Close

Strona 39 z 77 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #381

    Domyślnie

    Przyznam, że pięknie szumiące pliki z S5 ciągnięte na cz-b przy poprawnym naświetleniu zrywają mi beret i odbija mi się na wspomnienia o filmie (na którym robię jednocześnie). S5 to wspaniała puszka. 1600 i wyżej i jechane!
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Bo w sumie jak się ma S5 to ciężko się w nim nie zakochać. Myślę że dopiero jakbym miał coś pokroju D700 to bym go używał (ale oczywiście nie zawsze, nie wyobrażam sobie krajobrazu na innej cyfrze niż S5).
    Z tego co widzę po wypowiedziach na forach, to takich jak Ty jest naprawdę sporo. Do krajobrazu, czy do innych tematów. I tu pojawia sie takie retoryczne pytanie Czy naprawdę nie opłacałoby się Fuji wypuścić nowego DSLR-a? Otóż jestem wręcz pewien że by się opłacało. Nie mówię nawet o body D700, bo to automatycznie mocno podbija koszty. Ale niechby coś na D300 w znośnej cenie. Im dłużej czytam o tym wszystkim, tym bardziej mnie nachodzi myśl żeby zorganizować jakąś ogólnoświatową internetową petycję do Fuji Zresztą - jak by dostali takich np. 100 tyś. kliknięć od potencjalnych klientów to myślę że samo to jest jakimś dowodem na popyt i potencjalną sprzedaż. Fuji - zlituj się...
    S5 Pro + N18-70 + N50 1.8 + SB900, F50
    www.waleczny.maxmodels.pl
    Moja fotografia jest taka jak moje życie.

  3. #383

    Domyślnie

    raczej ciężko by było z tą "znośną" ceną - chyba że byś powiedzmy, uważał za taką cenę powyżej 7 tys - S5 Pro na starcie było sporo droższe od D200 - Fuji w korpusie D300 i APS-C byłoby zapewne sporo droższe od D300 - ideałem byłoby wypuszczenie FF w puszcze D700 oraz APS-C w puszcze D300 - 2 puszki, w zależności od potrzeb - popyt byłby - bo ludzie którzy mają to kupić - kupili by to nawet jakby cena była ciut wysoka - sam skusiłbym się na takiego FF w cenie powiedzmy, do 12 tys - tylko z rozpiętością jeszcze o jakieś 2-3 eV większą niż S5 ^^ i powiedzmy, 10 MP ^^ ale to tylko gdybanie niestety - póki nie będzie jasne info, że nad czymś trwają prace - można sobie tylko tak niestety pogdybać :/

  4. #384

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze problemem jest też matryca. Na FF mogliby dać 24Mpix - 2X12M. Ale na APS-C raczej cieżko jest już tyle zmieścić z reszta szumy by wylazły. A nowa puszka z 6Mpix to może odstraszyć wielu klientów. Dlatego D300 jest moim zdaniem nie realne.

    D700 jak najbardziej. Ale z drugiej strony cena 10K odstraszałaby równie dobrze. Ja bym w życiu tyle nie wydał. Cały mój zestaw kosztuje tyle. Pozostają tylko prof...

  5. #385

    Domyślnie

    pełnoklatkowe fuji ostro by namieszało na rynku. Idealnie było by 2x po 10-12mpx

  6. #386

    Domyślnie

    no takiego samego zdania jestem - a co do ceny - Fuji z zasady robiło puszki dla profesjonalistów - kosztowały sporo, ale dawaly też pewne cechy niewystępujące w innych puszkach - i za to właśnie się płaci - Ci, którym jest to potrzebne, kupią ten aparat napewno - i tyle

  7. #387

    Domyślnie

    Jakim jestem szczęściarzem żem kupił to cudo
    Wogóle przypadkiem było że s5tka weszła na moją listę potencjalnych zakupów.
    I jakby to powiedzieć, na początku byłem rozczarowany. No bo mydło, no bo duże pliki, no bo inne bzdety.
    Ale z każdym pstrykiem kocham ten sprzęt coraz bardziej. I wcześniejsze wady choć odczuwalne nadal to przeszkadzają coraz mniej.
    Wystarczy właśnie poznać słabe a przede wszystkim mocne strony Fufu. A wtedy drżyjcie inne systemy
    I powiem że największą przewagę osiąga Fuji jak dla mnie w krajobrazie właśnie. Nienaganna i realistyczna kolorystyka no i ten zakrest tonalny.
    Z makro bywa naprawdę różnie, bo chcąc wiele uratować matryca ostro zjeżdża z kontrastów. Ale olbrzymia przewaga wychodzi na etapie obróbki, nawet prostej.
    Gdybym liczył tylko na fotki prosto z puszki to sam nie wiem.
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  8. #388

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Kiedyś na porannym spacerku strzeliłem taką fotkę http://picasaweb.google.pl/baku127/KozioEk#
    JAk się powiększy na 100% widoczne są chyba szumy? Nie wiem co to jest.Wydaje mi się to troszeczkę dziwne bo to ISO 400 czyli dla Fuji to nic.Od czego to mogło powstać.Ja nie mam pojecia.
    Liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baku127 Zobacz posta
    JAk się powiększy na 100% widoczne są chyba szumy?

    Wstaw zdjęcie w oryginalnym rozmiarze, przy 1600×1232 px trudno zobaczyć wspomniane 100% i jakiekoliwek szumy.
    S5 Pro + N18-70 + N50 1.8 + SB900, F50
    www.waleczny.maxmodels.pl
    Moja fotografia jest taka jak moje życie.

  10. #390

    Domyślnie

    Wiesz,gdybym mie maił z tym problemów to pewnie bym wstawił.
    Klikniesz na lupkę i wszystko widać.Najbardziej widoczne jest to na trawie.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

Strona 39 z 77 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •