Close

Strona 16 z 77 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Fotografujesz jednym i drugim CC24, otwierasz w DNG Profile Editorze minuta-osiem i wszystko masz ujednolicone. Z zastrzeżeniem, że wzornik trzeba sfocić w oświetleniu przy którym będzie się potem fotografowało.
    Co to CC24? Dzięki za info ale trochę czasu upłynie zanim zrozumiem to zdanie. Żeby nie offtopować wątku proszę tylko o jakieś linki aby douczyć się.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    banalnie proste
    Jest to banalnie proste, tylko trzeba przyinwestować trzy stówy w CC24, potem parę razy uwiecznić go przy świetle, w którym najczęściej się robi, a następnie podkręcić utworzone profile pod własnego widzimisia. Mz. wychodzi taniej niż zakup fufu, i prościej niż tachanie drugiego korpusu.

  3. #153

    Domyślnie

    ja wiem jak to dziala, tylko nie zawsze jest to wykonalne. jesli ktos zajmuje sie zalozmy fotografia slubna to w zasadzie przy kazdym zleceniu ma zupelnie inne swietlo.
    zmora sa niestety zarowki energoo. z tym swiatlem to nawet fufu sobie nie radzi, bo sciaga zolty - owszem, ale zostaje purpura i to bardzo trudna do spedzenia.

  4. #154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ...zmora sa niestety zarowki energoo. z tym swiatlem to nawet fufu sobie nie radzi, bo sciaga zolty - owszem, ale zostaje purpura i to bardzo trudna do spedzenia.
    To może w sytuacji, kiedy namierzymy takie żarówki lepiej błyskać lampą z WB na "flash"? Wyczytałem, że korpus świetnie sobie radzi z błyskowymi, co Wy na to?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  5. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ja wiem jak to dziala, tylko nie zawsze jest to wykonalne. jesli ktos zajmuje sie zalozmy fotografia slubna to w zasadzie przy kazdym zleceniu ma zupelnie inne swietlo.
    zmora sa niestety zarowki energoo. z tym swiatlem to nawet fufu sobie nie radzi, bo sciaga zolty - owszem, ale zostaje purpura i to bardzo trudna do spedzenia.
    Ilość iluminantów istniejących na świecie jest wbrew pozorom ograniczona. Kilka ślubików z towarzystwem CC24 i - czy to fufu, czy to niki, czy inna franca - sytuacja zostanie opanowana.

    Najgorsze są oczywiście świetlówki, bo iluminanty oparte na radiatorach mają w miarę równe widma, a świetlówy mają widma skrajnie popieprzone, pofalowane i pełne pików.

  6. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Ilość iluminantów istniejących na świecie jest wbrew pozorom ograniczona. Kilka ślubików z towarzystwem CC24 i - czy to fufu, czy to niki, czy inna franca - sytuacja zostanie opanowana.

    Najgorsze są oczywiście świetlówki, bo iluminanty oparte na radiatorach mają w miarę równe widma, a świetlówy mają widma skrajnie popieprzone, pofalowane i pełne pików.

    zaglebiamy sie juz w metafizyke. nie masz moze jeszcze jednej drukarki w piwnicy?

  7. #157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    zaglebiamy sie juz w metafizyke. nie masz moze jeszcze jednej drukarki w piwnicy?
    Zostało mi tylko kilka laserowych, ale do fotografii nie polecam - jedna jest czarno-biała, druga bez tonerów, a trzecia jest trochę przywielkawa :
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 23-04-2009 o 15:36

  8. #158

    Domyślnie

    a po polsku o czym Wy mówicie???
    jakie CC24

  9. #159
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    To może w sytuacji, kiedy namierzymy takie żarówki lepiej błyskać lampą z WB na "flash"? Wyczytałem, że korpus świetnie sobie radzi z błyskowymi, co Wy na to?
    Właśnie odebrałem powiększenia 15x21 ( 100 sztuk). Cały tydzień dłubałem bo się PM do Angoli spieszą po ślubie. Sporo zdjęc z S5 większość z D700, ale ale przy wołaniu rawów starałem się w LR wyprowadzić je tak żeby się za bardzo od siebie nie odróżniały - masakrycznie trudne zadanie, aż łapa boli i oczy od tych suwaków. Na monitorze względnie ujdzie, ale na prawdę trza oko przymknąć przymróżyć ale na papierze mimo moich starań od razu widać który plik z D700 który z S5. Kolory są zupełnie inne, trudno wyszukać słowa jak by tą różnicę określić, z nikona są bardziej agresywne, jakieś ciężkie, a fujika takie bardziej pastelowe, cieplejsze no i fakt obrazki z S5 mimo, że tak mały format papieru są lekutko dymkiem muśnięte. Nikon rysuje zamaszyście z mocnym odcięciem konturów, fujik subtelniej, ale daleki byłbym od słowa nie ostro. Ot tak jakby obraz malował chłop i baba Jest w sam raz, nie jest to taka brzytwa jak z D700, a ostrzyłem przy wołaniu rawów pod papier specjalnie na tych samych ustawieniach. A szumu z S5 na formacie 15x21 ani śladu mimo, że na IS0 800-1000 też jechałem z premedytacją.
    No i teraz o fleszu plus S5 o dziwota SB 800 + D700 suknia młodej w niebieskawość wpada czyli jak to przy fleszu bez filtra bywa Fujik S5 +SB800 nie ma tego paskudnego zabarwienia na sukni młodej
    Strasznie to inne aparaty w obrazowaniu i bardzo inne zdjęcia z nich wyskakiwują dla świadomego usera S5 to będzie idealny aparat. Mniej świadomy nie kumnie o co chodzi Szczęście, że w obsłudze prawie takie same prawie ...

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    ...body rezerwowe - nie jako podstawowe - choć teraz 90% zdjęć robię fuji nie zmiana to faktu że mam na podorędziu D700 w razie potrzeby ...
    bo to z oszczędności, też tak mam.

    W najbliższą sobotę jadę tylko na S5, a siedemsetka na zapasie będzie. A czemu nie ? kiedyś się rozpisywano, że to aparat dla ślubnych fotografów tylko

    ------------------
    ps.
    plastyka gdzieś mi zginęła
    nie odnajduję jej ani na FX ani na DX, ani w torbie
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-04-2009 o 18:35

  10. #160

    Domyślnie

    Robin - mozna gdzies zobaczyc te roznice finalne w obrazku z D700 i S5, wlacznie z tymi z flashem ??
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

Strona 16 z 77 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •