Zobacz pełną wersję : D200 - same zachwyty ;)
Strony :
1
2
3
[
4]
5
6
7
8
9
w 100% się z Toba zgadzam jeśli chodzi o dużo mniej zauważalny szum po zmniejszeniu zdjęcia. ale ja jak oddaję płytę parze to mają i małe z moim logo i te duże, 10mpix, gdzie szumy widać o wiele wyraźniej. to co piszę, piszę na podstawie doświadczeń z D200, nie miałem nigdy w rękach twojego S5, podobno szum jest z niego ładniejszy w sensie nie ma krowich placków aż takich jak w D200 na hi iso, ale to podobno, bo ja nigdy tego na własnej skórze nie sprawdzałem.. wiadomo że jak jest dobre światło można ciągnąć może nawet do iso 1000, ale jak z jasnością w kościele cienko to ja osobiście wolę błysnąć niż ciągnąć potem w PS co się da z fotek na ISO 1000 strzelonych...
swoją drogą, bardzo jestem ciekaw ślubniaków z kościoła robionych S5 na ISO 1000 czy 1250, podeślij coś na maila albo zapodaj tu jakiś link, maila Ci prześlę na PM.
barracuda
14-04-2011, 06:50
W sumie jeszcze nie miałem okazji robić zdjęć D200 na wysokim ISO, ale zakładam, że do 1250 musi być bardzo przyzwoicie, bo do 800 to na D50 można spokojnie robić.
A w nawiązaniu do pytania kolegi wyżej, to jeśli ktoś mógłby pokazać zdjęcia z D200 powyżej ISO 1000 to byłbym wdzięczny.
stachmuszel
14-04-2011, 07:26
W sumie jeszcze nie miałem okazji robić zdjęć D200 na wysokim ISO, ale zakładam, że do 1250 musi być bardzo przyzwoicie, bo do 800 to na D50 można spokojnie robić. A w nawiązaniu do pytania kolegi wyżej, to jeśli ktoś mógłby pokazać zdjęcia z D200 powyżej ISO 1000 to byłbym wdzięczny.
Ze względu na większą gęstość matrycy w D200 nie będzie tak przyzwoicie jak w D50. Dla mnie max ISO800. Do wydruku do ISO1250.
Sapphiron
14-04-2011, 07:51
Wszystko proszę państwa wraca do punktu wyjścia czyli do dobrze naświetlonej klatki... Na tych samych wartościach iso można zrobić cudeńko jak i maszkarona...
No to przecież to oczywiste że jak wyjdę na zewnątrz to mógłbym i na Hi 1.0 (ISO 3200) robić ładne zdjęcia, ale D200 w ciemnych miejscach nie bardzo na to pozwala, jeśli ISO 1250 nie pozwala na zrobienie wystarczająco jasnego zdjęcia to lepiej nim nie robić bo wiele się z takiej fotki nie wyciągnie...
stachmuszel
14-04-2011, 09:03
No to przecież to oczywiste że jak wyjdę na zewnątrz to mógłbym i na Hi 1.0 (ISO 3200) robić ładne zdjęcia, ale D200 w ciemnych miejscach nie bardzo na to pozwala, jeśli ISO 1250 nie pozwala na zrobienie wystarczająco jasnego zdjęcia to lepiej nim nie robić bo wiele się z takiej fotki nie wyciągnie...
Dokładnie tak.
W sumie jeszcze nie miałem okazji robić zdjęć D200 na wysokim ISO, ale zakładam, że do 1250 musi być bardzo przyzwoicie, bo do 800 to na D50 można spokojnie robić.
A w nawiązaniu do pytania kolegi wyżej, to jeśli ktoś mógłby pokazać zdjęcia z D200 powyżej ISO 1000 to byłbym wdzięczny.
ISO1600, ciemne pomieszczenie w knajpie w Zakopcu. Zdjęcie zmniejszone i wyostrzone, bez odszumiania.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/2928/dsc0089hb.jpg)
ode mnie kilka zdjęć z Cześka, obróbka - poprawianie WB, lekkie przyciemnianie cieni, bez odszumiania i wyostrzania. pomniejszone na potrzeby internetu.
ISO 1250:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/1-1.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/2-4.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/3-3.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/4-4.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5-3.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/5.jpg)
ISO 1600
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/6-2.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/7-2.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/8-2.jpg
źródło (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/8.jpg)
To mój pierwszy koncert w życiu więc nie bijcie za kadry, wstawiam dla barracudy - masz foty z D200 na ISO ponad 1000. Jak widać puszka daje radę, podczas koncertu dosłownie kilka fotek poniżej 1000, reszta na 1000 i wyżej. Odszumianie nie było potrzebne, pomniejszenie i przyciemnienie cieni wystarczyło.
barracuda
15-04-2011, 06:14
Dzięki za sample.
Chciałbym zobaczyć te zdjęcia w pełnym rozmiarze na ISO 1250 i 1600,bo w tej wielkości to są lepsze niż z D700 :smile:
Robson_87
15-04-2011, 15:43
Dyskutowalbym
Dobrze wygladaja ale nie przesadzajmy.
Chciałbym zobaczyć te zdjęcia w pełnym rozmiarze na ISO 1250 i 1600,bo w tej wielkości to są lepsze niż z D700 :smile:
a weź mnie nawet nie strasz, sprzedałem D200 kupiłem D300 i na dniach kupuję D700 właśnie z nadzieją na lepszej jakości kadry z dziedzin sport/przyroda/koncert no i oczywiście ślub.. :D
proszę TUTAJ (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/mozil_full.zip) są fotki full size :)
D700 i D200... ja bym bał się porównywać na wysokim ISO... do głowy by mi nie przyszło... ;)
jak dostanę D700 w swoje ręce i podepnę 50 1.4 to podeślę jakiś koncercik, myślę że różnica będzie spora :)
a weź mnie nawet nie strasz, sprzedałem D200 kupiłem D300 i na dniach kupuję D700 właśnie z nadzieją na lepszej jakości kadry z dziedzin sport/przyroda/koncert no i oczywiście ślub.. :D
proszę TUTAJ (http://www.adriankraska.pl/nikoniarze/d200/mozil_izo/mozil_full.zip) są fotki full size :)
Wiesz,jak porównywałem twoje pliki z D200 a moje z D300S na ISO 1250 i 1600,to między tymi aparatami jest naprawdę wielka przepaść,zaraz moją puszkę bardziej polubiłem ;)
Ej, proszę nam nie psuć wątku! ;)
Wiesz,jak porównywałem twoje pliki z D200 a moje z D300S na ISO 1250 i 1600,to między tymi aparatami jest naprawdę wielka przepaść,zaraz moją puszkę bardziej polubiłem ;)
to myślisz że dlaczego sprzedałem D200 i kupiłem D300 a teraz jeszcze FXa dokupuję? :P D200 fajna puszka ale jakiejś specjalnej żałoby po niej nie będzie ;)
Dobrze zrobiłeś,D700 też mi się marzy,ale poczekam aż stanieje,parę ładnych szkiełek mam dla niego.
sprocket
17-04-2011, 06:37
Jak ktos jest szpec to zrobi dobre foto dwuseta co juz nie raz zostalo na forum pokazane, facet lubi sie zawsze dowartosciowywac i lepiej spi majac swiadomosc ze ma cos lepszego od innych ;)
Jasne i z D70 zrobisz dobre zdjęcie,tylko że wtedy musisz mieć dobre światło,chętnie bym tobie podał linka do stronki zawodowca który robił z D200 w pomieszczeniach :-)
Jak ktos jest szpec to zrobi dobre foto dwuseta co juz nie raz zostalo na forum pokazane, facet lubi sie zawsze dowartosciowywac i lepiej spi majac swiadomosc ze ma cos lepszego od innych ;)
tu nie chodzi o to żeby się onanizować że ma sie coś lepszego od innych. jak dla mnie wszyscy mogą na D3s pracować, mogą i na D70, czemu by mnie to miało ruszać?
szpec potrafi zrobić D200 dobre zdjęcie, bo D200 to dobra puszka, ale każdy, nie tylko szpec wie, że są sytuacje w których D200 mocno ogranicza, a że jest już pare dobrych lat po premierze i są już nowsze lepsze puszki, to czemu ich nie używać i nie iść do przodu?
wiem że to wątek D200 - same zachwyty - ale wkurza mnie przeogromnie gdy ludzie jadą po osobach które uważają że D200 nie jest już takie genialne jak było kiedyś bo jest już coś lepszego od niego, tylko dlatego że sami mają D200 i jak tylko ktoś mówi że D200 jest złe to to znaczy że zdjęć nie umie robić.. wydaje mi sie że to oni chcą się w ten sposób dowartościować i dzięki temu spać spokojnie... takich sytuacji w tym wątku już było masę.
stachmuszel
17-04-2011, 09:12
Hmm...ja mam D200 i D700, wcale nie chwale D200 aby sie dowartosciowac. Chwale dlatego, bo takie jest moje zdanie. I wcale nie uwazam, ze D200 jest lepsze czy gorsze od D700. Jest poprostu inne. Dlatego go mam.
stachmuszel
17-04-2011, 09:25
Mojej rodzinie i mnie zdjecia z plenerow, spacerow etc. bardziej podobaja sie z D200 niz z D700. Nie wiem, moze ja nie umiem robic zdjec D700 :-). Jak pytam dlaczego, odpowiadaja "sa bardziej naturalne".
Sapphiron
17-04-2011, 09:56
Jasne i z D70 zrobisz dobre zdjęcie,tylko że wtedy musisz mieć dobre światło,chętnie bym tobie podał linka do stronki zawodowca który robił z D200 w pomieszczeniach :-)
Oczywiście, przecież światło to jest podstawa. Albo umiesz wykorzystać to co jest, albo umiesz je sobie odpowiednio stworzyć albo... Nie pchaj się w ogóle do tego zawodu... Bo bez wiedzy i myślenia to nawet d3s nic nie pomoże...
wiecie co, mam taką propozycję - ustalmy jedną wersję żeby na przyszłość była jasność...
D200 to super puszka, w dobrych warunkach oświetleniowych robi super zdjęcia, w gorszych jak ktoś umie stworzyć sobie dobre światło albo dobrze wykorzystać to co jest również zrobi bardzo dobre zdjęcia. Będą one inne niż z D300/D700 bo to całkiem inna matryca. Ale nie oszukujmy się, jak ktoś ma wiedzę i umiejętności to w pewnych warunkach nawet jeśli z D200 wyciągnie co sie da i zdjęcie będzie bdb, to więcej wyciągnie z D300/D700, śmiem twierdzić że również z lepszym efektem, bo to poprostu bardziej wydajny sprzęt który w pewnych warunkach zmiażdży D200 - dlatego ludzie go kupują bo w tych pewnych warunkach poprostu lepiej łatwiej i z lepszym efektem pracuje się na nowszych puszkach. I tu nie ma nad czym więcej dumać, takie są fakty.
D200 wystarcza do wielu zastosowań, ba, są warunki w których D200 być może poradzi sobie lepiej niż D700, dlatego ludzie mający D300/D700 mają też D200, ale do wielu zastosowań D200 nie dorasta D300/700 do pięt.
Marcin Borkowski
17-04-2011, 11:09
mz to nie jest wątek do porównań :)
d200 to świetna puszka .
sprocket
17-04-2011, 17:59
Ja mam tez D700 i przyznam ze jest to duzo duzo lepsza pucha od D200 ale jeszcze jestem stary :) i pamietam czasy analoga i D200 przy tych wspomnieniach to kosmos, cos co sie nawet nikomu nie snilo wiec wszystko zalezy od tego jak kto umie sie cieszyc ;)
I jeszcze raz powiem ze jak ktos jest szpec :) to zrobi dobre zdjecia Dwuseta nawet w ciemnych pomieszczeniach wszystko zalezy od wiedzy i podejscia a przedewszystkim okielznania swiatla :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img861.imageshack.us/img861/8899/aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas.jpg)
D200 iso 800 bo na tyle mozna bylo zejsc wiec dlaczego nie :) i nie zapodaje cropow;)
Paweł Krystek
23-04-2011, 19:37
Wiosna pełną "gębą" ;-) Pierwsze od lat takie ciepłe Święta. D700 w torbie, za to D200 w akcji z N105VR Micro.
Wesołych Świąt i Mokrego Dyngusa!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.4kfoto.pl/blog/wp-content/uploads/2011/04/4KFoto_blog_wiosna_001aa.jpg)
Nie wiem czy było już podawane, no ale wrzucę - może się komuś przyda:
Ceny gum na D200 w serwisie na Postępu:
Wyklejka kciuk - ok. 25,00zł plus przesyłka
Lewa strona przy portach - ok. 65,00zł plus przesyłka
Rekojeść - ok. 127,00zł plus przesyłka
Dół - ok. 38,00zł. plus przesyłka
żeby zamówić wystarczy napisać maila, trzeba tylko podać nr seryjny puszki.
jak dla mnie D200 to mega puszka! do iso 400 jest BDB do iso 800 jest DB powyżej trzeba bardzo uważać. ale bez tragedii. odbitki 23x15cm przy iso 1600 wyglądaja całkiem nieźle.
ty sobie regulamin lepiej przeczytaj a nie rób w tym wątku giełdy :-P
to do mnie? ale ja tylko w celach informacyjnych;D
to do mnie? ale ja tylko w celach informacyjnych;D
Na pewno nie do Ciebie, jeden z kolegów pomylił wątek o D200 z giełdą;)
to do mnie? ale ja tylko w celach informacyjnych;D
nie do ciebie
twoje info przydatne jest
No to już wiemy na co rycerz zmienia swoje D200 na D200:)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=179168
No to już wiemy na co rycerz zmienia swoje D200 na D200:)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=179168
Bo D200 to wspaniały aparat jest :)
Sam miałem dwie sztuki i choć nie tęsknię za szumem, to jednak pozostał sentyment i co najmniej kilka razy już rozważałem ponowny zakup :)
Paweł Krystek
04-05-2011, 21:38
Bo D200 to wspaniały aparat jest :)
A ja nie wiem dlaczego zmienili znakomity ergonomicznie grip w sensie to co się trzyma, w D700. Dlaczego w D700 jest węższy u dołu i tym samym nie jest tak wygodny i wszystko opiera się na palcu środkowym. Wiem, czepiam się, ale to prawda, przynajmniej w moim przypadku, choć tandem D200 i D700 to fajna sprawa ;-)
A ja nie wiem dlaczego zmienili znakomity ergonomicznie grip w sensie to co się trzyma, w D700. Dlaczego w D700 jest węższy u dołu i tym samym nie jest tak wygodny i wszystko opiera się na palcu środkowym. Wiem, czepiam się, ale to prawda, przynajmniej w moim przypadku, choć tandem D200 i D700 to fajna sprawa ;-)
miałem tandem D700 i D300 a teraz tylko D200 i wiesz co nie narzekam :) - to pucha ponadczasowa ;)
No to już wiemy na co rycerz zmienia swoje D200 na D200:)
hi, ale jesteście czujni ;-)
chciałem bezlusterkowca ale to takie zabawki są ;-) nie mogę się zmusić do kadrowania przez ekranik :-P poza tym mały bezgranicznie wybór obiektywów, nie ma mojej ulubionej ogniskowej czyli 50mm
i zaczynam myślec pomału o powrocie do najsympatyczniejszej puszki jaką miałem...
poza tym przymus ekonomiczny lekko się kończy u mnie, więc i zakupy coraz bliżej
Paweł Krystek
05-05-2011, 16:11
miałem tandem D700 i D300 a teraz tylko D200 i wiesz co nie narzekam :) - to pucha ponadczasowa ;)
A znajdź kogoś, kto narzeka ;-)
Ja osobiście, z różnych przyczyn, w tym i ekonomicznych trochę, zostanę przy tandemie D700 / D200. D700 to rewelacja (ona robi "czarną robotę", gdy jest ciemno) pod każdym względem mimo narzekań niektórych na AWB (od czego jest soft?), no a D200 to w tym wątku jest odpowiedź dlaczego. No chyba, że padnie, a nie będzie do kupienia w jakimś sensownym stanie technicznym ...
nie wiem czy dobry temat wybralem , z gory sory :/
Można powiedzieć ze jestem na kupnie D200 z przebiegiem nie całe 12k .Aparat jak wiadomo swoje lata ma , czy jako pierwszy aparat z takim przebiegiem bedzie mi dobrze służył ?
Cena kusząca bo tylko 1400 zł , mialem kupowac D90 nowego .
Brać tego D200 ?
nie wiem czy dobry temat wybralem , z gory sory :/
Można powiedzieć ze jestem na kupnie D200 z przebiegiem nie całe 12k .Aparat jak wiadomo swoje lata ma , czy jako pierwszy aparat z takim przebiegiem bedzie mi dobrze służył ?
Cena kusząca bo tylko 1400 zł , mialem kupowac D90 nowego .
Brać tego D200 ?
Jak jest w dobrym stanie to warto za te pieniądze.
Na żywo go nie widziałem , tyle co zdjęcia . Żadne gumy sie nie odklejają itp , żadnych rys itp.
Właściciel to starszy pan mowi ze używal go tylko do zdjęć rodzinnych w niedzielę ;]
Na żywo go nie widziałem , tyle co zdjęcia . Żadne gumy sie nie odklejają itp , żadnych rys itp.
Właściciel to starszy pan mowi ze używal go tylko do zdjęć rodzinnych w niedzielę ;]
Jeżeli rzeczywiście tak jest to kupuj. Cena jest dobra.
sprocket
07-05-2011, 06:45
12 tys to naprawde malo jak na wiek puszki, ja mam tylko 13tys, nie kazdy robi serie za kazdym przycisnieciem spustu ;)
siwinski
11-05-2011, 13:34
Cóż.. również jestem szczęśliwym (odpukać) posiadaczem D200. Same plusy, ale zanim coś napiszę to chciałbym przeczytać wszystkie posty od pierwszego :D
taki ambitny forumowicz ze mnie :D :D
Obcowałem z d200 dosyć często. Jeśli byłbym przy kości to brałbym go. Jeśli jednak co nieco bym miał w kieszonce wziąłbym D300 bez s ;)
Czasem zaczynam odczuwać tęsknotę do żółtego systemu i sobie bzduram myślami by kupić D300/D200 + 24-70 - ahh szkoda, że tyle szkieł w C już mam :(
Ale-ksander
04-06-2011, 15:07
Zaczęła odklejać się guma przy spuście. Zastanawiam się czy pomoże klej typu - kropelka- albo butapren? Może ktoś ma już jakieś doświadczenie w tej kwestii? Proszę o poradę. Stopień odklejenia na chwilę obecną specjalnie mi nie przeszkadza w robieniu zdjęć.
z klejem baardzo ostrożnie, szczególnie w tym miejscu po spustem, podpłynie Ci pod pokrętło i co wtedy? ;)
Ni używaj klejów typu kropelka, bo zniszczysz gumę. Butapren będzie do tego bardzo dobry tylko przeczytaj wcześniej instrukcje obsługi, warto ;)
Sapphiron
05-06-2011, 09:05
a najlepszy i tak będzie silikon czarny :) wystarczy parę "kropel" i guma podklejona, a przy okazji mięciutko :)
Ale-ksander
05-06-2011, 15:14
Dzięki. A już zastanawiałem się nad kropelką (teraz wiem, że nie warto). Na razie stan jest taki, że jeszcze trochę popracuje bez podklejania.
Właśnie w innym wątku opisałem sposób naprawy ciężko chodzącego pokrętła. Po tej czynności gumy przykleiłem po prostu zwykłym butaprenem i jest ok. Ostatnio kupiłem coś o nazwie "Pattex repair extreme power glue". Po zastygnięciu tworzy gumowatą, elastyczną masę. Coś jak silikon, ale to jakiś inny środek. Na próbę podkleiłem tym odstającą gumę w D90, na razie trzyma :)
a najlepszy i tak będzie silikon czarny :) wystarczy parę "kropel" i guma podklejona, a przy okazji mięciutko :)
Chodzi o taki zwykły silikon akwarystyczny? :)
Na pewno jest to skuteczna opcja?
adrian1115
06-06-2011, 01:47
Wie ktoś gdzie można kupić gripa do D200 ? Chodzi mi o zamiennik tylko w jakiejś normalnej cenie a nie 300PLN.
Sapphiron
06-06-2011, 06:39
a przepraszam jaka to jest normalna cena skoro 300 jest nienormalną?
adrian1115
06-06-2011, 09:45
Ogólnie gripy do innych puszek kosztują w okolicy 200 PLN.
adrian1115, tutaj - KLIK (http://allegro.pl/grip-alpha-mb-d10-nikon-d200-d300-d300s-d700-i1637296486.html)
stachmuszel
07-06-2011, 07:12
adrian1115, tutaj - KLIK (http://allegro.pl/grip-alpha-mb-d10-nikon-d200-d300-d300s-d700-i1637296486.html)
W opisie aukcji jest błąd. MB-D10 jest do D300/s/700. Napewno nie do D200, bo do niego jest MB-D200.
Mea Culpa, faktycznie nie zauważyłem
adrian1115
08-06-2011, 16:49
To jednak zadam inne pytanie czy gdzieś można kupić zamiennik gripa do D200 ? Tylko nie takie z wyświetlaczami i inne kaki.
Eh, ostatnio sprzedałem gipa za 200, stan prawie nówka.
Sapphiron
09-06-2011, 22:20
Polecam grip Phottixa. Działał z d200 i S5pro i nie zająknął się nawet na chwilę.
adrian1115
09-06-2011, 22:33
Tylko gdzie go kupić o to jest pytanie.
Sapphiron
11-06-2011, 09:20
Cóż, chwilowo nie widać, może za jakiś czas się pokażą na alegroszu
stachmuszel
12-06-2011, 21:40
Tylko gdzie go kupić o to jest pytanie.
Ja długo używałem D200 z gripem. Ostatnio D200 traktuję jako mój kompakt na wyjazdy. "Obdarłem" go z dodatków takich jak grip i osłony przeciwsłoneczne aby max zmniejszyć rozmiary. Przyznam, że doznałem eureki, jak D200 pięknie trzyma się bez gripa. Myślę, że to samo zrobiłbym z moim D700, ale służy mi on do innych celów i tam grip przydaje się do pionowych kadrów.
Podsumowując: przemyśl, czy potrzebujesz gripa.
Pozdr.
adrian1115
14-06-2011, 12:59
Zwątpiłem dzisiaj jak dostałem maila od serwisu nikona ile kosztuje wymiana gum w D200. Jedyne 300PLN :)
Art Erie
14-06-2011, 13:09
Zwątpiłem dzisiaj jak dostałem maila od serwisu nikona ile kosztuje wymiana gum w D200. Jedyne 300PLN :)
http://www.fototech-serwis.pl/rozne/191-nikon-d200.html
Sapphiron
14-06-2011, 13:15
160zł + robocizna=300zł
Wg mnie normalna cena
Paweł Krystek
14-06-2011, 13:16
http://www.fototech-serwis.pl/rozne/191-nikon-d200.html
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320381789299&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220431722033&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Przesyłka coś koło $7. Po tygodniu były u mnie - ORYGINAŁy i nowe.
Szkoda czasu na bawienie się i podklejanie.
No tak ale to przesada za 15 min 140zł!!!!! Chyba że body zawalone starym klejem to wtedy z godzina roboty. Ja wiem, że usługi powinny być w cenie ale bez przesady. Poza tym 300zł (plus ewentualna przesyłka w dwie strony) to 20% ceny body.
Sapphiron
14-06-2011, 13:20
ech, powinno być pewnie za darmo... No ludzie zlitujcie się... Do mechanika też idziesz i mu jojczysz że za drogo wziął za wymianę swożni czy zmianę oleju?
stachmuszel
14-06-2011, 13:39
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320381789299&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220431722033&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Przesyłka coś koło $7. Po tygodniu były u mnie - ORYGINAŁy i nowe.
Szkoda czasu na bawienie się i podklejanie.
No tak ale to przesada za 15 min 140zł!!!!! Chyba że body zawalone starym klejem to wtedy z godzina roboty. Ja wiem, że usługi powinny być w cenie ale bez przesady. Poza tym 300zł (plus ewentualna przesyłka w dwie strony) to 20% ceny body.
W opisie gum jest napisane wyraźnie "replacement", czyli zamiennik. Nie sądzę aby to były oryginały. Z doświadczenia wiem, że np zamienniki obudów do telefonów gsm to straszna lipa.
stachmuszel
14-06-2011, 13:42
http://www.fototech-serwis.pl/rozne/191-nikon-d200.html
Te gumy są z demontażu. Dziękuję bardzo...:-)
kilka postow wyzej ktos napisal jakie sa ceny poszczegolnych gum w NPL
Paweł Krystek
14-06-2011, 14:30
ech, powinno być pewnie za darmo... No ludzie zlitujcie się... Do mechanika też idziesz i mu jojczysz że za drogo wziął za wymianę swożni czy zmianę oleju?
Ale jak kupujesz nowy samochód to nie wymieniasz foteli po 4-5 latach eksploatacji, tak jakby tapicerka cała odlazła (wyparowała, czort wie co). Olej w samochodzie OK, migawka po przebiegu OK, ale gumy !!!!!
Replacement czy nie - pasują idealnie są z bardzo dobrej gumy tak na czucie.... ;-) nie mają nic wspólnego z tandetnymi chińskimi obudowami do komórek :-)
Sapphiron
14-06-2011, 15:28
Ale opony owszem wymieniasz :)
Czy ktoś może mi napisać jaką nazwę katalogową ma zaślepka baterii do d200, cholera gdzieś ją wsadziłem i znaleźć nie mogę. Ewentualnie chętnie się dowiem gdzie takową mogę nabyć (poza Postępu).
za wymianę swożni czy zmianę oleju?
sworzni,pisze się sworzni :smile:
Art Erie
14-06-2011, 19:41
Czy ktoś może mi napisać jaką nazwę katalogową ma zaślepka baterii do d200, cholera gdzieś ją wsadziłem i znaleźć nie mogę. Ewentualnie chętnie się dowiem gdzie takową mogę nabyć (poza Postępu).
W gripie szukałeś? Nie wiem jak, czy akurat w Twoim, ale zdarza się; że jest tam miejsce na pokrywkę baterii.
Szukałem w gripie, szukałem w pudełku, szafie i wielu innych miejscach, poprostu ją zgubiłem. I dlatego proszę o ten symbol.
Art Erie
14-06-2011, 22:11
Symbolu nie pamiętam... BL-"coś tam" są dwa rodzaje: zwykła i dystansowa. Tutaj masz tą zwykłą http://fototech-serwis.pl/rozne/320-nikon-d200.html
Niestety cena jest (...)
stachmuszel
15-06-2011, 07:18
Osiem dych za taka klapkę!!! Nie chcę mieć bana, więć nie skomentuję.
Art Erie
15-06-2011, 10:57
Osiem dych za taka klapkę!!! Nie chcę mieć bana, więć nie skomentuję.
Zgadzam się z Twoją opinią.
Mam pytanie: czy klapka od D70 będzie pasowała do D200?
Marcin Borkowski
06-07-2011, 18:55
chyba nie, mają inną baterię więc klapki raczej tez
stachmuszel
06-07-2011, 19:16
Fizycznie te baterie sa takie same. Ta z D200 moze pracowac w D70, takze byc moze klapka bedzie pasowala.
Baterie D70s i D200 roznia sie jakims plastikowym zabezpieczeniem. Probowalem wkladac baterie z D70s do D200 i nie dochodzi do stykow.
stachmuszel
19-07-2011, 19:20
Baterie D70s i D200 roznia sie jakims plastikowym zabezpieczeniem. Probowalem wkladac baterie z D70s do D200 i nie dochodzi do stykow.
Dokładnie tak jak piszesz, ale odwrotnie tzn. bateria z D200 zadziała bez problemów w D70s.
Ale-ksander
22-07-2011, 19:27
Ni używaj klejów typu kropelka, bo zniszczysz gumę. Butapren będzie do tego bardzo dobry tylko przeczytaj wcześniej instrukcje obsługi, warto ;)
Podkleiłem butaprenem i guma trzyma. Wcześniej próbowałem bezbarwnym silikonem ale jakiś marny był, usunąłem i butapren okazał się ok.
Coś z innej beczki.
Kupiłem ładowarkę Made in China w miejsce uszkodzonej. Wystające bolce są tak krótkie, że niektóre baterie np. Phottixa nie dotykają ich blaszkami stykowymi, które są dość głęboko osadzone. Na razie zrobiłem z folii aluminiowej malutkie nakładki na blaszki i przejście prądu jest. Ciągle dumam co tu innego wymyślić, może podpowiecie?
Art Erie
22-07-2011, 19:33
[...]Kupiłem ładowarkę Made in China w miejsce uszkodzonej. Wystające bolce są tak krótkie, że niektóre baterie np. Phottixa nie dotykają ich blaszkami stykowymi, które są dość głęboko osadzone. Na razie zrobiłem z folii aluminiowej malutkie nakładki na blaszki i przejście prądu jest. Ciągle dumam co tu innego wymyślić, może podpowiecie?
Weż w rękę lutownicę i na stykach zrób "kropelki" cyny.
Ale-ksander
22-07-2011, 19:40
O tym też myślałem. Czas spróbować. Thx.
bateria z D200 zadziała bez problemów w D70s.
I z D300/700 w D70... Sprawdzone:)
I z D300/700 w D70... Sprawdzone:)
przeciez to ta sama bareria co w d200...
przeciez to ta sama bareria
Nie wiem jak Ty ale ja używam baterii...
Czyli można przyjąć że klapka od baterii z D70 będzie pasowała do D200?
z tego co pamiętam to ta sama klapka
Marcin Borkowski
28-07-2011, 12:05
i jak już nikt nie wspomni ze d200 mu się podoba?:P
Mi też się podoba, zmieniłem go na D300 ale często go pożyczam jak mi zapas zapasu potrzebny.
sprocket
28-07-2011, 23:39
Moj stary D200 znow ma sie dobrze, potym jak stwierdzilem ze AF jest jednak lepszy niz ten nowy z D3 D700 ;)
Marcin Borkowski
29-07-2011, 00:01
a dokładniej? :D
krzysztof jot
29-07-2011, 00:18
Moj stary D200 znow ma sie dobrze, potym jak stwierdzilem ze AF jest jednak lepszy niz ten nowy z D3 D700 ;)
no nie stwierdziłem - a miałem wszystkie wyżej wymienione....
miron1970
29-07-2011, 01:06
Moj stary D200 znow ma sie dobrze, potym jak stwierdzilem ze AF jest jednak lepszy niz ten nowy z D3 D700 ;)
:shock::shock::shock:
stachmuszel
29-07-2011, 16:13
Zalezy w czym lepszy. Moj D200 potrzebuje mniej swiatla niz moje D700. Generalnie jest porownywalny. D3 sie nie bawilem, ale nie sadze aby byl gorszy lub nawet porownywalny do AF w D200 :-)
Mój D200 na tyle mi się podobał, że dokupiłem mu drugiego do towarzystwa i będę robił w stereo. Jak ktoś widział przed dwoma tygodniami w Krakowie gościa robiącego zdjęcia dwoma lustrami naraz, to byłem ja :)
212767 - to na razie stan licznika
Marcin Borkowski
01-08-2011, 00:10
eee too mój ma mniej wiecej o ostatnią cyfrę mniej :D
Mój "stary", który kupiłem 5 lat temu, ma niecałe 19000.
Ten drugi kupiony do kompletu ma około 56000, ale za to wygląda jak nowy, w porównaniu z tym pierwszym, od którego odłażą porozciągane gumy :)
212767 - to na razie stan licznika
To mnie podniosłeś na duchu :grin: bo mój kiedy go kupowałem miał jakieś 150000 - kilkanaście stron wcześniej ktoś na temat mojego aparatu pisał (kupiłem go na Allegro za małe pieniądze).
stachmuszel
01-08-2011, 11:40
To mnie podniosłeś na duchu :grin: bo mój kiedy go kupowałem miał jakieś 150000 - kilkanaście stron wcześniej ktoś na temat mojego aparatu pisał (kupiłem go na Allegro za małe pieniądze).
A jak wygląda po takim przebiegu?
A jak wygląda po takim przebiegu?
Gumy poodklejane (zostały na nowo przyklejone) zwłaszcza przy głównym i pomocniczym pokrętle. Wytarta guma przy wybieraku, farba na przyciskach (przy ekranie po lewej stronie) lekko starta oraz starty przycisk blokady ekspozycji, obudowa u dołu odrapana z czarnej farby.
Trochę brudny pryzmat (jakieś nitki) i matryca w kilku miejscach (jakieś małe paproszki), ekran LCD porysowany. No szału nie ma - za to grip wygląda lepiej (gumy się trzymają, ale jak go ściągnę to nie ma gumy od spodu aparatu).
Ogólnie AF działa, matryca chyba dobra (chyba bo wydaje mi się że kilka sztuk pikseli "niedomaga") - na razie nie narzekam. Oby służył tak długo jak u kolegi bogdi64 .
mariaczi666
04-08-2011, 22:30
Postem w tym wątku chciałbym przywitać wszystkich Użytkowników Nikona, zarejestrowałem się na Forum niedawno, a to dlatego, iż chcę przejść 'do Was'. Dotychczas byłem użytkownikiem Canona. Piszę nie bez powodu w tym wątku, mianowicie interesuje mnie jakość obrazka z d200 dla długich ekspozycji. Mam zamiar stosować go czasami w astrofoto i potrzebuję wiedzieć co się dzieje z szumami przy paleniu migawki po 2-5minut.
I pytanie drugie. Obecnie jestem posiadaczem C 30d. Czy N d200 to w miarę rozsądny wybór czy może lepiej od razu celować w d300? Niskie ISO mi nie straszne, swego czasu używałem C 1d (dziadek), tam dopiero była masakra + paskudny banding. Nie ukrywam, że kwestia finansowa ma tu wiele do powiedzenia :)
Pozdrawiam!!
Ooops,
Przy wszystkich zaletach D200 - nie nadaje się on do długich ekspozycji przy podwyższonym ISO.
Do tego celu zdecydowanie D300, natomiast nawet on nie będzie lepszy od C30d.
mariaczi666
05-08-2011, 12:30
Ooops,
Przy wszystkich zaletach D200 - nie nadaje się on do długich ekspozycji przy podwyższonym ISO.
Do tego celu zdecydowanie D300, natomiast nawet on nie będzie lepszy od C30d.
W astrofoto czułości stosuje się jak najniższe z racji długich ekspozycji. To, że przy wysokim iso byłoby kiepsko - domyślam się :) Ktoś próbował przy iso 100?
stachmuszel
05-08-2011, 15:58
Matryce CCD nie lubia oprocz wysokiego ISO, dlugich czasow naswietlania (darki). Zdecydowanie lepszym wyborem do tego typu fotografii jest ND300/C30d.
lukaszD1x
05-08-2011, 16:21
Dokładanie tak jak mówią koledzy Zainwestuj w D300 lub D90 coś na CMOS .
Wracając do tematu :-) D200 mega wspaniała pucha, jak dla mnie bardzo dobry odpowiednik aparatu na film, same zalety a prądożerność ...to też zaleta - tak jak porządny wzmacniacz pobiera niezły prąd z gniazdka tak porządna pucha tez prądu potrzebuje :-)Co tam te trzy aku przy sobie i sekunda na wymianę.Super ergonomia, jakby tak zrobili go w wersji z FF i z ciut bardziej użytecznym ISO - to już w ogóle byłby ideał.Oby działał jak najdłużej nowsza pucha to D700 lub D800??:wink: a D200 i tak zostanie :-)
W astrofoto czułości stosuje się jak najniższe z racji długich ekspozycji. To, że przy wysokim iso byłoby kiepsko - domyślam się :) Ktoś próbował przy iso 100?
Ja robiłem na 100 - na tyle długie czasy że zwątpiłem że lustro kiedykolwiek opadnie ;-) i potem jeszcze przetwarzanie obrazu - wyniki - bardzo dobre - żadnych dodatkowych "niechcianych dodatków" do zdjęcia :-)
A w jakim przedziale czasów próbować, przy bezchmurnym sierpniowym niebie (koło Augustowa ?)
Witam przymierzam się do przejścia z d80 na D200 i mam pytanie odnośnie chwalonego w tej puszcze AF - tj. czy AF jest równie precyzyjny w zewnętrznym polu jak w środkowym?
siwyozzman
09-08-2011, 22:21
Witam przymierzam się do przejścia z d80 na D200 i mam pytanie odnośnie chwalonego w tej puszcze AF - tj. czy AF jest równie precyzyjny w zewnętrznym polu jak w środkowym?
Absolutnie nie jest równie precyzyjny. Wg mnie to wcale nie jest precyzyjny:). To sprzeczne z zasadami tego wątku, ale czasem trzeba się wychylić. A tak poważnie to skuteczność jest zbliżona do D80 - do precyzyjności mu daleko. Na pewno w trybie ciągłym jest wyraźnie lepiej...
sprocket
10-08-2011, 01:50
W moim D200 na kazdym czujniku jest bardzo dobrze, powiem nawet ze lepiej od srodkowych czujnikow z D700 :) ale byc moze mam cos zle, bo srodkowe czujniki mam wyraznie wolniejsze.
stachmuszel
10-08-2011, 05:26
W moim D200 na kazdym czujniku jest bardzo dobrze, powiem nawet ze lepiej od srodkowych czujnikow z D700 :) ale byc moze mam cos zle, bo srodkowe czujniki mam wyraznie wolniejsze.
Mam dokladnie tak samo.
Absolutnie nie jest równie precyzyjny. Wg mnie to wcale nie jest precyzyjny:). To sprzeczne z zasadami tego wątku, ale czasem trzeba się wychylić. A tak poważnie to skuteczność jest zbliżona do D80 - do precyzyjności mu daleko. Na pewno w trybie ciągłym jest wyraźnie lepiej...
oj! miałem D80, dokupiłem D200, używałem ich w trudnych warunkach oświetleniowych.
w życiu, NIGDY PRZENIGDY nie porównałbym pracy AF z D200 do tej z D80... w moim subiektywnym odczuciu to była przepaść. Z zapiętym N17-55 przy zgaszonym świetle na sali tanecznej gdzie jedynym "światłem" były kolorowe lasery a ludzie tańczyli w dymie i było widać jedynie ich czarne obrysy dwuseta bez problemu trzaskała foty, podczas gdy żonka stała obok z D80 i jednego zdjęcia zrobić nie mogła, co więcej ja robiłem bez lampy (a więc bez wspomagacza AF w niej umieszczonego) a żonka z lampą.
Może masz zwalony AF w swojej puszcze, ja na AF w D200 NIGDY złego słowa nie powiem, aparat był super pod tym względem.
siwyozzman
10-08-2011, 15:49
...O kurcze, próba ożywienia wątku udała się całkiem nieźle, troszkę kontrowersji nie zaszkodzi :). Używałem dwa egzemplarze D200 i zachowywały się podobnie. Każdy ma swoje doświadczenia i zdanie, które szanuję. Co do AF D200 to większość użytkowników chwali go sobie, niemniej spotkałem też sporo opinii podobnych do mojej (nawet na tym forum)- może po prostu jak te osoby widzą hasło: D200 to ze złości nie chcą tu zaglądać :). A miłość jest troszkę ślepa :)
Aeon88 - Czy jak fotografowałeś w trudnych warunkach D200 z zapiętym N17-55 to małżonka z D80 też miała zapięte szkło tej samej klasy? Bo tylko wtedy to porównanie ma sens...
Nie twierdzę, że to zły aparat - korpus jest naprawdę super i jego obsługa to bajka. Stał się wręcz legendarny a wiadomo w legendzie nie wszystko jest prawdą :) :)
Nie, wtedy małżonka miała zapięty N35 1.8G który jak wiadomo tak szybki jak N17-55 nie jest. ALE zanim zakupiłem N17-55 miałem tamrona 17-50 2.8 który już takim sprinterem nie był, używałem go na D80 i było kiepsko w ciemnych miejscach, używałem na D200 było znacznie lepiej.
Co więcej, kiedy ja na D200 wyrabiałem w ciemnych miejscach żonka narzekała że coś ma nie tak ze szkłem bo jej AF nie chce ostrości złapać, podpinałem jej szkło do D200 i nie bylo takich problemów.
Nie kocham D200, to był mój przejściowy aparat - nie przywiązywałem się do niego bo wiedziałem że jak tylko będzie mnie stać wymienię go na lepszy model. Co nie zmienia faktu że jeśli chodzi o AF będę go bronił, bo spisywał się na tym polu znakomicie.
mancur : "A w jakim przedziale czasów próbować, przy bezchmurnym sierpniowym niebie (koło Augustowa ?) "
A o co dokładnie pytasz?
P.S. Miejsce na ziemi nie ma znaczenia, chyba że pykasz na antarktydzie ;-))
O tego typu wskazówki: przy ISO 100 i f 5.6 próbuj 40-45 s.
Co do miejsca na ziemi to nie wiem czy ma czy nie ma, tak samo jak pora roku. Po prostu uściślam miejsce...
o kurde to trzeba być jasnowidzem aby ci takie rady dać...
Za dużo różnych względnych by dać jednoznaczną odpowiedź.
Ustaw wieczorkiem aparat skierowany gdzieś na miasto,włącz ustawienia manualne,
obserwuj dane światłomierza, zależnie jakie efekty chcesz uzyskać...zmieniaj ustawienia w aparacie i nastawy
i zgaś światło przed zrobieniem zdjęcia.Mnogości możliwych wersji w tej sytuacji i z tym aparatem i z (jakim ?)obiektywem wykonania tego zdjęcia nie sposób zliczyć po prostu.
AF w d200 jest rewelacyjnie skuteczny
Za dużo różnych względnych by dać jednoznaczną odpowiedź.
W sumie święta racja. Myślałem że jest może jakiś "kanon" typu poniżej 40 s. przy f 3,5 Nie ma co zaczynać prób... Dzięki.
campermtb
16-08-2011, 22:39
Ja jeszcze propos klapki do baterii o ile aktualne. Ja swoją dokupiłem na Postępu za "jedyne" 30zł. Mało to nie jest ale na pewno mniej niż 80;)
Ja jeszcze propos klapki do baterii o ile aktualne. Ja swoją dokupiłem na Postępu za "jedyne" 30zł. Mało to nie jest ale na pewno mniej niż 80;)
Aaaaaaaaaa....., ja kupiłem za jedyne 79 + koszty przesyłki - to dopiero ból :sad:.
Andrzej1
31-08-2011, 09:52
Myślę, że trafiłem do właściwego działu. Same zachwyty. Mój D200 z nikkorem 18-200 okazał się mocniejszy niż moje żebro. Upadłem na niego do tyłu na stromym leśnym stoku. Nikon przetrzymał bez skazy, moje żebro nie.
No i cieszyć się czy współczuć ? ;)
Andrzej1
31-08-2011, 10:06
Chyba jedno i drugie.
To nazywamy szczęście w nieszczęściu. A D200 to jak by nie patrzeć pancerna pucha. Za to miedzy innymi ja uwielbiamy.
Kartofelinder
17-09-2011, 09:36
Ja przez cały czas użytkowania tego aparatu sądziłem, że po prostu robi miękkie obrazki. Nie jestem jakimś onanistą więc przyjąłem to za jedną z podstaw tego świata i nie spędzało mi to snu z oczu. Przy zakupie n35, przy ostrzeniu na więcej niż 5m okazało się, że nawet przy f/8 ostre było tylko to co przy mnie. Z ciekawości sprawdziłem też 80-200 i ..... wypadło, że mam globalny backfocus ;) Pokręciłem imbusikiem i czuję się jakbym kupił nowy aparat ;) Moje D200 jest super!
Ja posiadam D200 i D700. Obu używam do fotografii przyrodniczej. Według mnie D700 nie leży tak dobrze w ręce jak D200. D700 z gripem dopiero dobrze leży w dłoni, a uchwyt D200 nawet bez gripa to poezja, ręka śwetnie się układa, wszystko jest na swoim miejscu. Co do gripów - MB-D10 ma szkielet ze stopu magnezu, MB-D200 plastik. Do MB-D10 wchodzi tylko 1 akumulator EN-EL3e, do MB-D200 2 aku, ale do D700 można włożyć EN-EL4a który starcza na 2x tyle co EN-EL3e. Do MB-D200 nie wchodzi nic poza EN-EL3e, ale 2 aku spokojnie wystarczają na fotografowanie przez 2-3 dni, w D700 EN-EL3e wystarcza na 4 dni, EN-EL4a na 6-7 dni. Do obu puszek wchodzą karty CF, dzięki temu nie trzeba mieć różnych kart, wystarczą 2x 8GB i jest git. Klapka od slotu karty - w D700 trzeba wysunąć klapkę i później sama się odchyla, w D200 trzeba obrócić plastikowe cięgienko i dopiero wtedy klapka się uchyla. Nie raz podczas wyjmowania z plecaka D700 wysuwała się klapka od karty, co jest w wielu wypadkach denerwujące, szczególnie jak trzeba natychmiast wyjąć aparat z plecaka. Z D200 nie ma tego problemu - nigdy klapka się nie otworzy bez potrzeby. Wizjer - w D700 jest znacznie jaśniejszy i większy, ale z kolei cyferblat w wizjerze jest mniejszy, a w D200 na odwrót - cyferblat jest większy i świetnie widoczny, a wizjer ciemniejszy i mniejszy. Teraz przechodzimy do wnętrza, a mianowicie do matrycy. W D200 jest to DX 10,2mpx CCD. W D700 FX 12,3mpx CMOS. D200 znakomicie oddaje kolory - są naturalne i po odpowiedniej regulacji idealnie nasycone. W D700 kolory są znacznie bardziej nasycone i podbite, jednak po regulacji udało się uzyskać taki efekt jak w D200 - idealnie nasycone i naturalne. Obrazek jest miękki, co czasem denerwuje. W D700 obrazek sam w sobie jest ostrzejszy. Rewelacyjna jakość obrazu na ISO 100. D700 nawet nie dorasta do pięt D200-tce na minimalnym ISO, bo nie daje takich szczegółów jak D200. Na ISO 800 już pogorszenie jakości obrazu, w D700 nadal super jakość, szumu nie widać. Na ISO 1600 z D200 znacznie gorszej jakości obrazek, ale po odpowiedniej obróbce szum jest mniejszy. W D700 szum się pojawia, ale nie ma straty jakości. Na ISO 3200 widać już szum, mała strata jakości. Na ISO 6400 szum bardzo widać, ale strata jakości nie taka wielka. Oczywiście odszumianie wyłączone w obu korpusach. Prędkość AFa - D700 minimalnie lepiej radzi sobie z Nikkorami. D200 lepiej z Sigmami. Prędkość seryjna - D200 ma 5 kl/s, co przy fotografowaniu dużych ptaków powoduje, że szkrzydła znajdują się w tym samym punkcie co na poprzednim zdjęciu. W D700 również 5kl/s i ta sama sytuacja co w D200. Po dołączeniu gripa do D200 nic się nie poprawia, lecz w przypadku D700 prędkość wzrasta do 8kl/s. Dzięki temu fotografując ptaki każde zdjęcie mamy inne i jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że trafimy obiekt np. zeskakujący z gałęzi.
Jak dla mnie oba aparaty to super korpusy. Nie opisywałem wyświetlaczy, gdyż dokładnej selekcji dokonuję na komputerze, a nie w aparacie, więc nie przeszkadza mi ani mniejszy ekran w D200, ani większy w D700. Z obu wychodzą piękne obrazy. D200 zawsze zabieram ze sobą gdy jest piękna pogoda i ISO nie wskakuje powyżej 800. Ta puszka ma w sobie to coś co powoduje, że z chęcią bierze się ją w łapki i po dłuższej pracy nie chce się "odkleić" :D Nigdy nie zamienię D200-tki na inny korpus, bo jest jedyny w swoim rodzaju i zawsze będzie miał swoje miejsce w plecaku.
KUBAS95 - bardzo fajnie napisane, dlatego zmobilizowałeś mnie do mojej opinii na temat tego aparatu, a mam już z nim troszeczkę doświadczenia (zrobione ok 220 tyś tą samą puszką).
Patrząc się na "poczynania" nikona, a zaczynałem od d100, którego uważam za wspaniały aparat (wiem, że ma więcej wrogów niż tych, którzy go pochwalą), dlatego, że według mnie to była ostatnia puszka cyfrowa, która w założeniu miła swoim obrazkiem naśladować negatyw, jednak posiadał dla mnie dużą wadę (wolny zapis), dlatego przyszedł czas na d200, długo jeszcze (posiadając dwie puszki na raz) w sytuacji "ważnych" zdjęć (np. studio) używałem d100, bo według mnie dawał mi "ładniejszy obrazek", jednak nadszedł jego koniec i trzeba było się mocno przyzwyczaić do d200, z którego obrazek jest dla mnie obrazem "przejściowym" pomiędzy negatywem a cyfrą, miałem też epizod z d300 który już dla mnie jest 100% obrazkiem cyfrowym, choć fakt mniej degraduje obraz na troszkę wyższych czułościach (d700 nie kupię, nie jest mi potrzebna pełna klatka, właśnie ze względu na pełną klatkę), dlatego też po "końcu" d200 prawdopodobnie kupię d300, bo d200 w idealnym stanie będzie już na pewno ciężko gdzieś kupić, również miałem epizod z d90 (2 szt) jednak bardzo szybko pożegnałem się z tym modelem, gdyż chcę mieć zaufanie do aparatu i nie lubię się cofać (napisane świadomie mimo, że to nowszy model), co do d200, więc przy takim przebiegu najmniejszego problemu, gumy te same, serwisowi żadnemu nie udało się na mnie zarobić, celność AF (środkowe pole) bardzo dobra, jak do tej pory nie poznałem w tej puszce BF-FF z żadnym podpinanym obiektywem (i oby było tak dalej), jest to narzędzie pracy, które dotychczas toleruje, deszcz, śnieg, kurz, wysokie i niskie temperatury, a i upadek też mu nie obcy, wiem, że lubi aku, to mnie nie przeraża, zawsze ma trzy szt, zaraz odezwą się osoby, które skrytykują go za czułość, uważam, że do iso 1000 jest całkowicie użyteczna (pod warunkiem poprawnej ekspozycji) a tolerowana w pewnych sytuacjach do iso 1600, często używam w dobrych warunkach oświetleniowych wysokich iso (celowo - specyfika obrazka, przykład tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2534035#post2534035) uważam, że to naprawdę jest dobra pucha, może nie dla maniaków sprzętowych, ale po prostu jako narzędzie pracy na co dzień, zwłaszcza patrząc się teraz na ceny giełd, to po prostu człek się zastanawia czy nie kupować i odkładać an półkę jako sprzęt rezerwowy, niestety ja osobiści lubię, jak urządzenie "robi to do czego jest przeznaczone" on ma po prostu tłuc następne bardzo przyzwoite klatki, a najlepiej mu to wychodzi ze starszymi obiektywami, a co do "miękkości obrazu" to to akurat mi osobiści się podoba, dlatego kontrast często w puszce mam na minusie, ostrość na 0 i nasycenie też na 0, a bardzo dużo zdjęć pozostawiam bez dodatkowego wyostrzenia, a często też bez jakichkolwiek dodatkowych zabiegów, powiedzmy, że nazywa się to "upiekszających" i dla takiego obrazka go trzymam ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/694/bb05142resizer800.jpg/)
Do MB-D200 nie wchodzi nic poza EN-EL3e, ale 2 aku spokojnie wystarczają na fotografowanie przez 2-3 dni
To dosyć ostrożna opinia :) Bardzo dużo zależy od tego w jakim trybie robisz zdjęcia. Jak lecisz seriami a dodatkowo masz obiektyw wyposażony w VR to nawet worek akumulatorów może nie starczyć. D200 to mega prądożerna pucha, w Radomiu podczas AirShow 4 w pełni naładowane akumulatory opróżniłem w 3h i dzień kończyłem z D60 :)
D200 używam z N30/1.8 i bardzo zadowolony jestem z tego co można wyciągnąć w ciemnych pomieszczeniach- jeden minus to wyświetlacz, gdyby miał (o nie jeden wpisałby tutaj sporo) wyświetlacz z d300...
To dosyć ostrożna opinia :) Bardzo dużo zależy od tego w jakim trybie robisz zdjęcia. Jak lecisz seriami a dodatkowo masz obiektyw wyposażony w VR to nawet worek akumulatorów może nie starczyć. D200 to mega prądożerna pucha, w Radomiu podczas AirShow 4 w pełni naładowane akumulatory opróżniłem w 3h i dzień kończyłem z D60 :)
A to nie jest tak, że wyświetlacz jest przyczyną prądożerności ?
Czas pracy na jednej baterii znacznie wzrósł, od kiedy ograniczyłem korzystanie z LCD.
A to nie jest tak, że wyświetlacz jest przyczyną prądożerności ?
Czas pracy na jednej baterii znacznie wzrósł, od kiedy ograniczyłem korzystanie z LCD.
Mam wyłączony podgląd zdjęć zaraz po zrobieniu, jasność LCD na minimum a i z przeglądania zdjęć w aparacie też staram się rzadko korzystać :) Zresztą D60 to ten sam wyświetlacz i ta sama matryca w innej obudowie a w zupełności wystarczyły mi 2 akumulatory (z czego jeden ledwo zipał jeszcze przed pokazami:))
Moje wg. puszki są w stanie bardzo dobrym, nie wykazują stanu zużycia i na jeden aku średnio przypada około 400-500 klatek, a na wyjazdach czy podczas dość intensywnego użytkowania jest w stanie zrobić ok 650 zdjęć SPRAWDZONE :D
lukaszD1x
19-09-2011, 22:43
Łezka się w oku kręci jak czytam ten wątek:) Ja też miałem D200 i była to wielka miłość obrazek fakt specyficzny i mi to przeszkadzało ale tylko to ,reszta naprawdę super . Jeśli chodzi o ISO to 1600 dawało radę. Sam korpus naprawdę bardzo fajny dobra ergonomia i jakość wykonania chodź stan mojej puszki w dniu rozstania z nią pozostawiał wiele do życzenia .
W Systemie Nikona na razie nie ma drugiego tak kultowego aparatu jak D200, D700 ma takie aspiracje ponieważ jest naprawdę dobrą FX puchą ,jeśli chodzi o D300czy D300s to nie są to tak udane konstrukcje brakuje mi duszy którą D200 ma to taki wojownik który zawsze jest gotowy do walki.Dla mnie samego wszystkie nowe puszki czy to Nikon czy Canon nie dorastają do pięt (JEŚLI CHODZI O ERGONOMIĘ I JAKOŚĆ WYKONANIA)takim konstrukcją jak D200 w Nikonie czy 30D w systemie EOS.Ale to tylko moja opinia szczerze to czasami trochę mi brak D200 znajomy posiada D300 którego miałem i jakoś nie tęskno mi do niego a do D200 i owszem , kiedyś kupie go sobie tak po prostu żeby tylko mieć :)
KUBAS95 ja cały czas mówię o zdjęciach seryjnych i 5kl/s:) Przy trybie zdjęć pojedynczych uzyskuję podobne rezultaty. Taka uroda tej puchy i już, zamiast negatywów poupychanych po kieszeniach trzeba mieć ze sobą kilka zapasowych baterii :)
mariaczi666
20-09-2011, 18:52
Ja również nie używam podglądu po zrobieniu zdjęcia, chyba że kilka pierwszych strzałów we względnie stałych warunkach oświetleniowych. Oryginał wytrzymuje 400 klapnięć, zamiennik Newell jakieś 600. Mogłoby być lepiej ale i tak bardzo się cieszę, że zacząłem swoją przygodę z Nikonem od tej puchy.
Po jakimś czasie wpadł mi w ręce d100... Zakochałem się w tym ziarenku! Żaden Canon z tamtej epoki (przynajmniej nie te, których miałem okazję używać) nie dawał tak przyjemnego ziarna.
Poniżej parę fot i crop na ziarno. Oba zdjęcia z d100 + Nikkor AIS 105/2.5. (ISO 200)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/1122/lidek232m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/812/lidek20m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/6500/ziarno.jpg)
lukaszD1x
21-09-2011, 13:24
Nie podzielam twojego entuzjazmu jakoś , a temat jest o D200 a nie D100:)
mariaczi666
21-09-2011, 22:04
Nie podzielam twojego entuzjazmu jakoś , a temat jest o D200 a nie D100:)
To nie ja zacząłem o d100 pisac :twisted:
Dorzuciłem tylko swoje pochwały. No ale żeby nie offtopować zbytnio, odkąd mam d100 (jakieś dwa tygodnie będzie z hakiem), d200 leży na półce i się nudzi... Ale i tak to super pucha!! :)
posiadam zarowno D200 jak i D300s ale jednak przyzwyczajenie z D200 a w szczegolnosci kolorystyka D200 to cos pieknego a jesli tylko bylaby czulsza matryca z mniejszym ziarnem nigdy nie wypuszczalbym go z rak
lukaszD1x
14-10-2011, 20:53
D200 jest na CCD a ona lepiej oddaje kolor, no i chyba 200 ma 12bitowe rawy a to ma znaczenie przy wysokim ISO
najlepsza ergonomia ze wszystkich puszek, które miałem, przyjemność robienia zdjęć rewelacyjna, jednak rozpiętość tonalna, max ISO i końcowy efekt gorszy niż obecne entry level no i różnica w ostrości...silny filtr AA w D200 i osłabiony w D5100
Paweł Krystek
15-10-2011, 09:46
najlepsza ergonomia ze wszystkich puszek,
Dokładnie, i znacznie lepsza od D700. Nie wiem kto wpadł na pomysł, aby w D700 zwężyć grip u dołu, gdy poużywam D200 i potem złapię D700 to mam wrażenie, że chce wyskoczyć z ręki. Nie to że bym był upierdliwy, obie bardzo dobrze leżą w ręku, ale chciałoby się aby przełożyć bebechy z D700 w obudowę D200. To byłaby rewelacja.
Dokładnie, i znacznie lepsza od D700. Nie wiem kto wpadł na pomysł, aby w D700 zwężyć grip u dołu, gdy poużywam D200 i potem złapię D700 to mam wrażenie, że chce wyskoczyć z ręki. Nie to że bym był upierdliwy, obie bardzo dobrze leżą w ręku, ale chciałoby się aby przełożyć bebechy z D700 w obudowę D200. To byłaby rewelacja.
Też tego nie rozumiem. O ile mniejszy lcd u góry rozumiem (komin wizjera w porównaniu do D200 jest wiekszy) to zagrywki z gripem kompletnie nie... ale jak dla mnie jescze gorszy od d700 jest D3, także nie narzekam, z Gripem jest wiecej jak komfortowo...
Licze na powrót starej "budy" wraz z D800 ha ha ha... (marzenia)
Sapphiron
15-10-2011, 10:21
Kurde, ja jakoś nie narzekam po przejściu z d200/s5 na d700, jeśli chodzi o trzymanie :)
Po prostu China - Nikon jest coraz badziewiasty
haradrimm
19-10-2011, 13:20
Po prostu China - Nikon jest coraz badziewiasty
Akurat D700 to cały czas Japan;)
haradrimm
19-10-2011, 21:06
Skoro Nikon ma fabryki w Japonii i sam przyznaje, że ten aparat jest produkowany w Japonii, a na body jest napisane "Made in Japan" to dlaczego mam nie wierzyć?
sprocket
20-10-2011, 03:54
Takze w Chinach mozna wyprodukowac super jakosciowo rzecz, przyklad, rowery Grand albo Bruce Lee ;)
stachmuszel
20-10-2011, 06:59
i wierzysz w to ?
No tak, kolejna teoria spiskowa...:-)
Nikon w Chinach nie produkuje korpusów. Jeśli już to w Tajlandii i Japonii. W Chinach produkuje niektóre szkla i kompakty.
Sapphiron
20-10-2011, 08:41
Bez przesady... mam 50/1.8 mejd in czajna, która jest szybsza i ostrzejsza niż 50/1.4 mejd in dżapan...
a przy tym ponad dwa razy tańsza...
siwyozzman
20-10-2011, 10:47
Bez przesady... mam 50/1.8 mejd in czajna, która jest szybsza i ostrzejsza niż 50/1.4 mejd in dżapan...
a przy tym ponad dwa razy tańsza...
Warto podkreślić że chodzi Ci chyba o konkretne egzemplarze...czyli trafił się felerny "japoniec" i świetny chińczyk?
Sapphiron
20-10-2011, 11:02
50/1.4 przerobiłem 3 sztuki... wszystkie trzy (chociaż z innych sklepów) były jak to określasz "felerne". Chociaż felerne nie były bo były dobrymi szkłami ale nie rewelacyjnymi.
50/1.8 przerobiłem już 4 sztuki, ale tylko dlatego że albo na motocrosie dostałem kamieniem który przebił UV i wstrzelił się w soczewkę obiektywu, a to spadł mi na beton podczas repo, a to z własnej głupoty przetarłem na 1mm przednią soczewkę.
Teraz mam czwartą która wciąż jest rewelacyjnym szkłem.
Zresztą, wystarczy spojrzeć na MTFy by stwierdzić że to szkło to rzeźnik :)
Marcin Borkowski
23-10-2011, 13:55
dzięki lr 3.5 odkryłem że mój d200 nie szumi w ogóle :D
Kartofelinder
19-11-2011, 12:59
Robiłem ostatnio ślub dla znajomych. Chciałem zobaczyć czego tak naprawdę brakuje D200 w tej materii. Faktycznie szumi, ALE ... jako drugie body miałem D300 i po obrobieniu zdjęć najpierw z niego, teraz przeszedłem do D200 i ROZPŁYWAM SIĘ nad jego kolorami. Wcześniej traktowałem to jako coś, co po prostu jest i nawet nie zwracałem na to uwagi. Do tego nie jestem zaawansowanym portrecistą (ludzi nigdy zbyt wiele nie fotografowałem), aby wychwytywać takie różnice w locie, ale siedząc przez tydzień jedynie nad plikami z D300, przy pierwszym kontakcie z dwusetą prawie się przewróciłem. Miękkość i dziwnie płynne przejścia tonalne. Czysto subiektywna sprawa, ale czuję naprawdę różnicę.
Gregor174
19-11-2011, 13:10
Wrzuc jakies fotki pozachwycamy sie razem:smile:
Kartofelinder
19-11-2011, 13:23
Nie mogę, bo jeszcze nie oddałem zdjęć PM i nie dostałem ich zgody na publikację. Zresztą, jest to bardzo subiektywne odczucie więc nie wiem jak to niby zobrazować. Postanowiłem uzewnętrznić się tutaj ;)
Al3ksand3r
30-11-2011, 16:45
Od gripa urwałem niechcący zawiasik... Bardzo delikatna sprawa, nie wiem jak to naprawić. Ładuję dwa oryginalne aku, zaklejam taśmą i zapominam o prądzie na tydzień. Prądożerność powiadacie? Czasami mam wrażenie, że d200 działa na powietrze! Aparat będzie służył aż nie umrze, jak na moje amatorskie wymagania jest idealny. Nawet z tokiną 28-80 radzi sobie bardzo dobrze a AF takiego klocka nie łatwo ruszyć. Co do gum... jakoś się trzymają przyklejone punktowo klejem. Może nie wygląda to fabrycznie ale działa. Mam zrobione jak dotąd 50tys klatek.
Pozdrawiam
...co się dzieje, d200 przestał robić zdjęcia, czy może wszyscy pozbyli się tego starucha ?
btw szkoda, żeby wątek miał tak szybko umrzeć..
czasami coś ciekawego dało się tutaj wyczytać o d200, a w tym dziale to już chyba rzadkość niestety.
songvari
31-12-2011, 02:46
Eee no zaraz starucha?:) Ja używam D200 codziennie i go uwielbiam.
Vim przesadzasz... na razie to moje jedyne body i wg mnie dobrze się sprawuje;) choć w najbliższym czasie planuje zakup d300, to d200 na pewno zostanie:)
maciek_apocaliptic
03-01-2012, 16:48
A do mnie w zeszły weekend wrócił mój sprzedany rok temu d200 wraz z gripem. Jakoś tak wyszło ;)
A do mnie w zeszły weekend wrócił mój sprzedany rok temu d200 wraz z gripem. Jakoś tak wyszło ;)
Jak to tak to?
maciek_apocaliptic
04-01-2012, 14:28
No mówię, tzn piszę. Jakoś tak wyszło... ;) Leżał sobie i stwierdziłem, że ktoś inny będzie miał z niego więcej pożytku. No ale się stęskniliśmy, tzn ja i się okazało że jest możliwość odkupienia go z powrotem. Teraz jest u mnie i dobrze nam razem...
Kartofelinder
04-01-2012, 14:45
...co się dzieje, d200 przestał robić zdjęcia, czy może wszyscy pozbyli się tego starucha ?
btw szkoda, żeby wątek miał tak szybko umrzeć..
Eee tam. Ludzie po prostu robią zdjęcia ;)
Mój ma natrzaskane około 65 tysi i nie mogę znaleźć jakiegoś wielkiego powodu, żeby go zmienić.
A mój ma dopiero 16500 klatek i niestety, ale będę musiał go oddać w tzw. dobre ręce :(
Super pucha - bez dwóch zdań.
stachmuszel
04-01-2012, 15:42
To nawet go nie poznałeś, mając taki przebieg i już się pozbywasz :-)
co ja mam się odzywać, dopiero docieram puszkę 236 000
święte słowa, do przekręcenia licznika jeszcze trochę zostało :)
czy z takim przebiegiem coś się dzieje z puszką ? poza odpadającymi gumami..
w zasadzie nic, czasem trzeba tylko silikonu użyć, a gumy cały czas te same
A mój ma dopiero 16500 klatek i niestety, ale będę musiał go oddać w tzw. dobre ręce :(
Super pucha - bez dwóch zdań.
To nawet go nie poznałeś, mając taki przebieg i już się pozbywasz :-)
Życie ... :)
Muszę z pół roku przeczekać z jakimś tańszym body, a potem poszukać ponownie D200 :).
Martwię się tylko, że tak zadbanego egzemplarza już nie znajdę :(
Robię co mogę, może uda mi się zatrzymać.
Szuwar nie bądź ..... i go nie sprzedawaj, nie weźmiesz za niego dużo, kasa Ci pójdzie, potem i tak będziesz musiał na niego skołować pieniądze a już takiego samego nie dostaniesz. Najprościej jak jest w życiu pod górkę coś sprzedać i dziure załatać, to żadna sztuka pozbyć się sprzętu. Dobrze ci radzę, żebyś sie miał nawet zapożyczyć - lepsze to niż sprzedawanie sprzętu "na chwilę" żeby stanąć na nogi.
Szuwar nie bądź ..... i go nie sprzedawaj, nie weźmiesz za niego dużo, kasa Ci pójdzie, potem i tak będziesz musiał na niego skołować pieniądze a już takiego samego nie dostaniesz. Najprościej jak jest w życiu pod górkę coś sprzedać i dziure załatać, to żadna sztuka pozbyć się sprzętu. Dobrze ci radzę, żebyś sie miał nawet zapożyczyć - lepsze to niż sprzedawanie sprzętu "na chwilę" żeby stanąć na nogi.
Święte słowa, ja też miałem kryzys, teraz jestem w podobnej sytuacji. Chciałem sprzedać S5 i co.... wezmę 1500zł zapcham dziurę w domu i co??? A może będzie tak, że na druga już nie uzbieram.....
Przemyśl to.
Czytam tutaj o tych przebiegach migawki i mi aż ulżyło, ja mam ledwie rozgrzewkę, ~80 tys na liczniku ;) Na aukcji widziałem D2x z przebiegiem 317 tys :D Czy migawki w obu mogą "gwarantować" zbliżoną trwałość ?
stachmuszel
07-01-2012, 14:39
Nie. W D200 producent deklaruje, ze testowal przebiegi rzedu 100k klapniec, a w D2x 300k klapniec. Nikon nie gwarantuje przebiegow migawki!!! Pisze tylko, ze testowal na okreslonej liczbie wyzwolen.
Wiele osob mowi, ze przebiegi ich puszek sa zdecyfowanie wieksze, niz te testowane przez Nikon-a.
Pozdr.
P.s. Mozna znalezc wiele wpisow, np. na Allegro, ze producent gwarantuje okreslona liczbe klapniec dla konkretnego modelu aparatu. Nie jest to prawda.
Kartofelinder
23-01-2012, 13:31
Pełen wątpliwości zleciłem wydruk 100x70cm. Właśnie przyszedł i chociaż nie mam porównania z innym , to czapa z głowy - zupełnie inna jakość niż oglądanie na monitorze ;) Pomijam, że gdyby ludzie oglądali więcej wydruków, połowa onanizmu sprzętowego by zniknęła.
naprawdę nie miałeś się czego bać, jak te formaty już robiłem z d100 (6mpix) fakt, że jak wiszą przy odbitkach z d200 można dopatrzeć się różnic (ale trzeba chcieć) najfajniejsze jest to, że szumy nawet przy iso 1000 są jakoś mało zauważalne, a obiektyw ze średniej półki nagle ładnie ostrzy i rysuje ;)
mariaczi666
23-01-2012, 15:29
Dokładnie, jak podpiąłem 18-70 do d100 to nie mogłem wyjść z podziwu jaki fajny jakościowo daje obrazek na 70mm. Na szerokim końcu jest już gorzej, ale 70 - mniam!
Eee.. Zresztą, na d200 też jest pięknie! :D (co by nie offtopować)
Ja się swojego d200 pozbyłem, ale w rodzinie, z opcją pierwokupu więc mam nadzieję, że to tylko ba dłuższą chwilę ;) Rzeczywiście szum z CMOS jakiś inny taki a na d200, pod koniec, to już się nie cykałem i robiłem nawet na iso 1600-3200. Bardzo przyjemne fotki (wydrukowane w formacje 30x45) zdobią ścianę.
Sebastianito
01-02-2012, 01:29
R.I.P Nikon D200 - 8001807 az mi sie lezka zakrencila w oku. Zostal pokonany przez wode morska, ani srubokret ani lustro, ani lampa nie chce sie ruszyc. :(
JaroPienza
01-02-2012, 01:51
Seba z taka cyfra klapniec to chyba pora na niego:) Jednak łącze sie w cierpieniu
stachmuszel
01-02-2012, 08:20
Seba z taka cyfra klapniec to chyba pora na niego:) Jednak łącze sie w cierpieniu
Chyba nie myślisz, że "800...." to liczba klapnięć migawki!
Kartofelinder
01-02-2012, 10:40
Zostawiłem D200 na tydzień w samochodzie. Wsadziłem nowe akumulatorki i działa nawet bez rozmrażania. Tak gdyby ktoś się bał zabrać aparat na spacer ;)
Nierówna to była walka i skazana na porażkę... :(
Mi natomiast przy -15 aparat nie zapisywał zdjęcia....
Tylko tak, czy to problem słabej karty, czy wina aparatu ?
Zdjęcie cyknięte,po zrobieniu wyswietla się na ekraniku, wszysko okej. Wychdozę z poglądu , wchodzę z powrotem i zdjęcia nie ma..
Wyłaczenie i włączenie aparatu, oraz wyjęcie i włożenie karty pamięci, rozwiązało problem...
mariaczi666
01-02-2012, 20:17
Chyba nie myślisz, że "800...." to liczba klapnięć migawki!
Heh, też w pierwszej chwili pomyślałem, że to przebieg, ale po chwili zdałem sobie sprawę, że musiałoby to byc ponad 8 milionów... A tak z ciekawości, jaki był przebieg?
No i kondolencje, oczywiście!
Sebastianito
02-02-2012, 00:59
przebieg 38 tys zdjec... wiem ze tyle co nic ale woda morska go pokonala... wielokrotnie przykryty fala, upadniety 2x. Generalnie nie dbalem, gumy poodklejane... itp itd. Ale i tak jestem pelen podziwu ze on AZ tyle ze mna wytrzymal! zostal mi drugi D200 z 16 tys zdjec. Ale w planie juz jest zakup kolejnego Dx00 :)
Kartofelinder
03-02-2012, 16:54
Mój drugi D200 miał 64tysiące jak go kupowałem. Generalnie w ogóle nie ma to chyba znaczenia, ale fajnie że cena przez to opada :) Sprzedawać nie zamierzam więc mam to w d..yńce :P
Terminux
05-02-2012, 14:43
A czy ktoś używał modułu GPS z tym aparatem? Możecie napisać, jak się sprawdza i jaki jest dokładny?
Witam czy błąd bufora r21 i blokada migawki w d200 z gripem na mrozie , bo w pokojowej temperaturze jest ok...
jaki blad? r21 to nie zaden blad. zdechl na mrozie bo zasilanie nie wyrobilo.
pisze err ... baterie 9o%naładowania 2 szt. zawiecha przy serii z d80 tego nie miałem a to amatorski sprzęt...
mariaczi666
09-02-2012, 20:59
Dzisiaj wylądował u mnie nowy zestaw okładzin/gum do ukochanego D200, prosto z Hong Kongu! :razz: Muszę go pochwalić, wygląda teraz dużo lepiej. Wątpię by robił lepsze zdjęcia, chociaż z drugiej strony, z pewnością poprawi mi się chwyt, wpłynie to na komfort pracy, czyli zdjęcia co do czego muszą być lepsze!!!!! :razz: ;-)
pisze err ... baterie 9o%naładowania 2 szt. zawiecha przy serii z d80 tego nie miałem a to amatorski sprzęt...
niestety mróz - orientacyjnie wydajność baterii (temperatura pokojowa) to ok 470 fotek, a na mrozie ok 70 max
Bez gripa żadnej zawiechy trzaska serie aż miło,problem jest jak podłączony jest grip ale tylko jak porządnie zmarznie .
Brazilianpitbull
10-02-2012, 11:41
A ja kupiłem w swój w opłakanym stanie wizualnym, poobcierany porysowany, ze spitolonym wskaźnikiem baterii, ale odrobina miłości + czarnego lakieru czyni cuda i kocham go ponad wszystko :D
Bez gripa żadnej zawiechy trzaska serie aż miło,problem jest jak podłączony jest grip ale tylko jak porządnie zmarznie .
A czemu się dziwisz? Przecież ten griop to cienki plastik, a w szczelinach wicher hula.
Bez gripa żadnej zawiechy trzaska serie aż miło,problem jest jak podłączony jest grip ale tylko jak porządnie zmarznie .
Jeśli używasz podróby baterii to normalne.
to objawia się tylko na mrozie... podobno orginały sprawdzałem na stronie nikona i porównywałem do swojego z d80.
Jeśli używasz podróby baterii to normalne.
"kocham" takie stwierdzenie, moje pytanie co to są "podróby", z tego co wiem nikon NIE PRODUKUJE akumulatorów, w tej chwili to mój trzeci nikon który oprócz oryginałów leci na "podróbach" i nie widzę różnicy, oprócz tego, że oryginały siadły mi troszkę szybciej niż "podróby"
Oznacza to tyle że na nie nikonowskich akumulatorach+mb-d200 przy niskim poziomie naładowania zadrza się zawiesić lustro w trakcie robienia zdjęć. Mam tak ja i znajomy.
... nie widzę różnicy, oprócz tego, że oryginały siadły mi troszkę szybciej niż "podróby"
Tu akurat u mnie i znajomego jest tak samo :smile:
na jednym miałem 50%-70% na drugim 100% naładowania....widocznie z gripem i zimnym korpusie jest ,jakiś błąd bo wyskakuje r21 to błąd bufora pamięci i dlatego zawiesza się migawka i nie zapisują się zdjęcia. bateria w aparacie i takie same warunki ....zimno i można strzelać seriami.
no cóż ...... 229757 ... :) i rośnie
229757 ... przebieg migawki w D200? Oparles sie o spust i testujesz wytrzymalosc sprzetu? Moj dobiega zaledwie 30 tys od zakupu w 2006r.
Sapphiron
21-02-2012, 18:32
229757 ... przebieg migawki w D200? Oparles sie o spust i testujesz wytrzymalosc sprzetu? Moj dobiega zaledwie 30 tys od zakupu w 2006r.
Wiesz, niektórzy na sprzęcie pracują a nie tylko go chuchają i pucują ;)
Eee, moj tez sluzyl do slubiakow ale potem przeszlo mi, rynek sie zeszmacil a ja zezgredzialem. :D
Chwila, to wychodzi ponad 90 fotek dziennie od dnia premiery D200.
Sapphiron
21-02-2012, 18:43
od kupienia d700 coś pod koniec sierpnia zrobiłem nim już ponad 20k zdjęć... nie robię ich jakoś masakrycznie dużo, ale twoje 30k od 2006r jest liczbą lekko z kosmosu jak dla mnie ;)
Moze badz poprawny politycznie i napisz "D700 20k klapnal lustrem" bo nie wierze, ze sam jestes w stanie nazwac wszystkie wyniki klapnecia zdjeciami. No i gratuluje czasu na ogladanie takiej ilosci zdjec.
BTW moj byl ze mna juz 2x w Szkocji (po 7 dni) i zapewne pojedzie tam po raz 3, zaliczyl tez Asturie, niezliczone razy nasze wybrzeze, szlajanie sie po klifach poludniowego UK. Do tego byly sluby, sesje z modelkami (moja malzonka tez uzywa tej puszki), oraz rozne chaltury i zlecenia, zdjecia dzieciakow, psow oraz cykanie pamiatkowe.
Sapphiron
21-02-2012, 18:58
nie oglądam :) obrabiam i sprzedaje :)
stachmuszel
21-02-2012, 19:00
Moj D200 zakup 2006. Licznik na dzien dzisiejszy niecale 33k klapniec. Jak to ktos ladnie nazwal, "analogowe przyzwyczajenia":-).
P.s. Dziwi mnie tylko, ze D200 jeszcze mozna zarabiac.
Tez tak mam, czasem nie wyciagam aparatu z torby, bo nie widze sensu, albo zrobie jedno "tu bylem", bo wypada.
Sapphiron
21-02-2012, 19:04
P.s. Dziwi mnie tylko, ze D200 jeszcze mozna zarabiac.
wiesz skoro można zarabiać d70s, d80 czy nawet d90 to czemu nie d200?
znam ludzi którzy w zakładach mają jeszcze Fuji s2 i nimi robią foty :)
Ech malkontenci, onanisci szumofoby tylko marudza, ze D200 jest bee. Jak ktos potrafi robic zdjecia, zapnie do D200 przyzwoite szklo, zapanuje nad swiatlem to i odbitki A2 mozna robic. Nie dajmy sie zwariowac, ze tylko D800(e) nadaje sie do zdjec a reszta to syf, kila i malaria.
Marcin Borkowski
21-02-2012, 19:48
dobrze mówi, polac mu!
..........
P.s. Dziwi mnie tylko, ze D200 jeszcze mozna zarabiac.
i na razie mnie utrzymuje na zmianę z R1, która w między czasie też zrobiła coś koło tego przebiegu (niestety opanda nie wyświetla), choć według forum te aparatu już nie robią zdjęć
stachmuszel
21-02-2012, 21:55
Ech malkontenci, onanisci szumofoby tylko marudza, ze D200 jest bee. Jak ktos potrafi robic zdjecia, zapnie do D200 przyzwoite szklo, zapanuje nad swiatlem to i odbitki A2 mozna robic. Nie dajmy sie zwariowac, ze tylko D800(e) nadaje sie do zdjec a reszta to syf, kila i malaria.
Alez, czy ktos narzeka? :-) Gdyby D200 bylo be, to bym go nie trzymal, mam jeszcze D700. Ale D200 jest niepowtarzalne i na tyle "inne", ze trzeba go miec. Szumi inaczej niz CMOS, tak analogowo. A malo kto o tym mowi, ale szum to rowniez forma przekazu. W plenery biore tylko D200.
Sapphiron
21-02-2012, 22:26
dlatego ja postawiłem na nogi Fufika ;) taka lepsza wersja d200 się czasem przydaje :)
Kartofelinder
23-02-2012, 12:51
Ja mam D200 i z powodzeniem nim zarabiam kasę. Śluby są w zdecydowanej mniejszości więc nie czuję braku wysokiego ISO zbyt dotkliwie. Zakładając, że sprzęt ma mi się zwracać, patrząc w kategoriach inwestycji i uwzględniając moje przychody z fotografii, ciężko mi jednak było uzasadnić kupno D3s. Pożyczone D300 testowałem w akcji długo i jakoś mnie nie powalił więc jako drugie body kupiłem ..... S5 ;) Za tę kasę, tylko te korpusy kupować :)
taka lepsza wersja d200 się czasem przydaje
Już któryś raz rzuca mi się w oczy, że w sposób subiektywny bardzo miłujesz swoje przedmioty i wywyższasz je na tle innych ;)
Sapphiron
23-02-2012, 12:56
Już któryś raz rzuca mi się w oczy, że w sposób subiektywny bardzo miłujesz swoje przedmioty i wywyższasz je na tle innych ;)
A nie mam racji?
Kartofelinder
23-02-2012, 13:02
D200 vs S5? Hmm - wg mnie każdy wnosi coś innego. Gdybym miał z któregoś zrezygnować, wolałbym ...... uciąć sobie palec ;)
Sapphiron
23-02-2012, 15:19
ja bawiłem się d200 i nie zamieniłbym s5tki na niego... Nie ta praca
stachmuszel
23-02-2012, 15:24
Co tzn "Nie ta praca"? Ja też bawiłem się S5 i właśnie to mogę o nim napisać :-)
Ciężki, powolny, wielkie i ciężkie RAF-y z niego spływają :-)
Kartofelinder
23-02-2012, 15:28
ja bawiłem się d200 i nie zamieniłbym s5tki na niego... Nie ta praca
Ja też nie, ale chodzi właśnie o to, że nie zrobiłbym też odwrotnie.
Każdy następny aparat raczej dodam do tych dwóch zamiast zamieniać.
Ja też nie, ale chodzi właśnie o to, że nie zrobiłbym też odwrotnie.
Każdy następny aparat raczej dodam do tych dwóch zamiast zamieniać.
po to są dwa RÓŻNE APARATY, PRZEZNACZONE ZUPEŁNIE DLA INNEGO ODBIORCY jak i innego przeznaczenia
Kartofelinder
23-02-2012, 16:09
Właśnie dlatego lekko staram się piętnować porządkowanie wszystkiego według klucza lepsze > gorsze
Sapphiron
23-02-2012, 17:57
Co tzn "Nie ta praca"? Ja też bawiłem się S5 i właśnie to mogę o nim napisać :-)
Ciężki, powolny, wielkie i ciężkie RAF-y z niego spływają :-)
Genialne iso100, ogromny DR, bardzo przyjemne szumy :)
Ciężki? Ta sama waga co d200 ;) także wiesz trochę kulą w płot ;)
Powolny? czy ja wiem... Do tego co został stworzony czyli studio, portret, plenery itp nie potrzebujesz mega prędkości :)
Ciężkie rawy? Ups, ale za to przenoszące multum informacji ;)
stachmuszel
23-02-2012, 18:32
Hmm...ta kula w plot to w takt pewnego wierszyka o lokomotywie. Wazy oczywiscie tyle samo co D200, to jasne.
Apropos tak duzej ilosci informacji w RAF to polemizowalbym z tym. Realna rozdzielczosc tej matrycy jest niestety mniejsza niz tej z D200. Wg testow 6-8 MPix, i to przy ISO do 800-1000. Wyzej juz tylko 6 MPix. Ogromny zakres tonalny przydaje sie ale tylko w scenach, ktore tego wymagaja. To typowy slubniak.
D200 ma tez genialne ISO100, dobry DR i przyjemny analogowy szum, a przy okazji jest sporo szybszy. Akumulatory takie same jak w wielu innych Nikonach.
Ale zakonczmy spor D200 vs S5 bo on nie ma sensu. Tak jak kolega powyzej napisal, to sa dwa rozne korpusy dla roznych odbiorcow. Tobie pasuje bardziej S5 a mnie D200.
Pozdr.
D200 przeżywa jakiś renesans?
Od dawna nie było na naszej giełdzie żadnego ogłoszenia, na allegro też albo egzemplarze zbyt cenne, albo w "nieciekawych" zestawach - czyżby żywa legenda? ;)
Sapphiron
28-02-2012, 14:22
paradoks d200 jest jak paradoks taniego wina... Tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie ;)
stachmuszel
28-02-2012, 14:35
...a D200 jest teraz za tanie :-)
...a D200 jest teraz za tanie :-)
Czyli trzeba zacząć szukać S5 Pro, ale to jeszcze większy rarytas niż D200 :)
Kartofelinder
28-02-2012, 16:57
...a D200 jest teraz za tanie :-)
I nigdy nie przestało być dobre :)
D200 przeżywa jakiś renesans?
Od dawna nie było na naszej giełdzie żadnego ogłoszenia, na allegro też albo egzemplarze zbyt cenne, albo w "nieciekawych" zestawach - czyżby żywa legenda? ;)
teraz przeszła moda na wyprzedaż 85, za trzy lata to też będzie rarytas ;)
teraz przeszła moda na wyprzedaż 85, za trzy lata to też będzie rarytas ;)
Tak, to prawda - wysyp 85 jest spory.
Ale czy to będzie rarytas? Patrząc na test na optycznych - wątpię ;)
stachmuszel
29-02-2012, 10:10
Tak, to prawda - wysyp 85 jest spory.
Ale czy to będzie rarytas? Patrząc na test na optycznych - wątpię ;)
A gdzie na optycznych jest test N85/1.8G?
Na www.photozone.de nowa wersja N85/1.8G oceniana jest lepiej niż stara w wersji D.
Ale "wysyp" dotyczy właśnie wersji D.
EOT :)
siwyozzman
29-02-2012, 16:44
Ten test na optycznych jest raczej hymnem pochwalnym... padają tam słowa: "czapki z głów" :) albo coś w tym stylu.... jedynie ostrość na pełnym otworze i AF nie jest oceniana entuzjastycznie...reszta jest wg tego portalu wzorowa więc uwaga kolegi "Wiel" raczej nietrafiona...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.