w ACR ?
    Mam ps4 i w acr jest taka możliwość

Strona 29 z 77 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •