hehe też chętnie bym zobaczył te smoki z legend na żywo![]()
Szukaj
hehe też chętnie bym zobaczył te smoki z legend na żywo![]()
Znacie tą stronę http://www.gdargaud.net/Photo/FujiS5pro.html?
D700, N24D, N35D, N85D, S150
Pytanie do Robina, czy Ty focisz w RAW czy JPG?
I prośba (też do Robina), wrzuć fotki z D700 oraz S5 i zrób nam konkurs na zgadywanie co z czego![]()
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Eeee tam smoków nie ma, bajek też to tylko ja mam bajkowe podejście do życia i widzę je tak jak chcę, dostrzegam co che, a czego nie chcę nie widzę
No i oczywiście wierzyć mi, że S5 to ciekawy aparat też nie am co. Jeszcze ktoś kupi i się rozczaruje i będzie zonk. Nie opierajcie się na moich bardzo obiektywnie subiektywnych opiniachnajlepiej samemu sprawdzić w czym rzecz.
Generalnie Nikon najlepszy przecież jest
W rawach rejestruje. Na prawdziwy konkurs nie mam czasu, warunków i doświadczenia aby coś takiego zrobić jak np. Jacek_Z robił, a poza tym zdjęć które mam pokazywać nie ma sensu czy nie mogęsam już nie wiem
![]()
Ostatnio edytowane przez jarek76 ; 30-04-2009 o 22:33
nigdzie nie napisałem że N najlepszy jest czy czegokolwiek podobnego. po prostu rozprawiacie nad tymi zdjęciami same ohhy ahhy ale gdzie konkrety? chciałbym to zobaczyć ... fotografia to nie religia![]()
To nie rozumiem jednego, jeśli pracujesz w RAWach to skąd się bierze taki problem z WB w D700? I druga sprawa, przecież ten hiper super AWB w S5 nie załatwi problemu mieszanego źródła światła. Zawsze gdzieś tak wyjdzie kupa, podobnie jak w D700. Tego jakoś zakumać już nie mogę... Ale z NADa cały czas zadowolony jestem![]()
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
z tym WB to jest tak, ze tam gdzie na AWB fuji sobie nie poradzi, to w N w ogole to zdjecia nie przypomina. nie popadam w skrajnosci, ale naprawde z tym tematem poradzili sobie bdb. co wiecej. nawet jak AWB sie pomyli bo nie mowie ze nie bywa tak (szczegolnie w zarowkach energo, ale nie ma chyba na takie kozaka) to kolor skory po korekcie WB jest ok. W N, zawsze bedzie pomaranczowy rozowy, siny albo oliwkowy. i zazdroszcze kazdemu, kto umie to wyprowadzic...
侍
Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 24-04-2009 o 12:38
W ACR trzeba włączyć White Balance: Fluorescent i ustawić temperaturę i tintę suwaczkiem
Wróć - w Photoshopie Fluorescent to niestety makieta, tam są tak naprawdę tylko tablice dla światła dziennego i żarowego. Trzebaby walczyć w DNG Profile Editorze, podeślij mi jakiegoś NEF-a to spróbuję, choć bez sfotografowania CC24 może być ciężko.
Ostatnio edytowane przez jarek76 ; 30-04-2009 o 22:34
Skontaktuj się z nami