Close

Strona 187 z 187 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187
Pokaż wyniki od 1 861 do 1 868 z 1868
  1. #1861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta


    Ale s7IV dalej ma migawkę elektroniczną z lagiem...

    Doprecyzuję tylko odnośnie postu powyżej, w sumie oczywistość, że przez lag rozumiem czas od naciśnięcia migawki do zrobienia zdjęcia. Ruch skrzydła motyla jest dobrym porównaniem, mnie w zupełności wystarcza, kiedy nacisnę przycisk migawki (elektronicznej) przy rozłożonych skrzydłach motyla i mam w tym momencie zdjęcie. Niby oczywiste, ale w dwójce S to się rzadko udawało.

    Kwestia wybudzenia aparatu po włączeniu czy hibernacji to inna kwestia. a7IV jest dość szybkie, ale to jeszcze nie poziom lustrzanki (nie piszę o LV ). Kwestia przyzwyczajenia, nie przeszkadza to zasadniczo w robieniu zdjęć. Natomiast szybkość ostrzenia, lag w sensie jak napisałem, dla mnie są w tym aparacie w pełni akceptowalne, zrobiłem wiele zdjęć przyrody, zwierząt, ptaków, itd. Lustrzanka może i klapnie lustrem ułamek sekundy wcześniej, ale nie koniecznie celniej, delikatnie mówiąc
    Ostatnio edytowane przez poste ; 25-10-2023 o 10:46

  2. #1862

    Domyślnie

    Doprecyzuję: oczywiście chodziło mi o rolling-shutter.
    Człowiek myśli jedno, pisze drugie.


    Podobno R5II ma mieć matrycę stacked 45mpix+, stąd opóźnienie z premierą.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #1863

    Domyślnie

    OK
    Ja jeszcze nie zauważyłem tego efektu, choć najczęściej używam migawki elektronicznej. Ale pewnie jest jak piszesz.

  4. #1864

    Domyślnie

    200-800/6.3-9:


    24-105/2.8. :O
    A podobno się nie da.



    Obrazki dziwnej jakości, ponieważ to (niby) wycieki-przecieki przedpremierowe.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #1865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    24-105/2.8. :O
    A podobno się nie da.
    https://photorumors.com/wp-content/u...USM-Z-lens.jpg
    https://store.canon.pl/canon-obiekty...sm-z/6347C005/
    16 929,99 zł
    ZAMÓWIENIE W PRZEDSPRZEDAŻY SZACOWANA DATA WYSYŁKI: 1/6/2024
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  6. #1866

    Domyślnie

    17k obiektyw, adapter napędu ~1k funcioków (tyle Google pokazuje), do tego cena stopki, bo w zestawie najprawdopodobniej nie ma... No, nieźle...

    Za to ten RF-S 10-18 ciekawie wygląda. I niedrogi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #1867

    Domyślnie

    Kto potrzebuje może zamawiać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20231102_120433_com.instagram.android.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	843,4 KB
ID:	76904
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  8. #1868

    Domyślnie

    Oczywiście da się zrobić taki 24-105 f2.8 ale kosztem wad optycznych, wagi, rozmiarów, stawiam na początek że będzie rekordowe winietowanie.

Strona 187 z 187 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •