PDA

Zobacz pełną wersję : D200 - same zachwyty ;)



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

stachmuszel
29-02-2012, 16:53
Ten test na optycznych jest raczej hymnem pochwalnym... padają tam słowa: "czapki z głów" :) albo coś w tym stylu.... jedynie ostrość na pełnym otworze i AF nie jest oceniana entuzjastycznie...reszta jest wg tego portalu wzorowa więc uwaga kolegi "Wiel" raczej nietrafiona...

Sorki, ale piszesz o wersji G czy D? Testu wersji G na optycznych nie moge sie doszukac.

Kartofelinder
29-02-2012, 17:24
Kogo to obchodzi? Tutaj gramy hymny dla D200 :)

stachmuszel
29-02-2012, 19:41
No tak, chyle czola i przepraszam :-)

bogdi64
29-02-2012, 22:51
Kogo to obchodzi? Tutaj gramy hymny dla D200 :)

ale jak pięknie D200 współpracuje z 85/1,8d ;)

adamouse
29-02-2012, 22:58
Tego nie wiem, ale z 85/1.4d potwierdzam: radzi sobie doskonale :D

Sapphiron
29-02-2012, 23:27
z 1.8D też sobie radzi doskonale :)

Kartofelinder
01-03-2012, 10:59
z 1.8D też sobie radzi doskonale :)

Przecież D200 to Ty się tylko bawiłeś :)

Sapphiron
01-03-2012, 11:13
Przecież D200 to Ty się tylko bawiłeś :)

Dobra rada na przyszłość, znajdź sobie inną rozrywkę niż próba przyczepiania się do mnie za wypowiedzi, bo strasznie kiepsko i żałośnie Ci to wychodzi ;)

Vim
01-03-2012, 12:34
przepraszam, ale d200 dobrze sobie radzi ze wszystkim co się do niego podepnie :smile:

Kartofelinder
01-03-2012, 13:19
Dobra rada na przyszłość, znajdź sobie inną rozrywkę niż próba przyczepiania się do mnie za wypowiedzi, bo strasznie kiepsko i żałośnie Ci to wychodzi ;)

To było tylko z lekkim, charakterystycznym dla tego wątku, przekąsem :) Naprawdę nie miałem na myśli żadnej złośliwości.

Sapphiron
01-03-2012, 13:24
spoko, ja jak mówię że się bawiłem aparatem mam na myśli kilka sesji i spacerów. Na d200 udało się zrobić i sesje w plenerze i w studio więc mam pojęcie jak się zachowuje ze stałkami :)

gALL
06-03-2012, 12:32
Do D200 co nie zapniesz to bedzie dzialac (wszystko od mod-Ai w gore). Reszta zalezy od fotografa, albo od jego przestrzeni miedzyusznej.

Wiel
07-03-2012, 00:22
Zakupiłem dzisiaj D200 - obym dołączył wkrótce do zachwyconych :)

gALL
07-03-2012, 00:25
E tam, D200 jest taki "cudowny", ze nie jest w stanie zastapic mi F3 zapieta MF 55/3.5 a do tego HP5+ :D

D200 chyba pojdzie na emeryture i bedzie sie kurzyl w szafie.

Kartofelinder
07-03-2012, 10:00
Też częściej pstrykam Minoltami, ale trzeba przyznać, że wiele jest sytuacji, gdzie nie fotografuje się dla siebie i dwuseta z fudżikiem muszą przejąć obowiązki, bo pewne standardy obowiązują ;)

No i przecież bez światłomierza trudniej zgłębiać strobing i studio na filmie bez większych frustracji ;)

bogdi64
06-04-2012, 20:24
tylko ja mam D200 ? - jakaś cisza tu nastała
241299
to aktualny stan licznika w momencie "przejścia" mojego D200 na zasłużoną "emeryturkę" - nie, nie nawalił, po prostu jest następca, a dwusetka pozostaje jako zapas i do zadań specjalnych ;), a gdy przekroczy 250 tyś poinformuję ;)
Podsumowanie - czyli w tym czasie padły 3 akumulatory (w tym dwa oryginały, normalnie jakoś mniej wytrzymałe są ;)), dwie kary pamięci, klapka baterii, i .... koniec, czyli gumy oryginalne, serwis nie zarobił nic, aparat zawsze mówił jestem gotów, w śniegu, mrozie, deszczu, pyle, itp (jedynie nie widział morza), od czasu do czasu trzeba było użyć silikonu do pokręteł i żyletki do rosnących gum (dalej rosną) - oby jego następca dał tyle samo radości z bezproblemowej pracy i abym mógł też się kiedyś pochwalić rekordowymi przebiegami, czego jemu i sobie życzę

stachmuszel
06-04-2012, 21:03
Bogdi64, pochwal sie, co zastapilo D200?
Wielki szacun dla tego korpusu za trwalosc i niezawodnosc. Moj ma dopiero cos kolo 33k klapniec :-)

KUBAS95
06-04-2012, 21:36
w moim padła migawka, ale już jest naprawiony i działa jak dawniej - bajecznie :D

stachmuszel
06-04-2012, 21:52
w moim padła migawka, ale już jest naprawiony i działa jak dawniej - bajecznie :D

Napisz prosze, po jakim przebiegu padla?

bogdi64
06-04-2012, 21:56
następca to d300 - czekamy na wynik "padnięcia"

KUBAS95
08-04-2012, 11:31
Padła po 80k, ale nie wiem z jakiego powodu. Zaczęło się od zawieszania w trybie seryjnym, po jakimś czasie zaczęła zawieszać się przy pierwszym zdjęciu. Oddałem body na czyszczenie i sprawdzenie migawki, a wróciło z nową migawką, nowymi gumami i wyczyszczone :-) Ten remoncik kosztował mnie 1,3k ale było warto, bo body działa jak nowe i robi rewelacyjne zdjęcia ;-)

mystgen
08-04-2012, 15:14
a możesz napisać ile i za jaką usługę płaciłeś, oczywiście o ile masz to wyszczególnione na rachunku

Sapphiron
08-04-2012, 16:10
1,3k PLN za migawkę, czyszczenie i gumy? oszalał?!

mariaczi666
08-04-2012, 18:02
Za 1,3k kupiłbym sprawne d200 a padnięte miałbym na dawcę organów. Panowie serwisanci cenią się, ciekawe ile razy już zaśmiano im się w twarz...

stachmuszel
08-04-2012, 19:03
Hmm...panowie. Za 1.3kzl kupimy sciuchrane D200, ktore prawdopodobnie niedlugo czekalby serwis. Cena za usluge wysoka, ale mysle ze sensowna. Po takiej naprawie popracuje dosyc dlugo bez niespodzianek.

mariaczi666
08-04-2012, 19:34
Oczywiście życzę Koledze jak najdłuższej pracy bez przykrych niespodzianek, tak zapewne będzie.
Różne już okazje widywałem, zdarzają się desperaci, którzy sprzedają dobry sprzęt po taniości. Za 1,3k niekoniecznie taki d200 musiałby być zajechany, trzeba tylko cierpliwie poczekać i obserwować ogłoszenia/aukcje.

KUBAS95
08-04-2012, 21:52
Koledzy, zapłaciłem dokładnie za:
-wymianę ogumienia kompletu
-rozebranie i czyszczenie całego detektora AF
-czyszczenie matrycy, komory lustra, detektora pomiaru światła, wizjera
-wymianę migawki
do tego za usługę doliczono 112zł, ale robota wykonana fachowo, aparat działa rewelacyjnie i sądzę, że popracuje jeszcze spokojnie z 3-4 lata bez najmniejszej usterki.

adrian1115
08-04-2012, 22:38
Cena wysoka ale komfort psychiczny, że mamy pewną puszkę jeszcze na kilka lat jest :)

KUBAS95
08-04-2012, 22:56
Lepsze wypakowanie prawie 1,5k na naprawę starego, pewnego body niż kupno nowej puszki. "Przejechałem" się w ten sposób na D300s, którego kupiłem z myślą o zamianie D200. Całe szczęście, że D200 jeszcze chodziło i mam D700, bo zostałbym ze szkłami ale z niesprawnym body. W D300s mam chyba walnięte styki, bo z samym szkłem jest git komunikacja, ale po podpięciu TC siada AF (zarówno w 200-400VR jak i w AF-I 300/2,8), mało tego - pokazują się ogniskowe od 135mm do nawet 7800mm i F32 do F95 ! Ale to tylko wady mojego egzemplaża, które jeszcze zniosę wymieniając body na gwarancji, ale nie zniosę szumu na ISO 1600, który jest większy niż na D200 ! Co z tego, że obraz może aż tak nie traci na jakości jak zdjęcie jest zaszumione? I tak trzeba to odszumić, a im większy szum tym więcej szczegółów "ulatnia" się przy odszumianiu i wychodzi na to, że jakość ucieka totalnie. Jest gorzej niż z D200 gdzie jeszcze przy dobrym naświetleniu szumu aż tak nie widać i jakość jest na dobrym poziomie, a w D300s nawet korekta EV nie ratuje. Zobaczymy, jeszcze potestuję, ale do tej pory wychodzi na to, że D200 zostanie, a aparat który miał być jego godnym następcą pójdzie "do żyda".

Sapphiron
08-04-2012, 23:05
Cena wysoka ale komfort psychiczny, że mamy pewną puszkę jeszcze na kilka lat jest :)

Czy ja wiem... znając wpadki tych z Podstępu to nie jest to do końca taki komfort psychiczny...

adrian1115
08-04-2012, 23:59
Czy ja wiem... znając wpadki tych z Podstępu to nie jest to do końca taki komfort psychiczny...

Trzeba być dobrej myśli, że tym razem za taką kasę zrobili dobrze swoją robotę :)

artman
09-04-2012, 00:08
W sumie ja też wolałbym kupić drugie d200 niż płacić 1,3k za naprawę;) za te pieniądze można spokojnie wyrwać d200 z przebiegiem do 40tys. Parę dni temu na alledrogo było d200 z przebiegiem 90tys, z oryginalnym gripem i N50/1.8D za 900 "kup teraz". Niestety nie zdążyłem kliknąć... ;) a chętnie bym sobie drugie d200 za tak małą kasę przygarnął:D

Marcin Borkowski
09-04-2012, 01:12
ja wciąż mam, ale jakoś ciągnie do d700..

Sapphiron
09-04-2012, 08:01
mnie też ciągnęło i przeciągnęło na tą "mroczną" stronę ;)

stachmuszel
09-04-2012, 08:17
Mnie tez przeciagnelo, ale na szczescie jedna noga zostalem w "poprzednim swiecie" :-)

Sapphiron
09-04-2012, 09:49
ja się tej nogi musze pozbyć bo kaska potrzebna na gripa ;) więc sprzedaje s5 ;)

bogdi64
09-04-2012, 10:08
Lepsze wypakowanie prawie 1,5k na naprawę starego, pewnego body niż kupno nowej puszki. .......... ale nie zniosę szumu na ISO 1600, który jest większy niż na D200 ! Co z tego, że obraz może aż tak nie traci na jakości jak zdjęcie jest zaszumione? I tak trzeba to odszumić, a im większy szum tym więcej szczegółów "ulatnia" się przy odszumianiu i wychodzi na to, że jakość ucieka totalnie. Jest gorzej niż z D200 gdzie jeszcze przy dobrym naświetleniu szumu aż tak nie widać i jakość jest na dobrym poziomie, a w D300s nawet korekta EV nie ratuje. Zobaczymy, jeszcze potestuję, ale do tej pory wychodzi na to, że D200 zostanie, a aparat który miał być jego godnym następcą pójdzie "do żyda".

teraz po "testach" mogę stwierdzić, że "przeskok" nie jest tak astronomiczny (w przypadku d300) ale bardo mały, fakt, że czułość użyteczna jest minimalnie większa, ale jednocześnie trudniejsza do odszumienia, tylko, że musiałem już zmienić, ten przebieg d200 już mi mówił, że w każdej chwili mogłem zostać bez aparatu, a to moje narzędzie pracy i tak trafił się D300 z przebiegiem ok 7000, dlatego zagościł w mojej torbie, choć zastanawiam się czy nie "reanimować" D200, na razie będzie jako rezerwa, bo sprzedaż z gripem za ok max 500zł dla mnie nie ma sensu

mariaczi666
09-04-2012, 10:24
teraz po "testach" mogę stwierdzić, że "przeskok" nie jest tak astronomiczny (w przypadku d300) ale bardo mały, fakt, że czułość użyteczna jest minimalnie większa, ale jednocześnie trudniejsza do odszumienia, tylko, że musiałem już zmienić, ten przebieg d200 już mi mówił, że w każdej chwili mogłem zostać bez aparatu, a to moje narzędzie pracy i tak trafił się D300 z przebiegiem ok 7000, dlatego zagościł w mojej torbie, choć zastanawiam się czy nie "reanimować" D200, na razie będzie jako rezerwa, bo sprzedaż z gripem za ok max 500zł dla mnie nie ma sensu

Za 500??? To jaki jest przebieg? Czy chodzi o stan zewnętrzny? :)

stachmuszel
09-04-2012, 10:39
Bogdi64 powiedz, bo masz teraz obie puszki tj. D200 i D300, na wypady w gory gdzie uzywam niskich ISO wymiana D200 na D300 ma sens czy nie ma? Mecze ten temat i jakos nie moge sie zdecydowac, a Twoje opinie mocno sobie cenie.

KUBAS95
09-04-2012, 11:03
stachumuszel - nie wymieniaj, bo CMOS nie obrazuje już tak ładnie jest CCD, obraz jest ostrzejszy, a do pejzażu szczególnie w górach wyostrzanie się nie przydaje. Jak robisz na niskim ISO powiedzmy do ISO 800 to nie pozbywaj się D200 bo to bez sensu. Mówię to jako użytkownik D200, D300s i D700. Z tych 3 najlepszy do krajobrazu jest jak dla mnie D200 ze względu na kolorystykę i to charakterystyczne delikatne rozmycie, które dodaje takiego smaczku ;)

stachmuszel
09-04-2012, 11:13
Swiąteczne dzięki KUBAS95 :-)

Kartofelinder
09-04-2012, 11:13
Wg mnie wymiana nie ma większego sensu. Dokupienie, jeśli potrzebujesz drugiego aparatu, to już coś innego, chociaż ja zdecydowałem się w takim momencie, po uprzednim mocnym testowaniu D300 w akcji, na S5. Zaznaczam, że fotografuję od czasu do czasu śluby, z tym że lubię błyskać.

D300 może sprawdzić się właśnie w krajobrazie. Potrafi bardzo wysycić kolory prosto z puchy i obraz wydaje się troszkę bardziej szczegółowy. Czy warto jednak wymieniać aparat dla tak małej różnicy? Ja tego nie zrobiłem, ale krajobrazów nie fotografuję już od dawna, bo mnie nie kręcą. No, może poza pstrykami z drogi, ale to można każdym :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-CsWNU0psnLg/T3tR7fB1vmI/AAAAAAAAEe4/bge_6DDnW70/s640/Wiatrak-resized.jpg)

stachmuszel
09-04-2012, 11:55
Nasycenie koloru, ostrosc, etc. dotyczy jpg. Nie uzywam tego formatu :-) I mam drugi aparat, jest nim D700. Tak sobie mysle, ze wymieniajac D200 na D300 mialbym dwa korpusy (D300 i D700) bardzo podobnie obrazujace. A wiec troche bez sensu. D200 i D700 to jednak dwie rozne szkoly obrazka, bardziej przydatne.

Kartofelinder
09-04-2012, 12:17
W Nikonie również nie używam jpg, ale myślę o tym co można wyciągać właśnie z RAWa. W D300 jest tego koloru jakby więcej, a tonalność jest bardziej zdecydowana, bardziej cyfrowa. Taki to niułans bardziej niż cokolwiek innego, ale jako człowiek, który woli robić zdjęcia niż siedzieć przy komputerze, wolę nie dorabiać kiedy nie muszę.

Nie zwróciłem uwagi na to, że masz D700. W tym przypadku to zupełnie bez uzasadnienia. D300 to gorsze D700. D200 i S5 to po prostu inne aparaty, które w różnych sytuacjach przed D700 się jednak bronią.

bogdi64
09-04-2012, 12:49
przerabiając D50, D100, D200, D300 - to moja opinia jest taka, że to za każdym razem inny aparat, mój mały opis z wrażeń
D100 piękny obrazek "analogowy"
D50 obrazek porównywalny z D300, czyli ostro, kolorowo troszkę "plastikowo"
D200 bardzo subtelnie, troszkę pastelowo i delikatnie
więc jeśli chcesz mieć namiastkę alaloga to D100, jeśli bardzo kolorowo (widokówkowo)to D50 lub D300, jeśli bardzo subtelnie (łagodny portret) to D200, cały czas mówię o w miarę normalnych niskich iso, a jeśli podstawą będą długie czasy i fotki nocne to sony R1, jeśli zależało by mi na aparacie spacerowym (delikatny widoczek, naturalny portret) to na pewno zdecydował bym się na D200 lub D100, jednak przede wszystkim wykonuję chamską reporterkę (szybko, dużo), a odbiorcą zleceń jest osoba dla której niuanse jakości są obce padło na D300 z świadomością widoczku cyfrowego (w D300 mam wszystkie opcje "upiększające" obraz ustawione na 0), w olympusie wszystko na max minus, w sonym też większość na minus, w d200 było na zero z minimalnym wyostrzeniem, we wszystkich aparatach w opcji natural
Tak - też sporadycznie używam RAW, ale to już inna osobna historia ;)
ps" poza tym w zależności od obiektywu ustawienia są zmienne , w miarę czasu wolnego postaram się zrobić fotki pleneru dla D200 i D300, właśnie w jpeg, bo już możliwość ingerencji w RAW dla mnie nie będzie miarodajna, a w przypadku JPEG pokażę to co "wypluwa" pucha, więc mając świadomość RAW będzie wiadomo jakiej dodatkowej ingerencji można użyć

ps: głównie używam JPEG
ps2: mariaczi666 - tak jak pisałem w postach powyżej, czyli ponad 240 tyś

jaroo1
09-04-2012, 13:06
a jak to jest z af d200 vs d300???

bogdi64
09-04-2012, 21:12
a jak to jest z af d200 vs d300???

są różne opinie, według moich spostrzeżeń szybkość porównywalna, silnik AF w D300 troszkę słabszy lub inaczej ustawione sprzęgło, co do precyzji to mam odczucia, że w D300 troszkę lepiej (ale ma więcej krzyżowych w środku kadru)

Jacek_Z
09-04-2012, 21:35
Pokrycie kadru polami AF jest wiele lepsze w D300. Rewelacyjne. Niektórzy tego potrzebują, nie wiem jak ty.

KUBAS95
10-04-2012, 16:13
Tak, potwierdzam, że pokrycie kadru polami AF w wizjerze w D300/D300s jest lepsze niż to w D200, co bardzo się przydaje :)

bogdi64
15-04-2012, 11:16
Nasycenie koloru, ostrosc, etc. dotyczy jpg. Nie uzywam tego formatu :-) I mam drugi aparat, jest nim D700. Tak sobie mysle, ze wymieniajac D200 na D300 mialbym dwa korpusy (D300 i D700) bardzo podobnie obrazujace. A wiec troche bez sensu. D200 i D700 to jednak dwie rozne szkoly obrazka, bardziej przydatne.

NIE kupuj D300, bo niestety spotkasz się z takimi problemami jak ja, ZOSTAW D200

stachmuszel
15-04-2012, 16:55
NIE kupuj D300, bo niestety spotkasz się z takimi problemami jak ja, ZOSTAW D200

Tak jest bogdi64, zostaje z D200 i D700. Do mojej amatorszczyzny jak znalazł. Pomogles mi bardzo w moich rozterkach. Dzieki bardzo, hej:-)

Rycerz
07-05-2012, 22:50
a mnie kusi, żeby znowu kupić d200 ;-)

Sapphiron
07-05-2012, 23:19
rycerz, kup ode mnie s5tkę :)

blackmetal_x
08-05-2012, 18:17
Pisałem w innym temacie ale tu się dopiszę w kontekście uwielbienia d200;)
1. Lampa wbudowana spalona,
2. Gumy podklejane superglue, wszędzie widać ślady po kleju
3. Brak gumy tylnej prawej. Kant jest ostry...
4. Lampa wbudowana - haki odłamane, bo jak działała to sabinkę odpalała nawet zza pleców, a skoro ich nie ma to taśma izolacyjna musi ją trzymać przy body
5. Grip - ząbki klapki wyłamane, klapa trzyma się na 2 owinięciach taśmy izolacyjnej.
6. Przebieg jakieś 400k,
7. Matryca wymieniona
8. Nowa matryca zarysowana
9. Migawka wymieniona
10. Nowa migawka stuknęła 300.000
11. Rysa na matrycy nie przeszkadza do f5.6
12. To "pancerne body" upadło TYLKO 1 raz. I dlatego grip jest uszkodzony 4lata fotografii reporterskiej. Każdy weekend po 1-4k zdjęć.
13. Więcej grzechów nie pamiętam

Rycerz
08-05-2012, 22:27
rycerz, kup ode mnie s5tkę :)

dzięki, ale miałem i wolę d200 ;-)

Szuwar
09-05-2012, 23:27
Kup, kup - ja chciałem zbluźnić i sprzedać :) Specjalnie wystawiłem super cenę, żeby nikt sie nie skusił :)

Udało się, mam wspaniałą D200 z przebiegiem około 1800 pacnięć :)

KS
10-05-2012, 07:53
1800? Toż to nówka sztuka! Gratulacje! :)

Kartofelinder
10-05-2012, 08:15
Przebieg jest chyba demonizowany. Naprawdę nie wiem jak amatorzy potrafią wytrzaskać 100 tys klapnięć :) Ja kupiłem swoją puchę z przebiegiem 64 tys około 3 lata temu. Do dzisiaj mam chyba dopiero 70, a tak znowu najmniej nie fotografuję. Ba, nawet kilka ślubów zrobiłem :)

Sapphiron
10-05-2012, 10:40
Ja przez pół roku zrobiłem 40k... Niestety

Kartofelinder
10-05-2012, 10:58
Ale przecież nie jesteś amatorem. Ludzie, którzy fotografują zawodowo mają zupełnie inne przebiegi i to zrozumiałe. Reporterzy, sportowcy, niektórzy ślubniacy. Kurde, niektóre zamówienia na stocki są po 20 tyś przedmiotów...

Szuwar
10-05-2012, 11:10
Ja przez pół roku zrobiłem 40k... Niestety

222,2222222222... foty dziennie :).

Jak pracujesz aparatem to zrozumiałe.

moshica
10-05-2012, 13:08
ja się też dziwię jak mamatorsko można zrobić xxk klapnięć ? pytanie komu się chce potem oglądać swoje zdjęcia w ilości chociażby kilkunasty tyś, mnie już się nie chce i się zastanawiam po co ta zabawa w ogóle ;-)

Rycerz
10-05-2012, 14:25
a ja zrobiłem w rok 3tys klatek i się zmartwiłem że dużo

ale wątek o ilości zrobionych zdjęć w roku można by założyć ;-) [ choć kiedyś już taki był ]

moshica
10-05-2012, 15:05
Dokładnie, sam jestem ciekaw wyników. Często śmieszą mnie wpisy, że ciężko kupić nie zajechane D70/D80 a mój ma po 7 latach przebieg jak u innego po roku w nowszych konstrukcjach, pytanie co tym aparatami ludzie robią oprócz cykania zdjęć... Chodzą do pracy, po pracy codziennie x zdjęć robią ? Każde w iluś ujęciach ? temat jest interesujący !

bogdi64
10-05-2012, 17:21
245 000 - przeszedł na "emeryturę" - co wcale nie znaczy, że go już nie używam

ajt
10-05-2012, 17:24
Często śmieszą mnie wpisy, że ciężko kupić nie zajechane D70/D80 a mój ma po 7 latach przebieg jak u innego po roku

A sprzedajesz swój? :)
Pewnie na razie nie. Inni posiadacze aparatów z bardzo małym przebiegiem też rzadko sprzedają, stąd w ofertach głównie zajechane egzemplarze :)

Sapphiron
10-05-2012, 17:27
Ale przecież nie jesteś amatorem.

Niby nie... Ale jakbym miał sie przenieść znów na d200/s5 to bym się pochlastał... d700 daje trochę inny komfort pracy, a trochę pobajerować przy kolorach i ma się prawie to samo co w s5 ;) Tylko czasem iso200 denerwuje, ale od tego jest filtr ND :)

Patrząc tak wstecz to paradoksalnie nie robiłem dużo więcej sesji niż z s5tką... Ale jak się robiło produkty to ze studia wychodziło się z 1k zdjęć... Szczególnie jeśli chodzi o rozbryzgi, wtedy szło 8fps w ruch ;)

mariaczi666
17-05-2012, 15:40
Koledzy,
Zostałem poproszony o 'cyknięcie' kilku fotek przez brata, który będzie brał ślub pod koniec sierpnia. Ma zamówionego fotografa razem z kamerunem (z jednej firmy), ale uparł się, żebym 'uzupełnił' tamtego typa swoimi ujęciami. Podobno fotograf nie ma nic przeciwko. Nie mam pojęcia jakim sprzętem dysponuje.

Ja mam obecnie tylko d200, T17-50 i 35/1.8. Znam w sumie ten korpus i wiem, że przy 35/1.8 może dać fajne obrazki. Z innymi szkłami zapewne też, ale innych nie posiadam :)

Czy porywalibyście się na reportażyk ślubny z takim sprzętem? Kościół nie należy do jasnych, ale tragedii o godzinie 17 też nie ma. Ściany za to paskudnie różowe. Mam jeszcze możliwość pożyczenia 5d (classic) z 50/1.8. Który z nich lepiej zabrać?

Sapphiron
17-05-2012, 16:18
od d200 niestety 5dmk1 jest spooooro lepszy... Robiłem nim raz repo ślubne i miażdży niemiłosiernie d200/s5...

siwyozzman
17-05-2012, 16:34
Widzę że dysponujesz też Nissinem....cóż przy D200 jednak posiadanie flasha to konieczność...jak się trafią trudniejsze warunki oświetleniowe to trzeba doświetlać bo ta matryca kocha dużo światła...Nie podejrzewam żebyś miał na dłużej możliwość pożyczenia canona 5d a pójście na wesele z nieznanym sobie aparatem i to na dodatek z innego systemu to sepuku:)
Jeżeli masz sprawdzony zestaw - trafiający celnie i wypróbowany przy świetle żarowym, to spokojnie dasz radę... Ewentualnie zorganizuj sobie systemowy flash bo Nissin jest mało pewny (miałem ten model co Ty i wiem...). W zasadzie ja bym na Twoim miejscu prawie wszystko zrobił 35/1.8. W połączeniu z 800iso(wzorcowo skalibrowanym w D200) to już w większości kościołów wystarczy aby nie używać lampy... Oczywiście RAW i uwaga aby jak najjaśniej zarejestrować ciemne partie obrazu bo ich "ciągnięcie" w górę słabo wygląda z tego korpusu ale to oczywista oczywistość skoro masz D200 :)

Sapphiron
17-05-2012, 17:34
Nie przesadzajmy. Jeśli człowiek się orientuje w robieniu zdjęć to co by mu dali to zrobi to dobrze. Ja miałem też w rękach canona a tępo wyszło dobrze, zero problemów. Tamto body obsługuje się tragicznie prosto...

stachmuszel
17-05-2012, 19:10
D200+T17-50/2.8+lampka da rade. N35 na DX bedzie za wasko. Pamietaj aby naswietlac na prawie max prawa strone histogramu. No i oczywiscie NEF, bo WB napewno bedzie do poprawy.

P.s. Swego czasu zawodowi fotografowie bedacy w systemie Nikona fotografowali takim zestawem.

Grygolas
17-05-2012, 19:26
...Nie podejrzewam żebyś miał na dłużej możliwość pożyczenia canona 5d a pójście na wesele z nieznanym sobie aparatem i to na dodatek z innego systemu to sepuku:)
...

Potwierdzam, Canonem nie idzie robić zdjęć:)
Tak serio to wypożyczyłem C40d jako support i w ogóle nie mogłem się połapać, lcd dupne, cholera wie, czy zdjęcie ostre, czy dobrze naświetlone i takie tam. Ale ten model tak ma. walnąłem na sesji chyba tylko tuzin zdjęć 70-200 f/4 L, i wolałem manualną 85 na moim d300s.

Wracając do d200, to z lampką konieczność. Niestety przy ISO800 są brzydkie ciapki w cieniach. Trochę trzeba pogrzebać w odszumianiu.

Ale skoro jesteś jako dodatkowy fotograf, to właśnie podepnij 35 1.8, lub jak masz 50 1.8 i cykaj fajne zbliżenia twarzy, emocje przy życzeniach, uśmiechy przy toastach, wygłupy przy tańcach. Po co masz robić te same ujęcia co fotograf wynajęty, co? no i światło 1,8 pomoże ci nie wchodzić w wysokie iso.
Ja bym tak zrobił - ciekawiej się to ogląda.

Sapphiron
17-05-2012, 19:30
Tak serio to wypożyczyłem C40d jako support i w ogóle nie mogłem się połapać, lcd dupne, cholera wie, czy zdjęcie ostre, czy dobrze naświetlone i takie tam.

Porównywanie 40d do 5dmk1 to małe nieporozumienie ;) zupełnie inna ergonomia...

A od sprawdzenia czy dobrze naświetlone jest histogram :)

Grygolas
17-05-2012, 20:03
Porównywanie 40d do 5dmk1 to małe nieporozumienie ;) zupełnie inna ergonomia...

A od sprawdzenia czy dobrze naświetlone jest histogram :)

Coś na kształt histogramu tam było:)
Nie chcę wywoływać wojen, po prostu potwierdzam że z marszu nie idzie innym systemem sprawnie robić zdjęć.

mariaczi666
17-05-2012, 20:04
Dzięki za odzew. Tak też się spodziewałem, że d200 będzie musiał współpracować z lampką, a z Nissinem bywa różnie. Przejdę się do kościoła któregoś dnia bliżej terminu i spróbuję sił w polu.

Co do obsługi Canona to nie byłoby problemu, bo Nikoniarzem jestem od jakiegoś półtora roku, wcześniej przez ładnych parę lat był C, był i 40d i 1d2 i kilka innych, razem z L-kami i nie-L-kami :) Niestety 5d nie miałem okazji wypróbować, chociaż zawsze mnie kusił. Z pożyczeniem nie miałbym problemu, bo pożyczałbym od dobrego kumpla, któremu nie robi różnicy czy strzelę 500 klatek czy 2500 ;)

Tak czy owak, chciałem znać Wasze zdanie w tym temacie. Sam uważam, że nie ma to jak FF, nawet z plastikową 50/1.8, ale myślałem, że może ze swoimi gratami dam radę...

Robson_87
17-05-2012, 21:26
sama 50mm tez za duzo nie zdzialasz jak bedziesz mial tylko to szklo w kosciele, czasem fajnie bylo by miec szerzej.
Jak bedziesz robil juz przed kosciolem i bedzie szarowa po zachodzie to warto podniesc iso by troche tla sie zalapalo na ujeciu. wtedy lampa pierwszy plan oswietlisz a tlo wyciagniesz przez wyzsze iso. Jak widac cos tla to zawsze lepiej niz postacie w ciemnosci

Kartofelinder
05-12-2012, 13:43
Czy ktoś się jeszcze zachwyca D200? :)

Niedługo stuknie temu korpusowi 10 lat i przeszliśmy razem długą drogę. Ostatnio dużo na forum gadania o nowych aparatach i o tym, jak to d3/d700 nie nadają się do zdjęć. Wcześniej D700 zrobił to samo z D300, a D300 z D200, a mimo wszystko wciąż robię zdjęcia tym ostatnim, a jednak myślę, że męczę go już wystarczająco długo i coraz częściej sam spoglądam w stronę D800. Nareszcie korpus, który ma przyjemną kolorystykę, a i może dzięki możliwości wyjścia ponad 1600 ISO odkryję coś nowego w fotografii? :D

D200 chyba nie sprzedam, bo i po co? Zostanie ze mną pewnie do końca, albo oddam go żonie do fotografowania pszczółek :D

Wstawię jakieś zdjęcie na wysokim ISO :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-qTbgcRonNtQ/UIPLepzuv-I/AAAAAAAAHxw/o8rdwS0LVzo/s640/DSC_6765.jpg)

Jacek_Z
05-12-2012, 14:01
Czy ktoś się jeszcze zachwyca D200? :)

Niedługo stuknie temu korpusowi 10 lat i przeszliśmy razem długą drogę.

D200 chyba nie sprzedam, bo i po co? Zostanie ze mną pewnie do końca, albo oddam go żonie do fotografowania pszczółek :D10 lat? faktycznie, długo. Ciągle go mam, ale przyznam, że od 4 lat nie zrobiłem nim zdjęcia (no prawie - kiedyś kilka porównawczo itp).
U mnie jest to od tych kilku lat body zapasowe i się marnuje. Czy sprzedam - nie wiem. O dziwo myslę nad innym body zapasowym, które by czasem pracowało - tzn D5200 i filmowanie. Zaleta - mam optykę. Albo kupię NEXa - też ma zalety. Wtedy może D200 pójdzie do ludzi - niech ktos sie cieszy robieniem nim zdjęć.

Edit - nie 10 lat a 7.

stachmuszel
05-12-2012, 14:07
Ja niedawno sprzedałem swojego D200. Dla osoby znającej ograniczenia tej puszki to świetny aparat. Trochę mi się tęskni, obiecałem sobie, że go nie sprzedam. Ale na moje amatorskie focenie trzy aparaty to stanowczo za dużo.

Kartofelinder
05-12-2012, 14:15
Edit - nie 10 lat a 7.

Toż napisałem 'niedługo'.


przyznam, że od 4 lat nie zrobiłem nim zdjęcia

Ale z tego, co kiedyś pisałeś, to Ty już w ogóle niewiele zdjęć robisz. Prawdę powiedziawszy, to nie pamiętam, żebym ostatnio jakieś widział, a szkoda. Wstaw jakieś dobre do wątku, żeby ludzie widzieli, że się jeszcze da ;)


Dla osoby znającej ograniczenia tej puszki to świetny aparat.

Wiesz, ja coraz częściej uważam, że jest odwrotnie. Jest takie fajne powiedzenie: "Kiedy wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, wystarczy że przyjdzie ktoś, kto tego nie wie i to zrobi" :) Ja jakoś nigdy nie widziałem w fotografowaniu tym aparatem walki z ograniczeniami. Przypuszczam, że gdyby ludzie po prostu brali aparat i robili nim zdjęcia, D200 zaspokoiłby Z NAWIĄZKĄ potrzeby sporej większości użytkowników tego forum. A ich klientów - jeśli istnieją - już tym bardziej ;)

Jacek_Z
05-12-2012, 14:28
Zdjęć robię coraz mniej. Albo inaczej - robię coraz mniej sesji, ale na sesji za to robię więcej ujęć. Nie liczę dokładnie, ale rocznie robię miedzy 10 a 20 tys zdjęć. Bliżej 20 tys.

Kartofelinder
05-12-2012, 14:38
Kurde, ja w sumie zrobiłem jakieś 25 tys zdjęć O_O

Masz jakieś ulubione z D200?

stachmuszel
05-12-2012, 14:48
Ja niedawno sprzedałem swojego D200. Dla osoby znającej ograniczenia tej puszki to świetny aparat. Trochę mi się tęskni, obiecałem sobie, że go nie sprzedam. Ale na moje amatorskie focenie trzy aparaty to stanowczo za dużo.


Wiesz, ja coraz częściej uważam, że jest odwrotnie. Jest takie fajne powiedzenie: "Kiedy wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, wystarczy że przyjdzie ktoś, kto tego nie wie i to zrobi" :) Ja jakoś nigdy nie widziałem w fotografowaniu tym aparatem walki z ograniczeniami. Przypuszczam, że gdyby ludzie po prostu brali aparat i robili nim zdjęcia, D200 zaspokoiłby Z NAWIĄZKĄ potrzeby sporej większości użytkowników tego forum. A ich klientów - jeśli istnieją - już tym bardziej ;)

Po krótkim namyśle :-) przyznaję Ci rację.
Pozdr.

mariusz67
05-12-2012, 17:33
A ja używam D200 (mimo posiadania D3 i D800) dwa razy w miesiącu. Jest to obecnie dla mnie specjalistyczny sprzęt do pewnego rodzaju zdjęć w studio.
Robię cyklicznie sesję gdzie nie jest wymagana duża rozdzielczość a ważny jest kolor (ciała -skóry) mam gotowe jpg z prosto z puchy ,które nie wymagają jakiejkolwiek obróbki .W żadnym innym nikonie nie udało mi się uzyskać takiego obrazka, D800 jest tu najbliżej,ale to nie jest to samo .Jak dla mnie używalne tylko iso 100 (od 200 szumi:).Podobny obrazek dają stare przystawki średnioformatowe (mam na myśli kolorystykę) .
Myślę nawet o zakupie drugiego D200 i zrobienie z niego D200E :) jako profesjonalnego sprzętu do pewnych zastosowań.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim tzn D200 z wywalonym filtrem przed matrycą ?

Jacek_Z
05-12-2012, 21:36
Tak, dawno temu, jak D200 robił zdjęcia ;), tzn gdy to był aktualnie robiony model Dxxx był taki temat na forum. D200 ma silny filtr AA, więc to było sensowne. Filtr usuwała jakas firma, wstawiając w to miejsce "szybkę".

Kamil_ols
05-12-2012, 23:45
I jaki był efekt?

Aeon88
05-12-2012, 23:52
A do studia kolorystyka skóry i ogólnie kolor lepszy z D200 czy D2x? Do D700 wgrywano zawsze profile z D2x właśnie, co mi sugeruję tą puszkę, ale D200 też ludzie chwalą, miałem ją, ale zdjęć w studiu nie robiłem, ani tym bardziej nie porównywałem z D2x...

Jacek_Z
06-12-2012, 00:17
I jaki był efekt?
Podobno dobry, choć czasami była mora.
Nie wiem czy ktoś z forum to zrobił, w każdym razie nie pamiętam by ktoś od nas wrzucał zdjęcia. Za to były linki do zdjęć wykonanych przez takie body aktorstwa różnych "zagraniczniaków".

A do studia kolorystyka skóry i ogólnie kolor lepszy z D200 czy D2x? ...Wiesz, że porównywalnie.
PS. Ja też do D700 wgrałem profil z D2x

krolewicz
06-12-2012, 00:45
Porównywanie 40d do 5dmk1 to małe nieporozumienie ;) zupełnie inna ergonomia...



na czym polega ta inszość ? z zewnątrz oba korpusy są bardzo zbliżone

artman
06-12-2012, 01:12
widzę, że wątek o d200 odżył;-) a co do fotografowania nim - oprócz d200 mam jeszcze d5100, d300 też miałem przez parę miesięcy, jednak w plenerze używam tylko d200. Ta puszka cały czas daje radę:-)
a to moje d200 w akcji z 50/1.8d:D :
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214862
pozdrawiam

Sapphiron
06-12-2012, 09:58
na czym polega ta inszość ? z zewnątrz oba korpusy są bardzo zbliżone

Jaja sobie robisz czy o drogę pytasz? :|

Kartofelinder
06-12-2012, 10:53
na czym polega ta inszość ? z zewnątrz oba korpusy są bardzo zbliżone

W kontekście tego wątku ta różnica jest zupełnie nieistotna. Nie o tym tutaj rozmawiamy.

Fajnie, że ktoś w końcu jakąś fotę wstawił, bo zachwyty były jak z tematu o D600 albo S5 :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/DSC_8020NEF-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-v6kyQYOvuFM/TtPhzVkYcVI/AAAAAAAADlo/GLO4_XgwZ7I/s640/DSC_8020.NEF.jpg)

Kamil_ols
16-12-2012, 11:40
To ja też się teraz pozachwycam :)

Wczoraj wieczorem fociłem "Jarmark Jakubowy" w Olsztynie. Śnieg sypał jak głupi dosłownie chwila i już trzeba było śnieg z aparatu strzepywać. Po godzinie odpuściłem i jak wróciłem do domu, to musiałem wytrzeć Nikona z wody, bo wyglądał jakby ktoś go z wiadra oblał... Działa nadal i to bez żadnych kompleksów. W komorze lustra zero wilgoci.

P.S. Był ktoś wczoraj z forum na tym jarmarku?

Kartofelinder
16-12-2012, 14:02
To może pokaż jakieś foty z tego jarmarku :D

Kamil_ols
16-12-2012, 20:14
To może pokaż jakieś foty z tego jarmarku :D

Fociłem głównie moją małą szwagierke, więc raczej nie mogę zamieścić tytaj jej wizerunku. Ale jak coś innego też mam, to chętnie wstawie.

lukash996
16-12-2012, 20:30
Zanim kolega znajdzie jarmarczne zdobycze może pokaże takiego jednorożca


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pstryk.bytom.pl/nikon/rogas.JPG)

i akcent świąteczny ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pstryk.bytom.pl/nikon/uszy.JPG)

Kamil_ols
16-12-2012, 23:25
Na początek jedna fotka z jarmarku. Generalnie ludzi tłum i nie było za bardzo jak się rozpychać (łokciami) by uchwycić dobry kadr. Z D200 najbardziej lubię kolory z CCD :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img805.imageshack.us/img805/8573/wiea.jpg)

A może ktoś chce foto zaplecza sceny z Teatru Jaracza w Olsztynie?

Wszystko (forum, imageshack) obsługuje z telefonu, więc jeśli coś nie tak to proszę moderatora o ewentualne poprawki.

Edit: No to i Jaracz. Fotka specjalnie przyciemniona o 0,7 ev gdyż chciałem nadać mu taki klimat.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/2576/jaraczblokownia.jpg)

Jacek_Z
17-12-2012, 20:20
Ostatnie posty były nie w temacie, więc pozwoliłem sobie je usnąć.

bajec
17-12-2012, 20:20
A ja dodam jedynie, że D200 wciąż daje ogromne możliwości, jeśli umie się je wykorzystać. Wrzucę również od siebie jedną surową fotkę z tej puszki, a co! :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/8023/dsc61452.jpg)

PS moja wciąż czeka, aż ktoś nowy się nią zaopiekuje w odpowiedni sposób ;)

Sapphiron
17-12-2012, 20:26
Ostatnie posty były nie w temacie, więc pozwoliłem sobie je usnąć.

No i prawidłowo :)



A ja dodam jedynie, że D200 wciąż daje ogromne możliwości, jeśli umie się je wykorzystać.

a to jest tak z każdym aparatem :) Moja s5 też jest cudownym aparatem pod warunkiem że się wie co i jak z nim zrobić :)

Nemeth
17-12-2012, 20:34
Zdaje się, że nie w temacie były jakieś podejrzanie nerwowe i ad personam teksty Sapphirona.

No chyba, że w tym wątku można jedynie rozpływać się nad D200 ;)
Jako użytkownik D200 - rozpływam się zatem. Świetna puszka. Polecam :D

Ale gdybym jej nie miał, a chciałbym semi-pro puchę - to wolałbym pomęczyć RAWy jakie wypluwa matryca z tego aparatu, a nie patrzeć się jak szpak w kość na pomniejszone jpg, które mogłyby wyjść równie dobrze z każdej innej puszki nikona.

markB
18-12-2012, 01:51
Czy ktoś spotkał się z czymś takim tzn D200 z wywalonym filtrem przed matrycą ?

Ja mam coś w tym stylu, ale nie dokładnie to o czym piszesz. Mam D200 z filtrem przepuszczającym IR (konkretnie od 590 nm). Mogę stwierdzić, że ostrość zdjęć jest na poziomie D3, bo używam podobnych parametrów do wyostrzania. Czyli wyższa niż z oryginalnym filtrem AA.
I tutaj parę słów dygresji. D200 nie używałem od mniej więcej od 4.5 roku. Po "powrocie" zdumiały mnie trzy rzeczy, o których zapomniałem przez ten okres czasu, albo nie zauważałem ich te lata wstecz. Pierwsza: dziwny dźwięk lustra; w D-trójkach czy D4 to krótki, energiczny szczek psa, a w D200 to jakby kaszelek ratlerka. Z pogłosem. Druga: opieszałość z jaką reagują przyciski, zawsze jakiś ułamek sekundy później po naciśnięciu. Szczególnie przewijanie kadru po powiększeniu. Trzecia: wydajność baterii; ledwo kilkadziesiąt kadrów (z oglądaniem histogramu), a już dwie kreski znikają. No, ale aparacik jest malutki. Można go nosić w kieszeni. Tyle, że na uchwycie mieszczę tylko trzy palce.

cigi
18-12-2012, 13:16
Dźwięk, jaki słychać przy wyzwoleniu migawki zależy też od obiektywu (przysłona i mechanizm jej przymykania), chociaż w mniejszym stopniu, niż od lustra.
Ja uwielbiam dźwięk, jaki towarzyszy robienu zdjęcia w D200, aż miło pstrykać. Pod tym względem wypada zdecydowanie najlepiej w zestawieniu z D70s, D80, D300, D700, D3, D50, D3100, D5100 i Canonami 5D, 350D, 450D i 550D i w sumie z kazdym innym, ale tych miałem okazję używać nieco dłużej. Nie spotkałem jeszcze aparatu, który miałby przyjemniejszy dźwięk klapania lustra. Nie jest to jakiś świst, zgrzytnięcie, czy strzał z AK-47... jest taki przyjemnie trochę miękki i dźwięczny.
Ale starczy już tych zachwytów nad dźwiękiem. Ergonomia korpusu i przede wszystkim kolorki też stoją na najwyższym poziomie :)
Porównując D200 z D3/D4 nie ma się co dziwć, że jest troszkę wolniejszy itd. jakaś różnica musi przecież być.

bogdi64
26-12-2012, 14:43
no cóż można dodać

242 377

Kartofelinder
26-12-2012, 15:36
Cwiczac sobie angielski, napisalem na blogu maly test d200. Jak ktos ciekawy, to adres jest w stopce ;-)

Fenrir
27-12-2012, 18:28
No, ale aparacik jest malutki. Można go nosić w kieszeni.

Przepraszam, że się wtrącę :) Ale jak to "malutki"? Zapewne mniejszy od d3, ale żeby powiedzieć o d200 "malutki"?
Akurat ciągle go używam i muszę przyznać, że nieraz się nakląłem na jego ciężar ciągnąc go kilometrami po górach :)

Pozdrawiam poświatecznie
F.

Sapphiron
27-12-2012, 18:34
ja d700 z 50tką noszę w kieszeni, a co dopiero d200 ;)

stachmuszel
27-12-2012, 18:45
Musisz miec duze kieszenie;-)

Fotjaro
28-12-2012, 23:36
Co tu dużo pisać. Wciąż działa, ŻADNYCH problemów, nigdy nie czyściłem matrycy :-)
Ciężki kloc i z 3 szkłami "trochę" waży, ale czuć że go się trzyma, stabilizuje rękę (nie żebym pił ;-)),
I obrazek, piękny :-)A że iso tak jak kiedyś popularne filmy - od 100 do 800 + troszkę w górę ?Mi wystarczy :-)

scruple
18-01-2013, 11:07
Jako nowy tutaj na forum od paru dni... przywitam się: WITAJCIE ! Po wieloletniej przerwie w foceniu, zakupiłem sobie w końcu D200 z gripkiem a do tego 50/1.8D. Jaki szok przeżyłem, kiedy zgrałem RAWy na komputer, ohów ahów i zachwytów końca nie było. Świetny sprzęt, jakość wykonania, wszystkie przyciski "pod palcem", banki ustawień, opcja "black and white" super sprawa, bo generalnie jestem fanem B&W więc się przydaje. aaaa. co tu będę pisał, wiadomo. Genialna puszka. :)

Nemeth
18-01-2013, 13:46
(...) opcja "black and white" super sprawa, bo generalnie jestem fanem B&W więc się przydaje. aaaa. co tu będę pisał, wiadomo. Genialna puszka. :)

Witamy :) Z opcji b&w zrezygnuj i zapomnij (tak jak ja nie pamiętałem do czasu przeczytania Twojego postu). To b&w można przyrównać do grayscale z photoshopa. Jeśli chcesz czegoś co przypomina b&w jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest tryb RAW, a później obróbka w camera raw i PS (ewentualnie w innym programie do edycji RAW).

adamouse
19-01-2013, 00:59
Ja niestety sprzedałem D200 koledze z forum. Mam nadzieję, że mu dobrze służy, egzemplarz był zadbany, z niedużym przebiegiem. Jako amator nie widziałem sensu trzymania go po kupieniu D800.

Do B&W to ponoć nie ma jak Silver Effect od Nik Software (http://www.niksoftware.com/silverefexpro/en/entry.php?view=intro/main_sep2.shtml&locale=en) (obecnie google), choć widziałem też ostatnio, że OnOne w ramach Perfect Photo Suite dorobił się produktu Perfect B&W (http://www.ononesoftware.com/products/perfect-bw/). Ja osobiście interesuję się tym drugim, bo używam akurat filtrów onone, choć nie raz zastanawiałem się czy nie kupić zestawu z Nik-a. Ale kolejny upgrade do najnowszej wersji OnOne to jednak dużo mniejsze pieniądze niż przesiadka na zestaw Nik.

Dodam, że mi też się podobały efekty B&W prostu z puszki.

scruple
19-01-2013, 22:48
:) fakt. Zgłębiłem temat i faktycznie B&W prosto z puszki troche nie ma sensu, lepiej RAWy w kolorze i bawić się na kompie w B&W. Troche szkoda, bo na analogu uwielbiałem dobre foto w czarny i białym zrobić. Tutaj trzeba na komputerze posiedzieć. Trzeba znaleść dobry program do obróbki i wio. Mimo wszystko zachwytów nad puszką końca nie widać hehe

adamouse
20-01-2013, 02:09
"prawdziwe" cyfrowe b&w prosto z aparatu to chyba tylko od leica (http://en.leica-camera.com/photography/m_system/m_monochrom/) ;)

lukaszD1x
20-01-2013, 10:01
no to doje.... :) Co do b&w to osobiście robię to w lightroomie . Pliki b&w z d200 były ok ale ją lubię mocny kontrast

ajt
20-01-2013, 12:07
Przed dwoma laty wymyśliłem sobie, że będę robił zdjęcia stereoskopowe. Miałem już jedną puszkę D200, więc dokupiłem drugą. Zamocowałem je obok siebie na wykonanej w tym celu szynie, "popsułem" dwa wężyki, żeby uzyskać dwie wtyczki i połączyć puszki bezpośrednio przewodem (wtedy wystarczy wciskać spust jednego aparatu, drugi robi zdjęcie równocześnie). Obiektywy dałem 18-55 VR, czyli bardzo lekkie i niezbyt duże zoomy. Wybrałem się nawet z tą armatą do Krakowa, gdzie co chwilę wzbudzałem zainteresowanie. Niestety przeliczyłem się co do wagi i rozmiarów takiego zestawu, więc poza Krakowem, na dwóch leśnych i jednym miejskim plenerze się skończyło. Zdjęcia wyszły bardzo ok, jak kiedyś w końcu kupię telewizor 3D, to będę na nim oglądał. Na razie mam do tego ramkę cyfrową, a do robienia zdjęć Fuji W1 :)
No i żeby było zgodnie z tematem wątku, jeden z tych D200 zostaje, wraz z manualnymi szkłami. Noszenie dwóch korpusów to było dla mnie za dużo, z jednym jakoś sobie radzę :)

Sapphiron
20-01-2013, 12:09
karnet na siłownię i dasz radę :)

bogdi64
22-01-2013, 23:44
i ty narzekasz ?

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/20322_451284584917098_89599071_n.jpg

choć można i tak ;)

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305041_423119871066903_1404268669_n.jpg

scruple
26-01-2013, 00:37
Jak w zamyśle ma się dobre foto to i ciężki sprzęt miło targać:)

jaroo1
29-01-2013, 00:15
czy warto nabyć microdrive do d200???

Jacek_Z
29-01-2013, 00:19
Ktoś jeszcze oferuje microdrive? :shock:
Ja kiedyś miałem. Pojemności 1 (słownie jeden) GB, kosztował 1100 zł :mrgreen:

jaroo1
29-01-2013, 01:00
tak 5gb i 4gb używane nie drogo czy warto się pchać ?czy zapis na kartę jest szybszy niż cf 3 extrim?

lukash996
29-01-2013, 09:15
Czytając co pisze o microdrive wikipedia można porównać to do analogicznych technologi w komputerach HDD vs SSD, ale też jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce.

Sapphiron
29-01-2013, 10:36
w praktyce wygląda to tak że nie warto bo szkoda hajsu... Lepiej sobie kupić nową ultrę (30mb/s) i robić zdjęcia z pewnością że przypadkiem nie padnie od jakiegoś wstrząsu przy zapisie itp...

bogdi64
30-01-2013, 22:05
z tego co pamiętam, z dyskami występował właśnie problem mechaniczny, czyli ewentualne wstrząsy podczas zapisu, jak również parowanie w zimie - reczej bym już teraz nie używał, ale na półkę już jako ciekawostka zmian rynku foto (ładnie wygląda "rozebrana" ;))

siwyozzman
15-02-2013, 12:54
Od niedawna wróciłem po latach do D200...Egzemplarz który kupiłem robi mi psikusa dlatego pytam użytkowników. Czy w trybie AF-S i pojedynczym trybie pola ostrości zdarza wam się że aparat nagle zmienia pole ostrości? Zachowuje się jak przy opcji pól - najbliższy obiekt... Aktywne pole ostrości przeskakuje jak szalone.... Zdarza się to od czasu do czasu... jak zablokuje wybierak to aparat "trzyma pole" ale przy wariancie który opisałem powinna być tylko możliwość ręcznej zmiany pola.... Czy to jakiś bug czy też o czymś nie wiem? /a wydaje mi się że w teorii mocny jestem :) / Oczywiście D200 jest super puszką!!!

Kartofelinder
15-02-2013, 13:17
Nie, nie zdarza się tak. Może coś z wybierakiem? A może masz ustawiony ten dynamiczny tryb zmiany pól (drugi od dołu?)

siwyozzman
15-02-2013, 13:28
Mam ustawiony pierwszy od dołu... zresztą przy dynamicznym pola w wizjerze nie będą się zmieniać same... może skorzystać z innych pól ale w wizjerze nic nie powinno się zmieniać... takie zmiany to tylko przy ustawieniu wybieraka na opcji pierwszej od góry... nowsze puszki mające śledzenie 3D też wtedy zmieniają a tutaj nie wiem co jest grane...Body o małym przebiegu - nie widać żeby wybierak był wyeksploatowany...

Sapphiron
15-02-2013, 13:49
ale działa tak przy samej puszcze i obiektywie czy z lampą?

markB
15-02-2013, 13:52
A co masz ustawione w menu AF?

siwyozzman
15-02-2013, 14:07
Dzieje się tak zarówno z N35/1.8G jak i Sigmą 10-20 Nagle pole zmienia się jak szalone po całym wizjerze... Przez większość czasu jest ok a nagle się zaczyna... Ustawienia dokładnie sprawdzę w domu na razie pracuję :) Jakieś sugestie co może być przyczyną?
Jeszcze jedno pytanie: wybierak pomiędzy AF-S,C,M przeskakuje wam z S na M bez płynnie bez możliwości zatrzymania "pomiędzy"... bo w moim egzemplarzu jest taka możliwość i wtedy albo działa AF albo jest manual...oczywiście jak dokładnie ustawię wybierak na S lub na M to mam to co chcę...ale nie odrywając oka od wizjera można sobie ustawić pomiędzy literkami i wtedy loteria... To "fruwające" pole ostrości mnie niepokoi... ale ciągle zakładam że zawodzi czynnik ludzki :)

Kartofelinder
15-02-2013, 14:11
wybierak pomiędzy AF-S,C,M przeskakuje wam z S na M bez płynnie bez możliwości zatrzymania "pomiędzy"...

TO jest akurat normalne, bo to jest fizycznie połączone ze śrubokrętem i wtedy się on chowa.

markB
15-02-2013, 14:12
U mnie między S i M też może się zatrzymać, bo to nie jest "płynny ruch".

siwyozzman
15-02-2013, 14:36
Dzięki za wyjaśnienie jednej wątpliwości...jeszcze to zmieniające położenie pole ostrości trzeba ujarzmić :) Pierwsze "problemy" miałem przez zamiennik aku - zwieszało się lustro przy trybie seryjnym już przy drugiej klatce ale to szybko zgadłem co jest przyczyną...wyjąłem ją z gripa - zostawiłem oryginał - jest ok. Wieczorem podam dokładnie jak mam skonfigurowany AF.

ajt
15-02-2013, 16:41
Czy to przeskakiwanie pól AF odbywa się np. przy jakimś położeniu aparatu, po potrząśnięciu może, dociśnięciu kciukiem gdzieś itp?
Jeśli winien jest wybierak lub przewody (taśma) do niego prowadzące, to takie przeskakiwanie powinno również się zdarzać po wejściu do menu, jako samoczynna wędrówka po opcjach :)
No i u mnie również pomiędzy S i M jest daleka droga z możliwością zatrzymania, a sama pozycja M wskakuje dopiero jak kreska wyraźnie minie kropkę przy M.

siwyozzman
15-02-2013, 16:50
Czy to przeskakiwanie pól AF odbywa się np. przy jakimś położeniu aparatu, po potrząśnięciu może, dociśnięciu kciukiem gdzieś itp?
Jeśli winien jest wybierak lub przewody (taśma) do niego prowadzące, to takie przeskakiwanie powinno również się zdarzać po wejściu do menu, jako samoczynna wędrówka po opcjach :)
No i u mnie również pomiędzy S i M jest daleka droga z możliwością zatrzymania, a sama pozycja M wskakuje dopiero jak kreska wyraźnie minie kropkę przy M.
Co do wybieraka CSM to już wszystko jasne...dziękuję za pomoc - tak ma być i jest ok
Przy przeglądaniu menu jest ok nigdy mi nic nie "wariowało" a przeglądałem całe :)
Mam włączoną zmianę pól w pętli - już myślałem czy przypadkowo nie naciskam wybieraka patrząc przez wizjer ale wtedy pola "przechodzą" po lini w koło a ja mam "skakanie" po całym wizjerze jakby układ szukał czegoś.....

Tomasz Szymkowiak
15-02-2013, 23:24
To ja też wrzucę coś z mojej puszki :)

http://rul3z.home.pl/d200/samples/1.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/2.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/3.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/4.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/4raw.NEF
http://rul3z.home.pl/d200/samples/5.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/6.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/7.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/8.jpg
http://rul3z.home.pl/d200/samples/9.jpg

Kartofelinder
15-02-2013, 23:40
Zostaw sobie D200, bo on potrafi sporo więcej od Ciebie :) Oczywiście nie piszę tego złośliwie.

Tomasz Szymkowiak
15-02-2013, 23:51
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Kartofelinder
16-02-2013, 00:03
Mam na myśli to, że to jest super aparat i dużo fajnych zdjęć nim zrobisz :)

A co by tak jeszcze tez zdjęcie wstawić


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-j1SE_DaxF0Y/UR6GTibm9_I/AAAAAAAAILI/zs1bRppnRh0/s640/DSC_7553II-resized.jpg)

Tomasz Szymkowiak
16-02-2013, 00:07
Zgadzam się, że 200tka jest super. Była ze mną troszkę ;)
Chcę przejść na pełną klatkę i zbieram kasiorkę na ten wydatek. Nie ukrywam, że sprzedaż 200tki będzie dodatkowym zastrzykiem.

Sapphiron
16-02-2013, 00:21
ech... wszyscy się pchają w ta pełną klatkę nie wiadomo po co...

Kartofelinder
16-02-2013, 00:29
ech... wszyscy się pchają w ta pełną klatkę nie wiadomo po co...

Dla bokehu i iso - a po co? :) Mi się tak nie śpieszy, bo bokehem gardzę, a większość zdjęć i tak robię przy ok. f/5,6-8 i 100 iso. Niemniej, brakuje mi bardzo stałki 35mm na spacery i skończy się to chyba D800, albo 600 - zdecydować się nie mogę :| D200 zostanie ze mną na zawsze :)

Sapphiron
16-02-2013, 01:01
kup Pixel Kingi a zrezygnujesz z f5,6-8 ;)

Kartofelinder
16-02-2013, 01:20
A co one robią?

JaroPienza
16-02-2013, 01:25
Dla bokehu i iso - a po co? :) Mi się tak nie śpieszy, bo bokehem gardzę, a większość zdjęć i tak robię przy ok. f/5,6-8 i 100 iso. Niemniej, brakuje mi bardzo stałki 35mm na spacery i skończy się to chyba D800, albo 600 - zdecydować się nie mogę :| D200 zostanie ze mną na zawsze :)

Amen :)
Nie oddam nikomu mojego D200

Sapphiron
16-02-2013, 01:33
A co one robią?

z każdą podpiętą lampą masz 1/8000 ;)

militarius
16-02-2013, 01:37
to podepnij YN460II ;)
nie z każdą - tylko z taką obsługującą tryb FB lub studyjną.

Kartofelinder
16-02-2013, 01:47
z każdą podpiętą lampą masz 1/8000 ;)


bokehem gardzę

Jako środek wyrazu, jest zbyt wyekslploatowany. Czymś trzeba się wyróżniać, no nie? :)

Sapphiron
16-02-2013, 02:02
to podepnij YN460II ;)
nie z każdą - tylko z taką obsługującą tryb FB lub studyjną.

Synu... nie ucz ojca dzieci robić...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/59705033/MUS_1249.jpg)

scruple
16-02-2013, 20:15
a to HDRek z lotniska w Gdańsku. Bez zadnej obrobki, na surowo. statyw zaczal sie kolebac, trza go wymienic na dniach.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/5frknq-1.jpg
źródło (http://i50.tinypic.com/5frknq.jpg)

militarius
16-02-2013, 23:36
Synu... nie ucz ojca dzieci robić...



synu, taką fotą sobie możesz udowadniać ;) wyjdź w plener z dziewczyną, wrzuć tutaj foto na 1/8000 walnięte pełną mocą lampy. przerabiałem już to ;)
skoro to jest takie proste to czemu wszyscy do kingów biorą np. SB900, a nie YN460II?

Sapphiron
16-02-2013, 23:39
twierdziłeś że nie wyzwala YN, co obaliłem tym zdjęciem :)

A skoro poradziła sobie lampa z 1/8000 f13 to w plenerze też da radę :)

militarius
16-02-2013, 23:46
wrzuć do tematu o lampie foto z pleneru na pełnej mocy z takimi samymi parametrami :) wtedy pogadamy.

Sapphiron
16-02-2013, 23:50
tak tak ;) cokolwiek wrzucę i tak nie przyznasz racji że strzeliłeś głupa ;)

militarius
17-02-2013, 00:00
tak tak ;) w czwartek sam sobie sprawdzę i udowodnię skoro tak bardzo się boisz :D :D

Sapphiron
17-02-2013, 00:06
nie boję się ale najmniejsze co biorę na plener to PowerLux 1000Ws ;) od jakiegoś czasu nie bawi mnie zabawa z małymi lampkami ;)

Kartofelinder
17-02-2013, 01:08
Proszę się opamiętać i powrócić do wychwalania D200, który pomaga robić piękne zdjęcia :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-CDF38plDRGk/URbYbKHAV3I/AAAAAAAAIF0/FrwG4_bjOi4/s640/DSC_7451-resized.jpg)

coutonmar
18-02-2013, 19:47
Polecacie D200? nie mówcie o ISO bo bd pracował z lampą a video mi nie potrzebne chodzi mi o sam obrazek, chwalicie? jak CCDek sie sprawuje?
Czy moze kupic uboższego D90 ale z CMOSem

rafrog
18-02-2013, 19:50
Bierz D200 :)

MstrG
18-02-2013, 20:14
Polecacie D200? nie mówcie o ISO bo bd pracował z lampą a video mi nie potrzebne chodzi mi o sam obrazek, chwalicie? jak CCDek sie sprawuje?
Czy moze kupic uboższego D90 ale z CMOSem

Skoro do tej pory miałeś D80 to juz wiesz na co +- stać D200 :)

//edit
możesz tez poczytać: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=99468

Kartofelinder
18-02-2013, 20:47
Albo rzuc okiem na mojego bloga. Jest tam stosowny wpis ;)

Cosnek
18-02-2013, 21:08
Albo rzuc okiem na mojego bloga. Jest tam stosowny wpis ;)

Poczytałem trochę Twoich artykułów i muszę przyznać ze jestem pod wrażeniem. Az żałuje ze nie odkryłem bloga wcześniej:)

Kartofelinder
18-02-2013, 21:24
Poczytałem trochę Twoich artykułów i muszę przyznać ze jestem pod wrażeniem. Az żałuje ze nie odkryłem bloga wcześniej:)

Brak mi slow ;-) Ja to pisze dla sportu, aby angielskiego nie zapomniec wiec tym bardziej milo, ze komus sie dobrze czyta ;)

Sapphiron
19-02-2013, 00:09
Nie bierz d200... weź Fuji S5 ;) np ode mnie ;)

lukaszD1x
01-03-2013, 20:10
A ja mam pytanie może trochę głupie ale nie mogłem znaleźć w necie , czy ktoś mam może link do jakieś strony gdzie został wykonany reportaż ślubny D 200 chodzi mi o zdjęcia na np. ISO 1000 lub ISO 1250. Jak D200 sobie z tym radzi ???

Kartofelinder
01-03-2013, 22:13
Kliknij na moje folio. Wszystkie sa z d200

lukaszD1x
01-03-2013, 22:39
a jakie tam czułości były używane ?

Kartofelinder
01-03-2013, 23:41
Do 1000ISO. Powiem tak: Nie znalazłem sytuacji, aby D200 nie dał rady zrobić zdjęć, z których wszyscy się cieszyli. Ale znowu tak dużo ślubów nie robiłem więc może to szczęście amatora :) Mogę wyobrazić sobie jakiś totalny gotyk, gdzie mogłoby być ciężko, ale i takie sytuacje dałoby się obejść. Grunt, to nie próbować naśladować zdjęć robionych przez innych na 6400ISO, bo to rzeczywiście bez sensu :) Podejść kreatywnie i niestereotypowo, to ślub nie będzie kłopotem.

lukaszD1x
03-03-2013, 11:24
ktoś jeszcze ma jakieś przykłady.

Cosnek
03-03-2013, 11:30
ktoś jeszcze ma jakieś przykłady.

Ktos na pewno.

lukaszD1x
03-03-2013, 13:07
no super dzięki ale wolał bym zobaczyć, to ma być body do pary z D700

siwyozzman
03-03-2013, 14:15
Raczej nikt już takiej konfiguracji nie używa w tej branży...Jako zapas owszem, na plener jak najbardziej ale do ciemnych kościołów i sal...pytasz o iso 1000 - 1250...to będzie nie do przyjęcia obok zdjęć z D700...Kolega dwa lata temu uzupełniał D700 D70s i źle nie było w warunkach gdzie można było używać iso 400 + szkło 1.8... Przepaści nie było...zdjęcia na polu, w dosyć jasnej sali USC czy jasnym kościele były trudne do zgadnięcia z której puszki... Skoro kilka lat temu niemalże wszyscy Nikoniarze używali tego aparatu do ślubów tzn. że się da... Tylko że tamte zdjęcia dawno poznikały ze stron internetowych zastąpione przez te z FX. Oczywiście obecnie też się da ale raczej, koleżeńsko, grzecznościowo, ewentualnie za skromną gratyfikację u niezbyt wybrednych klientów. To raczej nie ma sensu poszukiwanie zdjęć żeby się przekonać do możliwości w tym temacie D200. Musiałbyś mieć zdjęcia porównawcze z nowszego korpusu...Znajdą się kościoły gdzie D200 zrobisz bez lampy zdjęcia ze świetnym skutkiem ale to nie będzie argument że to dobre body do takich celów...A już na pewno odradzam takich czułości o jakie pytasz... max iso 800 z naświetleniem "na cienie" lub lepiej z flashem nawet jeżeli tylko jako delikatne wypełnienie...Matryce CCD kochają światło..to wszystko tematy znane od lat... Reasumując: do pary z D700 - D200 tylko w dosyć jasnych miejscach...w ciemnych lepiej ich nie konfrontować bo to będzie nokaut i klientowi nie pokażesz...Jeżeli samo D200 to z iso jednak nie tak śmiało :) + jednak flash i jasne szkło/czasem flash może pójść w odstawkę ale być pod ręką musi.../
Oczywiście D200 jest super - na nowo go odkrywam:)

Kartofelinder
03-03-2013, 17:11
Kolega powyżej pisze prawdę, tyle że trzeba uściślić, że chodzi o stosowanie obu korpusów zamiennie, stosując ten sam styl. D200 po prostu niektórych zdjęć nie zrobi, ale zrobi inne - równie dobre (albo nie - zależy od autora). Trzeba oczywiście zapomnieć o modnym ostatnio robieniu zdjęć bez flesza i mocno skupiać się na prawidłowym naświetlaniu. Ja nie używam wysokich ISO nie ze względu na szum (bo nie widać go ani na HDTV ani na odbitkach), ale na kolory. D200 powyżej 800ISO po prostu brunatnieje. Fuji np. tego kłopotu nie ma. Sam nie wiem, czy przełączanie się między dwoma odmiennymi trybami myślenia jest łatwe do ogarnięcia. Byś musiał spróbować.

Ja dwukrotnie robiłem już ślub wraz z drugim fotografem. Jeden używał D700, a drugi C5D. Opinie klientów (wcale nie koleżeńskich) były takie, że te zdjęcia są po prostu inne i cieszą się, że jest taka odmienność. W obu przypadkach na moich zdjęciach było więcej cienia, ale i też więcej kierunkowego światła, co przypadało PM do gustu, bo na parkiecie jest najczęściej ciemno. W obu przypadkach odbierali zatem zdjęcia z 3200ISO za zwykle nienaturalnie jasne. Należy pamiętać, że klienci często mają totalnie w pompce techniczne aspekty, które napędzają onanistów. Ostrość, aberracje, szum itp są dla nich często dużo mniej ważne niż emocje i poprawny balans bieli. Idiotyczne jest w takim razie myślenie, że jeśli masz D200 to możesz pracować za najwyżej drobną gratyfikację :)

zagubiony
03-03-2013, 19:56
Tak czytam z zachwytem (mam używam D200) i przypomina mi się kilku znajomych, którzy pracują na D700 i żaden z nich nie wchodzi wyżej niż 800iso, pytam się dlaczego? odpowiadają SZUMY, na to ja AHA i temat skończony.

MstrG
03-03-2013, 19:59
Tak czytam z zachwytem (mam używam D200) i przypomina mi się kilku znajomych, którzy pracują na D700 i żaden z nich nie wchodzi wyżej niż 800iso, pytam się dlaczego? odpowiadają SZUMY, na to ja AHA i temat skończony.

AHA.

Porównywałeś te szumy przy iso 800 i wyżej pomiędzy D200 a D700? Jak dla mnie to jest o_g_r_o_m_n_a różnica.

siwyozzman
03-03-2013, 21:22
Idiotyczne jest w takim razie myślenie, że jeśli masz D200 to możesz pracować za najwyżej drobną gratyfikację :)
Pytanie co dla kogo jest drobną gratyfikacją:) A tak poważnie - zapodałem taką tezę bo jednak nie wyobrażam sobie żeby przy obecnym sprzęcie pracować na wypasionych weselach Dwusetką i wołać za swoją usługę np. kwotę 3500PLN. Może byś znalazł jakąś ekscentryczną parę ale na dłuższą metę to bez szans... Jednak trzeba inwestować w siebie i sprzęt... D200 jest super puszką za obecnie śmieszne pieniądze - śluby można nim robić ale solo /mogą być dwa egzemplarze ale nie w parze z D700 .../ Można to zrobić elegancko, czy tak jak proponuje Kartofelinder trochę nieszablonowo jednak zawsze to będzie trochę odbiegało od dzisiejszych standardów zwłaszcza w niektórych kościołach czy salach... po prostu w niektórych sytuacjach jesteś ograniczony ze stylem pracy...Dlatego z czystym sumieniem nie mógłbym od kogoś zażądać tyle ile bierze dobry fachowiec z dwoma FX ami i stałkami...to byłoby nie fair wobec klienta.

zagubiony
03-03-2013, 21:30
AHA.

Porównywałeś te szumy przy iso 800 i wyżej pomiędzy D200 a D700? Jak dla mnie to jest o_g_r_o_m_n_a różnica.

AHA
a czytasz ze zrozumieniem?:D
Ja akurat różnice znam, i wybór D200 jest świadomy. Ja wiem że mam max 800 no 1000iso, a D700 znam jak swoją kieszeń, tylko mi chodziło o to że są fotografowie którym dasz D4 to i tak nie użyją większego iso niż 800.

Sapphiron
03-03-2013, 21:37
skoro s5tką można robić śluby, to d200 tym bardziej ;)

stachmuszel
03-03-2013, 21:58
Robilem swego czasu kilkanascie/dziesiat slubow D200. Max iso jakiego uzywalem to iso500. Da sie spokojnie robic tym sluby.

bogdi64
03-03-2013, 22:04
D200 można, zwłaszcza, że "świadomość fotograficzna" naszych klientów (o czym znów się przekonałem), jest co raz niższa :( - i często "wizja artystyczna" kończy się krytyką :(, najważniejsze to "wyczucie" klienta, czego oczekuje i po prostu sprostać jego wymaganiom , poznać sprzęt i wykorzystać jego zalety (wady dyskretnie omijając)

Kartofelinder
03-03-2013, 22:36
to będzie trochę odbiegało od dzisiejszych standardów (...) Dlatego z czystym sumieniem nie mógłbym od kogoś zażądać tyle ile bierze dobry fachowiec z dwoma FX ami i stałkami...to byłoby nie fair wobec klienta.

A to wszystko dlatego, że błędnie zakładasz, że to ma jakiekolwiek znaczenie. Praca to praca, a jeśli ktoś się na Ciebie decyduje, to znaczy że ma w pompce te różnice, bo albo ich nie widzi. Różnica polega na sposobie, w jaki musisz giąć swój umysł, żeby coś ciekawego z tego wyczesać. Jest to utrudnienie głównie dla Ciebie więc nie widzę racjonalnego powodu, aby nagle Twoja praca miała z tego powodu być mniej warta. Powiem więcej: nie mieści mi się to w głowie.
Poza tym, to zabawne że wspomniałeś o standardach. Jeśli chcesz koniecznie do tematu podchodzić standardowo, tak jak inni, to rzeczywiście D200 jest na straconej pozycji, bo 'standard' dzisiaj tego wymaga wielu niedorzecznych inwestycji.

siwyozzman
04-03-2013, 09:32
To co napisałeś w jakimś stopniu mnie przekonuje… Być może niektóre obecnie modne patenty są przerostem formy nad treścią…. tak samo ciągłe pisanie o uchwyceniu emocji /niezgrabnie pląsający pijani ludzie to po prostu same emocje :) /
Podsumowanie jest takie że Nikonem D200 pomimo że obecnie tani jak barszcz – ciągle można zrobić bezcenne zdjęcia i zażądać za nie górę kasy :)

lukaszD1x
05-03-2013, 09:17
wywololem wczoraj odbitki 15x21 z D200 i D300 i muszę powiedzieć że po odpowiednim odszukania na ISO 1000 ciężko zobaczyć które zdjęcie jest z której puszki.

pepos
09-03-2013, 23:48
Mam, używam, jestem super zadowolony. Do zwykłego focenia amatorskiego, aż za dobry. Mama porównanie z d80, d3100 i d300, które użytkuję w pracy. Może w super ciężkich warunkach polega ale nie jestem pro i mi na takich nie zależy. Puszka zmusza do myślenia i to jest fajne dla amatorów. Nie zamienię go na nic chyba, że na pełną klatkę, na którą mnie nie stać niestety.

rul3z
15-03-2013, 17:03
Nie zamienię go na nic chyba, że na pełną klatkę, na którą mnie nie stać niestety.

Też tak myślałem i chciałem sprzedać moje d200, jednak poszedłem po rozum do głowy i moje wypieszczone d200 zostaje w domku, a d600 lub d700 się odwlecze, ale nie ucieczę ;) Może stanieje do czasu uzbieranie pełnej kwoty :)

rul3z
15-03-2013, 17:07
ktoś jeszcze ma jakieś przykłady.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digart.img.digart.pl/data/img/vol7/79/36/miniaturki400/7026003.jpg)
http://digart.img.digart.pl/data/img/vol7/79/36/download/7026003.jpg

Sapphiron
15-03-2013, 17:10
coś duże szumy nawet jak na 800

rul3z
15-03-2013, 17:15
Teraz sobie przypominam, że było kadrowane.

sprocket
22-03-2013, 23:24
Jak juz sie tak zachwycamy to do mojego D200 zamowilem gumy, wymiana i spoczynek przy F2 w gablotce :)

ALF
23-03-2013, 02:10
Jak juz sie tak zachwycamy to do mojego D200 zamowilem gumy, wymiana i spoczynek przy F2 w gablotce :)

Przestał robić zdjęcia? ;)

KUBAS95
24-03-2013, 12:52
A mój po wymianie migawki rok temu zaczął drugie życie, najlepiej to ustawić w nim wszystko na 0 i dłubać na kompie przy obróbce. To body wymiata i nadal nim fotografuję z wielką radością. W duecie z N35-70 nie ma sobie równych - ta plastyka i kolory nawet na neutralu są przepiękne ;)

moshica
25-03-2013, 16:21
W duecie z N35-70 nie ma sobie równych - ta plastyka i kolory nawet na neutralu są przepiękne ;)

zaleta CCD, pomimo ograniczeń w ISO dzisiejsze CMOSY mogą brać od niej przykład ( ;-) )

siwyozzman
26-03-2013, 12:08
Co tu dużo gadać...D200 to aparat nie zabawka....jeżeli ktoś pasjonuje się fotografią, lubi mieć wpływ na efekt końcowy to jest to body wystarczające i końcowe.... Nie ma sensu przepłacać i szukać lepszych rozwiązań... W plenerze nawet najnowsze i najdroższe modele nie "uciekną" mu na duży dystans... Wystarczy wspomnieć test moderatora Jacka gdzie zdjęcia z D200 znalazły wielu fanów pomimo nowszej i droższej konkurencji.... Ja mam swoja teorię...dla nie zawodowca i nie ślubniaka to najlepsze rozwiązanie - oczywiście jeżeli nie jesteśmy dość zaawansowani to D50 jest równie dobre... Naprawdę nie ma sensu przepłacać za nowości bo w gratisie możemy otrzymać np. problemy z AF które w starszych modelach były marginalne...D200 to korpus niezniszczalny :) dla amatora....trzeba czasu żeby poznać jego tajniki i możliwości...Odwdzięczy się nam pięknymi pamiątkami... a w połączeniu z np N35/1.8G ślub też zrobimy całkiem dobrze mając odpowiednią wiedzę....

106
26-03-2013, 12:55
fajnie sie czyta ten watek :)
.... ze jeszcze kogos cieszy fotografowanie tak "starym" aparatem

osobiscie go uwielbiam :) w zasadzie w codziennym uzytkowaniu
jest to aparat pozbawiony wad. przy iso 640 -800 czyli w jakis
halach tez daje rade.... i co mnie bardzo cieszy daje zdjecia
wygladajace dokladnie tak jak chce

migawka przekroczyla juz 60000 strzalow i przez caly ten czas
nie bylo potrzeby wysylac go do serwisu.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/Beznazwy-3.jpg
źródło (http://www.stoszesc.pl/wp-content/uploads/2013/03/Bez-nazwy-.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/DSC3622-2.jpg
źródło (http://staffka.fr.pl/blog/wp-content/uploads/2012/12/DSC3622.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/DSC76101-2.jpg
źródło (http://www.stoszesc.pl/wp-content/uploads/2013/03/DSC76101.jpg)

moje zdjecia z de dwiescie - www.stoszesc.pl (http://www.stoszesc.pl)

artman
06-04-2013, 07:53
Ja moim d200 zachwycam się od dwóch lat:-) i nie mam zamiaru go sprzedawać! Równocześnie miałem jeszcze d90, d300 i d5100, no i właśnie ten ostatni został do pary z d200;) choć i tak niedługo (mam nadzieję) d5100 zmienię na fx'a, a dwustetka zostanie:) Niektórzy narzekają na prądożerność... ja ostatnio otrzymałem taki oto wynik:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/7183/dsc0426fh.jpg)

serii raczej też nie robiłem, a do tego wbudowana lampa często błyskała wyzwalając zewnętrzną:-)

Wiel
08-04-2013, 07:37
Myślę o wymianie D200 na coś nowoczesnego i kompaktowego - np. Fuji X10.
Czy ktoś z Was ma/miał oba te aparaty i może z własnego doświadczenia napisać, czy zdjęcia z X10 choć w jakimś stopniu dorównują tym z D200?
Wiem oczywiście, że różnica w sensorach to przepaść, ale na GO mi nie zależy - zdecydowanie bardziej na wysokim ISO.
Zdjęcia w sieci na 1600 wyglądają podobnie lub nawet lepiej na X10 niż na D200 - chętnie poznałbym opinię kogoś, kto osobiście to sprawdził.

pgaik
08-04-2013, 09:22
A może mi ktoś coś wytłumaczyć? Czytam sobie wątek, wpisałem w google żeby zobaczyć ten obiekt westchnień i pojawia sie coś takiego
http://www.fotorun.pl/wp-content/uploads/2011/02/Nikon-D200.jpg
Domyślam się, że to jakiś fejk? Jestem w systemie N od roku dopiero i jeszcze wszystkiego nie poznałem :)
I zgłupiałem, bo widziałem tę puszkę (d200) a to powyżej to jakiś zlepek, czy co? Nie ogarniam ;)

stachmuszel
08-04-2013, 09:29
Faktycznie to jakiś zlepek, bo ani to D1x, ani D100. D200 bezsprzecznie też toto nie jest.

klodzio
08-04-2013, 09:33
Po lifcie :)

pgaik
08-04-2013, 09:45
Faktycznie to jakiś zlepek, bo ani to D1x, ani D100. D200 bezsprzecznie też toto nie jest.
Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości :)

siwyozzman
08-04-2013, 12:56
Co nie zmienia faktu że całkiem ładnie wygląda...taki opływowy skubaniec... a ten prawdziwy obiekt westchnień ma niestety często zdeformowane gumy szczególnie z przodu pod kółkiem i pod kciukiem - wtedy za piękny nie jest...grip MB-D200 też ma tą samą przypadłość... W nowszych korpusach z tej serii nieco to poprawiono ale to szczegół...D200 jest bardzo przyjemny w obcowaniu - to prawdziwy klasyk - najeżony przyciskami, wajchami i wybierakami rasowy Nikon :) Wydaje piękne dźwięki przy wyzwalaniu migawki... Jako aparat głównie plenerowy wg mnie nie wymaga wymiany na nowszy model... Zresztą za obecną cenę niewiele ponad 1k PLN za zadbany egzemplarz nie ma nic lepszego dla prawdziwego entuzjasty.... ma wszystkie potrzebne funkcje łatwo dostępne - jakość zdjęć na niskim iso ciągle wytrzymuje konkurencje z najnowszym sprzętem...albo inaczej nie odstaje znacząco...

pgaik
08-04-2013, 13:32
Co nie zmienia faktu że całkiem ładnie wygląda...taki opływowy skubaniec...

No tak, fajny kształt... teki pękaty na gripie ;)
Też mi się podoba.

Wiel
08-04-2013, 21:42
Pozwolę sobie powtórzyć moje pytanie, bo zniknęło w zachwytach ;)


Myślę o wymianie D200 na coś nowoczesnego i kompaktowego - np. Fuji X10.
Czy ktoś z Was ma/miał oba te aparaty i może z własnego doświadczenia napisać, czy zdjęcia z X10 choć w jakimś stopniu dorównują tym z D200?
Wiem oczywiście, że różnica w sensorach to przepaść, ale na GO mi nie zależy - zdecydowanie bardziej na wysokim ISO.
Zdjęcia w sieci na 1600 wyglądają podobnie lub nawet lepiej na X10 niż na D200 - chętnie poznałbym opinię kogoś, kto osobiście to sprawdził.

Kartofelinder
08-04-2013, 22:03
Bo to nie wątek dla zdrajców tylko o uczuciach :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_2964NEF-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-fIVlXD45t-4/TiL2STON64I/AAAAAAAACxQ/jFwhNICDRTs/s640/DSC_2964.NEF.jpg)

stachmuszel
09-04-2013, 19:59
Myślę o wymianie D200 na coś nowoczesnego i kompaktowego - np. Fuji X10.
Czy ktoś z Was ma/miał oba te aparaty i może z własnego doświadczenia napisać, czy zdjęcia z X10 choć w jakimś stopniu dorównują tym z D200?
Wiem oczywiście, że różnica w sensorach to przepaść, ale na GO mi nie zależy - zdecydowanie bardziej na wysokim ISO.
Zdjęcia w sieci na 1600 wyglądają podobnie lub nawet lepiej na X10 niż na D200 - chętnie poznałbym opinię kogoś, kto osobiście to sprawdził.

Miałem D200 i x10 jednocześnie. Powiem Ci, że trudno to ubrać w słowa. Postaram się wypunktować:

plusy dla x10:
-wysokie ISO, jest na pewno bardziej odszumione niż w D200, ale bardziej odpowiada mi taki sposób prezentacji, niż szumy. X10 zachowuje też lepiej kolorystykę i DR. W D200 iso1600 to absolutny max pod warunkiem poprawnego naświetlenia kadru na prawą stronę histogramu. W x10 iso3200 od biedy można używać.
-kolorystyka, bardzo miła dla oka, choć jakiejś przepaści vs D200 nie ma.
-porównując fotki w pomieszczeniach bez flesza, ładniejsze fotki z x10. Być może dzięki jasnemu obiektywowi x10, chociaż ja używałem s18-50/2.8.
-bardzo sprawna stabilizacja obrazu. Ja robiłem na 28mm z czasami 1/4s i jeśli nikt nie poruszył się w kadrze, było ok.
-wymiary i waga.

minusy:
-mnie przeszkadzał sposób włączania aparatu, poprzez obrót pierścienia ogniskowej. Nie mogłem się do tego przyzwyczaić. Tak naprawdę to było głównym powodem sprzedania tego słodkiego maluszka :-)


plusy dla D200:
-może zabrzmi to dziwnie, ale obrazek z D200 był bardziej "plastyczny". Wynikało to chyba z wielkości przetwornika obrazowego.
-ogromny sentyment do tego korpusu. Niezawodny i solidny.


Jeśli szukasz produktu skończonego (moje było takie założenie), aby nie gonić ciągle tego samego króliczka z wymienną optyką, lampami etc. mogę zdecydowanie polecić x10.
Pozdrawiam.

Wiel
09-04-2013, 20:09
Dziękuję stachumuszel !

witboy
09-04-2013, 22:37
no i panowie stalem sie dzis posiadaczem d200 przesiadlem sie z d3100 bo polubilem m42 jak i af nikkory ktore sa w uzywkach w calkiem niskich cenach a i nowe nie powoduja zwrotu glowy,

mam zestawik z gripem jenis pro i mam 3 bateryjki, jak narazie badam co i jak jesli chodzi o mozliwosci... ale jedno co powiem na swierzo to mnogosc funkcji jest ogromna...

z minusow po przesiadce z entry level.. brak kart sd oraz polskiego menu bo niby kumam itd ale jest tego sporo i mozna czasem z instrukcja posiedziec aby cos dopatrzec...

ale wrazenia na 1 dzien - warto bylo sprzedac d3100 i kupic d200

lukash996
10-04-2013, 00:53
Gratulacje!! :)
Ja zamieniłem swojego D40 na D200 i jestem mega zadowolony. Wszystkie funkcje wyciągnięte na korpus, super wygoda, kolory CCD, szybkość działania. Wysokiego ISO nie brakuje jeśli się dobrze naświetli kadr. Nic tylko zdjęcia robić ;)

wer
10-04-2013, 06:32
A może mi ktoś coś wytłumaczyć? Czytam sobie wątek, wpisałem w google żeby zobaczyć ten obiekt westchnień i pojawia sie coś takiego
http://www.fotorun.pl/wp-content/uploads/2011/02/Nikon-D200.jpg
Domyślam się, że to jakiś fejk? Jestem w systemie N od roku dopiero i jeszcze wszystkiego nie poznałem :)
I zgłupiałem, bo widziałem tę puszkę (d200) a to powyżej to jakiś zlepek, czy co? Nie ogarniam ;)

To może być jakieś photoshopowanie z plotek przed pojawieniem się.

Kartofelinder
13-04-2013, 12:10
Zieeew, zdjęcia panowie, zdjęcia! :)

Ponieważ mój D200 jest zawsze pod ręką, mogę np. wstawić zdjęcie z dzisiaj :D

z D200 nie trzeba siedzieć potem godziny przed kompem. Jpg jest zwykle zadowalający.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_7894-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-daWFibhb0Oo/UWkuaKNG80I/AAAAAAAAIUw/W4B-Fd1UbC8/s640/DSC_7894.jpg)

siwyozzman
13-04-2013, 12:48
Powiem że widok coś pięknego :) Pogratulować! Moje wrażenia też są takie że przy zdjęciach z D70s i D90 musiałem znacznie więcej dłubać. Z D200 nie za bardzo jest co poprawiać. Piszę o pracy globalnej nie jakimś zaawansowanym retuszu.

Kartofelinder
13-04-2013, 12:52
Ja po długim czasie poszukiwania najlepszych dla mnie ustawień w D200, natrafiłem w końcu na .... neutral ;) I tak te zdjęcia często zostawiam - jak powyższe. Dobry aparat.

ALF
13-04-2013, 13:39
Ja 99% robię w jpgu. Nawet zdjęcia, które trafiły na wystawy. Zwykłe korekty w Corelu wystarczają całkowicie.

WojtehP
13-04-2013, 15:09
Miałem przez długi czas i teraz z ogromnym sentymentem do niego wzdycham

jo44
13-04-2013, 16:01
Jpg jest zwykle zadowalający.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_7894-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-daWFibhb0Oo/UWkuaKNG80I/AAAAAAAAIUw/W4B-Fd1UbC8/s640/DSC_7894.jpg)
Wyjątkowo zadowalający. :)

siwyozzman
13-04-2013, 16:20
Mała próbka możliwości na nieco wyższym iso - zdjęcie sprzed kilku dni - warunki oświetleniowe nieszczególne - z lewej żarówka energooszczędna, żółte ściany trochę dziennego światła z prawej... iso 1250 - jak dla mnie "problem szumu" marginalny, nieco gorzej z nasyceniem ale chyba tragedii nie ma...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/D200iso1250-1.jpg
źródło (http://www.kuba.ozzy.is.net.pl/D200iso1250.jpg)

Kartofelinder
13-04-2013, 17:59
Przy tak mieszanym świetle raczej ciężko o jakkolwiek zadowalający kolorystycznie efekt, niezależnie od aparatu.

A szum? Ja tam, niesiony sympatią do Profoto 100, ziarno na przykład dzisiaj zdecydowałem się dodać - bo czegoś mi brakowało :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSC_7899_gr-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-ZkLw8n9q14M/UWlAUnVv3PI/AAAAAAAAIVA/D3z6ULbKPsc/s640/DSC_7899_gr.jpg)

P.S Tu jest wątek w razie czego (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=227558)

lukash996
13-04-2013, 19:33
Próbka D200 + 105VR

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pstryk.bytom.pl/nikon/marta.jpg)

WojtehP
13-04-2013, 22:52
z d200 i 80-200 Af-s


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/ludzie/dsc_0816_1-copy.jpg)

hcman
14-04-2013, 01:19
Zdjęcie zrobione na potrzeby służbowe, więc w szczegóły nie będę się wdawał. Tak czy inaczej jeśli ktoś zastanawia się nad odwzorowaniem szczegółów w tej puszcze to poniższe zdjęcie przedstawia przekrój tektury falistej zrobione tandemem D200 + Tamron 90.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/22/falasi.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

witboy
14-04-2013, 17:07
pierwsze strzaly na dworzu z d200 plus manualny m42 135


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/ca048d9fb956a94fm-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ca048d9fb956a94f)

oraz


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/7eade9cfdf4299ecm-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7eade9cfdf4299ec)

przy wysokich iso gorzej jak na d3100 ale mi to srednio przeszkadza.. wrazenia pozytywne mialem odrazu kupic nowego nikkora 50 1.8 d ale mialem mala przygode samochodem na parkingu i jestem szczuplejszy o 500 zl ;/ wiec liptop a karta compact flash tez taniutka nie jest ale co sie odwlecze...

mancur
15-04-2013, 21:06
Pierwsze co zrobiłem po zakupie d200 to kupno 50 1.8 D i w sumie mało go używałem. Do tej puchy raczej 35 a może nawet 28 jako uniwersalne szkło.

ALF
15-04-2013, 22:46
Zdanie byłoby prawdziwe, gdybyś dopisał "dla mnie".

Kartofelinder
15-04-2013, 22:55
Ale słońca odratować się nie udało. Fuji to to nie jest.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-GgwtTKzEWuM/UWsaKIeVPII/AAAAAAAAIWU/s9LE4LBIdk4/s640/DSC_7934.resized.jpg)

mancur
15-04-2013, 23:19
Wypowiadam się w swoim imieniu i bazując na swoich doświadczeniach. Nie przamawiam w imieniu narodu, fotografików świata etc. ;). Nie słyszałem też aby dodawanie "dla mnie" decydowało o fałszywości lub prawdziwości subiektywnych opinii. ;) One są z definicji prawdziwe.

ALF
15-04-2013, 23:46
Może tak chciałeś, ale wyszło inaczej. Dopisanie "dla mnie" lub netowego "imho" jest wyznacznikiem wypowiadania się wyłącznie we własnym imieniu.

Sapphiron
16-04-2013, 00:16
Kartofel, nie przeskoczysz ;) było brać s5 jak było ;)

Kartofelinder
16-04-2013, 08:35
Ahh, gdybym nie wyrosl z zabierania wszedzie dwoch aparatow, to pewnie bym i mial. Zle i tak nie jest, bo wyjar byc musi, ale szkoda, ze nie jest gladszy. TaK czy siak, lubie moje d200.

witboy
23-04-2013, 21:53
no 35 bedzie tez na 100 % u mnie do tego 50 1,8d bo testowalem af-s 1,4 ale jakos nie powalil mnie na kolana a w tej cenie bede mial 2 sztuki 35 i 50 d

jednak po paru fotopstrykach wiem czemu kazdy chwali ta puszke jest w niej jakas magia.. faktycznie te zdj sa inne miekkie baardzo mi sie podobaja wole jednak je niz te z d3100


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/139bf7d7c0b8.jpg.html)

coutonmar
25-04-2013, 20:24
Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem D200 w związku z czym D80 idze pod młotek.. D200 to stara ale mimo to zaskakująca konstrukcja, daje miękki obraz i mam wrażenie, że mam szerszy zakres tonalny na pewno od D80.

Miałem Dziś podpięty N70-200 VRII mmmm...miodek! ale nie stać mnie na Nikkora.. poluje na Sigme albo N80-200 na bagneciak.

A może macie jakieś rady dla początkującego uzytkownika D200? oprócz ciągnięcia długimi seriami (wiąga ;p )

Sapphiron
25-04-2013, 20:51
dobra karta, dobry obiektyw i nie trzeba nic więcej :)

coutonmar
25-04-2013, 23:04
Mi zależało na 6kl/s i chce do sportu. jakieś konkretne tele polecasz?, że tak wtrące ?:D
Karty akurat mam zaje**dobre :D

witboy
25-04-2013, 23:16
no wczoraj ladna pogoda to trzeba bylo skorzystac


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f0108539da0f.jpg)

ogolnie pozytywy milo zaskakuje ten sprzet pod m42 ale brak af strasznie denerwuje wiec czas kupic 50 i mysle ze 35 af 50 w wersji d a 35 g bo wmiare fajne szkla

Jacek_Z
25-04-2013, 23:29
Mi zależało na 6kl/s i chce do sportu. D200 ma max 5 fps.
Do sportu przydaje sie wysokie ISO by móc pracować na krótkich czasach. Pomijam juz kwestie fotografowania w hali.

coutonmar
25-04-2013, 23:38
Sorry, 5kl/s No tak ale w halach nie fotografuje, tylko na zewnątrz.

Jacek_Z
25-04-2013, 23:41
Ciesz się zakupem, fajna maszynka. :)

coutonmar
26-04-2013, 00:08
Ciesze cię ciesze, specjalnie tanie a przyzwoite i pancerne body zeby tele kupic.
a Może ktos sprzedaje? do 2k?

PS
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=228216

rychu_cmg
26-04-2013, 00:15
D200 z Nikkorem 80-200 AF-D bardzo miło wspominam.

coutonmar
26-04-2013, 07:02
D200 z Nikkorem 80-200 AF-D bardzo miło wspominam.

Masz na myśli bagneciaka?

R
26-04-2013, 08:29
Masz na myśli bagneciaka?


a mozesz powiedziec co to znaczy?

Sapphiron
26-04-2013, 09:39
Jak będziesz potrzebował czegoś jeszcze szybszego jako dopełnienie d200 to polecam d2h :) Z dwahaczem popracowałem sobie chwilę i baaardzo dobrze wspominam. Niemiłosiernie szybki, zero spowolnienia, bufor opróżniany w ekspresowym tempie

coutonmar
26-04-2013, 09:45
mialem na mysli czy tem 80-200 ostrzy na bagnet? Nie jestem onanistą sprzetowym i nie kuje na pamiec wszystkich oznaczeń :))


D2H spoko ale D2X chyba lepszy, ma CMOSa i 12MtP :)

Sapphiron
26-04-2013, 09:49
no tak... owczy pęd za megapixelami których i tak w większości się nie wykorzysta...

R
26-04-2013, 10:09
mialem na mysli czy tem 80-200 ostrzy na bagnet?

rozumiem, ze chodzi o szklo bez silnika AF?

witboy
29-04-2013, 21:10
m42 w dalszym ciagu bez soczewki ciezko cos ustrzelic ostrego sylwetkowego


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9108c1d6f9a9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/thumbs/834cc9d642ab.jpg)

fajne sa efekty z tego d200 miekkosc zdjecia i kolorki sa cudne

Sapphiron
29-04-2013, 21:19
no widać te kolorki ;)

Wiel
29-04-2013, 21:34
Tymi zdjęciami to raczej zniechęcasz do D200...

militarius
29-04-2013, 21:42
no tak... owczy pęd za megapixelami których i tak w większości się nie wykorzysta...

no tak... odbitki się nie liczą :D
4,1 megapixela to za mało. Sam odczuwam, że 6 megapixela przy beauty i większych odbitkach to mało ;)