W torebkę, którą kupiłem do bridge camera wchodzi mi d90 bez gripa z zapiętym szkłem 35mm albo manualnym 28mm serii e.
Problem w tym, że nie lubię go bez gripa i wole wziąć większą torbę![]()
Szukaj
W torebkę, którą kupiłem do bridge camera wchodzi mi d90 bez gripa z zapiętym szkłem 35mm albo manualnym 28mm serii e.
Problem w tym, że nie lubię go bez gripa i wole wziąć większą torbę![]()
D600
14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
28-75,70-210
Co komu odpowiada. Dla mnie przewaga tych małych nikonów to właśnie w połączeniu z taką 28-ką serii E, czyli lekki, mały i tani zestaw do ogólnej fotografii. Da się wszędzie upchnąć w torbę, plecak. Jakość obrazu i tak lepsza niż z kitem. A duże zoomy z tymi korpusami są nieporęczne. Tylko szkoda, że nikon tak utrudnia programowo używanie starych szkieł.W torebkę, którą kupiłem do bridge camera wchodzi mi d90 bez gripa z zapiętym szkłem 35mm albo manualnym 28mm serii e.
Problem w tym, że nie lubię go bez gripa i wole wziąć większą torbę
| D5200 | N60/2.8D |
Powtórzę się:A czy warto dopłacić - każdy musi ocenić według swoich potrzeb. Dla jednego automatyczny bracketing i ruchomy ekranik (m.in.) są warte 1000zł, dla innego nie są warte nic, co zresztą widać także w wypowiedziach w tym wątku. Jeden woli mniej pikseli i mniej szumu, ktoś inny woli więcej szumu ale i więcej pikseli, żeby sobie łatwiej odszumić. I tak dalej... Gdyby był jeden jedyny słuszny model, za którego byłoby warto płacić a za inne nie, to nie byłoby innych modeli.
Witam ponownie Panowie
Z zakupu Nikona D3200 zrezygnowałam i zastanawiam się nad D5100 lub D5200. Czy do zdjęć pojazdów w ruchu któryś z nich bardziej się nadaje?Który z nich bardziej szumi na ISO 800? Obiektyw 18-105mm w zestawie każdego. No i mam swój 55-200mm ze starego D40...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio edytowane przez agata_3603 ; 10-01-2015 o 19:33
Szumią podobnie, ale D5200 ma więcej pikseli, więc powinien dać się lepiej się odszumić.
Algorytm w D5200 bardziej odszumia z szumu kolorowego niż D5100, więc jpegi z tego modelu mają szum mniej kolorowy - czyli trochę "ładniejszy" ( i trochę mniej informacji o kolorze w cieniach na wysokich czułościach).
Braketing ekspozycji do HDR z ręki.
Wężyk do wyzwalania ze statywu, do wyzwalania z monopoda na wysiegu zdjęć rybim okiem.
D600
14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
28-75,70-210
ja chyba zamiast d5x00 sprawie sobie pentaxa k-50
mało hot pixeli, uszczelniona obudowa, niezłe odszumianie, dobry af.
Ostatnio edytowane przez bartoszkk1 ; 10-01-2015 o 22:15
Skontaktuj się z nami