Close

Strona 28 z 77 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Użytkownicy S5, wesprzyjcie forumowego kolegę i wypowiedzcie się proszę w temacie posta http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...&postcount=159
    smiech na sali

  2. #272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Użytkownicy S5, wesprzyjcie forumowego kolegę i wypowiedzcie się proszę w temacie posta http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...&postcount=159
    "Napiszcie mi proszę, kiedy zmieniać czas minimalny w ustawieniach ISO Auto w setupie S5? Czy wtedy kiedy zmieniam szkło (1\... gdzie ...= ogniskowej obiektywu x 1,5)? Jak zachowa się ISO Auto kiedy zmienię obiektywy z 35 na 85 mm zakładając, że robię w M lub S (idzie mi o zachowanie identycznej ekspozycji/ jednakowego poziomu światła zastanego na zdjęciach)? W setupie jest info (help), że w trybach P i A, iso auto aktywuje się jeśli optymalna ekspozycja nie może być osiągnięta przy obranej minimalnej dopuszczalnej prędkości migawki. Co z trybami S i M?"

    w trybach S i M AutoISO aktywuje się gdy przy ustawionych przez użytkownika parametrach nie można osiągnąć prawidłowej ekspozycji ( tryb M ) lub przekraczamy zakres pomiaru światła ( tryb S )

    zmiana obiektywu/ogniskowej nie wpływa na parametry AutoISO, takie rzeczy to tylko w Canonie - musisz sam zmienić minimalny czas
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    w trybach S i M AutoISO aktywuje się gdy przy ustawionych przez użytkownika parametrach nie można osiągnąć prawidłowej ekspozycji ( tryb M ) lub przekraczamy zakres pomiaru światła ( tryb S )
    zmiana obiektywu/ogniskowej nie wpływa na parametry AutoISO, takie rzeczy to tylko w Canonie - musisz sam zmienić minimalny czas
    Nie, no tyle to ja wiedziałem. Zdziwiło mnie, czemu Fuji wymienia tryby P i A, skoro ISO Auto pomaga w trybach SPAM... Czyli każda zmiana stałki= zmianie minimalnego czasu migawki w opcjach i o tym musze pamiętać? Ale to przecież tak, jakbym sam miał ustawiać manualnie ISO patrząc na drabinkę?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  4. #274

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Nie, no tyle to ja wiedziałem. Zdziwiło mnie, czemu Fuji wymienia tryby P i A, skoro ISO Auto pomaga w trybach SPAM... Czyli każda zmiana stałki= zmianie minimalnego czasu migawki w opcjach i o tym musze pamiętać? Ale to przecież tak, jakbym sam miał ustawiać manualnie ISO patrząc na drabinkę?
    Fuji w instrukcji pisze o wszystkich trybach
    AutoISO w Nikonach działa właśnie tak - ustawiasz min czas i max czułość, jeśli zmienisz obiektyw to musisz sam zmienić min czas. W najnowszych Canonach jest to trochę sprytniej - korpus uwzględnia zmianę ogniskowej i sam dobiera minimalny czas na zasadzie odwrotności, ale za to nie masz wpływu na zakres czułości. W sumie jednak wygodniejsze, choć też niedoskonałe.
    po to masz auto żeby nie zmieniać manualnie - tylko tyle. Przydaje się głównie w trybach innych niż M gdy szybko zmienia się oświetlenie
    Ostatnio edytowane przez BugsBunny ; 30-05-2009 o 13:33
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  5. #275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    Fuji w instrukcji pisze o wszystkich trybach
    AutoISO w Nikonach działa właśnie tak - ustawiasz min czas i max czułość, jeśli zmienisz obiektyw to musisz sam zmienić min czas. W najnowszych Canonach jest to trochę sprytniej - korpus uwzględnia zmianę ogniskowej i sam dobiera minimalny czas na zasadzie odwrotności, ale za to nie masz wpływu na zakres czułości. W sumie jednak wygodniejsze, choć też niedoskonałe.
    po to masz auto żeby nie zmieniać manualnie - tylko tyle. Przydaje się głównie w trybach innych niż M gdy szybko zmienia się oświetlenie
    Zamiast pisać brednie w stylu:
    Cytat Zamieszczone przez emsolo Zobacz posta
    smiech na sali
    - takiej odpowiedzi BugsBunny'ego trzeba mi było, nie tylko opisu w instrukcji lecz przede wszystkim opinii praktyka, niejako kwintesencji. Dzięki! Jak ktoś ma coś wartościowego do dodania, jakieś spostrzeżenia z praktyki- proszę o wypowiedzi, w kontekście S5 oczywiście.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  6. #276

    Domyślnie

    To ja także proszę o jakąś odpowiedź ew podpowiedź, najlepiej praktyka oczywiście
    Dręczy mnie to:
    jak spowodować kompletną współpracę s5 pro ze starymi manualkami?
    Tj chodzi mi o to że kręcę pierścieniem przysłony i te zmiany przysłony (nie tylko światła) widzę w wizjerze?
    Znalazłem opcję non cpu lens data ale nie bardzo wiem jak ją wprowadzić do życia.
    Dodatkowo chodzi mi o używanie kilku obiektywów z różną ogniskową i różnm zakresem max przysłony.
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  7. #277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carantoni Zobacz posta
    Znalazłem opcję non cpu lens data ale nie bardzo wiem jak ją wprowadzić do życia.
    Dodatkowo chodzi mi o używanie kilku obiektywów z różną ogniskową i różnm zakresem max przysłony.
    opcja właściwa - wklepujesz ogniskową i max. przysłonę i tyle; po zmianie obiektywu albo przezoomowaniu trzeba niestety zrobić to jeszcze raz dla nowych wartości
    co do przysłony - nie pamiętam, ale wydawało mi się że po zarejestrowaniu maksymalnego otworu zmiany są widziane przez aparat i podawane na wyświetlaczu
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  8. #278

    Domyślnie

    skoro tak to niedobrze
    a ja naiwny myślałem że jest jakiś genialny sposób którego sam nie mogę odkryć na zapisanie ustawień na kilka obiektywów na przykład
    skoro nie ma to trudno
    dzięki za pomoc

    i tak współpraca Fufu z klasykami z metalu i szkła jest nieporównywalnie lepsza niż z moim starym d70s
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  9. #279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carantoni Zobacz posta

    i tak współpraca Fufu z klasykami z metalu i szkła jest nieporównywalnie lepsza niż z moim starym d70s
    ale i tak jest nieporównywalnie gorsza od współpracy pentaxa z klasycznymi obiektywami z metalu i szkła

  10. #280

    Domyślnie

    a czy mógłbyś rozwinąć?
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

Strona 28 z 77 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •