Szukaj
Chyba wszyscy oczekują, że EVILe, to rzeczywiście będzie mniejsza i tańsza alternatywa dla lustra, przy tym nic nie będzie użytkownik tracił na jakości. Tymczasem producenci każą sobie słono płacić za jakość.
Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 13-08-2012 o 14:47
mozna postawic na jakosc obrazka kosztem wygody
16ka jest OK - zdjęcia na prawde wychodzą conajmniej przyzwoite - taki maly set sampli kiedys zrobilem i sobie caly czas wisi...
Kit - jest bo jest, nie lubie go, ale trzymam bo sprawdza sie do filmowania dzieki stabilizacji.
Natomiast zdjecia robie C FD28/2,8 (po przeliczeniu 42mm) - calkiem sensowny standard, takumarem SMC 50/1,4 (75mm) i takumarem SMC 135/3,5 (~200mm)
Optycznie sa na prawde bardo dobre, dobrze lezą w ręku - tyle, że to manuale - gonić za dzieciakami z tym sie nie da, ale jakis portrecik, albo widoczek (czyli to co robie)... czemu nie![]()
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
Faktycznie na f=8 można przymknąć oko na jakość, gorzej niestety jest na f=2.8, a i nawet w NEXie nie nadrobimy tego zwiększając ISO
Przestań się męczyć i kup sobie Sigmę 30mm/2.8 - b. dobry od pełnej dziurki i AF (choć nie najszybszy) się przydaje. Jak tylko się ta Sigma pojawiła to odstawiłem w kąt M42 28mm/2.8 i Mira 35mm/2.0 ....
Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 13-08-2012 o 15:03
Kupię, kupię
28FD to wersja budżetowa, bo mam ważniejsze wydatki - jedyne w co zainwestowalem na chwilę obecną to wizjer, bo znacząco upraszcza życie![]()
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
nex sreść bedzie hitem jak bedzie miało szkiełka ostre i małe a nie takie kartofle.
dziś po teście af-a 5n versus jakiś olek z tańszej serii 3 i wykonanie to ja dziękuję za nex 6 czy inne 66
body małe fajne bo się dobrze trzyma (grip) ale jak się włączy i popatrzy na szkła to... bida
Ja rozumiem zarzut odnośnie AF. Ale NEX jest kupowany często pod dobre manualne szkła, więc w tym wypadku ten zarzut jest nietrafiony.
ciekawe stwierdzenie
wydaje mi sie, ze nex'y zawsze beda mialy dosc duze szkla, bo wielkosc szkiel w tym przypadku jest zdeterminowana wielkoscia matrycy.
Gdyby mozna bylo zrobic malenkie szkla do apsc, to juz dawno takie by byly na rynku - oferowane do nikona, czy tez do canona (choc akurat canon zrobil nalesnika 40mm). Do malych rozmiarow zblizaja sie 16ka sony, czy tez 30 od sigmy, jednak pozostale, a zoomy w szczegolnosci raczej zawsze beda duze, szczegolnie jesli zalozeniem bedzie duza swiatlosila, ewentualnie wysoka jakosc optyczna.
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
Skontaktuj się z nami