Zobacz pełną wersję : D200 - same zachwyty ;)
Strony :
1
2
3
4
5
6
7
[
8]
9
madebyzosiek
22-08-2017, 20:09
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/DSC_1340-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/qg8g26iup10czou/DSC_1340.jpg)
madebyzosiek
23-08-2017, 21:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/DSC_1076-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/qz0s2vl6kftr3uo/DSC_1076.jpg)
madebyzosiek
20-09-2017, 21:31
Nikt więcej nie klapie już D200? :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/DSC_0804-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/1p13d29rx8oylbp/DSC_0804.jpg)
madebyzosiek
29-09-2017, 23:05
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/DSC_1233-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/5eylyfeoauki328/DSC_1233.jpg)
Ja robię, ale w podczerwieni:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/rogalin170909_1484_cors-1.jpg
źródło (http://vpx.pl/i/2017/10/01/rogalin17-09-09_1484_cors.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/rogalin170909_1495_s-1.jpg
źródło (http://vpx.pl/i/2017/10/01/rogalin17-09-09_1495_s.jpg)
marcin90
01-10-2017, 04:50
Dla mnie odwzorowanie kolorów starych nikonow z CCD nie ma sobie równych. Szkoda, że dzisiaj kolory Nikona nie przypominają tych właśnie kolorów... Jeszcze pierwszy x-trans od fuji dawał takie fajne kolorki.
>Madebyzosiek, miałeś nakreconego polara?
madebyzosiek
01-10-2017, 06:35
>Madebyzosiek, miałeś nakreconego polara?
Na ostatnim zdjęciu tak, na przedostatnim był filtr szary.
Kolory są świetne. Szkoda, że CCD nie mają szans z wyższym iso...
marcin90
01-10-2017, 10:33
Niestety, nie ma róży bez kolców. Jednak jako pucha do portretu i krajobrazu myślę że iso starczy z zapasem. Sam myślę, żeby może sprawić sobie d80, chodzą teraz w fajnych cenach. Do tego 12-24 f4 nikona albo tokiny, do tego coś jasnego (35 1.8 lub 50 1.8) i niedrogim kosztem jest zestaw praktycznie do wszystkiego.
Dla mnie odwzorowanie kolorów starych nikonow z CCD nie ma sobie równych. Szkoda, że dzisiaj kolory Nikona nie przypominają tych właśnie kolorów... Jeszcze pierwszy x-trans od fuji dawał takie fajne kolorki.
>Madebyzosiek, miałeś nakreconego polara?
Polecam Nikon D3400, serio ten aparat daje podobne kolorki.
madebyzosiek
01-10-2017, 13:36
Niestety, nie ma róży bez kolców. Jednak jako pucha do portretu i krajobrazu myślę że iso starczy z zapasem. Sam myślę, żeby może sprawić sobie d80, chodzą teraz w fajnych cenach. Do tego 12-24 f4 nikona albo tokiny, do tego coś jasnego (35 1.8 lub 50 1.8) i niedrogim kosztem jest zestaw praktycznie do wszystkiego.
Ja właśnie spaceruje sobie z D200 i N12-24 lub N17-55 2.8. Czasem coś zrobię Sigmą 50 Art, czasem Nikkorem 180 2.8. Uwielbiam to body, ale na codzienny użytek jednak potrzebuję wyższego iso niż 400 ;) Ale pozbyć się go... Absolutnie. Krajobrazy z niego są przepiękne.
Polecam Nikon D3400, serio ten aparat daje podobne kolorki.
Ale cała reszta, to przepaść... Ergonomia, brak śrubokręta i pomiaru z manualnymi szkłami... Ja nawet myślałem czy nie spróbować CCD z D3000, ale nie ma szans... ;) No i w cenie D3400 można mieć trzy D200, albo cztery D80 :)
Raczej nie chodziło o porównanie puchy itd tylko obrazka jakie dają, miałem D80 i D3400 w tym samym czasie, dlatego zaskoczył mnie ten nowy najtańszy aparacik nikona, z heliosem przerobiony aż miło zdjęcia się robiło, miałem jeszcze wtedy też sigme 18-35 :)
madebyzosiek
01-10-2017, 14:30
Raczej nie chodziło o porównanie puchy itd tylko obrazka jakie dają, miałem D80 i D3400 w tym samym czasie, dlatego zaskoczył mnie ten nowy najtańszy aparacik nikona, z heliosem przerobiony aż miło zdjęcia się robiło, miałem jeszcze wtedy też sigme 18-35 :)Oczywiście wiem o co chodzi. Nie miałem okazji zapoznać się z D3400, ale sporo dobrego o nim słyszałem. Ale D200 uwielbiam :)
eee....moj smartfon ma fajniejsze kolorki :-P
nikoniarz
01-10-2017, 17:44
eee....moj smartfon ma fajniejsze kolorki :-P
Chyba dla Ciebie :-P
A nie wolicie starszych CCD, tych 6Mpix? Swoją drogą szkoda, że N nie miał cyfrowego małego obrazka przed D3. Taki hipotetyczny małoobrazkowy D1 mógłby być super do zabawy.
nikoniarz
01-10-2017, 18:09
A nie wolicie starszych CCD
Nie, żadnych CCD :)
madebyzosiek
01-10-2017, 18:09
A nie wolicie starszych CCD, tych 6Mpix? Swoją drogą szkoda, że N nie miał cyfrowego małego obrazka przed D3. Taki hipotetyczny małoobrazkowy D1 mógłby być super do zabawy.Jest D2(H/X). Tylko to APS-C, ale pucha w pełni pro, jak D3 :)
nikoniarz
01-10-2017, 18:11
Jest D2(H/X). Tylko to APS-C, ale pucha w pełni pro, jak D3 :)
D2x to CMOS.
madebyzosiek
01-10-2017, 18:45
D2x to CMOS.No racja :)
marcin90
01-10-2017, 23:13
D3400... muszę go bliżej obadać. Miałbym fajne kolorki plus wyższe użyteczne iso niż w ccd. Czy jeszcze jakiś nikon ma taką matrycę? D5300? Trochę przeraża mnie ergonomia d3400, chociaż w rodzinie cały czas jest d40, gdzie idzie się do tego przyzwyczaić.
W ogóle to jak się ma matryca z takiego d3400 do canonowej 18 lub 24 mpix?
Nie musisz się martwić bo canon w aps-c jest słabiutki, nikon zawsze miał i ma najlepsze matryce.
Można by sprawdzić jak jest w D5600 z podobieństwem, oczywiście dyskutujemy o gotowych jpg.
Myślę, że należy odróżnić techniczne parametry matrycy od kolorów generowanych przez oprogramowanie aparatu. Co do pierwszej z tych cech, raczej nikt nie ma wątpliwości, ze Nikon jest lepszy. A jeśli chodzi o kolory jpeg - zdania są podzielone i podejście każdego z tych dwóch konkurentów jest na swój sposób fajne. Jest wielu zwolenników "kolorów Canona" i jestem w stanie ich zrozumieć. Ale osobiście lubię też jpegi z Nikonów (czasem po lekkim "tuningu" w Picture Control).
A jeśli chodzi o nasycenie kolorów, to tradycyjnie w najprostszych lustrzankach jest ono największe. Widocznie producenci uważają, że bardziej zaawansowani użytkownicy wolą kolory bardziej "subtelne". ;)
Podobają mi się "gotowce" z D200 w zasadzie ze zdjęciem nie trzeba nic robić, ach te CCD :)
Dźwięk i wytłumienie lustra też są super, czego często brakuje nawet nowym lustrzankom z wyższej półki.
Jeszcze odnośnie rozważań nad gotowymi plikami, to można sobie przygotować i wgrać profile według uznania. Ja się nie bawiłem tym jakoś specjalnie, ale mam w jednej puszce sporo profili po poprzednim właścicielu, jakbym robił jpg/tif to zdecydowanie warto się zainteresować.
Mam takie pytanie, czy ten aparat to normalnie żre akumulator jak smok, czy coś nie tak z egzemplarzem? Bo przyzwyczajony jestem, że na tej samej baterii D90 czy D700 da się zrobić jakieś 800 zdjęć, a D200 potrafi niczym stary bezlusterkowiec zużyć całą na 200 zdjęć, na tyle mało, że trzeba nosić zapas.
madebyzosiek
13-01-2018, 17:27
Mam takie pytanie, czy ten aparat to normalnie żre akumulator jak smok, czy coś nie tak z egzemplarzem? Bo przyzwyczajony jestem, że na tej samej baterii D90 czy D700 da się zrobić jakieś 800 zdjęć, a D200 potrafi niczym stary bezlusterkowiec zużyć całą na 200 zdjęć, na tyle mało, że trzeba nosić zapas.To normalne w matrycach CCD niestety, a D200 ma wyjątkowy apetyt ;) Ja jak planuję długie naświetlania, to mam ze sobą trzy baterie ;)
To normalne w matrycach CCD niestety, a D200 ma wyjątkowy apetyt ;) Ja jak planuję długie naświetlania, to mam ze sobą trzy baterie ;)
Coś tak podejrzewałem. Dzięki.
To normalne w matrycach CCD niestety, a D200 ma wyjątkowy apetyt ;) Ja jak planuję długie naświetlania, to mam ze sobą trzy baterie ;)
Słucham? Wina matrycy? Dawno temu mając d80 z kitem bez VR (plus szkła AF) bateria wystarczyła mi na 2 tygodniowy wyjazd, mało intensywny fotograficznie, ale kilkaset zdjęć zrobiłem. W d80 nie miałem w ogóle zapasowej baterii ;) Pojęcie "żreć baterię" poznałem dopiero po zakupie Sigmy OS, kiedy na weekend nie zabrałem w ogóle ładowarki i po 3 dniach jechałem na "oparach", co wzbudziło moje zdumienie, bo zrobiłem tylko około 1k zdjęć :) Tak, że zużycia baterii z typem matrycy absolutnie bym nie wiązał. To jest albo kwestia obiektywu, albo "ten typ tak ma", duży to musi jeść więcej :) ,ewentualnie z baterią coś nie tak.
madebyzosiek
14-01-2018, 11:17
Dawno temu mając d80 z kitem bez VR (plus szkła AF) bateria wystarczyła mi na 2 tygodniowy wyjazd, mało intensywny fotograficznie, ale kilkaset zdjęć zrobiłem.
No więc właśnie, gdybyś na ten sam wyjazd zabrał D90, to przez te dwa tygodnie i kilkaset zdjęć zeszłoby Ci może... 30% baterii... Matryca CCD jest bardziej pradożerna i nie ma sensu zaprzeczać ;)
nikoniarz
14-01-2018, 11:26
To ile zdj na jednym aku robi D90 a ile D200?
To ile zdj na jednym aku robi D90 a ile D200?
U mnie D90 - 800-1000, D200 - 200-250, ale potrafi mniej.
Nie wiem, na ile jest to miarodajne, ale na stronie Nikonusa znalazłem takie info
d80 "Up to 2,700 images per battery charge"
d200 " up to 1,800 shots per charge "
d90 "Battery Life (shots per charge) 850 shots (CIPA) "
Ps. Nie neguję, że d200 zrobi jedynie 200-250 zdjęć na jednym ładowaniu baterii. Nie wiązałbym tego jednak z matrycą CCD, stąd wplątałem w wątek d80.
Jeszcze dla porównania d300 "Battery Life (shots per charge) 1,000 shots (CIPA) "
Oczywiście trudno porównać te wyniki, bo starsze body to podają według własnych ocen, nowsze wystandaryzowane.
Te 1800 to w bardzo specyficznych warunkach (JPEG Basic, rozmiar zdjęć M, ekranik włączany na moment po serii 6 zdjęć i wiele innych, można sprawdzić na str. 207 instrukcji).
stachmuszel
15-01-2018, 15:55
Ja swoim D200 robiłem max. 400 zdjęć na jednym akumulatorze. Ale ja nie wyłączałem aparatu przez cały dzień. Rano włącz, wieczorem wyłącz.
madebyzosiek
16-01-2018, 09:49
Ile by zdjęć nie robił, ważne że cieszą oko :)
3642
3643
3649
3650
:)
jurkarol
16-01-2018, 10:20
oj 4. wypalona strasznie w chmurach
madebyzosiek
16-01-2018, 10:28
oj 4. wypalona strasznie w chmurachTo trochę nieudana zabawa z filtrem polaryzacyjnym... Niestety nie do odwrócenia ;)
Przepały na chmurach to akurat częsta sprawa z CCD, zwłaszcza w warunkach jak na tym zdjęciu.
Jakaś dziwna zieleń wyszła na zdjęciu 2. Czyżby źle dobrany WB (auto)?
D200 szybko zżera akumulator , ten typ tak ma.
lukash996
16-01-2018, 14:52
Ten typ zużywa aku szybciej niż nowsze D90 ale nie w tempie 200zdj/1 ładowanie aku, coś jest nie tak moim zdaniem. Chyba, że po zrobieniu zdjęcie długo jest wyświetlane i oglądane na wyświetlaczu.
Stary akumulator robi swoje. Ja gdy akku były nowe robiłem około 350 zdjęć. I to był jeden ze słabszych wyników. Ci co nie patrzą na LCD, robią seriami itd. osiągają wiele lepsze wyniki.
Teraz wymieniłem akku w 3 letnim smartfonie. Trzymał mi mniej niż dobę. Nowy trzyma mi 3 dni.
Krzaczorki nad Wisłą
3653
madebyzosiek
16-06-2018, 23:22
Dawno fot nie było... ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1604-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/ifehs93n5h9icsd/DSC_1604.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1636Edit2-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/uz3zqipb8lh8k4v/DSC_1636-Edit-2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1687-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/xkk2u9avmxgtx2w/DSC_1687.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1690-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/vo58z3qfc6sf88r/DSC_1690.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1721-1.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/sh370lel8dxcold/DSC_1721.jpg?dl=0)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1747-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/0536wamo51chu8u/DSC_1747.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1748-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/r2byiq09iuz2dja/DSC_1748.jpg)
I może jedna panoramka...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/DSC_1665PanoEdit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/4zqumjbz7726xby/DSC_1665-Pano-Edit.jpg)
Panorama zachwyca .
cos odemnie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/86fdb5420cbaa29ad2141b92368c3d2c-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180619/86fdb5420cbaa29ad2141b92368c3d2c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/1377bd459299d53359a0844f1222d6ce-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180619/1377bd459299d53359a0844f1222d6ce.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/81f949d14bde26b5fc5964d08d92f193-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180619/81f949d14bde26b5fc5964d08d92f193.jpg)
https://www.flickr.com/people/153541018@N02/
D200 to już niestety historia.
dla amatora takiego jak ja jeszcze służy hehe . wiadomo że rewelacji nie ma i w dzisiejszych czasach wymaga się więcej od sprzętu. ale tak naprawdę dla kogoś kto robi to tylko dla przyjemności po co więcej?
https://www.flickr.com/people/153541018@N02/
madebyzosiek
19-06-2018, 22:48
D200 to już niestety historia.
Historia, która trwa... :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/001-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/albi6ljd07q5jmo/001.jpg)
Historia, która w dobrych rękach nadal może robić historyczne zdjęcia ;)
Może ten aparat to historia, ale i tak go lubię:
https://flickr.com/photos/128033682@N03/sets/72157697408263005
wszystko z D200 i Tokina 12-28/4
Nie wiem kto założył taki straszny temat 8 lat temu! Ale dziś można kupić w ładnym stanie d200 za jakieś 150-200euro. Kupilibyście?
Ale dziś można kupić w ładnym stanie d200 za jakieś 150-200euro. Kupilibyście?
Nie. Ja, amator, nie widzę różnicy między CCD mojego d200 a CMOS d750. Cała reszta („pancernosc” d200 itd) nie jest mi koniecznie potrzebna. Wolałbym trochę dołożyć i kupić d7200, czy coś. Nowa matryca i jej możliwości przeważają zalety d200.
madebyzosiek
02-08-2018, 14:21
Ale dziś można kupić w ładnym stanie d200 za jakieś 150-200euro. Kupilibyście?
Drogo... Ja zapłaciłem 500 zł za stan licznika 30k i świetny stan. Możliwości D7200 z pewnością chowają D200 pod stołem, ale jeżeli chodzi o odwzorowanie kolorów i pracę na iso 100, to jest to D200 jest świetnym aparatem :)
Ja dwa lata temu kupiłem tu na forum z przebiegiem 15 tysięcy za 500zł, jednak kompletnie taka pucha nie dogadał asię z moimi łapami i wtedy zamieniłem na D80, 150-200 euro to już D300 idzie kupić albo D7000.
cz4rnuch
02-08-2018, 14:30
Może za granicą po tyle chodzą. W Polsce nadal po 4 lub 5 stówek i to w dobrym stanie oraz z małym przebiegiem. A czy warto to oczywiście warto, bo chyba o tym jest ten wątek? :)
Tylko d300 już ma inne kolorki. To nie to. Dwusetka ma specyficzną
matrycę.
No to kolorki w jpg mają takie podobne nowe twory nikona czyli D3400 i D5600 :)
I podłączysz do nich stare obiektywy ? ;-) Na przykład Af 300/4 ? ;-)
I podłączysz do nich stare obiektywy ? ;-) Na przykład Af 300/4 ? ;-)
Fizycznie? Jak najbardziej. Kwestia tego, jak to będzie (nie)gadało ze sobą. ;)
No właśnie. To juz lepiej kupić d7xxx niż się męczyć. Albo iść w starocia d200. Za 4-5 razy mniej kasy. Do krajobrazów, przyrody, zwierząt wysokiego ISO nie trzeba. Jak się utopi mniejszy żal...
.. nowe twory nikona czyli D3400 i D5600 :)
I podłączysz do nich stare obiektywy ? ;-) Na przykład Af 300/4 ? ;-)
Fizycznie? Jak najbardziej. Kwestia tego, jak to będzie (nie)gadało ze sobą. ;)Jeśli starsze 300/4 to jest na śrubokręt, czyli nie będzie to gadało z D3400 i D5600.
Jeśli starsze 300/4 to jest na śrubokręt, czyli nie będzie to gadało z D3400 i D5600.
I teraz się pewnie narażę. Kij.
https://memegenerator.net/img/instances/67332435/thanks-captain-obvious.jpg
źródło (https://memegenerator.net/img/instances/67332435/thanks-captain-obvious.jpg)
:lol:
madebyzosiek
07-08-2018, 14:54
My tu gadu gadu, a foty gdzie?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/DSC_1777Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/c3ebvy9x4ri8hcn/DSC_1777-Edit.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/DSC_1791-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/ha3cnve3agiak65/DSC_1791.jpg)
zeberek1
07-08-2018, 16:01
Są i foty. Ale nic na nich nie widać...
zeberek1
07-08-2018, 16:49
Ślepy widocznie jestem skoro ich nie widzę.
leighadams
07-08-2018, 16:50
Widocznie tak...
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ślepy widocznie jestem skoro ich nie widzę.
Ty nie możesz, bo tylko ja mam ładną matrycę w laptopie ;)
Dla sceptycznie nastawionych. Wedlug mojego odczucia i jak porównuje zdjęcia z D200 do np. d5200 lub canona ;-) to d200 daje takie miękkie foto. To nie jest mydło. To są ostre zdjęcia. Tylko takie miękkie. To moim zdaniem może się świetnie nadawać do portretu.
leighadams
07-08-2018, 17:51
D200 ma mega silny filtr AA, dlatego ta miękkość obrazka..ale Panie moderatorze to już było wiadomo w 2005r[emoji6]
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
madebyzosiek
07-08-2018, 18:23
Fotki z D200 wymagają sporego wyostrzenia, fakt, ale kolorki są bardzo miłe. Jedyna wada - wyświetlacz, który nie nadaje się do niczego i mała rozdzielczość, choć to wcale nie musi przeszkadzać. No i to iso... Ale na 100 jest genialny, bardzo go lubię. Muszę mu skalibrować Sigmę 17-50 2.8 :)
Nooo.... jest miętkość w D200 ale to takie urocze :)
12425
Senketsu
29-08-2018, 11:12
Swego czasu miałem ochotę chociażby dla testu kupić D200, jako fanatyk D300 i D300s (oba posiadam) :D dla mnie to najwygodniejsze puszki, prawie idealne, mimo swojej wagi ;)
jurkarol
29-08-2018, 11:29
Takie analogowe. :D
matryca ccd do CMOS ma się tak jak klisza do cyfry :)
D80 też zachwyca tylko trzeba pilnować świateł by nie przepalic
Senketsu
24-10-2018, 12:53
Dodaje go do listy, kupię D200 do krajobrazów itp ;) tęsknię trochę za CCD, jedną puszkę na takiej matrycy chcę posiadać ^^
Dodaje go do listy, kupię D200 do krajobrazów itp ;) tęsknię trochę za CCD, jedną puszkę na takiej matrycy chcę posiadać ^^
mam d200, leży , stygnie. chcesz, możemy się wymienić na jakiś czas...Nigdy nie pstrykałem d300..
Swego czasu miałem ochotę chociażby dla testu kupić D200, jako fanatyk D300 i D300s (oba posiadam)
Mam D300 i D200 i (miałem S5pro) powiem, że ten (https://www.photoreview.com.au/reviews/dslr-cameras/fujifilm-finepix-s5-pro/)w nawiasie, to "niszczy" - kolorem, miękkością, "filmowością" i dynamiką - "oba te" Nikony z palcem w wizjerze.
Żałuję. Polecam. I pozdrawiam.
Senketsu
31-10-2018, 18:28
z
mam d200, leży , stygnie. chcesz, możemy się wymienić na jakiś czas...Nigdy nie pstrykałem d300..
Można coś pomyśleć, bo D300 rzadko używam, bardziej D300s ^^
Alienus, czasem widuje te S5Pro na olx i allegro
Alienus, czasem widuje te S5Pro na olx i allegro
Na "małym ebayu" widziałem ostatnio prawie nówkę (1800 wyzwoleń).
Zeszła szybciej niż świeży chleb z piekarni...
P.S. Jeśli już kupować S5, to z b. niskim przebiegiem.
Pozdrawiam.
Senketsu
03-11-2018, 02:51
Ze względu na żywotność migawki? D200 chyba spokojnie 100k wyciąga.
Odnośnie Nikon D200 polecam ten materiał; #14 Nikon D200 и православный фотограф. Jest na youtube. Nikon D200 jest bardzo żywotną maszyną i jeśli nie pływał lub spadał potrafi wytrzymać bardzo wiele.
Senketsu
04-11-2018, 17:38
Ja będę szukał jakiegoś do 50k przebiegu migawki ;) ciekawe, czy można do niego dostać jeszcze nowe gumy...
Na jednym z portali jest D200+ NIKKOR 35-70/2.8D z przebiegiem 12800 klapnięć migawki za 1100 zł ...... I się zastanawiam.
A jak ten model Nikona spisuje się z lampą błyskową?
madebyzosiek
05-11-2018, 23:40
Na jednym z portali jest D200+ NIKKOR 35-70/2.8D z przebiegiem 12800 klapnięć migawki za 1100 zł ...... I się zastanawiam.
A jak ten model Nikona spisuje się z lampą błyskową?
O kurcze... Ja dawałem 450 zł i to i tak dużo i po długich negocjacjach z 600 zł... Aparat jest spoko, krajobrazy, oddanie kolorów, pewność działania. Ale to raczej z sentymentu, a nie użytecznie. 400-500 zł za aparat maksymalnie. Do tego używaną Sigmę 17-50 i mamy zestaw idealny ;)
Ale ten Nikkor 2.8 jest chyba "sporo" warty.
krzysztofz24
06-11-2018, 01:32
Mam D300 i D200 i (miałem S5pro) powiem, że ten (https://www.photoreview.com.au/reviews/dslr-cameras/fujifilm-finepix-s5-pro/)w nawiasie, to "niszczy" - kolorem, miękkością, "filmowością" i dynamiką - "oba te" Nikony z palcem w wizjerze.
Żałuję. Polecam. I pozdrawiam.
Potwierdzam i dlatego kupilem sobie dozywotnio Fuji S5pro z przebiegiem okolo 22 tys.
Co do D200 to w sumie mozna powiedziec ze go mam i mialem.
Bo Fuji to ta sama buda a w D60/D80/D200 ta sama matryca, a D60 to byl moj pierwszy Nikon.
I rzeczywiscie CCD ma w kolorach to cos czego nie ma CMOS...
- - - - kolejny post - - - - - -
Na jednym z portali jest D200+ NIKKOR 35-70/2.8D z przebiegiem 12800 klapnięć migawki za 1100 zł ...... I się zastanawiam.
A jak ten model Nikona spisuje się z lampą błyskową?
To moje D200 od Fujufilm;-) dziala z lampa, jakby to napisac; normalnie:-).
A funkcjonalnosci a propo lampy oba te aparaty maja takie same, tylko za pomoca innego menu realizowane.
O wiele lepiej trzymac w reku lampe na Fuji/D200 niz np na D90.
Miałem S5 Pro - rewelacyjny aparat, jedyna wada to trochę miękki obrazek (oczywiście dla tych co porównują 1:1) poza tym kolory, tonacja ,DR nie do osiągnięcia w CMOS
Dynamic Range - porównanie z dwoma najlepszymi body wg DxOMark
Szok
16587
...chociaż jak przegadam zdjęcia z S5 Pro np ze stałka 50mm f1.8 to ostrość jest bardzo dobra bez zastrzeżeń.
stachmuszel
06-11-2018, 11:30
S5Pro to taki aparat pełen sprzeczności. DR klasyfikuje go do krajobrazów, ale jego realna rozdzielczość to około 8MPx. Oddanie barw skóry piękne, a więc foto ślubne. Ale przy jego powolności jak go tam używać. Powiecie, owszem można, tylko...
Bardziej uniwersalnym jest IMHO D200.
krzysztofz24
06-11-2018, 12:43
Panowie, po to jest Picture Control zeby sobie ta ostrosc w Fuji S5pro ruszyc do przodu troche.
Ja uzywam w krajobrazie i czasami do ludzi.
I jestem bardzo zadowolony z DR, kolorow i zawsze trafiajacego WB.
Robie RAW+JPG 12mln pix z DRO 400%.
W takim ustawieniu tryb seryjny nie istnieje;-).
Znaczy jest, tylko po serii body zamiera na dluzszy czas.
Co do D200 + 35-70/2.8D o którym pisałem, sam korpus jest ,,wyceniony" na 500 zł
Senketsu
06-11-2018, 17:41
ja będę celować w body do 500zł, więcej raczej nie dam, bo okazjonalnie będę go używać, zretszą zbieram na D600 i dobre szkło ;)
Słuszna koncepcja. Ja D610 jestem zauroczony. W końcu nieporuszone zdjęcia w porównaniu do D7100 :lol:
Miałem D610. Bardzo dobra pucha. Matryca rewelka!
https://www.streetsilhouettes.com/home/2017/3/22/leica-m10-vs-leica-m9-vs-fujifilm-s5-pro
Panowie - zaśmieciłem wątek (pochwalny na rzecz) D200 wrzutą nt. Fuji, przepraszam. Lubię oba te aparaty, ale S5-tka jest raczej dla ludzi cierpliwych, z analogowym zacięciem. Natomiast D200 można traktować jako swoistą (ze wzg. na CCD) rezerwę / aparat dodatkowy, który elegancko współgra ze starszymi szkłami, dając cudowne kolory (prosto z puszki też), bez LV i innych ficzerów, wys. ISO, dając namiastkę "analogowości", ale z szybkością pozwalającą swobodnie fotografować. Poniżej zdj. prosto z puszki:
https://drive.google.com/open?id=1HaNir1jBX-GnAZB1xbjZAROmNzXLh5kP
krzysztofz24
09-11-2018, 00:53
Jakie zasmiecanie. Ja mam Fuji i czuje sie tu na miejscu.
Gdzie indziej mialbym pojsc?;-)
Watek o Fuji S5pro na tym forum jest martwy.
Bym sie rozwinal, ale juz nie bede nadwyrezal cierpliwosci posiadaczy "oryginalnego" D200;-)
zeberek1
09-11-2018, 08:37
Takeśta się zachwycali, zachwalali, namawiali.
No to tera mata...
Zitajta na Nikonowem we klubie adoracyi De dwieście! :razz:
16738
stachmuszel
09-11-2018, 09:01
A gdzie czerwony trójkącik pod spustem? :-)
zeberek1
09-11-2018, 09:11
stachmuszel trzeba odmalować... Bo to stary juz dziadek, zszarzał deko...
Jak jest z zasilaniem Fuji S5 i Nikona D200 - baterie i ładowarki są zamienne ze sobą czy też nie? Odnośnie akumulatorów coś mi świta , że nie, ale jakby ktoś potwierdził jak jest z ładowarkami?
Senketsu
13-11-2018, 14:06
Zadowolony z D200? Po D600 kupuje go od razu, muszę go mieć :D
Odnośnie akumulatorów coś mi świta , że nie,
Potwierdzam, w fuji na 100% nie działają akumulatory nikona, nie wiem jednak, jak z ładowarką.
Jak jest z zasilaniem Fuji S5 i Nikona D200 - baterie i ładowarki są zamienne ze sobą czy też nie? Odnośnie akumulatorów coś mi świta , że nie, ale jakby ktoś potwierdził jak jest z ładowarkami?
Podobne pytanie pojawiło się kilka lat temu: http://forum.nikoniarze.pl/threads/206698-%C5%81adowarka-MH-18a-czy-zamiast-mo%C5%BCna-u%C5%BCy%C4%87-%C5%82adowarki-Fuji-BC-150
zeberek1
14-11-2018, 17:03
Hmm… Chyba faktycznie ten staruszek ma w sobie to coś...
16941
D200 + Micro-Nikkor ai-s 2.8/55 2.8, 1/6s, iso 100
Senketsu
14-11-2018, 20:01
Dobre szkło też swoje robi :)
Senketsu
16-11-2018, 06:17
Tylko człowiekowi coraz to większą ochotę na D200 robicie :D
zeberek1
16-11-2018, 08:43
I prawidłowo! Przecież teraz D200 to nie jest koszt jak na starcie (7500). Nie trzeba fortuny zeby kupić i spróbować samemu.
zeberek1
20-11-2018, 19:09
Może nie jakieś tam zaraz zachwyty a teścik mały tylko, ale... stary też może! ;-)
17213
madebyzosiek
20-11-2018, 19:45
Noo kolego zeberek1 nie ma to jak Sigma 150-600, czyli 225-900 :) Pięknie. Właśnie dlatego chciałbym to szkło... Ja z 300/4 i TC 1.4 takiego zasięgu bez mocnego kadrowania nie mam. A D200 daje radę :)
zeberek1
20-11-2018, 19:50
madebyzosiek , mała poprawka... Tu zagrał Nikkor 2.8/400 plus TC 2.0 czyli 800mm x1,5...
Senketsu
23-11-2018, 11:23
Przy okazji widzimy zalety formatu DX, czyli ogniskowa x1.5 :) D200 nadal wiele potrafi, tzn, to nadal najlepsza lustrzanka :D
Siema, widzę ze temat odżył to skorzystam z okazji i podpytam kolegów co bardziej się sprawdzi do D200 jako jeden-jedyny :) uniwersalny obiektyw biję się miedzy Sigma 18-35 a Sigma 17-50, miałem wszystkie obiektyw co w stopce ale obecnie zostało samo body reszta sprzedana.Miałem kilkuletnia przerwę i chciałem wrócić ale już nie jak kiedyś i najchętniej załatwił bym temat jednym obiektywem ale też żeby nie było lipy jakościowej :)) bo mam pamiątki z postaci fajnych zdjęć z przed Lat ,eeh marudzę :)
madebyzosiek
23-11-2018, 15:20
Siema, widzę ze temat odżył to skorzystam z okazji i podpytam kolegów co bardziej się sprawdzi do D200 jako jeden-jedyny :) uniwersalny obiektyw biję się miedzy Sigma 18-35 a Sigma 17-50, miałem wszystkie obiektyw co w stopce ale obecnie zostało samo body reszta sprzedana.Miałem kilkuletnia przerwę i chciałem wrócić ale już nie jak kiedyś i najchętniej załatwił bym temat jednym obiektywem ale też żeby nie było lipy jakościowej :)) bo mam pamiątki z postaci fajnych zdjęć z przed Lat ,eeh marudzę :)
Myślę, że Sigma 18-35 do D200 to jednak przerost formy nad treścią ;) Spokojnie skalibrowana Sigma 17-50 wystarczy. Do tego mam Sigmę 30 1.4 EX i Nikkora 12-24. A chciałbym jeszcze Sigmę 8-16 :) Ot taki zestaw do D200 na wszystko.
leighadams
23-11-2018, 15:22
Myślę, że Sigma 18-35 do D200 to jednak przerost formy nad treścią ;) Spokojnie skalibrowana Sigma 17-50 wystarczy. Do tego mam Sigmę 30 1.4 EX i Nikkora 12-24. A chciałbym jeszcze Sigmę 8-16 :) Ot taki zestaw do D200 na wszystko.Ta 30 to wersja ex czy art?
P. S. Doczytałem [emoji16]
stachmuszel
23-11-2018, 15:28
Ja miałem D200+Sigma 18-50/2.8, 99% kadrów. Bmiło wspominam.
madebyzosiek
23-11-2018, 15:38
Ta 30 to wersja ex czy art?
P. S. Doczytałem [emoji16]
Oczywiście EX :) Ale Arta też mam, tyle że używam z D500 ;)
zeberek1
18-12-2018, 14:12
Portrecik Ryśka, D200 oczywiście popełniony ;-) Przy nieocenionym współudziale Micro Nikkora ai-s 2.8/55 uczyniony. :-)
18814
Odkurzyłem D200:
19776
19777
<| MICHAŁ |>
12-01-2019, 14:21
pod wpływem tego wątku wróciłem jakiś czas temu do starych zdjęć z D200 sprzed ponad 11 lat :)
i po nowemu do nich podszedłem... niezły był ten d200
19801
19802
19803
19804
19805
19806
to ciekawe bo to już starsza puszka ale obrazek jest świetny a szczególnie "zakres dynamiczny" (albo może tak dobrze obrobione :)) - taki "naturalny HDR" a może to zaleta sensora CCD?
ciekawe jest że ciężko uzyskać taki efekt wprost, nawet ze współczesnych CMOS-ów.
jurkarol
12-01-2019, 22:10
to ciekawe bo to już starsza puszka ale obrazek jest świetny a szczególnie "zakres dynamiczny" (albo może tak dobrze obrobione :)) - taki "naturalny HDR" a może to zaleta sensora CCD?
ciekawe jest że ciężko uzyskać taki efekt wprost, nawet ze współczesnych CMOS-ów.
Obraz z aparatu się nie pogarsza przez to, że powstały nowsze :)
To CCD właśnie.
stachmuszel
12-01-2019, 22:30
D200 to dowód na to, że my cały czas podniecamy się nowinkami, zamiast szlifować warsztat. Współczesne puszki przerastają nasze potrzeby, tylko mało kto się do tego przyzna;-)
Oczywiście "ślubniacy" mnie zlinczują. Ja przez 3 lata fociłem śluby tą puszką:-)
madebyzosiek
12-01-2019, 22:50
Kolorystyka CCD z D200 i D80 jest zupełnie inna niż cokolwiek współczesnego. Gdyby tylko te matryce mogły wyciągać wyższe iso, to spokojnie byłyby użyteczne cały czas. Muszę swojego znów odkurzyć trochę. Ostatnio go zaniedbałem, mam nadzieję że się nie obraził :)
jurkarol
12-01-2019, 22:51
Ja jestem zachwycony D80, to samo piękno
madebyzosiek
12-01-2019, 23:49
Ja jestem zachwycony D80, to samo pięknoMi w D80 nie pasi brak możliwości pomiaru światła z manualnymi szkłami. No i może 1/4000, ale zdecydowanie bardziej pomiar światła. Ale matryca nawet ma słabszy filtr AA, więc nieco ostrzejsze zdjęcia wychodzą :)
andystar
12-01-2019, 23:55
Mam dwie dwusetki. Jak zobaczyłem drugą z przebiegiem 8000 zdjęć za bardzo małe pieniądze to nie mogłem się oprzeć i kupiłem. Pierwsza ma przebieg 14000 zdjęć. Bardzo je lubię.
jurkarol
13-01-2019, 00:15
Mi w D80 nie pasi brak możliwości pomiaru światła z manualnymi szkłami. No i może 1/4000, ale zdecydowanie bardziej pomiar światła. Ale matryca nawet ma słabszy filtr AA, więc nieco ostrzejsze zdjęcia wychodzą :)
Prawda, brak mi pomiaru z manualami
krzysztofz24
13-01-2019, 00:44
Kolorystyka CCD z D200 i D80 jest zupełnie inna niż cokolwiek współczesnego. Gdyby tylko te matryce mogły wyciągać wyższe iso, to spokojnie byłyby użyteczne cały czas. Muszę swojego znów odkurzyć trochę. Ostatnio go zaniedbałem, mam nadzieję że się nie obraził :)
Bym tu jeszcze dodal D60 z ta sama matryca, moj pierwszy Nikon i bardzo milo go wspominam.
zeberek1
13-01-2019, 15:33
A może by tak... D200 z drugiej strony... ;-)
19859
krzysztofz24
13-01-2019, 15:53
Co to za intrygujacy wzorek/emblemat na sweterku:-)?
Calkiem udany autoportret ze "moim Nikonem".
zeberek1
13-01-2019, 16:04
Co to za intrygujacy wzorek/emblemat na sweterku:-)?
Calkiem udany autoportret ze "moim Nikonem".
Jak na foto-przyrodnika przystało orzełek szyty grubą nicią :-)
madebyzosiek
13-01-2019, 16:20
Hmmm... Ja tam z D200 głównie wakacjuję ;)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/pba7ud7uurtidoc/DSC00606.jpg
madebyzosiek
27-02-2019, 22:43
Jest wiosna, jest D200 :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/grnt2rtrrfo3eq6/DX2_2530.jpg
Senketsu
05-03-2019, 18:31
Jaki obiektyw użyłeś? :)
jak na moje oko to ze 50 i może f1,8 ? lub bardzo blisko, ale czekamy na odpowiedź
ps: ups - exif mi pokazuje 30mm f1,6 ?
Senketsu
05-03-2019, 18:39
Zaciekawił mnie ten obiektyw, pewnie drogi, w sumie cały czas planuje zakup D200 i fajnie by było mieć do niego właśnie ten obiektyw :)
madebyzosiek
05-03-2019, 19:09
Jaki obiektyw użyłeś? :)Sigmę 30 1.4 Art. Ale miałem wcześniej Sigmę 30 1.4 EX, sprzedałem ją za 600 zł, czyli wcale nie tak drogo. Fajne szkło.
Ps. Nikkor 50 1.8D też jest fajny, a kosztuje 300-400 zł ;)
Senketsu
05-03-2019, 19:56
Dziękuję za informację :) warto któryś upolować :D
madebyzosiek
05-03-2019, 20:23
Dziękuję za informację :) warto któryś upolować :DSigmę polecam szczególnie dlatego, że razem z D200 można wysłać na kalibrację, lub jak masz Arta to zrobić samemu dockiem. Jak wiadomo D200 regulacji nie ma, więc to bardzo istotne, szczególnie jak chcesz używać 1.4-2.8 ;) No i 30 1.4 ma świetne parametry, dużo lepsze od 35DX. Jest ostrzejsza na 1.4 niż Nikkor na 2.8, ma znikome aberracje i AF nie śpi. Starsza EX jest ciut mniej ostra i mniej pewna jeżeli chodzi o AF, ale też byłem zadowolony. Miałem obie, zostawiłem lepszą ;)
Senketsu
05-03-2019, 21:46
No właśnie mnie ta Sigma 30 1.4 EX zainteresowała, bo można w całkiem dobrej cenie kupić, a przy okazji będę mógł używać jej na D300 itp :)
madebyzosiek
05-03-2019, 22:28
No właśnie mnie ta Sigma 30 1.4 EX zainteresowała, bo można w całkiem dobrej cenie kupić, a przy okazji będę mógł używać jej na D300 itp :)
Bywa całkiem przyzwoicie, ale i bardzo drogo. Kalibracja kosztuje 300 zł, bo EX najczęściej już są dawno po gwarancji, więc za 600-800 zł warto. Jeżeli drożej, to można poszukać Arta, jest lepszy, a często jeszcze na gwarancji. Ja używałem Arta z D500 i zostawiłem go w tej chwili do D200 w miejsce EX ;)
Senketsu Dla uściślenia, bo w innym wątku się na D600 napalasz. ;)
Wiesz, że ta 30/1.4 EX o której Zosiek pisze, to szkło DX?
madebyzosiek
06-03-2019, 20:57
Po ostatnim porządku sprzętowym zostawiłem sobie z sentymentu jedynego DXa (oprócz Sony) z zestawem wycieczkowo-spacerowym :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/hnrloqgiqbbaxm0/DX.jpg
Radość kolorów CCD będzie trwała :) Fajny aparat i strasznie żal się go pozbywać za grosze. :)
Senketsu Dla uściślenia, bo w innym wątku się na D600 napalasz. ;)
Wiesz, że ta 30/1.4 EX o której Zosiek pisze, to szkło DX?
No dokładnie, chociaż pisze też, że będzie używał z D300, to może wie ;)
No dokładnie, chociaż pisze też, że będzie używał z D300, to może wie ;)
Napisał "przy okazji", dlatego się zacząłem zastanawiać. ;)
PS. Mały ten Arcik. Chyba jako jedyny. :lol:
madebyzosiek
06-03-2019, 21:17
PS. Mały ten Arcik. Chyba jako jedyny. :lol:
To prawda, jest niewiele większy od Nikkora 50 1.8G, a starsza wersja EX jest jeszcze ciut mniejsza. Jedyny Art, o którym można powiedzieć mały i lekki ;)
Senketsu
06-03-2019, 21:44
OjTam Wiem, że to szkło pod DX, napisałem, że też z D300, bo generalnie pod D200 chcę kupić, tylko tam jak i w D5300 brak mikrokalibracji :)
madebyzosiek piękna sztuka d200, robi wrażenie zadbanego ;)
madebyzosiek
06-03-2019, 21:54
madebyzosiek piękna sztuka d200, robi wrażenie zadbanego ;)
Dokładnie tak jest. Przebieg dochodzi powoli do 50k, gumy są podklejone, był regulowany do wzorca, więc zrobiłem wszystko, żeby miał się jak najlepiej. Dlatego ma u mnie dożywocie ;)
Senketsu
06-03-2019, 22:09
Może uda mi się w tym roku upolować dość zadbanego D200, ale to plan raczej na drugą połowę roku :) Jakiegoś nikona na matrycy CCD warto mieć i nie widzę lepszej opcji od D200 ;) tylko ciekawe czy jasne szkło się z nim zgra, ewentualnie blisko mam Studio5s :)
kilka tygodni temu kupiłem na naszej giełdzie d200, swojego sprzedałem (będzie gwiazdą) z przebiegiem ok 270tyś, więc trzeba szukać, moje wrażenie, że d200 jest solidniej wykonany od d300 inny dźwięk migawki i sympatycznie obrabia się raw, często profil LR domyślny wystarczy aby zobaczyć "ładny obrazek" ;), w każdym razie to bardzo sympatyczny aparat z czasów gdy producenci zastanawiali się czy cyfra ma naśladować negatyw czy stworzyć "nową jakość" ;)
Senketsu
06-03-2019, 22:44
No właśnie mi tego brakuje, aparatu, który będzie produkował ładny obrazek bez zabawy w LR ;) Nikona D200 używał był w dobrym świetle, czyli ISO 100/200 :)
A co myślicie o Fuji S5Pro ?
Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
jak wróci do mnie d300 to może kiedyś pokuszę się o porównanie :)
Senketsu
06-03-2019, 22:54
Dłużej trzyma wysoki poziom DR podczas wzrostu ISO ;) dla ISO 100-800 spadek jest minimalny, a potem leci z 13 EV do 8 :)
madebyzosiek
06-03-2019, 22:56
A co myślicie o Fuji S5Pro ?
Jego dynamika jest świetna, nawet na dzisiejsze czasy (oczywiście na niskim iso), ale sprzedający go ludzie chcą za niego zbyt sporo. Jeżeli ktoś niekoniecznie musi mieć pomiar z manualami, to warto tez pomyśleć o D80. Ta sama matryca, ciut słabszy filtr AA, więc lepiej z ostrością, mniejszy i lżejszy. D200 jest jak czołg, obsługuje się go przyjemnie, jedynie ten wyświetlacz ;) Ja wyciągałem z D200 obrazki na iso 800-1000, ale to już jest extreme... Generalnie najlepiej jest do 400, a świetnie na 100 ;)
U mnie ciągle w użyciu, oprócz tego że wolno zapisuje to nie mam żadnych zastrzeżeń. Obrazek po prostu świetny. Na Optycznych jest porównanie z D200.
madebyzosiek
17-03-2019, 18:57
Wiosna, D200 :)
1.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/zy4saky2neyouaw/DX2_2570.jpg
2.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/vfyxzqnomvfiptx/DX2_2572-Edit.jpg
3.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/pbkvf982gl36l9w/DX2_2584.jpg
4.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/i25p5jg603wt4m4/DX2_2596.jpg
szkoda, że nie numerujesz, ale te białe kwiatuszki bardzo mi przypadły do gustu
madebyzosiek
17-03-2019, 21:08
szkoda, że nie numerujesz, ale te białe kwiatuszki bardzo mi przypadły do gustuZałatwione, numery dodane ;) Resztki przebiśniegów ;)
madebyzosiek
17-03-2019, 22:40
a którą 50 to robiłeś ?
Sigmą 17-50 na 50 2.8
madebyzosiek
24-03-2019, 15:18
Wiosna, D200, ciąg dalszy...
1.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/76v8bw6ry8u12cy/DX2_2616.jpg
2.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/9qlfx8otg5l3w9q/DX2_2625.jpg
3.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/kc3o0l2a8ddxqe8/DX2_2626.jpg
4.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/tqghi50b60whq1g/DX2_2628.jpg
5.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/rzy4rolts0b5u9g/DX2_2624.jpg
szczujesz tą wiosną z d200, chyba i ja pójdę jej poszukać, choć widzę, że ogród u Ciebie bogaty ;)
madebyzosiek
24-03-2019, 17:54
Świetne, co to za szkło?Sigma 30 1.4 Art
szczujesz tą wiosną z d200, chyba i ja pójdę jej poszukać, choć widzę, że ogród u Ciebie bogaty ;)Park bogaty. Czekam aż rozkwitnie, to dopiero będę szczuł :)
Bokeh jak z wypasionego M42
madebyzosiek
31-03-2019, 19:59
I co , wiosna rozkwita, a Wasze D200 dalej się kurzą? Do roboty! :)
1.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/k90kkwlntz05ag6/DX2_2629.jpg
2.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/z6u8i7qzxvgg9f0/DX2_2634.jpg
3.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/i6qm0lka17nq2s4/DX2_2644.jpg
4.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/wqaqm9o9kfb16zk/DX2_2667.jpg
5.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/fghrhk0ckiko8bb/DX2_2674.jpg
6.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/cjjy6xb7q1rmu2o/DX2_2680.jpg
7.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/5kwl68kmokdywj9/DX2_2682.jpg
czasu brak :( - dzieciaki się przeprowadzają, ale obiecują - nadrobię ;)
zeberek1
08-04-2019, 12:18
Na D200 to i zwykła ropucha wygląda całkiem ładnie ;-)
23284
madebyzosiek
09-04-2019, 20:20
Wiosna...
1.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/fsl7zeye4dtoysx/DX2_2692.jpg
2.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/zga6zqghkcs3iu2/DX2_2703.jpg
Madziulek
20-04-2019, 08:57
Mam ogromny sentyment do tego aparatu, miałam dwie puszki D200, nigdy nie zawiodły. Z dobrym obiektywem nadal można jeszcze sporo z niego wycisnąć i lubię te nieco oldschoolowe kardy jakie można z niego uzyskać ;)
Nikon D200 o zachodzie słońca, plus blenda, plus nikkor 85mm 1.8
23736
zeberek1
20-04-2019, 15:00
23744
Micro-Nikkor Ai-s 2.8/55
leighadams
20-04-2019, 16:08
23736
W końcu jakiś portrecik, a nie same kwiatki[emoji3] Jest moc!
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
troszkę czas się znalazło, więc znów kwiatki :)
1
23884
2
23885
3
23886
4
23887
5
23888
bonus
23889
Madziulek
22-04-2019, 20:26
W końcu jakiś portrecik, a nie same kwiatki[emoji3] Jest moc!
Mam tego więcej, sporo portretów wyszło z mojego D200, łezka się zakręciła :)
23893
odkurzę nieco kwiatkowe D200 z 35DX + SB26 z fotoceli
27534
leighadams
11-07-2019, 17:50
Dzisiaj przyszedł...stan miętowy, praktycznie jak nówka sztuka ze sklepu[emoji3] Radość jakbym kupił jakieś d5 czy A9[emoji6]
Nie oddam nikomu[emoji6]
27604
madebyzosiek
11-07-2019, 17:54
Śliczny :) Trochę tęsknię... Ale cóż poradzić. Chętnie będę zaglądał tutaj :)
stachmuszel
11-07-2019, 20:31
Dzisiaj przyszedł...stan miętowy, praktycznie jak nówka sztuka ze sklepu[emoji3] Radość jakbym kupił jakieś d5 czy A9[emoji6]
Nie oddam nikomu[emoji6]
Gdzie kupił i za ile? :-)
leighadams
11-07-2019, 22:42
Gdzie kupił i za ile? :-)
Na alledrogo za całe 400PLN[emoji3]
jurkarol
11-07-2019, 22:58
Dzisiaj przyszedł...stan miętowy, praktycznie jak nówka sztuka ze sklepu[emoji3] Radość jakbym kupił jakieś d5 czy A9[emoji6]
Nie oddam nikomu[emoji6]
27604
Miętowy?
Znaczy prostu z mennicy. Mint czyli igła
nikoniarz
11-07-2019, 23:20
Lepiej było przepić... https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D200-versus-Nikon-D90___203_439
leighadams
11-07-2019, 23:39
Po co mi te tabelki?? Ja już jednego d200 mam, tylko, ze w połowie bez gum, kółeczko działa co 5 obrót itp. itd. Ale mimo wszystko bardzo chętnie robie nim nadal zdjęcia i daje mi mnóstwo frajdy. Jak żaden inny aparat. Wiele lustrzanek się przewaliło przez moje łapska, pełne klatki itp. Wiele bezluster i mimo jakiś pierwszych zauroczeń stwierdzam, że to nie to. Bo wcale to nie takie małe, szybkie itp. Dlatego stwierdziłem, ze taki d200 w zupełności do amatorskiego-rodzinnego pstrykania mi wystarczy. A tych różnic w iso, dr i innych na odbitkach 13x18 i tak nie dostrzegę. A, ze teraz można go dorwać za grosze to już w ogóle miodzio. D200 + zestaw fajnych obiektywów i dla amatora w zupełności styka. Nienawidzący różnicy to po co przepłacać? A do kieszeni kupię coś na prawdę małego czyli gr II i koniec. Kupujesz małe bezlustro i co z tego? Jak za chwilę, włącza się Mieciu i chcesz jasne szkła, a te niestety jak w lustrzankach są duże i ciężkie i z powrotem zestaw się robi mało mobilny. Także d200 forever and ever[emoji3] i proszę przeczytać jaki jest tytuł wątku i nie porównywać z d90 bo to przy d200 plastik fantastik[emoji3]
Sorry za słowotok, ale musialem[emoji3]
leighadams
11-07-2019, 23:40
Miętowy?
Znaczy prostu z mennicy. Mint czyli igła
Nie czepiaj się, wiesz o co chodzilo[emoji6]
Miętowy?
Znaczy prostu z mennicy. Mint czyli igła
Miętowy czyli świeży, a patrząc na zdjęcie chciałoby się rzec, że świeżutki. leighadams - gratuluję.
nikoniarz
12-07-2019, 08:14
Kupujesz małe bezlustro i co z tego? Jak za chwilę, włącza się Mieciu i chcesz jasne szkła, a te niestety jak w lustrzankach są duże i ciężkie i z powrotem zestaw się robi mało mobilny.
Nie wiem jak Ty, ale ja kupuję małe bezlustro i mam małe bezlustro...
madebyzosiek
12-07-2019, 08:47
Nie wiem jak Ty, ale ja kupuję małe bezlustro i mam małe bezlustro...Ja rozumiem, że w każdym temacie trzeba nawracać na Panasonica, ale akurat nikt z obecnych w tym temacie nie używa D200 dla jakości zdjęć na wyższym iso, AFu, czy wielości i wagi... A jeżeli nie ogarniasz po co ktoś dziś wydaje 400 zł na D200 wyglądające jak z pudełka, to znaczy że nie powinieneś w ten temat zaglądać, albo przepić trochę kasy i skumać, że fotografowanie pewnymi aparatami sprawia przyjemność... Ot tak po prostu i nie ważne, że w tabelach wszystko inne jest lepsze...
nikoniarz
12-07-2019, 08:55
Ja rozumiem, że w każdym temacie trzeba nawracać na Panasonica, ale akurat nikt z obecnych w tym temacie nie używa D200 dla jakości zdjęć na wyższym iso, AFu, czy wielości i wagi... A jeżeli nie ogarniasz po co ktoś dziś wydaje 400 zł na D200 wyglądające jak z pudełka, to znaczy że nie powinieneś w ten temat zaglądać, albo przepić trochę kasy i skumać, że fotografowanie pewnymi aparatami sprawia przyjemność... Ot tak po prostu i nie ważne, że w tabelach wszystko inne jest lepsze...
Nie ja zacząłem temat małych bezluster. I ogarniam czemu ktoś wydaje 400 zł na D200- dla wspomnianego wcześniej Miecia. Bo frajdę z fotografowania to można mieć wszystkim- wszystko zależy tylko od osoby. Zajrzałem, i stwierdziłem, że lepiej było przepić :D Nic więcej ;)
leighadams
12-07-2019, 10:20
ehhh nikoniarz, wychodzi na to, że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem, bo na pewno nie kupiłem go z potrzeby miecia.
... albo przepić trochę kasy i skumać, że fotografowanie pewnymi aparatami sprawia przyjemność... Ot tak po prostu i nie ważne, że w tabelach wszystko inne jest lepsze...
zosiek wyjaśnił jednym zdaniem to o co mi chodziło...skumaj to.
D200 mam już jakieś 7lat, przez ten czas miałem również: canona 5d, pentaxa k5, nikona d300, d700, d610, fuji x100, x100t, x-e1, x-e2, x-t1, sony a7 i a7II... Używałem również pożyczone d90, d7000 i d7100...
Tak wiem, że z tych wszystkich aparatów d200 ma najprawdopodobniej najsłabszą matrycę itp. Ale co z tego??
Fotografowanie D200 sprawia mi największą frajdę. Ot tyle. Dlatego jak się teraz trafiła okazja kupna go w takim stanie za 400zł, to nie zastanawiałem się ani sekundy.
Co z tego, że d90 lepszy? Nawet jakby mi ktoś go zaoferował za 200zł to bym go nie kupił. Tak po prostu, bo trzymanie go w ręce i używanie to DLA MNIE żadna przyjemność...
Fx?? Pewnie jakbym miał teraz kupować jakiegoś fx to nie kupiłbym ani a7 ani d610 mimo, że w tabelkach są najlepsze. Wziąłbym albo 5d, ewentualnie d700.
Gdzie tu sens, gdzie logika, co nie?? A jednak:)
Co do bezluster. Większość je kupuje bo mniejsze i lżejsze. Z tych samych względów też miałem ww. sprzęty. Ale po czasie, jak zawsze się okazuje, że dokupujesz stałeczki f/1.4 i się robi znowu ciężko i mało mobilnie. Pewnie nadal jest lżej niż w przypadku dslrów, ale nie jest to sprzęt, który włożysz do kieszeni, tylko znowu trzeba mieć jakąś torbę itp.
Dlatego stwierdziłem, że DLA MNIE najlepszą opcją jest D200 + GRII do kieszeni i tyle...
Czy do takich zdjęć potrzebuję coś więcej? Czy na odbitce <A4, będzie widać, aż tak bardzo, że to zdjęcie zostało zrobione d200 a nie d90 z lepszą matrycą?
27622
27623
nikoniarz
12-07-2019, 10:34
Większość z tego co piszesz o dziwo rozumiem. Ale nie rozumiem czemu stalka miałaby powiększać gabaryty bezlustro? Są małe stalki. Niekoniecznie 1.4. Są małe bezlustra. Na prawdę małe, gdzie zestaw jest mniejszy niż sam korpus D200. A do niego jeśli przypniesz 1.4 to będzie jeszcze większy. Po prostu chcąc coś małego trzeba pójść w mniejsze matryce. Zresztą masz GR'a który świetnie udowadnia, że można mieć coś małego nawet z matrycą APSC.
A wątek o D200 śledzę, bo pomijając moje podejscie do tego aparatu, generuje on na niskim ISO obraz niesamowicie podobny do mojej matrycy Live MOS co nie do końca mi podchodzi, i po prostu śledząc zdjęcia tutaj zamieszczone czekam aż ktoś zamieści coś, co mi "podejdzie". Będzie to dla mnie znak że naturę matrycy da się oszukać.
david555
12-07-2019, 11:08
Lepiej było przepić... https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D200-versus-Nikon-D90___203_439
CCD a CMOS, to dwa zupełnie inne światy i kto tego nie rozumie, ten zapewne już tego nigdy nie ogarnie.
Do dziś nie pozbyłem się D50, którego czasem jeszcze zabieram na kolorowe spacery, np. jesienią.
nikoniarz
12-07-2019, 11:50
CCD a CMOS, to dwa zupełnie inne światy i kto tego nie rozumie, ten zapewne już tego nigdy nie ogarnie.
Jak widać na powyzszym- niewiele się różnią :D
david555
12-07-2019, 12:03
Jak widać na powyzszym- niewiele się różnią :D
Jak widać, każdy inaczej postrzega rzeczywistość, a na to, to już rady nie ma.
nikoniarz
12-07-2019, 12:12
Jak widać, każdy inaczej postrzega rzeczywistość, a na to, to już rady nie ma.
Ja tylko podaję link do testów którymi niejednokrotnie się podpierasz. Ale widzę, że jak testy są niewygodne dla Ciebie, to opierasz się na postrzeganiu. Ale jak np. dla Ciebie niewygodne jest czyjeś postrzeganie, to linkujesz testy i porównania :smile:
Na zakończenie jedna z Twoich ulubionych (chyba) stron:
http://photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Nikon%20D200,Nikon%20D300,Nikon%20D5100,Ni kon%20D850,Nikon%20D90
david555
12-07-2019, 12:20
Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, skoro sensorami CCD rejestruje się głównie jotpegi, przynajmniej ja tak robię.
Porównywać można, tylko sensory tego samego typu, a akurat DR w wypadku entuzjastów CCD, ma znaczenie marginalne.
D50 ma jeszcze mniejszą DR i mi to wcale nie przeszkadza focić nim na spacerach.
nikoniarz
12-07-2019, 12:38
Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, skoro sensorami CCD rejestruje się głównie jotpegi, przynajmniej ja tak robię.
Porównywać można, tylko sensory tego samego typu, a akurat DR w wypadku entuzjastów CCD, ma znaczenie marginalne.
D50 ma jeszcze mniejszą DR i mi to wcale nie przeszkadza focić nim na spacerach.
Akurat ma dużo. Ale jak widać niepotrzebnie podjąłem się próby rzeczowej dyskusji z Tobą, za co przepraszam. Szkoda, że na tym forum jest tak niewiele osób z którymi można "normalnie" podyskutować, które nie obracają kota ogonem byle byłoby dla nich wygodnie. Osoby takie jak leighadams czy madebyzosiek to jedne z niewielu takich, z którymi da się rzeczowo podyskutować mimo odmienności zdań.
Ale dlaczego chcesz rzeczowo dyskutować o aparacie sprzed 14 lat? To jest zabytek i można go lubić albo nie lubić. Jest to najlepszy z Nikonowskich aparatów w matrycą CCD, z całą resztą wad i zalet tej matrycy. Dyskusja o tabelkach, DRach, ISO itp jest równie zasadna co analizowanie dzisiaj osiągów i parametrów Poloneza.
z albumu
27627
jurkarol
12-07-2019, 14:34
Miętowy czyli świeży, a patrząc na zdjęcie chciałoby się rzec, że świeżutki. leighadams - gratuluję.
Nie, to zła kalka z angielskiego. Mint - jak moneta prosto z mennicy.
Igła - prosto spod igły, po naszemu
leighadams
12-07-2019, 14:55
Nie, to zła kalka z angielskiego. Mint - jak moneta prosto z mennicy.
Igła - prosto spod igły, po naszemu
Ale właśnie o tą złą kalkę mi chodziło. To Twoje tłumaczenie w ogóle mnie nie przekonuje. Igła to mi się kojarzy z ogłoszeniami auto-moto i z niemcem, który płakał jak sprzedawał.
jurkarol
12-07-2019, 15:40
Ale właśnie o tą złą kalkę mi chodziło. To Twoje tłumaczenie w ogóle mnie nie przekonuje. Igła to mi się kojarzy z ogłoszeniami auto-moto i z niemcem, który płakał jak sprzedawał.
No ale niestety miętowy to nie znaczy tego, co myślą anglojęzyczni, a w znaczeniu 'świeży' to zbyt odległe i nie tak oczywiste po polsku, tak na siłę. Mint condition to właśnie 'igła'.
leighadams
12-07-2019, 16:22
No ale niestety miętowy to nie znaczy tego, co myślą anglojęzyczni, a w znaczeniu 'świeży' to zbyt odległe i nie tak oczywiste po polsku, tak na siłę. Mint condition to właśnie 'igła'.
Super, niech będzie igła...
Teraz może napisz coś o d200, albo wrzuć jakieś zdjęcie.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
stachmuszel
12-07-2019, 17:17
Kilka lat temu miałem D200, później przerobiłem wiele innych puszek DSLR, bezluster etc. Ale D200 ma coś w sobie, coś co ciągle mnie kusi aby go znów mieć i doskonale rozumiem kolegów, którzy myślą podobnie. Ta puszka w moich rękach sprawia, że na gębie pojawia mi się banan. Frajda przeogromna. Jak widać, nie każdy to rozumie.
Senketsu
15-07-2019, 23:40
Być może w środę będę w posiadaniu D200, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od razu polecę w teren na testy i będę mógł zachwycać się z wami :)
Senketsu
18-07-2019, 11:08
D200 już u mnie! :) Pierwsze wrażenia bardzo ok, przyjemne kolorki prosto z puszki, AF trafia celnie, miłe zaskoczenie :D niestety przebieg mojego D200 to katastrofa, ciekawe, czy miał już wymienianą migawkę...
stachmuszel
18-07-2019, 11:32
To nie pytałeś przy zakupie o przebieg?
Senketsu
18-07-2019, 11:47
Kupiłem go za grosze dosłownie, tyle co sprawdziłem po prostu czy działa wszystko :) Testuje teraz na szkle Nikkor 50mm 1.8G i trafia w punkt od pełnej dziury! :D
david555
19-07-2019, 19:50
Korpus Nikon D50, zakupiony w lipcu 2006 roku ma na liczniku migawki 4479 zdjęć.
Dzieląc ten przebieg przez 36, mamy zrobione 124 filmy, czyli w sumie całkiem niemało, zważywszy że to tylko korpus testowy przy przejściu ze świata aparatów tradycyjnych do cyfrowych.
Tak się czasami zastanawiam, jaki Wy młodzi macie styl fotografowania, że musicie robić aż tyle zdjęć ?
stachmuszel
19-07-2019, 20:55
Korpus Nikon D50, zakupiony w lipcu 2006 roku ma na liczniku migawki 4479 zdjęć.
Dzieląc ten przebieg przez 36, mamy zrobione 124 filmy, czyli w sumie całkiem niemało, zważywszy że to tylko korpus testowy przy przejściu ze świata aparatów tradycyjnych do cyfrowych.
Tak się czasami zastanawiam, jaki Wy młodzi macie styl fotografowania, że musicie robić aż tyle zdjęć ?
Trochę zbaczmy od tematu, ale pocieszę Cię. Moje D700 zakup 2009r. ma przebieg około 7k zdjęć.
To się nazywa "styl bezmyślny". Walić wszędzie, najlepiej seriami. Może się udać na 1000 zdjęć trafić jedno w miarę sensowne. Pokolenie czysto cyfrowe. Ci, którzy długie lata przed cyfrą robili analogami, mając ze dwa filmy po 36 klatek zapasu, myśleli zanim nacisnęli spust. Obecnie myślenie nie jest w modzie, w zasadzie dotyczy większości dziedzin. Nie ma się co dziwić, takie czasy.
Jednak w przypadku D200, myślę, że długo pracował zarobkowo, stąd przebieg. Dodam, że nie jakiś wielki. Czytałem gdzieś o jednocyfrowym Canonie zawodowcu o przebiegu ponad milion tak, że ten...
Senketsu
20-07-2019, 03:02
Zobaczymy ile mi żyć będzie, póki co brak niepokojących objawów, nawet trzyma czas 1/8000 :3 co do analoga, będę testować F-401x :D D200 póki co przypadł mi do gustu, ale ja, jako osoba "wychowana" na D300/D300s ma słabość do tego typu ergonomii :3 jest radość z robienia zdjęć :)
leighadams
20-07-2019, 11:08
Korpus Nikon D50, zakupiony w lipcu 2006 roku ma na liczniku migawki 4479 zdjęć.
Dzieląc ten przebieg przez 36, mamy zrobione 124 filmy, czyli w sumie całkiem niemało, zważywszy że to tylko korpus testowy przy przejściu ze świata aparatów tradycyjnych do cyfrowych.
Tak się czasami zastanawiam, jaki Wy młodzi macie styl fotografowania, że musicie robić aż tyle zdjęć ?
Tak się zastanawiam jaki to ma wspólny mianownik z tematem wątku?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
david555
20-07-2019, 14:10
Tak się zastanawiam jaki to ma wspólny mianownik z tematem wątku?
Całkiem spory, obydwa korpusy mają sensor CCD i obydwa generują ciekawe obrazki, niektórzy powiadają, że D50 nawet lepsze.
Poza tym, licznik migawki opisywanych w poprzednich postach D200, domagał się komentarza.
nikoniarz
20-07-2019, 14:32
Licznik a aparacie podobnie jak w samochodzie- każdy używa kiedy chce, i ile chce, bez względu na wiek. To sprzęt jest dla nas a nie my dla sprzętu.
nikoniarz
20-07-2019, 15:09
Tak, nie, nie, tak.
Fajnie. Twoje zdanie w tej kwestii jest jak każde inne, w tym moje- czysto subiektywne...
Ja uwielbiam D200, choć nie mam, ale mam zamiar mieć :) . Miałem chyba z 5 egzemplarzy, po każdej sprzedaży żałowałem , że to zrobiłem. Teraz kupię i nie oddam. Choć i tak najbardziej tęsknię za D100.
27964
stachmuszel
21-07-2019, 13:28
Szuwar! To moje D200 sprzedałeś:-) Takie było wychuchane :-)
Ja żadnego z tych egzemplarzy nie mogę sobie darować :(.
I jakoś tak mi wychodzi, że co nowszą mam puszkę tym gorsze zdjęcia robię :).
I tak z marnot wchodzę powoli w supermarnoty :) :) :)
Senketsu
23-07-2019, 19:22
Nie dziwię się, ta puszka ma po prostu to coś :D takie pytanko do was, czy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdjęciu podczas oglądania go na D200? Strzałka w górę nic nie daje :D
leighadams
23-07-2019, 20:41
Sprawdż I zakładkę PLAYBACK MENU -> Display Mode czy są wszędzie ptaszki.
U mnie jest info i na strzałce w górę i w dół.
D200 pokazuje wszystkie informacje o zdjęciu. A strzałka może Ci nie działa, bo raz , trzeba zaznaczyć co ma być wyświetlane, a dwa, jeżeli dobrze pamiętam, to info o zdjeciu mozna ustawić strzałkami góra-dół lub prawo-lewo.
Poza tym patrz instrukcja. Jak nie masz to dawaj na priv maila to Ci prześlę pdf.
D200 już u mnie! :) Pierwsze wrażenia bardzo ok, przyjemne kolorki prosto z puszki, AF trafia celnie, miłe zaskoczenie :D niestety przebieg mojego D200 to katastrofa, ciekawe, czy miał już wymienianą migawkę...
moje d200 gdy sprzedawałem koleżance miało przekroczone 270 tyś (z tego co wiem, działa dalej od dwóch lat), nie miał lekko, plaża, śnieg, mróz, deszcz, sztolnie, jakieś upadki, nigdy nie serwisowane, z gum nie pozostało nic (taśma klejąca zbrojona je zastąpiła), słowa złego nie powiem na ten model
Senketsu
24-07-2019, 11:14
@Legihadams Szuwar, dziękuję Panowie za pomoc, już jest ok :) instrukcję zaraz będę szukać w pdf, jeśli nie znajdę, to się zgłoszę :) bogdi64, o, miło to słyszeć, czyli być może jeszcze długie życie przed moim D200 :D kupilem mu póki co nową gumę pod kciuk (zajechana jest).
david555
24-07-2019, 11:19
@ instrukcję zaraz będę szukać w pdf, jeśli nie znajdę, to się zgłoszę :).
http://crossgate.nikonimglib.com/dsd_redirect/redirect.do?P=G7icK37&R=mgIHq44&L=Kkh0J01&O=3V3ig00
Senketsu
24-07-2019, 12:51
Dzięki, ale zdążyłem znaleźć i to na oficjalnej stronie Nikona :D jak gorączka mi spadnie i będę mógł wyjść z domu, to wrzucę jakieś fotki z D200 :)
Senketsu
30-07-2019, 01:37
Orientuje się ktoś, czy gdzieś można dostać gumy do Nikona D200 w rozsądnej cenie? Płacić ponad 200zł nie widziałem sensu :( kupiłem jedynie tą pod kciuk.
leighadams
30-07-2019, 23:39
Kiedyś do mojej starej dwusetki zamawiałem na ebaju. Komplet bodajże za ~120zl. Ale to jakieś 2-3 lata temu. Przejrzyj ebaya, może alliexpress.
Senketsu
31-07-2019, 20:36
Na Aliexpress drogo, pozostaje jeszcze poszukać na Ebayu :) Tak z ciekawości, korzystacie z jakich ustawień w "Optimize Image"? W ogóle to zdrowie wróciło, jutro w końcu ruszam w teren :D
d200 używam tylko z raw, więc te ustawienia są ignorowane, dotyczą tylko jpeg, poszukuję BP do d200
Senketsu
31-07-2019, 22:13
Jeśli chodzi o D200, to póki co korzystam z JPG, bo całkiem niezły gotowy obrazek puszka wypluwa :D
BugsBunny
02-08-2019, 12:45
Dawno mnie tu nie było, fajnie że D200 wiecznie żywe i ludzie z dawnych czasów też ;)
Bardzo lubię ten model, mam go razem z Fuji S5 i Canonem 5D, były przejściowo nowsze ale do tych jakoś po kilka razy wracałem i zostaną, może dlatego że świetnie leżą w dłoni, obrazek z każdego z nich ma jakiś specyficzny klimat a pliki malutkie i w obrabianiu na byle czym bardzo wdzięczne.
A i tak najbardziej lubiłem D2h który DR praktycznie nie ma....
leighadams
02-08-2019, 21:55
Kurde w sumie stara piątka chodzi mi po głowie od dłuższego czasu[emoji3]
jurkarol
02-08-2019, 22:31
Kurde w sumie stara piątka chodzi mi po głowie od dłuższego czasu[emoji3]
Az muszę wtrącic, że mnie też 5d mk1 ostatnio chodzi po głowie
Senketsu
02-08-2019, 22:46
Ciężko dorwać w rozsądnej cenie S5 pro :( ogólnie jak ktoś lubi robić zdjęcia D300/D300s, powinien też mieć D200 ;)
jurkarol
03-08-2019, 09:51
Az muszę wtrącic, że mnie też 5d mk1 ostatnio chodzi po głowie
O przecież mowa o s5 a nie 5d ooops
BugsBunny
03-08-2019, 09:54
O przecież mowa o s5 a nie 5d ooops
Obie stare piątki są warte grzechu
leighadams
03-08-2019, 10:31
O przecież mowa o s5 a nie 5d ooops
Akurat ja miałem na myśli 5d[emoji3]
Ciężko dorwać w rozsądnej cenie S5 pro :( ogólnie jak ktoś lubi robić zdjęcia D300/D300s, powinien też mieć D200 ;)
dość ciężko było mi się przestawić z d200 na d300, zwłaszcza problem z kolorystyką, w zasadzie d300 zyskuje według mnie użyteczne troszkę wyższe iso i lepszy tylny wyświetlacz, jak dla mnie to jedyna znacząca różnica, a jeśli to ma być aparat rodzinno-spacerowy to właśnie bym pozostał przy d200
Senketsu
03-08-2019, 15:18
Dokładnie, przy D300/D300s trzeba potem posiedzieć na LR :)
stary aparat, stare obiektywy, stary motocykl i stary ........
czasami lubię zjechać z asfaltu, a że mój "podstawowy" motocykl jest za ciężki to wykorzystuję mój "zabytek" ;)
1-
28660
2-
28661
zdarza się, że droga się "kończy"
3-
28662
widoki i radocha jazdy to jest to co lubię
4-
28663
5-
28664
6-
28665
w przypadku "zabytku" i takie sytuacje się zdarzają, czy to właśnie nie jest urok używanie motocykla starszego od siebie ;)
7-
28666
ps wiem, że to nie wątek motocyklowy ;), wszystkie zdjęcia zrobione D200 i optyką która była produkowana do aparatów analogowych :)
MarcinSt
04-08-2019, 13:06
#5 kapitalna :)
Można wiedzieć jakie szkiełko? / ok już widzę 85 mm / 1.8
#5 kapitalna :)
Można wiedzieć jakie szkiełko? / ok już widzę 85 mm / 1.8
nikkor 85 1,8D
krzysztofz24
04-08-2019, 22:26
Ciężko dorwać w rozsądnej cenie S5 pro
Wiekszy problem juz w sumie jest z dostepnoscia niz z cena.
D200 jeszcze nie ma tego problemu, bo byl bardziej popularny.
Senketsu
05-08-2019, 14:07
Ooo, w końcu zdjęcia, miło zobaczyć, dla mnie #6 to coś pięknego :) ja nadal ograniczam się do domu, w sobotę dostałem mocne antybiotyki i liczę, że w końcu będę zdrów i też coś tutaj zamieszczę ;) btw, na szybko szukałem i nie znalazłem w menu możliwości wyłączenia tej latarki (diody wspomagające AF)
jest możliwość wyłączenia zakładka po "ołówkiem" zakładka autofokus pozycja 9 AF ASSIST OFF
6 - robiona obiektywem (który bardzo lubię), obiektyw nie sprzedawalny, bo brzydki i hałaśliwy ;)
leighadams
05-08-2019, 17:20
Pochwal się co to za brzydki obiektyw:) tez najbardziej mi się podoba 6:) a na 7 co tak za flarowało?[emoji3]
ten sam obiektyw i za to go lubię, tu masz jeszcze dwa z tego szkiełka i oczywiście z d200
https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=28384&d=1564405698
https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=28385&d=1564405716
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.