Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Wątek: Sigma sd1

  1. #1

    Domyślnie Sigma sd1

    Jak to napisali Optyczni "pełno-klatkowa" Sigma
    http://www.sigma-foto.pl/97,a.html
    wpisz 🐒i foto ale nie taką małpę jak w zoo tylko taką jak w emajlu
    ŚREDNI FORMAT jest tylko średni MIKRO CZTERY TRZECIE jest mikro KROP to wycinek całości PEŁNA KLATKA jest najlepsza bo jest pełna

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tylko napisze jedno.


    Paranormal crop-tivity.

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba półpełnoklatkowa
    FX był i się zmył...

  4. #4

    Domyślnie

    Komedia totalna, kto to kupi? Chyba tylko tych kilku talibów (Rytterfalk i spółka), którzy próbują robić w sieci hype na Sigmy.

    Przypomnijcie sobie jakie problemy z kolorami i szumem miały stare Sigmy, a potem przeliczcie upakowanie pikseli w SD1 - jest ich trzy razy więcej.

    W tej cenie jest D3x i ten nowy Pentax... I proszę mnie nie ewangelizować na temat Foveona...
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  5. #5

    Domyślnie

    D3x i Pentax mają zwykła prostacką matrycę.
    Pomijam fakt czy jest doskonała czy tylko poprawna - ważne, że ktoś próbuje stworzyć coś nowego
    Ja napiszę jedno ..szkoda, że to nie fuji


    EDIT:

    Oj, Optyczni.pl poprawili teks na swojej profi stronie i wywalili pięknie-uber-profi brzmiące słowo "pełnoklatkową"
    Ostatnio edytowane przez tomitom ; 20-05-2011 o 13:15
    wpisz 🐒i foto ale nie taką małpę jak w zoo tylko taką jak w emajlu
    ŚREDNI FORMAT jest tylko średni MIKRO CZTERY TRZECIE jest mikro KROP to wycinek całości PEŁNA KLATKA jest najlepsza bo jest pełna

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    D3x i Pentax mają zwykła prostacką matrycę.
    Pomijam fakt czy jest doskonała czy tylko poprawna - ważne, że ktoś próbuje stworzyć coś nowego
    Ja napiszę jedno ..szkoda, że to nie fuji
    Łączę się w bólu...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    D3x i Pentax mają zwykła prostacką matrycę.
    Pomijam fakt czy jest doskonała czy tylko poprawna - ważne, że ktoś próbuje stworzyć coś nowego
    Super ważne. Jakby to zrobili w cenie 1,5-2tys dolców to by było warte uwagi, bo by może jakąś konkurencje ruszyło. A jak to jest crop w cenie średniego formatu no to...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Super ważne. Jakby to zrobili w cenie 1,5-2tys dolców to by było warte uwagi, bo by może jakąś konkurencje ruszyło. A jak to jest crop w cenie średniego formatu no to...
    Ktoś robi coś innego niż tandetny CMOS rodem z Canona i coś innego niż szumiący CCD.
    Cena jest jaka jest - trzeba to traktować bardziej jak eksperyment, a podobna matryca wcześniej czy później pojawi się w bardziej cywilnych aparatach (czyt. w normalnej ludzkiej cenie).
    Może i Nikon za dwieście lat uwolni się z pod jarzma Sony

    Podsumowując - fajna ciekawostka.
    wpisz 🐒i foto ale nie taką małpę jak w zoo tylko taką jak w emajlu
    ŚREDNI FORMAT jest tylko średni MIKRO CZTERY TRZECIE jest mikro KROP to wycinek całości PEŁNA KLATKA jest najlepsza bo jest pełna

  9. #9

    Domyślnie

    Tandetny to jest Foveon. Zobacz sobie co robi z cieniami i kolorem czerwonym.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  10. #10

    Domyślnie

    A teraz zobacz jaki syf robi CMOS i CCD z zielenią i światłami, wiedziałem, że znajdzie się przynajmniej jeden fanatyk który nie zrozumie o cholerę chodzi w tym aby przecierać nowe szlaki.
    wpisz 🐒i foto ale nie taką małpę jak w zoo tylko taką jak w emajlu
    ŚREDNI FORMAT jest tylko średni MIKRO CZTERY TRZECIE jest mikro KROP to wycinek całości PEŁNA KLATKA jest najlepsza bo jest pełna

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •