Szukaj
Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 04-06-2009 o 16:11
Na dwie warstwy wprowadziłem dwie ekspozycje - naświetloną na wnętrze z prześwietloną partią okien i z ochronionym światłami w oknie, za to z niedoświetlonym wnętrzem. Zrobiłem maskę ze świateł prześwietlonej i założyłem ją na warstwę niedoświetloną. Następnie zmoodyfikowałem maskę krzywymi obserwując rezultaty i na koniec ręcznie zmodyfikowałem ją pędzelkiem. W sumie na "prześwietlone" zdjęcie z wnętrzem naniosłem 2 strefy o różnej ekspozycji ze zdjęcia "niedoświetlonego":
http://www.pbase.com/nvphotography/_...mages&page=all większość robione pro5 ;] może kogoś zaciekawi ta galeria
O to mi chodziło, ale nie działa żesz
Ustawiam obiektyw w non cpu lens, w opcjach ring a jak nie działało tak nie działa.
Co mogę robić źle bo już sam nie wiem?
Co do obróbki czornyja to jest świetne rozwiązanie.
Z możliwościami fufu statyw w wielu lub prawie wszystkich sytuacjach staje się zbędnym ciężarem.
Należy tylko zapomnieć o korzystaniu z różnych fotomatixów i innych podobnych programów.
W PSie da się to zrobić po prostu dokładniej, z większą kontrolą nad łączeniem poszczególnych zdjęć.
Mały lukrowy przykład przed i po:
NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
http://karolantosiewicz.blogspot.com/
D700, N24D, N35D, N85D, S150
Chodzi o ten okrąg ze zmienną średnicą w menu "develop", tak? W razie korekty obszaru po lini prostej (np. horyzont) trzeba by kilka takich okręgów "postawić" (w układzie zygzakowatym), pilnując by nie nakładały się na siebie, bo nie ma chyba innej możliwości, prawda? Trochę to mozolne ale jakieś wyjście z sytuacji jest. Stosuję ten element do doświetlania/ściemniania miejscowego i jest to świetne narzędzie.
Ostatnio edytowane przez bialogardzianin ; 08-06-2009 o 16:30
D700, N24D, N35D, N85D, S150
Skontaktuj się z nami