Close

Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 504

Wątek: NEX 6 - hit?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    wydaje mi sie, ze nex'y zawsze beda mialy dosc duze szkla, bo wielkosc szkiel w tym przypadku jest zdeterminowana wielkoscia matrycy.
    Gdyby mozna bylo zrobic malenkie szkla do apsc, to juz dawno takie by byly na rynku - oferowane do nikona, czy tez do canona
    No bez jaj, Leica, Voigtlander, Zeiss, jakoś potrafią zrobić małe szkła i to do FF, a nie do APS-C. Należy tylko zrezygnować z zoomów, ale nie wiem czy Sony się odważy na taki ruch, zwłaszcza teraz, gdy nie ma szklarni systemowej prawie wcale.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #22

    Domyślnie

    soniacz ma 4 stalki - 16, 24, 30 i 50mm i 4 zoomy - 18-55, 55-210, 2x 18-200
    wybor nie jest imponujacy, ale zapowiadaja jakies szkla - czas pokaze
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    wydaje mi sie, ze nex'y zawsze beda mialy dosc duze szkla, bo wielkosc szkiel w tym przypadku jest zdeterminowana wielkoscia matrycy.
    Gdyby mozna bylo zrobic malenkie szkla do apsc, to juz dawno takie by byly na rynku - oferowane do nikona, czy tez do canona (choc akurat canon zrobil nalesnika 40mm). Do malych rozmiarow zblizaja sie 16ka sony, czy tez 30 od sigmy, jednak pozostale, a zoomy w szczegolnosci raczej zawsze beda duze, szczegolnie jesli zalozeniem bedzie duza swiatlosila, ewentualnie wysoka jakosc optyczna.
    Oj chyba Sony powinno poterminować u Samsunga ... niezłe są te naleśniki 16, 20, 30mm pod NX APS-C . O naleśnikach Pentaxa nawet nie będę wspominał. Co do Sony to jego naleśniki zawsze będą grubsze od innych bo odległość rejestrowa jest najmniejsza (nie wiadomo po co z resztą).

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    soniacz ma 4 stalki - 16, 24, 30 i 50mm i 4 zoomy - 18-55, 55-210, 2x 18-200
    wybor nie jest imponujacy, ale zapowiadaja jakies szkla - czas pokaze
    Zapomniałeś o 19 i 30 mm Sigmy.

  4. #24

    Domyślnie

    wymyślą adaptery pod Nikkory czy L-ki z przeniesieniem AF i będzie pozamiatane
    Nikon D*** vs. Sony NEX **

  5. #25

    Domyślnie

    Pro zamiast tylnego dekielka będą do L-ek zapinać NEXy

  6. #26
    Ostatnio edytowane przez pgaik ; 31-08-2012 o 23:24

  7. #27

    Domyślnie

    W tym drugim filmiku zaintrygowała mnie ta ogromna ilość obiektywów na końcu. A wszyscy wiemy, jak jest z obiektywami do NEXa.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    W tym drugim filmiku zaintrygowała mnie ta ogromna ilość obiektywów na końcu. A wszyscy wiemy, jak jest z obiektywami do NEXa.
    Do obiektywów spoza pierwszego rzędu prowadzi droga poprzez adaptery. Ale ale, lada chwila premiera E35/1,8 E16-50/3,5-5,6 oraz E10-18, a być może także E16/2,8II. Nadganiają.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  9. #29

    Domyślnie

    Ma kolko na gorze.. ale wypas.. troche mniejszy kastrat od 5N, a to juz postep.. no.. no..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Siemianowice
    Posty
    215

    Domyślnie

    no i wizjer i gorącą stopkę...

Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •