Close

Strona 4 z 51 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 504

Wątek: NEX 6 - hit?

  1. #31

    Domyślnie

    No i jest oficjalnie - http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15560
    "Nowością jest też system autofokusa Fast Hybrid AF z wykrywaniem fazy i kontrastu." - czyżby w końcu rewolucja na polu AF?

    Są też nowe zdjęcia 16-50.
    A tutaj pełniejszy artykuł o nowych szkiełkach: http://www.optyczne.pl/5164-nowo%C5%..._Sony_NEX.html
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 12-09-2012 o 09:52
    to be a rock and not to roll

  2. #32

    Domyślnie

    Robi się ciekawie i coraz bardziej Nex staje się kuszącą alternatywą.
    Poczekamy, poczytamy jak wypadną w testach nowe zabawki i kto wie.....
    nic...

  3. #33
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    209

    Domyślnie

    Porównanie body: NEX 6 i NEX 7 (fot. Dpreview.com):


    większe > http://img855.imageshack.us/img855/2...dnex7front.jpg


    większe > http://img41.imageshack.us/img41/738...ednex7rear.jpg


    większe > http://img838.imageshack.us/img838/3...rednex7top.jpg




    Sample i film video z podróży po Alasce

    Polecam:

    http://www.lucarossini.it/portfolio/...ka-nex-6-sony/


    ___________________________

    no to teraz mi gwoździa przybili...

    miał być OMD 5 v nex 7 a teraz to coś. Na pewno będzie miał mniejsze szumy od nexa7, nie przepakowana pixelami (np. 6400). Szybszy AF? Zobaczymy testy, jakieś video przykłady na YT. Muszla oczna super pomysł. Nex 7 kusi tylko tym drugim kółeczkiem jak cholerka.


    Bawiłem się nim w MM i korekta ekspozycji "Control Dial R" miodzio. W nexie 6 pewnie to będzie Fn + rolka pod kciuk. A Wy co byscie wybrali ( nex6 v 7 ) ? No właśnie jestem ciekaw jak sobie radzą z tym userzy nexa 5n ?! Macie tam w miare szybki dostęp ?

    @pil74

    Powiem ci, że miałem kupować kiedyś zacny sprzęt podobny do twojego w stopce ale nie chce mi się tego dźwigać Najlepszy aparat to ten, który mamy zawsze przy sobie
    Ostatnio edytowane przez marcus777 ; 12-09-2012 o 16:53

  4. #34

    Domyślnie

    czy będzie hitem trzeba poczekać na x-e1 w zapowiedziach cenowych wypada chyba lepiej od sony - ale fakt coraz ciekawiej się robi
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #35
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    209

    Domyślnie

    x-e1 z kitem 18-55/2.8-3.5 to będzie chyba ok 5,300 coś koło tego czyli mniej jak kiedyś OMD 5 wchodził na rynek( 6k)

  6. #36

    Domyślnie

    Porównanie z każdej strony także tutaj: http://camerasize.com/compare/#375,33

    Cytat Zamieszczone przez marcus777 Zobacz posta
    Bawiłem się nim w MM i korekta ekspozycji "Control Dial R" miodzio. W nexie 6 pewnie to będzie Fn + rolka pod kciuk. A Wy co byscie wybrali ( nex6 v 7 ) ? No właśnie jestem ciekaw jak sobie radzą z tym userzy nexa 5n ?! Macie tam w miare szybki dostęp ?
    Ja mam NEXa C3 i w sumie nie ma problemów z obsługą. W trybie A kręcąc 'control wheel' zmieniam przysłonę. Pod dolnym nawigacyjnym mam kompensację, pod lewym ISO, pod prawym obszar AF. Czyli żeby zmienić ISO klikam lewy i kręcę kółkiem wybierając odpowiednią wartość. Pod środkowym przyciskiem wybieraka mam ustawione 'podręczne menu', czyli 5 dodatkowych funkcji (WB, pomiar, tryb AF, tryb pracy, cośtam jeszcze). Najczęściej jednak działam z obiektywami Nikona w manualu. Wtedy ustawiam tryb S + auto ISO. Kółkiem wybieram czas, przysłonę reguluję pierścieniem na obiektywie, a ISO się samo dostosowuje. Tym sposobem mam oszukany tryb M z auto ISO, bo normalnie w trybie M auto iso nie działa

    A przyszła mi teraz do głowy jedna funkcja, pytanie w sumie do posiadaczy NEXa-7 - czy w wizjerze działa peaking z manualami?
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 12-09-2012 o 17:17
    to be a rock and not to roll

  7. #37

    Domyślnie

    A jaka jest roznica w cenie?
    Mysle, ze -7 i tak nie zastapilby Nikona, ale jesli w -6 poprawili AF, to chyba wybor bedzie oczywisty ktory wybrac?
    Bo ktos, kto jest niedzielnym pstrykaczem, zawsze powie, ze kazdy Nex, ma szybkie AF, ale sa sytuacje, np. jak moje, szybkie dynamiczne sceny, ze trzeba robic zdjecia seriami, albo co sekunde.. no i taki Nex moze sie schowac do Nikona, we wszystkich innych aspektach Nex, jest dla mnie lepszy.
    I poki tego nie poprawia, nie zmienie 5N na inny model..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  8. #38

    Domyślnie

    przemyśłenia marcina wuu z forum sony odnośnie nex7
    "Elektryczny wizjer nexa zamienia się w poklatkowy film makro o czarnej kaszy gryczanej na długo przed tym, jak w optycznym zapada faktyczna czarność. Problem mnie nie dotyczy bo nie fotografuję w takich warunkach, więc :etam: Natomiast długo przed utratą sygnału, w wizjerze przestaje działać peaking - szum powoduje spadek kontrastu i peaking nie ma się na czym wyżyć. To jest nieprzyjemne jeśli ktoś zakłada używanie pleśniaków japońskich w trudnych warunkach - znowu, problem nie mój, ale istnieje. To samo oczywiście dotyczy ekraniku (który nawiasem mówiąc jest wkurzająco mały - co prawda ma przekątną 3", ale faktyczny obszar dla obrazu jest mniejszy od tego w a850, z powodu przybitych proporcji). A jak już jestem przy ekraniku: mazia się straszliwie. Każde dotknięcie zostawia smugę - nie wyobrażam sobie jak to jest w 5n gdzie obsługuje się paluchem..."
    ale pomijajać samego nex6, to w końcu ciekawe szkiełka się pojawiły
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #39

    Domyślnie

    W sumie w tym -6 najbardziej kusi opcja ze szklem 16-50, bo samo body bedzie kosztowac 800 €, a + 16-50, = 950 €, wychodzi na to, ze samo szklo wynioslo by nas tylko 150 €, a oddzielnie ma kosztowac okolo 300 €, od stycznia..
    A na przelomie listopada/grudnia 10-18 mm f/4 i 35 mm f/1.8 w cenie 850 i 450 $
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  10. #40

    Domyślnie

    Cenowo w UK tak to wyglada:

    Sony NEX-5R + 18-55mm - £679.95

    Sony NEX-6 + 16-50mm PZ Lens - £829.99


    Sony NEX-7 + 18-55mm - £899.99

    Sony NEX-5N 16mm + 18-55mm - £479.95
    NEX- 5R

Strona 4 z 51 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •