Szukaj
Mam dwa głupie pytanka (dla pewności):
- czy da się skorzystać z wysokiego DR-a robiąc do JPG?
- czy AUTO DR sprawi, że pewne RAFy będą mniejsze, a pewne większe (te które potrzebują więcej DR)?
- które ustawienie robi 25MB rafy? czy standard robi mniejsze?
Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
Tak.- czy da się skorzystać z wysokiego DR-a robiąc do JPG?
U mnie wszystkie miały 25MB.- czy AUTO DR sprawi, że pewne RAFy będą mniejsze, a pewne większe (te które potrzebują więcej DR)?
Standard robi mniejsze.- które ustawienie robi 25MB rafy? czy standard robi mniejsze?
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
http://karolantosiewicz.blogspot.com/
w fuji mam na stałe skonfigurowany pomiar światła na +0,7 EV - fuji kocha światło, im więcej tym lepiej - bardzo trudno wyzbyć się przyzwyczajeń aby ustalać expozycje tak by nie przepalić.
DR400% na fujiku jest do iso1000
No to przelicytowałem, rzeczywiście, 24,5MB jest do ISO1000, od 1250 jest 12,5MB.
no właśnie, nie do końca pamiętałem do ilu iso tak jest
pewnie dlatego że z nikonowskich przyzwyczajeń zostało mi we krwi używać możliwie niskiego iso
szczególnie w krajobrazach wychodzą czasem z cieni niezłe kwiatki
NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
http://karolantosiewicz.blogspot.com/
Ad1: tak, ale mozliwosci wyciągania szczegółów juz nie tak duze jak przy rawach!
Ad2: AUTO tego nie sprawi. Auto ustawia zawsze powyzej 100% a to oznacza, ze zbierana jest juz wtedy informacja z mniejszych pixeli, a co za tym idzie wieksze pliki. Natomiast tak jak koledzy napisali: mniejsze pixele wylaczaja sie powyzej 1000ISO, a co za tym idzie połowe mniejsze pliki.
Ad3: kazde poza standart (100%).
dzięki, pocieszyliście mniea ja swego czasu narzekałem na powolność d80, bo tworzył 9MB NEF-y
no nic, trzeba będzie zacisnąć zęby i robić foty.
Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
Skontaktuj się z nami