Dajcie te szumy na R5 bo nie wierzę w to, na tym porównaniu nie widać różnic, sprzęt wyrównał się obecnie, nie ma już takich różnic jak parę lat temu.
Szukaj
Dajcie te szumy na R5 bo nie wierzę w to, na tym porównaniu nie widać różnic, sprzęt wyrównał się obecnie, nie ma już takich różnic jak parę lat temu.
Trzeba patrzeć w realne sample, tam gdzie są twarze ludzkie. Na dpreview wystarczy przejrzeć ale nie kwiatki, kotki tylko ludzkie buźki i oczy.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
No i widzisz że R5 jest gorszy ?
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
R jakby bardziej szumi, ale też ma więcej detalu niż m4 także na jedno wychodzi ze wskazaniem na R, bo zmiękczyć obraz można zawsze to i szum mniej natarczywy się staje a już w drugą stronę to tylko sztuczne pompowanie rozdzielczości. Co do R5 to raczej nie ma czego porównywać do 5DIV. Detalem miażdży a i szum po sprowadzeniu rozdziałki do tej od M4 taki mniej agresywny się wydaje. Nie twórzmy legendy z tego obrazka m4. Nadal daje radę, ale obecnie są już lepsze matryce.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Kto wie jakby klient podchodził do "lepszego obrazka" jakby aparat mocno potaniał, a tak docenia że jest drogo, wiec musi być lepiej ?R-ke traktujmy jako wypadek przy pracy Canona i testowanie na żywca sprzętu, trzeba obniżyć cenę, wyczyścić magazyny i szybko zapomnieć
![]()
Ja nie owca, żeby się kierować preferencjami innych. Wolałbym R zamiast 5D. A co do Panasa to pewnie, że fajny, ale w aparacie są jeszcze inne rzeczy oprócz matrycy i one wpływają na cenę Canona. Jak komuś potrzebne to dopłaci a jak nie to ma Panasa, Nikona, Sony, Fuji. Do wyboru, do koloru.
Zawodowcom sie nie podobała ergonomia R.
Co do szumu R5 - jak porównywać pliki to do Canona 5Ds. Ludziska mają skłonnnosci do porównywania szumów bez względu na to ile Mpx ma aparat. Co jest bez sensu, bo po przeskalowaniu wychodzi na to jak to w realu jest dokuczliwe lub fajne.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Tak ponoć wygląda Canon R3. Dziwne, że nie R1. Czyli możliwe, że R1 będzie jeszcze bardziej wypasiony albo Canon zrobi dwie aparatki, R3 do sportu a R1 jako aparat do wszystkiego podobny do Sony A1:
https://www.canonwatch.com/this-is-t...t-coming-soon/
Skontaktuj się z nami