Close

Strona 165 z 187 PierwszyPierwszy ... 65115155163164165166167175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 641 do 1 650 z 1868
  1. #1641

    Domyślnie

    Wygląda na fajne szkło:

    Choć cena pewnie u nas z nóg zwali.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #1642

    Domyślnie

    Canon w systemie RF pięknie doi klientów z kasy Cena RF 14-35MM F4L 8.649 zł - to praktycznie cena bardzo dobrej lustrzanki a nie ciemnego zooma z f/4. Ale ludzie to i tak "kupio", bo ma czerwony pasek i logo Canona. Dodajmy do tego wycofanie obiektywów z AF i mocowaniem RF przez Koreańskiego Samyanga ze sprzedaży (zapewne przez prawa patentowe do bagnetu i protokołów EF i RF), oraz to, że ani Sigma, ani Tamron - jako japońskie firmy nie odważą się na wypuszczenie szkieł z mocowaniem RF, bo popełnią komercyjne samobójstwo. Pozostaje tylko chiński Yongnuo , który kopiuje wszystko bez opamiętania i bez konsekwencji prawnych. Dodam, że każde szkło niezależnych producentów (Sigma itp) założone pod bagnet RF pracować będzie na starych protokołach EF o wielokrotnie mniejszej przepustowości około 80 kHz. A potrzeby protokołu RF to częstotliwość taktowania 400 kHz (wg danych z internetu).

    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2021 o 09:23
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  3. #1643

    Domyślnie

    A myślałem, że Nikkor 14-30 jest nieprzyzwoicie drogi

  4. #1644

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A myślałem, że Nikkor 14-30 jest nieprzyzwoicie drogi
    Nieprzyzwoitość nie zna granic!

  5. #1645

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A myślałem, że Nikkor 14-30 jest nieprzyzwoicie drogi
    Patrząc na Canony RF - to Nikkor 14-30 jest nawet o połowę za tani Ale nie nagłaśniajmy tego za bardzo
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  6. #1646

    Domyślnie

    Taa, patrząc na ceny szkieł RF to odechciewa się myśleć w ogóle o bezlustrze Canona.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #1647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Taa, patrząc na ceny szkieł RF to odechciewa się myśleć w ogóle o bezlustrze Canona.
    Idealny system dla kogoś na dorobku. Korpus R5 + święta trójca 15-35 2.8 + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 to już 50.000 zł + portretówka 85 1.2 i zapasowy korpus R5 razem = 80.000 zł. Do tego lampa Speedlite EL-1 oraz do ptaszków i samolotów ciemny RF 100-500 mm f/4.5-7.1L i sumarycznie w miarę kompletny zestaw do wszystkiego wyjdzie nam jedynie za 100.000 zł. No i jeszcze RF 135mm f/1.4L się przyda, czyli sumarycznie wyjdzie jedyne 115.000 zł. Oczywiście o adapterach i kundelkach zapominamy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2021 o 15:22
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  8. #1648

    Domyślnie

    Az tyle nie trzeba bo to zestaw do wszystkiego. Szeroko do krajobrazu, jasno portretowo i tele na ptaki czy samoloty. Rzadko są takie 3 specjalizacje u jednego fotografa. Drugie body to nie musi być kolejny R5.
    Ja liczyłem sobie taki zestaw uniwrsalno portretowy. Niestety to okolice 60-80 tys.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #1649

    Domyślnie

    To chyba dobry czas, by nakupić się szkieł EF i jakąś nowszą puszkę do nich. Albo i dwie.

  10. #1650

    Domyślnie

    Ceny sa mordercze nawet dla zarabiajacych w euro. Czy widac to na zdjeciach (robionych tymi obiektywami) i czy cena (ceny) ewentualne roznice uzasadniaja- o tym mozna godzinami. Faktem jest, ze czasem mozna o cenie zapomniec- IQ i celnosc AF (przyklad) rf 100-500 w porownaniu z tania sigmowska alternatywa moze o zawrot glowy przyprawic. Jechac pare godzin do location i potem dostac zawalu, gdy polowa zdjec ma focus "gdzies"...
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Strona 165 z 187 PierwszyPierwszy ... 65115155163164165166167175 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •