Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nikon d3100, czy d3200, czy d5100

    http://allegro.pl/nikon-d5100-18-105...545282099.html
    http://allegro.pl/aparat-lustrzanka-...557567419.html
    http://allegro.pl/tanio-aparat-nikon...541515457.html
    Zastanawiam się nad kupnem jednej z powyższych lustrzanek, jestem amatorem jeśli chodzi o fotografię, chcę zakupić lustrzankę głównie do fotografowania przyrody, uroczystości (jakieś szkolne akademie itd.). Chciałem prosić o poradę czy lepiej w moim przypadku nie przepłacać i kupić d3100 czy lepiej dopłacić i mieć d3200 lub d5100?

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej dopłacić i wziąć D5100.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Za puszkę nie przepłacaj. Ważniejsze od niej są obiektywy a na te to już spory budżet musisz przygotować. 18-105 jest ok na początek. Najważniejsze to pstrykać i uczyć się. Później można kupować lepsze body.

    Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    fakt nie przeplacaj, ale wg. mnie model 5100 + 18-105mm spelnia idealnie Twoje potrzeby.

  5. #5

    Domyślnie

    Na początek jak znalazł, najlepszy zestaw do pouczenia się i jeśli dokupisz do niego jakieś obiektywy to robi się naprawdę niezły zestaw, z którego można już coś tworzyć

    Więc zdecydowanie na początek D5100 + 18-105.
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puszosław Zobacz posta
    Za puszkę nie przepłacaj. Ważniejsze od niej są obiektywy a na te to już spory budżet musisz przygotować. 18-105 jest ok na początek. Najważniejsze to pstrykać i uczyć się. Później można kupować lepsze body.

    Powodzenia
    Dokładnie tak jak kolega napisał. Ja na przykład mam 2 body jedno to d300s a drugie D40. Zdecydowanie lepsze zdjęcia jestem w stanie wykonać D40 z jasnymi szkłami niż D300 z kitem 18-55. Na Twoim miejscu wybrałbym D3100. W ten sposób z ofert które pokazałeś oszczędzasz 300zł a to już jest połowa ceny lampy błyskowej YN-565EX, lub około połowa ceny obiektywu 35 f/1.8g, ewentualnie 50 f/1.8g. Różnica 2 Mpix jest pomijalna. Chyba że musisz mieć koniecznie uchylany ekran wtedy D5100 to jedyna opcja.
    Pozdrawiam
    Uzależniony od B Ł Y S K A N I A

  7. #7

    Domyślnie

    Nie oszczędzaj ale z głową. D5100 szybko zmieniać nie będziesz musiał. Daje taki sam obrazek jak D7000 i lepszy niż D3100/D90 czy D300. Cena jest akceptowalna. Do tego dokup szkła i będzie git majonez.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    a właśnie dziś po poczytaniu forum kupiłem nikon3100 z obiektywem 18-105 vr i powiem wam pierwsze wrażenia jest ********y jak dla początkującego polecam .może kiedyś coś innego lepszego się kupi ale na dzień dzisiejszy skok z kompaktu ogromny !!!

  9. #9
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Nie oszczędzaj ale z głową. D5100 szybko zmieniać nie będziesz musiał. Daje taki sam obrazek jak D7000 i lepszy niż D3100/D90 czy D300. Cena jest akceptowalna. Do tego dokup szkła i będzie git majonez.
    Kolega Puciek ma rację, chcesz zaoszczędzić 300 zł wybierając D3100 vs D5100 ale musisz wiedzieć że D3100 jest okrojony z kilku czasami potrzebnych funkcji.
    Na plus dla D5100 przemawia:
    - lepszy wyświetlacz.
    - bracketing.
    - zmiana ekspozycji, ISO co 1/3 EV.
    - odbiornik IR, obsługa pilotem
    - lepsza matryca, znacznie lepszy zakres tonalny.
    Wszystkich różnic zapewne nie wymieniłem, czy za te różnice warto dopłacać to już zależy od kupującego, ja uważam że warto.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #10

    Domyślnie

    I dlatego radziłem kupować z głową. D3100 nie jest złą puszką, ale za niewiele większą kasę można mieć o wiele lepsze D5100. .::AGUARES::. nie miałeś do czynienia z puszkami bardziej pro, a D5100 ma właśnie takie funkcje, które znacząco go odróżniają od D3100 na plus - duży plus.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •