Close

Strona 56 z 187 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 1868
  1. #551

    Domyślnie

    Większość nowych RF ma IS a canon mówi że jednak pracuje nad stabilizacją w body i IS ma z tym grać.
    https://m.dpreview.com/articles/7063...lens-slideshow
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  2. #552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Jacku, gdy pisałem o szkłach RF Canona suerowałeś cenę nie do przełknięcia A tu widzisz lepszą cenę ?
    Nie. Nie pisałem, że Nikkory Z sa tanie. Wszystkie te szkła mają chore ceny. Canona, Nikona, Sony. To tak jak z drukarkami. Kupuje sie body a producent chce zarabiac na szkłach. Nowe systemy, w sumie nic dziwnego.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #553
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Canon jak to Canon, skoro wszedł na rynek bezluster FF, to chce mieć swoje minimum 50% rynku (bo słupki na prezentacjach muszą się zgadzać . Nie ma się co spierać o specyfikację RF, bo body przychodzą i odchodzą a znacznie ciekawsze jest to jak Canon buduje sobie pozycję w obiektywach do bezluster. W tym roku pojawi się 8 szkieł (w tym wszystkie jasne zoomy reporterskie, a pod koniec roku pojawi się pierwsze profesjonalne body. Moim zdaniem nie będzie to body "sportowe" a raczej body pro z matrycą wysokiej rozdzielczości. W przyszłym roku pewnie pojawią się długie szkła i body do sportu. Sony nie przeskoczy swojego kulawego bagnetu, a Nikon nie ma takiego potencjału żeby dogonić Canona. Panas pozostanie ciekawostką z niewielkim udziałem w rynku. Moim zdaniem Canon do końca przyszłego roku pozamiata ten segment rynku (bezluster FF).
    Ostatnio edytowane przez sv ; 16-02-2019 o 18:49

  4. #554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Moim zdaniem Canon do końca przyszłego roku pozamiata ten segment rynku (bezluster FF).
    Ale w jaki sposób? Czym zagrozi chociażby Sony?

  5. #555

    Domyślnie

    Dlaczego bagnet sony jest kulawy?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #556
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ale w jaki sposób? Czym zagrozi chociażby Sony?
    Największą bolączką Sony jest bagnet APS-C. Porównaj sobie wielkość zapowiadanego RF 70-200 z odpowiednikiem Sony.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Dlaczego bagnet sony jest kulawy?
    Bo ma mniejszą średnicę niż bagnet EOSa M

  7. #557

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Największą bolączką Sony jest bagnet APS-C. Porównaj sobie wielkość zapowiadanego RF 70-200 z odpowiednikiem Sony.
    Nikon nie miał z tym problemu. Tzn. oferując ten sam bagnet do DX i FX...

  8. #558

    Domyślnie

    Tak może być ze canon wysforuje się szybko, w szklach dają mocne uderzenie, nie patyczkują się i idą bo bandzie, tak widać z tych zapowiedzi. Sample są świetne, lepsze niż wynika to ze specyfikacji body, efekt wow robią szkła i to widać. W nikonie ta 50tka oprócz ostrości to ma tak dretwy obraz że aż się człowiek zastanawia kto w nikonie to projektuje? Inżynierowie dla inżynierów bo na oko od razu widać nudny do bólu obraz ale mtfy się zgadzają.... . Samo RF 24-105 jest lepsze od wszystkiego co pokazał Nikon w szklach do Zetek
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  9. #559

    Domyślnie

    Wróżbitów tu nie brakuje. Od lat. Realia są takie, że po czasie fakty mocno odbiegają od wróżenia...

  10. #560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wróżbitów tu nie brakuje. Od lat. Realia są takie, że po czasie fakty mocno odbiegają od wróżenia...
    Rozumiem wróżba dobra tylko ta która gloryfikuje żółte logo
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 56 z 187 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •