Close

Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 212

Wątek: Krolowe Nigru

  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FunBoy Zobacz posta
    […] ale jadu polecialo...
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FunBoy Zobacz posta
    Uffff... ale jadu polecialo...

    Mario, swietne zdjecie - rewelacyjna chwila i piekna kompozycja... przestrzen nad postaciami dodaje cudownego oddechu do calosci obrazu, wiec IMHO dolne ciecie jak najbardziej zasadne... Moze wlasnie podswiadomosc, czy tez estetyka na ktora jestes uwrazliwiony, wymusila na Tobie wcisniecie spustu migawki wlasnie w tym polozeniu aparatu?! W mojej opini zdjecie zdecydowanie udane
    Ufff... ale wazeliny poleciało.....

    No ale żeby konkretnie było - możesz mi wyjaśnić w kilku słowach rewelacyjność tej chwili ? Będę wdzięczny
    Bo autor nadal mi nie wyjaśnił dlaczego obciął nogi.
    Czyli nadal nic nie wiem. Może chociaż Ty będziesz tak łaskaw.....

  3. #83

    Domyślnie

    nie mam zamiaru nic juz wyjasniac, dla mnie dyskusja zakonczona
    przeciez ty juz wiesz ze tego typu zdjecie niczym nie rozni sie od fotki na spacerze z dziewczyna
    przejrzalem pobieznie twoje portfolio i rzeczywiscie jestes autorytetem w street foto
    moze najlepiej bedzie jak administrator usunie ten watek, po co ludzie maja tak slabe zdjecie ogladac
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 24-03-2011 o 01:09 Powód: orto. ("przejzalem")
    Road to Manila

  4. #84

    Domyślnie

    Struś -- daj spokój, jesteś fotograficznym ignorantem, czepiasz się bez żadnego powodu, a do tego nie masz za grosz poczucia estetyki. Jak śmiałeś skrytykować to zdjęcie!

    Zachodzę tylko w głowę gdzie byli ci wszyscy obrońcy, jak broniłem prac ludzi mało znanych na forum, osób z kilkoma postami w dorobku, prezentujących zaszumione, krzywe, nieostre, pocięte zdjęcia… które zachwycały! Wtedy wszyscy pisali, że dziwak, co Ci się podoba w tych koszmarkach i tak samo jak wczoraj i dziś, wmawiali, że nie mam poczucia estetyki, pojęcia o fotografii… Pozostaje się uśmiechnąć.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 24-03-2011 o 01:09 Powód: pis. (Ci------>ci)
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Ja tylko zapytam - jakie sa te uznane za wlasciwe powody kiedy uciecie stop jest dopuszczalnym lub wrecz wskazanym ?
    Fotografia to nie matematyka oczywiście . Ale istnieją pewne reguły których przy tak klasycznym ujęciu tematu w większości przypadków warto się trzymać (LOMO to LOMO - a klasyczny fotoreportaż opiera się raczej na myśleniu, patrzeniu i fotografowaniu - nie odwrotnie ) . Jedną z takich reguł jest właśnie ta dotycząca kadrowania/cięcia człowieka uwiecznionego na zdjęciu (ciąć w zdecydowanych "momentach" tj. nad kolanami, powyżej pasa etc. - albo nie ciąć wcale - po to żeby nie robić wrażenia, że nam się niechcący omsknęło i ciachnęło z przypadku - lepiej pokazywać pewne i przemyślane działanie fotografa, wtedy nie będzie niewygodnych pytań i wątpliwości co do przypadkowości kadru). Klasycznych, "książkowych" reguł w fotografii jest wiele - są też takie które mówią np. o złotym podziale, trójpodziale... wiele jest na ten temat opracowań - i na papierze i w internecie. Jeśli nie chce się z nich korzystać, bazować na nich (nic złego)- to warto choćby zdawać sobie sprawę z ich istnienia - tylko po to by móc świadomie z nimi walczyć (skoro taka wola).

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Mi się wydaje, że o to rozbija się cała dyskusja.
    Sama też lubię czasem pobawić się w łamanie ogólnie przyjętych norm w fotografii- z tym, że raczej staram się nie robić tego bez wyraźnego powodu. Np. takie cięcie albo musi coś do kompozycji konkretnego wnosić (autor musi mieć sprecyzowaną odpowiedź na pytanie "dlaczego?"- a na pewno nie dziwić się jeśli już ktoś takie pytanie zada), albo muszą wystąpić jakieś szczególne okoliczności o których pisano w poprzednich postach - obiekt w ruchu, wojna, okopy, drżące dłonie... - tutaj w zasadzie nie dowiedziałam się co było powodem amputacji stóp tych kobiet (dlaczego np. te z pierwszego planu mają stopy ucięte, te z drugiego i trzeciego planu - jedne mają inne nie...brak konsekwencji) - ale może jeszcze się dowiem.



    Cytat Zamieszczone przez FunBoy Zobacz posta
    Uffff... ale jadu polecialo...

    Mario, swietne zdjecie - rewelacyjna chwila i piekna kompozycja... przestrzen nad postaciami dodaje cudownego oddechu do calosci obrazu, wiec IMHO dolne ciecie jak najbardziej zasadne... Moze wlasnie podswiadomosc, czy tez estetyka na ktora jestes uwrazliwiony, wymusila na Tobie wcisniecie spustu migawki wlasnie w tym polozeniu aparatu?! W mojej opini zdjecie zdecydowanie udane
    A ja też nie twierdzę, ze złe - mam nadzieję że Autor źle mnie nie zrozumiał - zdjęcie dobre - poza jednym psującym mi całość akcentem...
    Nikon + duperele aaa... - no i Holga...
    Blog AgaPe

  6. #86

    Domyślnie

    pozwole sobie na koniec zacytowac nie moje slowa

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta

    W przypadku rzeczonego zdjęcia Mariusza akurat dwie główne postacie wyrastają niejako 'posągowo' z kadru, ich spódnice tworzą bardzo mocną podstawę pod postacie i pod cały obraz przedstawiony na zdjęciu. Fakt, że na trzecim planie (bo nawet nie na drugim) ktoś ma obcięte stopy niewiele tu zmienia, gdyż całe przeslanie zdjęcia opiera się na twarzach oraz tych dwóch spódnicach wbitych skrajnie w grunt.
    Road to Manila

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    nie mam zamiaru nic juz wyjasniac, dla mnie dyskusja zakonczona
    przeciez ty juz wiesz ze tego typu zdjecie niczym nie rozni sie od fotki na spacerze z dziewczyna
    przejzalem pobieznie twoje portfolio i rzeczywiscie jestes autorytetem w street foto
    moze najlepiej bedzie jak administrator usunie ten watek, po co ludzie maja tak slabe zdjecie ogladac
    Ile Ty masz chłopie lat ? Zakładałem żeś dorosły ale widzę że coś jednak kuleje to moje założenie. Obraź się i zabierz szpadelek.

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Struś -- daj spokój, jesteś fotograficznym ignorantem, czepiasz się bez żadnego powodu, a do tego nie masz za grosz poczucia estetyki. Jak śmiałeś skrytykować to zdjęcie!

    Zachodzę tylko w głowę gdzie byli Ci wszyscy obrońcy, jak broniłem prac ludzi mało znanych na forum, osób z kilkoma postami w dorobku, prezentujących zaszumione, krzywe, nieostre, pocięte zdjęcia… które zachwycały! Wtedy wszyscy pisali, że dziwak, co Ci się podoba w tych koszmarkach i tak samo jak wczoraj i dziś, wmawiali, że nie mam poczucia estetyki, pojęcia o fotografii… Pozostaje się uśmiechnąć.
    Teraz to Ty daj spokój. Ja wiem że niewybaczalne faux pas popełniłem i ubolewam że śmiałem. Ale Ty tu nie mieszaj pospólstwa (wybaczcie) ze sztuką i artyzmem. Co wolno wojewodzie to nie ..... i tu wersja do wyboru

  8. #88
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    zdjęcie jest ciekawe i może się podobać, szkoda tylko tych stóp

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mistrzucieczki Zobacz posta
    przeciez ty juz wiesz ze tego typu zdjecie niczym nie rozni sie od fotki na spacerze z dziewczyna
    Jeżeli Twoim zdaniem cała rewelacyjność, wyjątkowość tego zdjęcia polegać ma na tym, że autor pofatygował się na wycieczkę do czarnej Afryki zamiast nad Czarną Hańczę (ech ta egzotyka…) -- to ja już nie mam więcej pytań.

    Ja również na koniec zacytuję siebie (z tego wątku). O kobietach pierwszoplanowych spiritwood napisał nieomal dokładnie to co ja uczyniłem wcześniej, różnimy się jednak w opinii na temat dalszych planów, ale to co ja wyraziłem w tamtym poście zapewne nie zauważyłeś bo były to słowa krytyczne, natomiast post spiritwood’a posłużył idelanie jako zwieńczenie dyskusji.
    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Co do samego kadrowania. Cięcie nóg kobiet na pierwszym planie nie przeszkadza mi wcale, wyrastają niczym posągi… Natomiast gorzej z drugim i trzecim planem. Tam ucięte stopy nie wyglądają najlepiej. A co gorsza zostały poświęcone na rzecz nic nie wnoszącej góry.
    PS.
    I bardzo Cię proszę skończ już z tymi sarkastycznymi tekstami, niskich lotów, w wątku analogowym (chyba jednak moja wcześniejsza uwaga o dziecinadzie była trafiona). Koledzy Cię pocieszyli już wystarczająco.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 23-03-2011 o 20:09
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  10. #90

    Domyślnie

    To nie jest kwestia obrazania
    Tylko jaki jest sens pokazywac zdjecia komus kto nie odroznia zmieniajacej sie w ulamku sekundy sytuacji z zycia wzietej od pstrykow swojej panny na weekendowym spacerze
    Road to Manila

Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •