Nie. Bo by mieć te samą ilość detalu bayerowskich pikseli musi być 4x więcej (są 2 zielone, RGBG) od foveonwskich. W konsekwencji muszą byc 4x mniejsze. Bayerowska matryca nie wytrzymuje tego, co jeszcze dla foveona nie jest problemem.
Na razie problem nie jest wielki, ale zobaczymy kiedyś co będzie dla 40 Mpx bayerowskiej matrycy po przymknięciu. Matryca foveona będzie mogła mieć 15 Mpx, a mimo to dawać więcej detalu i pozwalać na większe przymykanie szkła (większą GO).
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami