Close

Strona 32 z 77 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mazilis Zobacz posta
    Pozwolę sobie dołączyć się do wątku. Czy też tak macie, że w s5pro mam ekspozycję na stałe ustawioną na +1ev i dopiero wtedy zdjęcia są wg histogramu a także przy oglądaniu, odpowiednio naświetlone.
    Ja tak nie mam.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  2. #312

    Domyślnie

    Mam dwa głupie pytanka (dla pewności):

    - czy da się skorzystać z wysokiego DR-a robiąc do JPG?
    - czy AUTO DR sprawi, że pewne RAFy będą mniejsze, a pewne większe (te które potrzebują więcej DR)?
    - które ustawienie robi 25MB rafy? czy standard robi mniejsze?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #313

    Domyślnie

    - czy da się skorzystać z wysokiego DR-a robiąc do JPG?
    Tak.
    - czy AUTO DR sprawi, że pewne RAFy będą mniejsze, a pewne większe (te które potrzebują więcej DR)?
    U mnie wszystkie miały 25MB.
    - które ustawienie robi 25MB rafy? czy standard robi mniejsze?
    Standard robi mniejsze.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  4. #314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolkepka.com Zobacz posta

    - czy AUTO DR sprawi, że pewne RAFy będą mniejsze, a pewne większe (te które potrzebują więcej DR)?
    Mniejsze będą tam gdzie dr400% nie jest już obsługiwany czyli z tego co pamiętam powyżej iso800
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  5. #315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carantoni Zobacz posta
    Mniejsze będą tam gdzie dr400% nie jest już obsługiwany czyli z tego co pamiętam powyżej iso800
    powyżej ISO 1250 - 1600 jest już 12,5MB

  6. #316

    Domyślnie

    w fuji mam na stałe skonfigurowany pomiar światła na +0,7 EV - fuji kocha światło, im więcej tym lepiej - bardzo trudno wyzbyć się przyzwyczajeń aby ustalać expozycje tak by nie przepalić.
    DR400% na fujiku jest do iso1000

  7. #317

    Domyślnie

    No to przelicytowałem, rzeczywiście, 24,5MB jest do ISO1000, od 1250 jest 12,5MB.

  8. #318

    Domyślnie

    no właśnie, nie do końca pamiętałem do ilu iso tak jest
    pewnie dlatego że z nikonowskich przyzwyczajeń zostało mi we krwi używać możliwie niskiego iso
    szczególnie w krajobrazach wychodzą czasem z cieni niezłe kwiatki
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  9. #319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolkepka.com Zobacz posta
    Mam dwa głupie pytanka (dla pewności):

    - czy da się skorzystać z wysokiego DR-a robiąc do JPG?
    - czy AUTO DR sprawi, że pewne RAFy będą mniejsze, a pewne większe (te które potrzebują więcej DR)?
    - które ustawienie robi 25MB rafy? czy standard robi mniejsze?

    Ad1: tak, ale mozliwosci wyciągania szczegółów juz nie tak duze jak przy rawach!
    Ad2: AUTO tego nie sprawi. Auto ustawia zawsze powyzej 100% a to oznacza, ze zbierana jest juz wtedy informacja z mniejszych pixeli, a co za tym idzie wieksze pliki. Natomiast tak jak koledzy napisali: mniejsze pixele wylaczaja sie powyzej 1000ISO, a co za tym idzie połowe mniejsze pliki.
    Ad3: kazde poza standart (100%).

  10. #320

    Domyślnie

    dzięki, pocieszyliście mnie a ja swego czasu narzekałem na powolność d80, bo tworzył 9MB NEF-y no nic, trzeba będzie zacisnąć zęby i robić foty.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 32 z 77 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •