Close

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 111

Wątek: Sigma sd1

  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    . Albo przyznasz, że bayer rejestruje więcej szczegółów i dlatego szybciej widzi dyfrakcję.
    Nie rejestruje więcej szczegółow, choć jest drobniejszy, cały czas to piszę. W pojedyńczym pikselu bayerowskim nie ma kompletu informacji o kolorze, więc ta informacja jest tam dodawana wg pewnych algorytmów. I o ile nie ma problemów z tym, by na płaszczyżnie to nie miało znaczenia, to na krawędziach (czyli ostrość detalu) to dodawanie informacji obarczone jest błędami. To trochę tak jak z jpg.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-05-2011 o 16:20
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #82

    Domyślnie

    Jednak 7k $. Przestraszyli się fali druzgocących komentarzy? Czy to specjalnie był pricefejk żeby wywołać szum?

    http://optyczne.pl/3990-nowo%C5%9B%C...%C5%84sza.html

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie rejestruje więcej szczegółow, choć jest drobniejszy, cały czas to piszę. W pojedyńczym pikselu bayerowskim nie ma kompletu informacji o kolorze, więc ta informacja jest tam dodawana wg pewnych algorytmów. I o ile nie ma problemów z tym, by na płaszczyżnie to nie miało znaczenia, to na krawędziach (czyli ostrość detalu) to dodawanie informacji obarczone jest błędami. To trochę tak jak z jpg.
    Ale algorytmy czytajace RAW'y bayerowskie juz dawno poradzily sobie z odczytaniem, wazniejszego dla detalu, sygnalu luminacji kazdego z pikseli.

    Jak komus jest malo detali i ma pomysl wydawania 7k$ na sigme niech kupi dwa d3x/5dII w jednym usunie AA, drugi zostawi na okazje gdy mora bedzie uciazliwa.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie rejestruje więcej szczegółow, choć jest drobniejszy, cały czas to piszę. W pojedyńczym pikselu bayerowskim nie ma kompletu informacji o kolorze, więc ta informacja jest tam dodawana wg pewnych algorytmów. I o ile nie ma problemów z tym, by na płaszczyżnie to nie miało znaczenia, to na krawędziach (czyli ostrość detalu) to dodawanie informacji obarczone jest błędami. To trochę tak jak z jpg.
    To w jaki sposób ten mniej ostry i mniej detaliczny bayer widzi dyfrakcję, a bardziej ostry Foveon nie widzi? Bo dla mnie to jest sprzeczność.

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Jednak 7k $. Przestraszyli się fali druzgocących komentarzy? Czy to specjalnie był pricefejk żeby wywołać szum?

    http://optyczne.pl/3990-nowo%C5%9B%C...%C5%84sza.html
    To była taka promocja jak w MM. Dopisuje się przekreśloną cenę wyższą o 50%
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-05-2011 o 22:38
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    To w jaki sposób ten mniej ostry i mniej detaliczny bayer widzi dyfrakcję, a bardziej ostry Foveon nie widzi? Bo dla mnie to jest sprzeczność.
    Bo nie mają takich samych rozmiarów.

    Kończę te dyskusję bez sensu, watek skręcił na poboczny temat.
    Może nawet wydzielę te dyskusję.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #86

    Domyślnie

    Mnie już się znudziło. Nie mam nic więcej do dodania - czytaj do skutku.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Jednak 7k $. Przestraszyli się fali druzgocących komentarzy? Czy to specjalnie był pricefejk żeby wywołać szum?

    http://optyczne.pl/3990-nowo%C5%9B%C...%C5%84sza.html
    Niczego się nie przestraszyli: cena SD1 to 9700 MSRP ( Manufacturer's Suggested Retail Price), a tzw. street price jest mniejsza (w przypadku Sigmy) o ok. 30%. B&H i Adorama - $6899.
    NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.

  8. #88

    Domyślnie

    ŁaŁ! Ile agresji wobec aparatu/firmy tej "innej/złej" marki )

  9. #89
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
    AF16/2.8D |
    AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai


  10. #90

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •