Close

Strona 106 z 187 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 1868
  1. #1051

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Szczerze. Bartku problem leży IMHO po Twojej stronie . Nieustannie o tym marudzisz, a nawet pobieżne przejrzenie internetów pokazuje, że to wydumany problem.
    wiesz... ja mowie o rzeczach tak jak mam osobiste doswiadczenie. opinia internetow mi w wlasnej ocenie nie przeszkadza i dysonans poznawczy miedzy tym jak sam cos odbieram a co wszyscy inni mowia nie zmienia mi mojej wlasnej percepcji. wg Internetow taki 50/1.4 USM optycznie jest kiepski, mnie natomiast bardzo odpowiada. i odwrotnie: wszyscy pieja z zachwytu nad EFS 10-18, ja uwazam, ze egzemplarz ktory mialem byl mizerny.

    w przypadku LPE17 w M5 mowie o wlasnych wrazeniach. aparat noszony na wycieczkach w lapie kiedy foce i pakowany do plecaka kiedy koncze (np. dlatego ze pada, bo Morze Polnocne wiec "taki klimat"). moja srednia to 200 fot na baterii.

    a mialem z nim i taka przypadlosc, ze zabralem go na calodniowa wycieczke familijna z trzema akumulatorami (jeden prawie pelny w body, 2 pelne w plecaku). wieczorem tegoz wiosennego zabraklo mi pradu. nie narobilem nie wiadomo ile zdjec, bo niecale 300 przez caly dzien. sporo zzarl telewizor, bo nie zawsze wylaczylem aparat na sztywno pakujac go do plecaka, tak zeby M5 byl gotowy do strzalu od razu po wyciagnieciu (wlaczanie trwa w M5 zauwazalnie dluzej niz wybudzanie). wiec pewie w korpusie mniej spie*nym funkcjonalnie (szybsze wlaczanie i/lub umiejetnosc nie budzenia sie "samoczynnie" w torbie) taka dniowka nie zzarla by nawet 2 baterii. ale przy moim uzytkowaniu nie widze tu wynikow idacych w setki. taka intensywna turystyczna dniowka (szlak gorski/lazenie po miescie) gdzie ja lacznie z 5-6 godzin trzymam aparat w lapie a z 1,5 godziny czystego czasu w tym to jest oko przy celowniku (lub LV wlaczone), to dla mnie w DSLR bedzie niecaly LPE6N (z czego GPS czesc zjada) a w M5 to bylo 2 akumulatory. nie chce byc inaczej.

    czy problem jest wydumany czy nie... w moim osobistym przypadku to sie sprowadza do wyboru miedzy ladowaniem jednego ogniwa po pelnej dniowce, czy 2-3 ogniw. w dwytygodniowej podrozy nawet w bardziej cywilizowanych regionach swiata trzeba sie liczyc z potrzeba odespania i/lub dostepnoscia gniazdek, wiec ladowanie 2 akumulatorow przez noc robi sie wartoscia brzegowa. lepiej mniej, a kategorycznie nie wiecej.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nikt z moich znajomych Canoniarzy nie ma z tym większego problemu. Ja w swoich zabawkowych eMkach zapominam czasami gdzie włożyłem ładowarkę więc może /w skrócie/ warto popatrzeć na to tak; jeśli wszyscy na około mówią, że mam plamę na koszuli to nie oznacza to że wszyscy są ślepi tylko na ogół jest odwrotnie .
    nie dziala na mnie taka argumentacja. brzmi jak "ludzie jedzcie gowno, miliony much nie moga sie mylic". mam dwa korpusy, ktorych uzywam dosc regularnie. 6D bez mala codziennie (srednio 2h godzinki) a 70D jako maluch do torebki (2-3 h tygodniowo). w przypadku tego drugiego na pewno tez moglbym powiedziec, ze rzadko zmieniam akumulator. ale w przypadku tego pierwszego jest to ladowanie nie rzadziej niz co tydzien. a na wyjazdach prawie codziennie.

    w zeszlym tygodniu skorzystalem z nowej wolnosci i smignalem zagramanice. weekend focenia (od 4:30 do 7:00 poranny plener, potem kima, sniadanie i od 10:00 do 22:00 na szlaku) a w dni robocze "tylko" poranny plener i po 17:00 znowu plecak na grzbiet i na szlak. gdzie szlak u mnie oznacza wiecej focenia niz lazenia, ale nadal koncze dzien na 200~400 zdjeciach, wiec ten goly licznik tutaj pelnej prawdy nie mowi.
    w kazdym razie - z mojej perspektywy akumulatory aparatu maja pozwalac na takie 7-12h foto-dniowki przez tydzien z rzedu. moge wozic podwojna ladowarke (chociaz do 6D sie w to nawet nie bawie, ale nie bede w nocy wstawal zeby przekladac ogniwa. w DSLR nie ma z tym zadnego problemu, natomiast z M5 bylo absolutnie niewykonalne. oczywiscie, ze w nowszych (sensowniejszych) bezlusterkowcach to wyglada lepiej, ale nie wierze w dramatycznie lepsze wyniki.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 01-07-2020 o 09:02

  2. #1052

    Domyślnie

    Ale po co te epopeje? Masz swoje doświadczenia ok. Ale po co to ekstrapolować na wszystkich i pisać co chwilę jak jakąś prawdę objawioną jaką to straszliwą wadą ML są słabe baterie . Wiesz księżyców Saturna też nie widzę gołym okiem ..... i co mam pisać, że na podstawie moich doświadczeń nie istnieją ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #1053

    Domyślnie

    Na początku też mi żarło baterię w Sony okrutnie, jak to w II serii. Ale po wyłączeniu paru ficzerów, m.in. wifi i zwłaszcza wstępnego ustawiania ostrości (chyba tak to się nazywa), używaniu częściej af-s, okazało się, że jest całkiem akceptowalnie. Wiadomo, że jest słabiej niż w lustrzankach, ale nie ma jakiejś przepaści czy dyskomfortu. Zwłaszcza, jeśli w lustrzance non stop włączymy af-c i vr. Też nie jest tak różowo z niektórymi szkłami.

  4. #1054

    Domyślnie

    Bezlustra, te co znam, mają ładowanie przez USB np z powerbank. Powerbank taki 20tys mAh załatwia temat, do tego ładowarka podwójna na USB i mozna też w plecaku ładować. Ogólnie tematu problemu z zasilaniem nie ma, trzeba to tylko dobrze ogarnąć.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  5. #1055

    Domyślnie

    Pomału się klaruje:
    https://www.canonwatch.com/

    Czyli R5 - $3.9K, R6 - $2.5K.
    A jeśli tak, to nie wydaje mi się, by Nikon dał cenę na Z5 w okolicach $1400.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 09-07-2020 o 03:50

  6. #1056

    Domyślnie

    To jednak różne półki. Z5 to będzie podstawowy model, podobnie jak RP. Gdzie mu tam do takich tłustych misiaków jak R5-6. Wyciekła też cena bardziej europejska, 4199 funciaków w UKeju za R5. Krew mrozi

  7. #1057
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Bezlustra, te co znam, mają ładowanie przez USB np z powerbank. Powerbank taki 20tys mAh załatwia temat, do tego ładowarka podwójna na USB i mozna też w plecaku ładować. Ogólnie tematu problemu z zasilaniem nie ma, trzeba to tylko dobrze ogarnąć.
    Kwestia dyskusyjna czy lepsze noszenie powerbanka czy zapasu akku, a jak nic nie potrzeba to różnica znacząca w komforcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To jednak różne półki. Z5 to będzie podstawowy model, podobnie jak RP. Gdzie mu tam do takich tłustych misiaków jak R5-6. Wyciekła też cena bardziej europejska, 4199 funciaków w UKeju za R5. Krew mrozi
    Dawniej łatwiej się stawiało koło siebie modele obu firm, teraz canon chyba przez swoją pewność na rynku dziwnie to podzielił, mimo to klientów ma bo liczy się logo
    Może zauwazyli że klient nie łapie tych nazw R, Rp, Rs itd i poszli w klasyczne R5 i R6, czy to cenowo jest bliskie modelom 5D i 6D ?

  8. #1058

  9. #1059

    Domyślnie

    powiem tak: lew zaryczal!
    i teraz nawet fanklub panter czy tygrysow zrozumie, ze krol wrocil do dzungli i skonczylo sie rumakowanie...

  10. #1060

    Domyślnie

    Nie mogli tak od razu w Rce zrobić z tyłu jak pambuk przykazał ? joystik, kółko, przyciski af-on, ae-l i zmiana punktów af i dwa sloty.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 09-07-2020 o 15:00
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 106 z 187 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •