Zobacz pełną wersję : D200 - same zachwyty ;)
Strony :
1
2
3
4
5
[
6]
7
8
9
Kartofelinder
29-04-2013, 21:52
a jakie Ty odbitki trzaskasz, że 6mpix Ci nie wystarcza? Ja z Fuji zrobiłem kilka 100x70 i bardzo mnie zadowalały. Fakt, niektórzy twierdzą, że Fufu ma coś więcej, ale zawsze.
Z D200 takie odbity idą bez gadania :)
Sapphiron
29-04-2013, 23:22
Kwestia umiejętności wykorzystania posiadanego sprzętu ;) Jednym 4mpix wystarcza, innym 200 jest za mało ;)
coutonmar
30-04-2013, 18:18
rozumiem, ze chodzi o szklo bez silnika AF?
Tak! czyli masz na myśli 80-200 bez silnika? Potrzebuje do sportu a dokładniej motocross więc af ważny a wiemy, że silnik w D200 dupy nie urywa..
Sapphiron
30-04-2013, 21:58
nie przesadzajmy. Robiłem motocross i s5tką i d700 i to na słabszym szkle bo 70-210/4 i oba sprawowały się wzorowo :) a przecież silnik s5tka ma taki sam jak d200 :)
coutonmar
30-04-2013, 22:23
a jak oceniasz 70-210? Moglbys jakies sample wyslac?
Kartofelinder
30-04-2013, 22:26
no z pompką 80-200 rzeczywiście bywa różnie, ale to chyba tylko kiedy fotografujesz coś blisko siebie i to poruszającego się w osi obiektywu. Chociaż i to nie jest jakiś koniec świata...
To jest 200mm przy f/4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/DSC_8020NEF-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-v6kyQYOvuFM/TtPhzVkYcVI/AAAAAAAADlo/GLO4_XgwZ7I/s640/DSC_8020.NEF.jpg)
wiemy, że silnik w D200 dupy nie urywa..
Jakieś body ma silniejszy? ma, D2x, D3 itp.
Z teleobiektywami jest słabo we wszystkich tych przypadkach. Tu AF-S pokazuje pazurki. Natomiast przy krótkich szkłach śrubokret w D200 jest bardzo sprawny.
coutonmar
01-05-2013, 11:40
nie powiem, że nie ale właśnie o tele mi chodziło. To ja się zastanowię nad 80-200 zamiast T70-200 z silnikiem.
a to racja, że przy krótkich jest demon, T17-50 2.8 ostrzy szybciej na bagnet niż N18-70 z silnikiem
Sapphiron
01-05-2013, 12:56
a jak oceniasz 70-210? Moglbys jakies sample wyslac?
Szczerze? i w pracy studyjnej i w plenerze i w reportażu urywa tyłek przy samej szyi.
A sample z tego szkła masz tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190299
silnik af w korpusie D200 ma dużo mocniejszy niż w D300, co do dłuższych szkieł jestem dość zadowolony z tokiny 80-200, f2,8, a ceny są aż nadmiar przyzwoite ;)
Sapphiron
01-05-2013, 14:29
no na tą chwile są na A... i to w bardzo ładnej cenie :)
Chociaż mimo tego światła 2.8 to wolałbym 70-210/4 ;) ale ja tam dziwny jestem ;)
no mialy byc kolorki to mysle ze dobralem dobrze swoj wlasny profil kolorkow w nikonie i z niego chyba bede robil zdj mysle ze wyszly calkiem calkiem
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/thumbs/89236f82ec16.jpg)
coutonmar
02-05-2013, 15:12
D200 optymalizacja vivid.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/936195_456025907805406_1042083527_n.jpg)
skup sie i przeczytaj co masz w stopce napisane :mrgreen:
Sapphiron
02-05-2013, 21:16
przyjemne tylko dlaczego tak bardzo wyciągane hadeerowo?
coutonmar
03-05-2013, 09:34
skup sie i przeczytaj co masz w stopce napisane :mrgreen:
Taka małą ironia. :)
Nie, to nie HDRowe, wyciągnięte za sprawą filtra Color Efex Pro 4 NikSoft.
coutonmar
03-05-2013, 21:11
Jeszcze jedno z D200 moim zdaniem potwierdzajace szerszy zakres tonalny matrycy CCD, co prawda ryraj wyciągnięty w CEP 4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/923094_458053054269358_960983472_n.jpg)
Kartofelinder
07-05-2013, 23:30
No dobra. My tu pitu pitu o zdjęciach, a D200 potrafi i całkiem zacne filmy kręcić :)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eIZTMVNBjc4#at=95
A jak wygląda porównanie matryc D80 i D200? Dają taki sam obrazek, czy D200 jest lepsze?
Kartofelinder
08-05-2013, 18:51
To jest watek o zachwytach nad d200. Oczywiscie, ze jest duzo lepszy. Od d800 tez jest lepszy ;)
A powaznie to pewnie bys nie zauwazyl roznicy...
hostman22
08-05-2013, 19:08
no mialy byc kolorki to mysle ze dobralem dobrze swoj wlasny profil kolorkow w nikonie i z niego chyba bede robil zdj mysle ze wyszly calkiem calkiem
fajnie trawka nie jest radioaktywna jak w d300 ;), ale skóra nie wydaje ci się za pomarańczowa ?
a wiem wiem nie skalibrowany ekran tzn kalibrowalem na oko i niestety wlasnie na innym kompie i znajomi mowia ze za duzo pomaranczu zrobie formata i uzyje kalibratora zewnetrznego i bedzie lepiej
juz chyba lepiej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/fc504ca3cb71.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/e53e82379900.jpg)
Sapphiron
08-05-2013, 23:21
no widać brak kalibracji ;) bluzka niebieska zamiast biała ;)
czyli jednak jeszcze zle... dzieki za info bo wczoraj regulowalem ale widac zewnetrze urzadzenie musi isc na matryce
Ustaw body na neutral i koryguj na pc. Ja tak zrobiłem i okazuje się, że niewiele co poprawiam bo fotki z zarówno N35/1,8, S70-200 czy N16-35 robi bajeczne i nie zawsze wymagają ingerencji programu. A na neutralu wydaje mi się, że ma jeszcze lepszy zakres tonalny niż na pozostałych profilach.
musisz pamiętać, że obiektywy mają "swój kolor", kalibrując pod konkretne szkło, na innym mogą być już zupełnie inne barwy (dlatego ja nie kalibrowałem mieszając obiektywami)
siwyozzman
03-06-2013, 06:01
Mam pytanie do użytkowników D200. Czy mieliście problem z celnością przy używaniu wspomagania z lampy błyskowej? Problem jest znany z modelami D3,D3s,D700 we współpracy z niektórymi szkłami + "wzorek" z "sabinki" daje duży BF. Zauważyłem to w zestawie D200+35/1.8+sb800. Wyłączyłem wspomaganie i przeszedłem na białą lampkę z body - od razu jest ok. Na D70s ten problem nie występował.... Nigdy nie słyszałem żeby ktoś mający serię D2 na to się skarżył, także innych starych korpusów... Wiem jak to obejść ale trochę mnie to irytuje bo czerwone światło z lampy błyskowej jest bardziej dyskretne a całkowite wyłączenie wspomagania również w body zaniża jednak celność wyraźnie bo próbowałem...
BFa nie spotkałem, ale ja tam błyskam Metzem :D
Kartofelinder
03-06-2013, 23:12
Nie ma problemu z żadną lampą
Miałem problem z celnością z sb800, ale nie do końca jestem pewien czy nie wynikał z moich słabych umiejętności obchodzenia się z lampą :( Nie rozwiązałem też go w jakiś konkretny sposób więc nic nie mogę poradzić.
stachmuszel
04-06-2013, 10:39
Moje byłe D200+SB-600 bez problemów.
siwyozzman
04-06-2013, 12:12
To raczej jest wina obiektywu - nie lampy błyskowej... dotyczy u mnie konkretnie nikkora 35/1.8 - z tego co kojarzę większość ludzi ma problem z 50/1.4G + wzorek z sabinki ale tylko na niektórych korpusach/ co najlepsze - szczególnie na topowych D3(s).../ O problemach na D200 nigdy nie czytałem ale mogę to potwierdzić na 100%. Kontrastowy cel - lekki półmrok - z lampką w body perfect przy wspomaganiu z lamy za każdym razem ogromny BF...nie trzeba tablic , bateryjek itp...
d200 i yashika-ds 1.5/50 adapter bez soczewki f2 bodajrze
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/c930274de557.jpg)
qdlaczian
11-06-2013, 19:02
Witam
Mam D70, teraz zamierzam kupić używkę D200.
Czy któryś z kolegów podeśle parę NEF-ów np. takich jak wyżej żebym mógł sobie porównać ?
Pozdrawiam.
coutonmar
13-06-2013, 09:29
D200+SB800 czasem mi sama od siebie błyska lampa tak leciutko ale myślę, że to wina jakichś spięć czy luzow na stopce
stachmuszel
13-06-2013, 09:35
D200+SB800 czasem mi sama od siebie błyska lampa tak leciutko ale myślę, że to wina jakichś spięć czy luzow na stopce
Było opisywane szeroko na forum. Luz w stopce lampy błyskowej.
Kartofelinder
14-06-2013, 22:15
Ale to chyba można łatwo dogiąć i po kłopocie. Przynajmniej tak się to wydaje..
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-hC6IoNL9slk/Ubt5ONtVc7I/AAAAAAAAIiI/PL-qc3gDhf4/s640/DSC_8356.jpg)
Kartofelinder
01-07-2013, 23:14
Cisza w wątku. Nikt już zdjęć nie robi?
Wada D200 - bateria zdechła mi ostatnio po zrobieniu 13 zdjęć :P Ale dużo więcej trzeba w złotej godzinie?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-BYPxrh-qQUA/UdHsHD5XHaI/AAAAAAAAIlE/-V-uOhPw6Kg/s640/DSC_8445.jpg)
rychu_cmg
03-07-2013, 16:35
Wada D200 - bateria zdechła mi ostatnio po zrobieniu 13 zdjęć :P Ale dużo więcej trzeba w złotej godzinie?
To nie wada aparatu, tylko akumulatora.
Sapphiron
03-07-2013, 16:38
albo operatora aparatu :)
Ostatnio pracuje, tzn. dorabiam sobie na zestawie: D200 + N18-70 + N50 f1.8 + Yongnuo 568EX i teoretycznie moglym kupic nowszy (lepszy?) sprzet ale zwyczajnie nie potrzebuje. No ale; jako wieloletni uzytkownik D200 zabieram ze soba zawsze! zapasowe akumulatorki:-) gripa nie mam wiec jest mus.
ja mam gripa ale czasem lustro mi sie zawiesi na nim w trybie szybkich zdj seryjnych
poza tym mam 3 aku 2 w gripie i jeden zawsze zapasowy ale moje aku starcza na 1 sesje niby ok ale czasem jak robie podgladac po sesji zdj potrafi pasc, dlatego 2 sprawne sztuki sie przydaja i to bardzoo
z ostatniej seszyn
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/1b8b1d23e00d.jpg)
zdj z m42 musze w koncu jakiegos af kupic pewnie wybor padnie na 35 1.8g i jakas 85 do moich portretow bo zamiast 135 primotara zastapi go jupiter 37am zebym mial w koncu nieskonczonsc
Edit - upomnienie chcesz ?
coutonmar
16-07-2013, 17:49
Byćmoże niektórych to zadziwi ale taki mi się o to wynik udało uzyskać! :]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/5ebd0b713f393828gen-3.jpg
źródło (http://images42.fotosik.pl/925/5ebd0b713f393828gen.jpg)
ja mam gripa ale czasem lustro mi sie zawiesi na nim w trybie szybkich zdj seryjnych
u mnie też to występuje ale tylko zimą przy mrozie.
u mnie wystepuje to na zamiennikach bateri na oryginalnej jest spoko ew bardzo malo ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/d74b0db58079.jpg)
helios 81h na 2.8 ale i przy 2 jest ostro... zadziwia mnie to szklo...
a i moze iso 1000 i helios 81h na f2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/db7af24b5b38.jpg)
czekam na jupitera37am dzis powinien byc wiec pewnie jutro dojdzie, bagnet f juz czeka na zalozenie
mam zestaw ze stanów baterie orginalne ;) mam nadzieję...
portret aż za ostro
Sapphiron
16-07-2013, 21:18
tęczówka nie ostra a powinna być :)
Kartofelinder
16-07-2013, 21:31
Grzechu, jedyne co 'powinno', to się pisać 'nie' z przysłówkami łącznie. Do fotografii to słowo bardzo nie pasuje :)
Sapphiron
16-07-2013, 21:39
powiem inaczej - lepiej by wyglądało jakby była ostra tęczówka i oko ogólnie niż czubek nosa.
wiem wiem ... pierwsze strzaly z tego szkla musze sie przyzwyczaic pierwsze wrazenie po ok 100 zdj... strasznie wbijaja sie w palce te kolce do ostrzenia... a i czasem wraz z ostrzeniem przekrecalem wartosci przeslony,
pytanie z innej beczki czy z heliosem 81h da rade ogarnac by body widzialo inne przeslony niz 2-2.8-4 .... da rade by widzialo posrednie wartosci ? bo helios ma mozliwosc ustawienia np 2,5 chyba ale body tego nie widzi tylko dalej jest ustawione na 2 .. zmieniam na 2.8 i juz jest ok..tak samo miedzy posrednim z 2.8 na 4 dopiero 4 widzi posredniej wartosci niestety nie...
ale i srenice tez zrobilem ostre
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/01fb33292fff.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/images/cf239eabc37e.jpg)
pierwsze f2 , drugie f2.8 przyzwoite szklo wg mnie sie trafilo na soczewkach nawet najmniejszej ryski, na samym obiektywie przy filtrze lekkie kropki 1mm nawet mniejsze uszczerbku, ale na soczewkach w srodku widac opilki od przeslony duzo nie duzo ale jednak sa...jak na szklo z 91 roku nienajgorsze, sam kiev19 tez w dobrym stanie wizualnym
Kartofelinder
17-07-2013, 08:36
powiem inaczej - lepiej by wyglądało jakby była ostra tęczówka i oko ogólnie niż czubek nosa.
I zaraz lepiej ;-)
Wlasnie zgubilem trzecia muszle oczna. Chyba sposob w jaki wrzucam aparat do torby jest inny niz uwzgledniony przez Japonczykow.
Taki to mankament d200. Zamowilem 6. Na zaś.
o wlasnie mnie tez to czeka myslalem ze tylko ja tak gubie wszystko.. kupujesz ori czy zamiennik masz jakis dobry?
Kartofelinder
17-07-2013, 09:27
Kupuje co tansze. Nie roznia sie od orginalu. Wszak to kawalek gumy na plastiku.
mi przez dwa lata muszla oczna ani raz się nie wypieła:D w tamtym tygodniu prawie zdecydowałem się sprzedać dwusetkę... ale chyba już zmądrzałem i d200 zostaje ze mną:D
Sapphiron
17-07-2013, 09:41
Kartofel, może dlatego ci się tak zużywają bo najtańsze beleco z ebaja? ;)
Ja już dwa razy zgubiłem oryginał, więc ten typ chyba tak ma :(
Kartofelinder
17-07-2013, 13:02
Kartofel, może dlatego ci się tak zużywają bo najtańsze beleco z ebaja? ;)
Tez tak myslalem, ale razem 3 orginaly poszly z dwusety i fufu. Nie ma roznicy, wiec po co mi orginaly?;-)
A ja właśnie zakupiłem sobie D200. Teraz czas na zapoznanie się z nabytkiem i poznanie siebie ;) ja poznam Nikonka, Nikonek pozna mnie. I po przekopaniu się przez ten wątek myślę że nie będę żałował decyzji i zakupie TEGO właśnie body. Był jeszcze brany pod uwagę D300, ale ostatecznie wygrała matryca w D200.
Kartofelinder
18-07-2013, 21:51
Dobry wybór. Aparat jak dobra terenówka - do wszystkiego :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/DSC_2601NEF-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-_KZZubAh21U/UehKD1vqsMI/AAAAAAAAIzU/yaxJ1T9ymkk/s640/DSC_2601.NEF.jpg)
mi osobiscie troszke nie matrycy brakuje co pol autofokusa .. no ale to drobnostka...
sprocket
19-07-2013, 04:45
D200 ma super laczenie pol AF, bardzo przydatne, szkoda ze nie ma tego w D700, nie ma co grymasic :)
a jak to wlaczyc te laczenie :)
Kartofelinder
19-07-2013, 17:08
Na wybieraku pól autofocusa masz cztery opcje. To jedna z nich.
Sapphiron
19-07-2013, 17:19
no ja zostałem oszukany przez oznaczenia na d700... myślałem że to jest ta sama funkcja co w d200/s5, a tutaj zdziwienie :(
D200 to jedna z tych puszek co to pomimo wieku emerytalnego ciagle potrafia pozytywnie zaskoczyc i to nawe starych userow... ;-)
Kartofelinder
19-07-2013, 20:34
no ja zostałem oszukany przez oznaczenia na d700... myślałem że to jest ta sama funkcja co w d200/s5, a tutaj zdziwienie :(
W D700 tego nie ma na wybieraku - jest gdzieś indziej?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/afmodeswitch-1.jpg
źródło (http://www.kenrockwell.com/nikon/d200/images/d200/af-mode-switch.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/nikond700back-2.jpg
źródło (http://shashinki.com/blog/wp-content/uploads/2008/07/nikon-d700-back.jpg)
Sapphiron
19-07-2013, 20:38
no ja myślałem że ten środkowy to jest to...
Kartofelinder
19-07-2013, 20:40
Ten środkowy to jest ten od śledzenia. Ten diamencik w d200 wybiera 4-5 punktów na raz.
W D300/s też go zabrali
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikonusa.com/Assets/Digital-SLR/25432-Nikon-D300/Views/25432_D300_back.jpg)
Sapphiron
19-07-2013, 21:17
Kartofel, wiem wiem... ale pierwszym odruchem było sprawdzenie a potem płacz że nie działa :(
Kartofelinder
19-07-2013, 21:41
Nie ma co płakać, bo ta funkcja jest raczej mało przydatna. Przynajmniej dla mnie.
My tu pitu pitu, a zdjęć niewiele więc wrzucę samego siebie :)
zrobione przez żonkę, prosto z puchy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/DSC_2777NEF-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-LvjE7PPrUEE/T_SZjNSGWCI/AAAAAAAAGuQ/ObLlorgaPR4/s800/DSC_2777.NEF.jpg)
Możesz ustawić jako profilowe, bo "dobrze" wyszedłeś :) Jakim obiektywem?
Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Dzisiejszy wieczor, popijam:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/585/jyfy.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
D200 + 18-70 + yongnuo568ex
Kartofelinder
20-07-2013, 01:33
Możesz ustawić jako profilowe, bo "dobrze" wyszedłeś :) Jakim obiektywem?
Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Bez wyśmiewania - to było pierwsze zejście na ląd po dość długim żeglowaniu więc wygląd uzasadniony :)
Obiektyw to pewnie standardowo Tamron 17-50.
sprocket
20-07-2013, 02:09
Ja myslalem calkiem o czyms innym, w menu a3 focus area frame sa dwa ustawienia, zwykle I wide, srodkowy czujnik laczy sie z dwoma bocznymi I mamy jakby szeroki srodkowy.
coutonmar
22-07-2013, 11:29
To ja też dorzucę kilka zdjęć, z tego zacnego pancernego body z przebiegiem 210 000^ i śmiga! :]
Gumball 3000 (T17-50 2.8 )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/1014156_538256109555690_621493359_n.jpg)
IXMPL (70-200 VR)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q71/s720x720/72614_538252682889366_1494662579_n.jpg)
Gaz 13-Czajka (N50 1.4G)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/s720x720/1011469_538260292888605_1519055624_n.jpg)
swietne
wczoraj z nudów patrzylem na cene D200 na allegro... ... 500 - 1000 pln :D wow :)
210k z oryginalna migawka? (pytam bo moj ma juz 88k przelotu)
D200 + 50 /1.8 AI-S
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/DSC7897-2.jpg
źródło (http://www.stoszesc.pl/wp-content/uploads/2013/07/DSC7897.jpg)
tu ten sam zestaw z iso (chyba) 1000
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/DSC6680-2.jpg
źródło (http://www.stoszesc.pl/wp-content/uploads/2013/06/DSC6680.jpg)
coutonmar
24-07-2013, 00:25
Tak, na pierwszej migawce, to znaczy tak mówi poprzedni właściciel, że nie wymieniał. Już niedługo D300 ale 2seta zostaje! :)
Kartofelinder
24-07-2013, 01:07
To jeszcze jedno ode mnie. Baardzo podoba mi się jak mój D200 radzi sobie z przejściami tonalnymi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-OaWKqgNgIGE/Ue8KCXNX8oI/AAAAAAAAI18/ZEj40mXkDCc/s640/DSC_8605.jpg)
Już niedługo D300 ale 2seta zostaje! :)
z ciekawosci co wiecej da Ci D300 wzgledem D200?
coutonmar
24-07-2013, 13:58
Z gripem ma 8kl/s i to jedyna, rzecz na której mi zależy a nie chcę wydawać kasy na modele jednocyfrowe Dx. i jest to JEDYNA, rzecz, nawet przy CCDku bym został bo w D200 bije na głowe :)
a poza tym takie małe drobiazgi, jak ilość na jednej baterii, czyszczenie matrycy no i lepsze użyteczne ISO choć paradoksalnie nigdy przez rok nie nie narzekałem na ziarno w D200
CCD w D200 na wagę złota jak w starszych modelach... i to jest zaleta !
Kartofelinder
29-07-2013, 22:43
No niby szumi, ale ja tam w takich sytuacjach ziarna dodaję :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/DSC_8789-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-FZvxJaabE9s/UfbRQx4xQsI/AAAAAAAAI3M/WyMIxeMQTeY/s800/DSC_8789.jpg)
Sapphiron
29-07-2013, 23:00
jakby było ostre to by nikt nie narzekał na ten szum ;)
Kartofelinder
29-07-2013, 23:12
Ee tam ostre. Mi na tym zdjęciu niczego nie brakuje. Ba, nawet w rodzinnym albumie wylądowało :)
sprocket
30-07-2013, 01:16
Sie podoba mi :)
A ja, na dniach, sprzedaję D200 (a w zasadzie to żona poinformowała mnie, że sprzedaje ;) ). Na szczęście aparat zostaje w rodzinie, więc nadal będę miał do niego dostęp, tylko mocno ograniczony. Swoją drogą, sprzęt wygląda już tak, że na żadnym serwisie bym go nie opchnął. Wygląda jak Terminator po przejściach, ale bebechy cały czas pracują i dają świetny obrazek. Aby miło wspomnieć mój egzemplarz, kilka kadrów cykniętych na przestrzeni lat... sporo tego było. Pucha zapłynłęa aż na Spitsbergen (niestety nie ze mną).
Reinebringen, z Tamronem 17-50
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/reinebringen_ii_by_dark_raptord4qct0t-2.jpg
źródło (http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2012/051/6/9/reinebringen_ii_by_dark_raptor-d4qct0t.jpg)
Niechorze, Tamron 17-50, + różne chińskie "filterki"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/waves_by_dark_raptord4pzua1-2.jpg
źródło (http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2012/048/a/1/waves_by_dark_raptor-d4pzua1.jpg)
Vatnajokull, Sigma 10-20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img10/8937/tosq.jpg)
Papilio machaon, odwrócony Takumar 28/2.8 na pierścieniach, błyskane
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/19b06df69d3bc30ef674b5e562081992-2.jpg
źródło (http://fc03.deviantart.net/fs71/f/2010/007/1/9/19b06df69d3bc30ef674b5e562081992.jpg)
Motylek w porannej rosie, odwrócony Takumar 28/2.8 na pierścieniach, zastane
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/In_the_morning_dew_III_by_Dark_Raptor-2.jpg
źródło (http://fc00.deviantart.net/fs51/f/2009/285/6/d/In_the_morning_dew_III_by_Dark_Raptor.jpg)
Chlip...
Kartofelinder
30-07-2013, 23:15
Oj szkoda szkoda. Sporo Twoich zdjęć kojarzę i przyznać należy w Twoich rękach D200 faktycznie pokazywało co potrafi :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/DSC_8730-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-ue53f8i-_Xs/Ufa2eyfBzTI/AAAAAAAAI2c/LIZbuG3HmZ8/s800/DSC_8730.jpg)
Szkoda tylko, że inżynierowie z Nikona tak pokpili sprawę gum. Gdyby nie to, ten aparat nadal wyglądałby normalnie. A tak, nie została na nim chyba ani jedna gumka... no może ta z przodu przy gnieździe wężyka spustowego :D
Nikon D70s, który ciągle w rodzinie "pracuje" (ponad 7 lat, a był kupowany z drugiej ręki), trzyma się świetnie. Na D700 zaczęła odłazić po roku (choć też z drugiej ręki, więc pewnie to czas ciut dłuższy). Tylko na D300s trzyma się ciągle mocno.
Kartofelinder
01-08-2013, 09:17
Ja to zalatwilem kropelka. Raz na zawsze :-)
Ja to zalatwilem kropelka. Raz na zawsze :-)
Kropelką czego? ;) Czegoś mocniejszego pewnie, oby nie przed każdym użyciem aparatu ;)
Powróćcie do tematu, bo miło się przegląda fotki z D200.
Ja to zalatwilem kropelka. Raz na zawsze :-)
U mnie gumy tak zwiększyły swoje wymiary, że dopasowanie ich stało się poważnym problemem. W D700, ta pod kciukiem, już nie da się "skurczyć" i sobie wesoło dynda. Być może tą główną, na chwycie, da się tak potraktować.
W każdym razie gumy były moim największym zawodem po przesiadce z aparatów dwucyfrowych na trójcyfrowce :P
Nie zmienia to faktu, że w najgorszych sytuacjach nie zawodziły. A D200 przysłużył się bardzo ładnie.
Trochę się wspinam w skałkach, więc taki "terminatorek", z jakimś tanim szkłem, świetnie się nada na pstrykanie w ścianie. Jak raz zabrałem D700 (co prawda z Nikkorem 28-80 mkI), to miałem o niego większego stracha niż o siebie :D
To jak mają być zdjęcia. Jeszcze kilka kadrów, dla których uwielbiam tę puchę. Większość cykana odwróconym Takumarem 28/2.8, Industarem 50/2.8:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/7976/dsc0592w.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img94.imageshack.us/img94/7103/dsc6296y.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img196.imageshack.us/img196/3003/dsc0261fp.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/6712/dsc0772g.jpg)
nie bardzo rozumiem w czym problem. w serwisie wymiana gum odbywa sie "od reki". jestes z wawy. zajeloby Ci to gora 2 godziny z dojazdem z dowolnej czesci miasta. mialbys estetycznie wygladajacy aparat. na tamat klejenia gum kropelkami i innym syfem mam swoje zdanie, ale troche nie wypada pisac publicznie...
Tylko nie bardzo widzę sensu inwestowania w coś, co trzeba co jakiś czas poprawiać. Dodatkowo cena takiej "reanimacji" nie jest bez znaczenia. Na szczęście aparat jest dla mnie w pierwszej kolejności narzędziem, estetyka idzie w drugiej ;) Do puki robi zdjęcia, a to nie przeszkadza, przeżyję.
Choć swoją drogą jak od tylu lat znając problem, Nikon z tym nic nie zrobił. Teoria spiskowa głosi, że to metoda wyciągania kasy od klientów ;) Ale to temat wałkowany na forum setki razy...
Tylko nie bardzo widzę sensu inwestowania w coś, co trzeba co jakiś czas poprawiać. Dodatkowo cena takiej "reanimacji" nie jest bez znaczenia. Na szczęście aparat jest dla mnie w pierwszej kolejności narzędziem, estetyka idzie w drugiej ;) Do puki robi zdjęcia, a to nie przeszkadza, przeżyję.
Choć swoją drogą jak od tylu lat znając problem, Nikon z tym nic nie zrobił. Teoria spiskowa głosi, że to metoda wyciągania kasy od klientów ;) Ale to temat wałkowany na forum setki razy...
Guma to nie tylko estetyka, wyciągnięta i "klapiąca" nie poprawia uchwytu. Na jebaju można tanio kupić zapewne zamiennik (np http://www.ebay.pl/itm/For-NIKON-D200-OEM-New-4pcs-GRIP-RUBBER-SET-REPAIR-PARTS-/251221571586?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item3a7df8f802 ), od początku potraktować go dobrą taśmą 3M na całej powierzchni, bądź jak wolą niektórzy butaprenem.
Tylko nie bardzo widzę sensu inwestowania w coś, co trzeba co jakiś czas poprawiać. Dodatkowo cena takiej "reanimacji" nie jest bez znaczenia. Na szczęście aparat jest dla mnie w pierwszej kolejności narzędziem, estetyka idzie w drugiej ;) Do puki robi zdjęcia, a to nie przeszkadza, przeżyję.
Choć swoją drogą jak od tylu lat znając problem, Nikon z tym nic nie zrobił. Teoria spiskowa głosi, że to metoda wyciągania kasy od klientów ;) Ale to temat wałkowany na forum setki razy...
to nie sa duze pieniadze... poza tym pisales o d700.
W D200 nie zamierzałem inwestować, w D700 też się wstrzymuję (właśnie inwestuję w słoiki i filtry). Ale jeśli ceny na jebaju są tak przystępne, to fakt... można się pobawić w reinkarnację korpusu. Dzięki za link!
Adrian_Wala
05-08-2013, 23:29
Witam, jakiś czas temu pomyślałem sobie że czas w końcu zakupić coś większego, coś z czego będę miał większą frajdę.. z braku funduszy wybór padł na d200, ohh i ahhy jaki to on wielki, wygodny, bez niepotrzebnej tarczy trybów tematycznych, tylko MASP, dedykowane przełączniki do pomiaru światła i focusa, 5kl/s, ogromny ( w porównaniu do mojego d50
) wizjer i większy wyświetlacz :)
Lecz po kilku chwilach po pierwszym testowaniu jakoś mina mi zbledła, wyświetlacz pokazuje obraz w mdłych kolorach, zero kontrastu ( d50 kosił po oczach kolorami i kontrastem przez co zdjęcia wydawały się ciekawsze i aż chciało się więcej fotografować ) ale na kompie wyglądało to w miarę ok, w miarę bo przy niskich wartościach przysłony jakoś dziwnie mydli.. pozwolę sobie wrzucić porównanie z lightrooma..
po lewej D50 - po prawej D200 ..
klik (http://img577.imageshack.us/img577/2817/mrfj.jpg)
zastanawiam się o co chodzi ? obiektyw 70-300 4-5,6 G , jakieś pomysły z waszej strony ?
dodam tylko że przy f/4 jest mydło, przy f/6.3 już znika i jest fajnie.. :s
lukash996
05-08-2013, 23:33
O ile mnie pamięć nie myli D200 ma mocniejszy (jeśli nie najmocniejszy) filtr na matrycy i najsłabsze wyostrzanie. Możliwe że to to powoduje takie efekty :)
Kartofelinder
05-08-2013, 23:48
Wyświetlacz jest z tych bardziej naturalnych, jakie widziałem. W większości pokazuje dokładnie to co potem widać na komputerze więc czego więcej oczekiwać?
A co do ostrości, to czy ja wiem?
Pucha
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/DSC_3342resized-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-8MsDhhnJ8Zk/UA-qSy1f83I/AAAAAAAAG1c/6OCWcLozt1k/s800/DSC_3342.resized.jpg)
Po obróbce
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/DSC_3342resized-3.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-_beBp2Ibklg/UA-nmuphGKI/AAAAAAAAG1Q/H7JcAxOY7MA/s800/DSC_3342.resized.jpg)
Może ręka Ci się trzęsie, albo af trafia gdzieś przed? Popatrz z resztą na zdjęcia, które przewijają się w wątku. Teksty z filtrem można wsadzić między bajki. D200 daje bardzo ostre obrazki.
Adrian_Wala
06-08-2013, 00:02
ręka aż tak mi się nie trzęsie żeby rozmyć światło lamp błyskowych :D
Kartofelinder
06-08-2013, 00:09
Szukaj gdzieś indziej. Ten aparat nie daje takich mydlanych efektów. Popatrz na zdjęcia makro, które Darek wstawił na poprzedniej stronie.
D200 ma silny filtr AA. Dlaczego D50 był ostrzejszy? - bo miał mniej Mpx, to mniejsze wyzwania dla optyki. W dodatku masz jeden z najgorszych optycznie obiektywów w stajni nikona - 70-300G co lepsze body obnaża. No i D50 jak to z korpusami amatorskimi bywa - ma "zerowe ustawienia" takie, że bardziej wysyca kolorki, ma większy kontrast itd. Tylko to wszystko jest zrobione softem - D200 też tak możesz wywołać zdjęcia, ustawienia zerowe są inne..
Często osoby przesiadające się z kompaktów są rozczarowane lustrzankami. To ta sama kwestia - body amatorskie mają podkręcone parametry - amatorom sie to podoba. Profi wolą realistyczne oddanie kolorów, a nie żywe.
a ja moze z innej beczki... czy silnik af jest porownywalny z d300 ? czy raczej slabszy jak d80/90
Oj chyba lepszy, ale to moje obiektywne zdanie, spróbuj z dłuższymi szkłami, a sam ocenisz.
Kartofelinder
07-08-2013, 19:00
Moim 80-200 kreci zdecydowanie szybciej niż d90. A ten obiektyw to chyba najlepszy test
Witam mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy N D200; po zachłyśnięciu się bezlusterkowcami coraz poważniej biorę pod uwagę D200 na wiadomym polskim portalu aukcyjnym jest kilka sztuk cenowo +/-1100 z małym przebiegiem czy jest możliwość zweryfikowania przebiegu migawki oprócz odczytu danych "zaszytych" w jpg czy ktoś grzebał w sofcie, na co zwracać uwagę przełączniki, pokrywa aku....? jak wygląda współpraca ze szkłami starego typu np. N 35-70mm f2.8 (ale mam w szufladzie 18-70mm więc o szeroki kąt się nie martwię) Dostępność akumulatorów oryginały czy zamienniki? Będę wdzięczny za info i sugestię:)
Moje d200 mam od dwóch lat - kupiłem (tu na forum) z przebiegiem 40tys, teraz ma 52 tys. Gumy odklejone mam od początku, jak odpadną to wymienie (przy kupnie dostałem od poprzedniego nowy komplet gum, ale jakoś nie przeszkadza mi że stare "trochę" odstają).
Mam podpiętego oryginalnego gripa i na nim również guma jest lekko spuchnięta. Co do wytarć to pojawiło się jedno przy przycisku "lupa", mało widoczne wytarcie lakieru długości 2-3mm. Poza tym i gumami body wygląda bardzo dobrze, jeśli można tak nazwać.
Pokrętła chodzą w sam raz, nie mają luzu, nie trzeba też używać dużo siły, w gripie też się dorze sprawują.
Baterie obdywie mam oryginalne więc nie wiem jak z zamiennikami.
Co do współpracy ze starszymi szkiełkami to jest dobrze:-) Z manualnym 55/2.8 sprawował się super, przez parę dni miałem też nikkora 70-210/f4 i silnik sprawnie kręcił AFem.
Jednak myślę, że cena 1100zl to trochę dużo... Widziałem na alledrogo d200 z przebiegiem do 50tys za 900-1000zł. Także warto poczekać na okazję;-)
http://allegro.pl/nikon-d200-body-42671-klatek-stan-bdb-lodz-i3409306842.html
http://allegro.pl/nikon-d200-mb-d200-i3345804910.html
http://allegro.pl/nikon-d200-2xbateria-2xlad-grip-mb-d200-i3328918218.html
Pozdrawiam:-)
dzięki za info, pozdrawiam:)
ok 900-max 1000 w super stanie gum mozna dac o ile ma gripa bez niego hmm no akumulatorki lubi zjadac
jesli chodzi o nie to spokojnie na jedno wyjscie starcza jeden aku, natomiast ja mam 3 szt w gripie lubi sie zawiesic lustro po podpieciu normalnym aku czy ori czy zamiennik seryjne ida ok.. wiec pewnie cos z gripem u mnie jest nie halo moze go przeczyszcze mam jensen pro chwyt ok cala reszta ok super pucha ja uzywam tylko manualnych helios 81h i jupiter 37am ale z d seriami czy afs swietnie dziala d200
Zamówiłem właśnie gumy (przy okazji komplet do D700 też). Mam jednak pytanie, co do taśmy dwustronnej 3M. Macie jakiś konkretny model, który najlepiej się sprawdzi do tego celu? Chciałbym mieć je podklejone już "na stałe". Nie ufam klejowi Nikona :P
kupiłem w zeszłym tygodniu na Allegro za 999 PLN D200 z przebiegiem 12874 /Opanda/wraz z orginalnym MB-D200, uważam że była to okazja bo body i grip w doskonałym stanie...
czasami warto poczekać na całkiem niezłą cenę.. ;)
ok 900-max 1000 w super stanie gum mozna dac o ile ma gripa bez niego hmm no akumulatorki lubi zjadac
jesli chodzi o nie to spokojnie na jedno wyjscie starcza jeden aku, natomiast ja mam 3 szt w gripie lubi sie zawiesic lustro po podpieciu normalnym aku czy ori czy zamiennik seryjne ida ok.. wiec pewnie cos z gripem u mnie jest nie halo moze go przeczyszcze mam jensen pro chwyt ok cala reszta ok super pucha ja uzywam tylko manualnych helios 81h i jupiter 37am ale z d seriami czy afs swietnie dziala d200
czy do manualnych M42 można każdą przelotkę czy może konkretną, czy jest potwierdzenie ostrości w body? jeżeli nie ma to dla mnie kiepsko mam wadę wzroku:(
kupiłem w zeszłym tygodniu na Allegro za 999 PLN D200 z przebiegiem 12874 /Opanda/wraz z orginalnym MB-D200, uważam że była to okazja bo body i grip w doskonałym stanie...
czasami warto poczekać na całkiem niezłą cenę.. ;)
poniżej 13k przy sprzęcie semipro to naprawdę mało, aż dziwne! body nie ma systemu czyszczenia matrycy jest faktycznie szczelne czy radzicie jakoś sobie z tym problemem? można przy zakupie sprawdzić czystość matrycy? p.s. sorki może dla Was za lamerskie pytania ale na jakiś czas wypadłem z fotograficznego obiegu;)
EkoTereee
13-08-2013, 11:29
czy do manualnych M42 można każdą przelotkę czy może konkretną, czy jest potwierdzenie ostrości w body? jeżeli nie ma to dla mnie kiepsko mam wadę wzroku:(
Jest potwierdzenie ostrości w D200. Do Heliosa mam zwykły bagnet do Nikona (wymiana z M42 imbusem).
Tapnięte z GT-N7100
Jest potwierdzenie ostrości w D200. Do Heliosa mam zwykły bagnet do Nikona (wymiana z M42 imbusem).
Tapnięte z GT-N7100
to super z tym potwierdzeniem:)
zostały mi w szufladzie szkła m42 tylko chyba w 52mm jest przysłona automat tzn z takim dzyndzlem co dopiero po wduszeniu przymyka f ale to chyba nie problem? wymiana bagnetu zamiast przelotki?
Potwierdzenie jest, ale ostrzenie "na zieloną kropkę" to trochę loteria.
Jeśli chodzi o przejściówkę, to niestety Nikon i M42 nie bardzo się lubią. Jeśli fotografujesz makro lub portret, to bierzesz najtańszą, bez elementów optycznych. Masz wszystko cacy, ale bez ostrzenia w nieskończoność. W przypadku adapterów z soczewką, najczęściej mydlą na pełnych otworach przysłony. Z reguły domknięcie 2-3 działki powoduje, że obraz staje się ostry i kontrastowy, ale co masz wtedy z superjasnego szkła?
Matrycę czyściłem ręcznie. Izopropanol (laboratoryjny, czysty) + specjalna gąbeczka i nieśmiertelna gumowa grucha. Ponieważ cykam makro (operuję przysłonami czasem f32) i często wachluję szkłami i pierścieniami pośrednimi, "babole" na fotach są moją zmorą w każdym aparacie. Jak chcesz zobaczyć stan zasyfienia matrycy, robisz zdjęcie białej kartki papieru, maksymalnie domkniętym szkłem.
ja u siebie jak mi gumy mocno juz zaczna puchnac to tez sobie kupie .. bo nastepne body to pewnie bedzie d300 badz d600 w zaleznosci od kilku czynnikow, natomiast d200 chyba dostaje u mnie niesmiertelnosc, te kolory w portretach itd cudo
natomiast jesli chodzi o m42 ja niepolecam brak nieskoczonosci, po wyjustowaniu tez biale mydlo sie tworzylo nawet po przymknieciu ja zapolowalem na heliosa 81h i jupitera prawie nie uzywanego efekty :
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=233805
ostrzenie reczne itd ale dalo rade wiekszosc zdj na pelnej dziurze :) czy z jednym czy 2 obiektywem... ale faktycznie poleganie na kropce to troche nieporozumienie
Ja M42 mogę śmiało polecić, ale z całą świadomością jego ograniczeń i raczej do konkretnych celów. Moje ulubione szkła z bagnetem M42 to Takumar 50/4 i Industar 61L/Z 50/2.8 do makro i Pancolar 80/1.8 do miękkich fotek (mam egzemplarz z zablokowanymi listkami, który kiedyś muszę naprawić, ale na 1.8 daje fajne obrazki).
Tu przykłady:
D200 + Pancolar + pierścienie przy świetle zastanym
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/Forget_me_not_by_Dark_Raptor-2.jpg
źródło (http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2010/139/d/b/Forget_me_not_by_Dark_Raptor.jpg)
D200 + Takumar 50/4 + pierścienie przy zastanym ale z tyłu
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/jabba_the_hutt_ii_by_dark_raptord35hp0y-2.jpg
źródło (http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2010/357/3/6/jabba_the_hutt_ii_by_dark_raptor-d35hp0y.jpg)
Ja M42 mogę śmiało polecić, ale z całą świadomością jego ograniczeń i raczej do konkretnych celów. Moje ulubione szkła z bagnetem M42 to Takumar 50/4 i Industar 61L/Z 50/2.8 do makro i Pancolar 80/1.8 do miękkich fotek (mam egzemplarz z zablokowanymi listkami, który kiedyś muszę naprawić, ale na 1.8 daje fajne obrazki).
Tu przykłady:
D200 + Pancolar + pierścienie przy świetle zastanym
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/Forget_me_not_by_Dark_Raptor-2.jpg
źródło (http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2010/139/d/b/Forget_me_not_by_Dark_Raptor.jpg)
D200 + Takumar 50/4 + pierścienie przy zastanym ale z tyłu
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/jabba_the_hutt_ii_by_dark_raptord35hp0y-2.jpg
źródło (http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2010/357/3/6/jabba_the_hutt_ii_by_dark_raptor-d35hp0y.jpg)
piękne foto! gratuluję! póki co szukam d200 w bardzo dobrym stanie z gumami na body a nie w dłoni;) w sumie stan tech jest bardzo ważny ale nie chcę czegoś co będzie przypominać liniejące nie wiadomo co;)
jesli chodzi o gumy to sory jak za 90 zl mamy nowki sztuki to serio ja gumami nic a nic sie nie przejmuje kazdy z kolegow co mial d200 mowi jedno gumy i tak i tak odejda to ze teraz nie sa napuchniete oznaczac moze ze zaraz napuchna bo to nie o klej chodzi a o gume ona pot chlonie i sie rozchodzi...ja jak pare zl bede mial luznych kupie sobie gumy i w zime pewnie zmienie zeby chociaz dla oka bylo ok nie mam moze zlych gum ale za pare zl miec w super stanie.. moze tez byc tak ze ktos mial w nps wymiana gum co roku za free do tego migawka wymieniona i co z tego ze body ma ok 30 tys zdj ale na nowej migawce a samo body jako korpus juz z 200 tys
Pytałem o te małe przebiegi migawki bo wyczytałem o wycieku oprogramowania a nasza narodowa kreatywność nie zna granic co potwierdza "polski przemysł motoryzacyjny" z którym pewnie większość z nas miała do czynienia kupując używany samochód - zgroza za którą powinien być niejednokrotnie kryminał! ale na temat czyli dalej o D200 - uwaga może być lincz a co mi tam może dam radę;) - jak do landszaftów i spokojnej fotografii rodzinno/urlopowej wypada starcie D200 vs S5 Pro ? Błagam dajcie przeżyć!
s5 ma ciut lepsza matryce ale roznic w tej chwili duzych nie bedzie bo kazdy cmos s5 zjada szumami ktory ten 1 ma, natomiast roznice sa bardzo niewielkie
jakoś można porównać obrazek S5Pro do obecnych X'ów Fuji chodzi mi o JPG na niskim ISO ? uwielbiam kolorystykę velvia, provia :)
Ani w D200, ani w D50, mimo, ze oba już staruszki, gumy mi/im się nie odklejają :)
Tak sobie poczytałem i chyba sobie kupię D200 jako uzupełnienie D300. Z 35/1.8 powinno ładnie działać, bo D100 to chyba jednak zbyt odległa historia, choć miałem takie dwa body.
Ani w D200, ani w D50, mimo, ze oba już staruszki, gumy mi/im się nie odklejają :)
jak zobaczyłem post od Alfa, tyle lat ten sam awatar, to jakoś miło mi się na serduchu zrobiło przypomniały mi pierwsze moje wizyty na "nikoniarzach" , wojny systemowe, nie było tyle "hejterstwa"- sorki za odrobinę prywaty i zaśmiecanie wątku
co do gum sporo slyszalem o tym ze wiele zalezy od tego jakie ph ma nasz pot i od tego gumy puchna bo to nie o klej chodzi tylko o to ze gumy pija pot i potem puchna po czasie
ja do d200 coraz bardziej sie przywiazuje ma pucha to cos...
jakoś można porównać obrazek S5Pro do obecnych X'ów Fuji chodzi mi o JPG na niskim ISO ? uwielbiam kolorystykę velvia, provia :)
? ma ktoś doświadczenia w temacie jak wyżej ?
To temat o D200 a ty pytasz o Fuji. Zadaj to pytanie w wątkach o S5 albo jeszcze lepiej w watkach o Fuji X - są takie w dziale Inne systemy.
forum to miejsce otwarte i Ci od FuFu odeślą mnie do wątku o d200 mamy kwadraturę koła;) sorki temat zamykam bo jeszcze jeden mój komentarz i zakończy się "banem" pozdrawiam
Nie, to tylko moja porada. :) Zrozumiałem, że chodzi ci o porównanie jednego Fuji (S5) do innego Fuji (X...), więc stawiasz pytanie w miejscu gdzie się mówi o zupełnie innych body (D200).
D200 ma delikatne kolorki. Można próbowac je podbić do tego co proponowała Velvia, ale to będzie sztuczne. Myslę, że Fuji ma powód (tradycja) by symulować Velvię.
Jestem starym analogowcem. Velvia 50 - slajd miał bardzo wysycone kolory, ale nie były one naturalne.
Prosze o pomoc. Potrzebuje kilka slubnych/portretowych presetow do LR na mojego starego D200. Mam LR5 i jest to moj nowy zakup, na razie sobie ogarniam co i jak. Trafilo mi sie duze wesele i musze obrobic kilkaset nefow. Niekoniecznie to musza byc presety darmowe, chetnie zaplace klika zl. za cos fajnego.
mam panowie maly problem -> robilem ostatnio troche zdj z tokiny 11-16 w klubie i wszystko spoko gdyby nie fakt ze duzooooo zdj ostrosc mialo ok 1-1.5 metra za osobami, pewnie problem byl fakt ze ostrosc dalem na jednorazowe wyostrzanie bede musial pewnie na c przestawic natomiast jaki polecacie z wybieraka ustawic zakres wyboru pol ostrosci
Kartofelinder
26-08-2013, 18:02
Prosze o pomoc. Potrzebuje kilka slubnych/portretowych presetow do LR na mojego starego D200. Mam LR5 i jest to moj nowy zakup, na razie sobie ogarniam co i jak. Trafilo mi sie duze wesele i musze obrobic kilkaset nefow. Niekoniecznie to musza byc presety darmowe, chetnie zaplace klika zl. za cos fajnego.
Ustaw neutral i masz portretowo kotletowy preset prosto z aparatu. Ustaw sobie potem tylko punkt czerni i wszystko z głowy. Bez efekciarstwa.
Pstrykam czasem sluby jako dodatkowe zajecie a moj D200 coraz bardziej odstaje jakosciowo od standardow na rynku. Wprawdzie klienci sie nie zala ale... w piatek mialem duze wesele, robilem z kolega; ja D200 +N18-70 +N50mm a kolega 5D mk2 z kilkoma szklami z gornej polki. Porownanie jakosci obrazka wypada blado, roznica mocno rzuca sie w oczy. POtrzebuje dluzej posiedziec nad obrobka zeby wyrownac szanse:/
p.s. @Kartofelinder, obejrzalem Twoje zdjecia z flikera, to wszystko D200 czy moze masz jeszcze nowszy korpus?
Kartofelinder
26-08-2013, 19:58
Większość D200, troszkość na filmie, mniejszość Fuji S5.
Jest tam też kilka ślubnych pstryków, ale żadnych presetów, bleh... :)
panowie a dla mnie moze jakas mini rada? bo dzis tez kilka pstrykow robilem af tokina portretowo szeroko i coz na budynkach mi wybieralo ostrosc a nie na postaci... czyli automatyczny wybor ostrosci blado wychodzil natomiast ciagly af chyba wmiare wyrownylal na postac ostrosc ale z pojedynczym nie trafialo body tam gdzie bym chcial a w klubie raczej ciezko bedzie w wizjerze na szybko sie bawic w wybor pola ostrosci
Sapphiron
27-08-2013, 09:25
e tam, ja dawałem radę na szybko ustawiać punkty ostrości w klubach :) i to s5tką ;)
A co do wybierania ostrości to może budynki były bardziej ciekawe, kontrastowe i mniej mdłe niż postacie które chciałeś sfotografować? nie jest to przytyk tylko często tak jest że aparat wybierze sobie dla niego lepszy punkt do ustawienia ostrości, nawet jak jest na drugim czy piętnastym planie ;)
panowie a dla mnie moze jakas mini rada? bo dzis tez kilka pstrykow robilem af tokina portretowo szeroko i coz na budynkach mi wybieralo ostrosc a nie na postaci... czyli automatyczny wybor ostrosci blado wychodzil natomiast ciagly af chyba wmiare wyrownylal na postac ostrosc ale z pojedynczym nie trafialo body tam gdzie bym chcial a w klubie raczej ciezko bedzie w wizjerze na szybko sie bawic w wybor pola ostrosci
lol
Nowe gumy już na puszce. Wreszcie aparat wygląda jak... aparat. Do tych tanich gum z HK do D200 nie mam się co przyczepić, tylko taśma 3M którą dodają trzyma dość słabo. Dorzucili jeszcze klej, który jednak nieźle wszystko spaja.
Czepiać się mogę gumek do D700. W tej frontowej, przy gnieździe wężyka, nie ma wyciętych otworów na gniazdo i znaczek "FX". Trzeba będzie precyzyjnie pobawić się skalpelem.
panowie mam maly problem z fleszem czy to sb-800 czy sb-900 od wczoraj na tokina 11-16/2.8 mam problem chce zrobic zdj z fleszem ustawiam wszystko i kilka zdj zrobi ok ladnie blyska lecz co ktores zdj jest err i zdj robi ale sa z ciemne zla ekspozycja , tak jakby cos nie laczylo, bez lampy zdj wychodza ok, w przypadku samyanga fisha dziala ok flesh i migawka zdj sa poprawnie naswietlone czy w przypadku heliosa 81h tak samo ...a nie mam innego afs zeby sprawdzic flesha co to moze byc?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/31/1vst.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
D200 moze i stare ale do kotleta daje rade, AF jest swietny i bezprzewodowe sterowanie lampami na poziomie.
D200 + N18-70 + Y568ex
maciek_apocaliptic
17-09-2013, 12:48
U mnie guma na gripie puszki już od dawna żyje sobie jakby "osobno" :) Próbowałem ją podkleić dwiema taśmami dwustronnymi, ale na nic się to zdało. Najbardziej absurdalne jest to, że guma może odejść niezależnie od przebiegu.
Odnośnie aktualnej rynkowej ceny d200, to jest to nieporozumienie. Już nie chodzi o stratę w momencie kiedy kupowaliśmy ten aparat. Chodzi po prostu, że jest on zwyczajnie więcej wart niż 1000 zł. W życiu nie sprzedam swojej puchy za takie pieniądze. Zapewne zostaniemy razem już na zawsze.
mi poszedl popychacz przyslony ze szklami z cpu niestety zostaje mi pelna dziura a non cpu w stylu fish samyanga 8mm czy helios jupiter aczkolwiek ten ostatni zly przyklad to dziala przyslona jak nalezy..i sie mega zastanawiam nad 2 body za ok 700 bo podobnie naprawa wyjdzie nad d300 bo doloze 1000 zl i cos juz znajde ah dylematy
stachmuszel
21-09-2013, 12:00
W języku polskim są znaki interpunkcyjne. W ogóle nie rozumiem, co napisałeś. Sorki :-)
Kartofelinder
21-09-2013, 21:28
W języku polskim są znaki interpunkcyjne. W ogóle nie rozumiem, co napisałeś. Sorki :-)
Stachu, wrzuć lepiej jakieś zdjęcie z D200, bo Tobie interpunkcja też słabo dzisiaj idzie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/DSC_9235-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-_1W6SSI6OtM/Uj3zGUsepwI/AAAAAAAAJG4/OBIpOPJ1oYc/s800/DSC_9235.jpg)
trzeba było troszkę przewietrzyć d200, po przekroczeniu 250 ooo ma u mnie zasłużoną emeryturkę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/15/j95a.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/90/knmh.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/15/cydi.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/513/g0jv.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/62/fkq0.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/90/iasd.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
i chyba trzeba się będzie jeszcze raz wybrać "do łabędzi"
Witam
Znalazłem na
http://www.youtube.com/watch?v=yl0IAYPMJ_E&feature=share&list=PLQHrlkkfqTZM-U2XDL4HfvTTPqcdlDS9I
ciekawy efekt samego cienia (czas 7,09) robiony D5200
Czy ktoś z was próbował takich tricków i może się podzielić informacją jak to zrobić?
Mi nie wyszło ale może robię coś nie tak ?
Ladne labedzie bogdi64, tylko troche ponadwymiarowe:) jakie iso? bo widac troche szumy.
Alen, to watek o D200.
coś narozrabiało imageshack ? - na początku wymiar był ok ? - później namieszali a ja nie mogłem już edytować, ziarno widać bo są mocno zmniejszane do netu programem sns
songvari
15-10-2013, 01:02
Wiem, że sam kadr mógłby być ciekawszy ale i tak widać że stary, dobry Nikon D200 daje jeszcze radę :)
Zdjęcie zrobiłem z ręki o 21:30 w Reykjaviku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1381904_10200690276650388_1467040136_n.jpg)
Nikon D200
Nikkor 18-200mm
Shutter speed: 1s
Aperture Priority
Exposure Comp.: +1
Metering: Spot
ISO: 1000
Focal Lenght:18mm
Aperture: f/3,5
Wiem, że sam kadr mógłby być ciekawszy ale i tak widać że stary, dobry Nikon D200 daje jeszcze radę :)
Zdjęcie zrobiłem z ręki o 21:30 w Reykjaviku.
(...)
Zazdroszczę :) Muszę wybrać się na Islandię o takiej porze, by zapolować na zorze. Jedna z rzeczy, które muszę zobaczyć. A jeszcze złapane z ręki... nieźle :)
należy się zachwycać - fotka z d200 będzie w kalendarzu Nikoniarzy :) - to najstarsza pucha w zacnym gronie
Marcin Borkowski
21-11-2013, 23:35
zacna puszeczka, ale zdecydowalem sie sprzedac.. mam nadzieje ze nie bd mi jej bardzo brakowac
W fotografii sportowej też nadal daje radę :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.autoklub.pl/fotogalerie/robert_taperek/rajdpolski13/img0005.jpg)
Rajd Polski 2013
rychu_cmg
27-11-2013, 18:08
W fotografii sportowej też nadal daje radę :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.autoklub.pl/fotogalerie/robert_taperek/rajdpolski13/img0005.jpg)
Rajd Polski 2013
Ale tylko przy świetle dziennym. I to nie takim jak późną jesienią
Ale tylko przy świetle dziennym. I to nie takim jak późną jesienią
Fakt, tu się zgodzę z kolegą.
Jak światełko się kończy to trzeba zacząć kombinować ;)
sprocket
27-11-2013, 19:45
W fotografii sportowej też nadal daje radę :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.autoklub.pl/fotogalerie/robert_taperek/rajdpolski13/img0005.jpg)
Rajd Polski 2013
I nie chlapie olejem ;)
Nie wiem czy temat wymarł, ale ostatni post końcówka listopada 2013, więc chyba nie ma tak źle ;)
Jednym słowem oszalałem! Kupiłem używanego D200 i równie używaną Sigmę 18-50 2.8 z dumnie brzmiącym MACRO w tytule! A co! Powiem mam, że długo zbierałem szczenę z ziemi. Bardzo aparat mi przypadł do gustu :) Będe focił paratem z 2005 roku i obiektywem, który jest mydlany jak opera (w opinii niektórych.. :) ). I jestem z tego bardzo dumny! Cieszę się jak dziecko i mam nadzieję, że mi tak długo zostanie, bo po D 60 z KIT'em jest to dla mnie duży przeskok. Aparat nie robi zdjeć? To sprzedajcie swoje D4 i inne i róbcie coolpixami!
Miłośnik D200 pozdrawia!
Cześć! :)
d200 to świetny sprzęt, szczególnie w plener. Tak więc stary, ale wciąż daje rade:-)
Damiankck
29-01-2014, 23:43
jakos nie moge uwierzyć w w zbieranie szczeny po tym co pokazuje sigma 18-50 2.8, w moim odczuciu szkło tragiczne.. dopiero staje się jako takie po przymknięciu do f8, ale może za dużo naużywałem się stałek
Ja tylko napisałem, że cieszę się jak dziecko mając D200, a po to jest ten wątek - po nic więcej!
Więc Cieszmy się robieniem zdjęć! :)
mam teraz d300 ale d200 ale jednak iso af i pare innych czynnikow sprawilo ze jednak wole d300 ale zdjecia z d200 sa super nadal zwlaszcza w dobrym swietle jak ktos robi zdj za dnia albo z lampa to bedzie nadal sie mogl cieszyc tym pancernikiem, zrobilem nim ponad 50 tys zdj prawie pod 60 dochodzilo jak zmienilem na d300 puszka jest swietna i te kolorki
heh ja d 200 zamienię najwyżej na pełną klatkę, ale najważniejsze jest co się oczekuje od puszki, mi wystarcza :) aż nadto i nikt mnie nie przekona do d3000, 3100 i d90 a nawet d300, której też używam w pracy. Taki jakiś bardziej (analogowy) jestem. Koreksy i krokusy po strychu się walają a na kominku alfa 2 XD
stachmuszel
31-01-2014, 11:22
Oglądając swoje stare fotki z D200 wzdycha mi się. Cos jest w tym obrazku, szczęśliwy ten, który nie widzi tego"czegoś" w CCD.
Grzebiąc sobie po Allegrze zauważyłem, że ten Wasz D200 to ponizej 1k złotych można kupić. Zdarzają się nawet egzemplarze nieco poniżej 800.
Wiem, że aparat stary ale niedawno oglądałem zdjęcia z D70 i wyglądały często lepiej niż z mojego Canona S90. W związku z tym pomyślałem - a nuż by takiego wciągnąć?
Czy w podobnej cenie można kupić lepszą lustrzankę? Bo wiem, że D300 lepszy, D90 też. Wydaje się, że podobne kwoty to co najwyżej D80, ale on z kolei ma chyba cośtam z mechanizmem podnoszenia lustra i się trochę boję kupować wymęczone body (a tylko takie by było poniżej 1k).
&
Kartofelinder
06-02-2014, 17:06
Numer polega na tym, ze wiele udzielajacych sie tutaj osob wcale nie uzywa D200 bo jest tani, tylko dlatego ze nie uwaza, ze D90, D300, 600 czy 700 to lepsze aparaty.
Pytanie wiec, czy mozna za te pieniadze kupic lepszy aparat jest nieco dziwne, bo to zalezy od tego, czego oczekujesz. Czasem wiec lepszy aparat mozna kupic spooooro taniej. Czasem niestety nie. Kwestia upodoban.
D200 to aparat, ktory w wielu zastosowaniach jest czesto lepszy niz jego operator.
w tej chwili mój d200 przekroczył 250 000, dalej robi fotki i niech tak pozostanie, sprzedać jego ? - po co, przy tym przebiegu może dostanę 300 zł :), a tak rezerwa jest, więc jeśli szukasz staruszka nikona - to nie ma co szukać tylko trzeba brać
ja tak samo moj nadal robi foty co prawda mechanizm popychacza nie chodzi najlepiej ale z manualami radzi sobie ok ew pelna dziura, ale te kolorki funkcjonanosc itd...no sprzedac go za grosze oo raczej nie..na dobra pogode ccd jest mega
Ha, ja od czasu przygarnięcia D700 i D300s wprawdzie rzadziej wyciągam na światło dzienne staruszka D200, ale przyznam, że czasem wybierając się na wschód słońca wygrzebuję go i z założoną Sigmą 10-20 idzie ze mną :) Grunt to nie musieć "uwspólniać" jego kolorów z kolorami D300/D700, bo to zupełnie inna bajka i rzadko udaje się zachować spójność. Kolory z D200 są... no, inne :) I często gęsto ładniejsze :D Na razie nie sprzedałem i chyba nie sprzedam :)
zeberek1
07-02-2014, 10:23
A mnie ciekawi na ile obrazek z matrycy CCD w D200 może być podobny do zdjęć za kodakowskiego sensora w Olympusie E-1. Może ktoś coś wie na ten temat z realnych porównań? Miałem kiedyś tego Olka i sentymentalnie wspominam jego kolorki. Może bym tak uzupełnił zestaw do D700...
To ja jeszcze spytam - czy w tej ofercie coś Wam śmierdzi?: http://allegro.pl/nikon-d200-2-x-bat-tanio-i3961979313.html
Przebieg 82k to chyba jakaś połowa przewidywanego życia aparatu. Ja w ciągu ostatnich 7 lat zrobiłem łącznie 30k zdjęć, ale dwowma aparatami i jaFonem - łącznie. Gumy, o których mowa, to chyba da się jakąś kropelką podkleić?
&
stachmuszel
09-02-2014, 22:21
To ja jeszcze spytam - czy w tej ofercie coś Wam śmierdzi?: http://allegro.pl/nikon-d200-2-x-bat-tanio-i3961979313.html
Przebieg 82k to chyba jakaś połowa przewidywanego życia aparatu. Ja w ciągu ostatnich 7 lat zrobiłem łącznie 30k zdjęć, ale dwowma aparatami i jaFonem - łącznie. Gumy, o których mowa, to chyba da się jakąś kropelką podkleić?
&
W tym stanie gum nie podkleisz. One sa porozciągane i nie pasują juz do korpusu. Można je podciąć i kleic ale efekt estetyczny marny. 82k na 100k deklarowanych przez producenta dotyczą tylko migawki w D200. 150k bylo deklarowane od D300. Popychacz przysłony etc mogą paść znacznie wczesniej, ale nie muszą. To zawsze loteria.
P.s. o kropelce zapomnij!!! Tylko kleje kauczukowe, które można później usunąć.
@sholay
a że niby co ma śmierdzieć? Cena wcale nie jest niska jak za ten stan, a wręcz bym rzekł że jest nawet wysoka..
Ja swojego d70s z 20k przebiegu z pudłem itp. pewnie za 400zł bym nie sprzedał, a obrazek przecież bardzo podobny..
stachmuszel
10-02-2014, 09:25
@sholay
a że niby co ma śmierdzieć? Cena wcale nie jest niska jak za ten stan, a wręcz bym rzekł że jest nawet wysoka..
Ja swojego d70s z 20k przebiegu z pudłem itp. pewnie za 400zł bym nie sprzedał, a obrazek przecież bardzo podobny..
Sorki za OT, ale chyba nie miałeś D200, bo obrazek z D70/s i D200 to dwa różne światy.
No, dobra. Żeby się oftop nie przedłużał - dziękuję za wkład, dzięki Wam już wiem, że przebieg do 50k i gumy idealne, bo będą nienaprawialne. Tylko z tą ceną zagwozdka, bo egzemplarze spelniające te dwa warunki to czy u nas czy zagranico kosztują okolice 1k.
&
stachmuszel
10-02-2014, 10:08
Ale aby doprowadzić gumy do porządku musisz wydać ok 250pln, także cena wyjdzie taka sama.
Wojteksw
10-02-2014, 10:35
Sholay, jest jeszcze taka opcja, jak spotkanie się ze sprzedającym i dokładne sprawdzenie. Masz przecież blisko, 20 min SKM S9.
Kartofelinder
10-02-2014, 11:28
... obrazek z D70/s i D200 to dwa różne światy.
Druga rzecz to budowa. Kupilem siostrze kiedys d70s i byl naprawde plasticzasty :)
dwa d200... przebiegi chyba ponizej 50k a wygladaja jak ze sklepu... w dodatku przez ostatnie 2-3 lata nie zrobily ani jednego zdjecia... i co z nimi zrobic... ;)
dwa d200... przebiegi chyba ponizej 50k a wygladaja jak ze sklepu... w dodatku przez ostatnie 2-3 lata nie zrobily ani jednego zdjecia... i co z nimi zrobic... ;)
jednego mogę przytulić jeśli cena będzie odpowiednia :)
&
FeGietek
18-02-2014, 22:49
Też mnie kręci na myśl o D200. Ta sama myśl jak u Sholaya... Co na to Właściciel?
mam pytanko do posiadaczy D200
znajomego powoli wkrecam w swiat zdjec i nikona a ze narazie ma on okrojony budzet (zona na to krzywo patrzy)
czyli by chcial cos tanio a OK to polecilem mu D200 bo mozna wyrwac na ebay za 160 euro z 20-30K
a bardzo mu sie podoba ergonomia u mnie w D300 i D700
mam jeszcze w domu D80 ale za maly dla niego chlop ma duze dlonie
moje pytania :
jak sobie radzi AF
balans bieli daje rade ??
dodatkowa mala lampa typu SB400 chyba zalatwi temat szumow w pomieszczeniach
jak wygladaja fotki jpg w porownaniu do D3000 (akurat tego mialem na urlopie i bylo swietnie )
- af sobie radzi :)
http://imageshack.com/a/img705/6503/bb06409.jpg
https://picasaweb.google.com/lh/photo/T4rwHTAclCfYPPHElajTa9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=d irectlink
- balans bieli "daje radę", zwłaszcza gdy go się ustawia ręcznie :)
https://picasaweb.google.com/111837667327221520494/Nostalgicznie?noredirect=1#5677188115143704498
- z lampką ok, bez lampki też ;)
https://picasaweb.google.com/lh/photo/RYqgEt_Y6S-_LgcjKQfgf9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?full-exif=true
https://picasaweb.google.com/111837667327221520494/MojWrocAw?noredirect=1#5653710554744409442
- fotki w porównaniu będą lepsze
https://picasaweb.google.com/111837667327221520494/PrzyrodaZBliska?noredirect=1#5491263981231254658
Andi74 miałem d3000. Aktualnie mam d200, d5100 i d300s. Co do AF to bardzo daje radę;-) balans bieli również w porównaniu do d300 i d5100 wypada dobrze (gorzej w świetle żarowym). Szumy - dokładnie tak samo jak w d3000, bo chyba nawet matryca ta sama.
to super nic tylko teraz musze zapolowac na d200 dla niego
FeGietek
22-02-2014, 12:28
Szukam własnie d200 dla siebie. Przeglądam bajabaja i polski popularny portal. Na tym pierwszym zauważam oferty wśród których wiele nie ma opcji wysyłki do Polski a jak sa takie to pojawia sie info - ship to Poland z mniejsza kwotą a potem jakis "import charges" . Nie wiem jaka kwotę za transport miałbym wyłożyć w końcu. Może mnie ktos oświeci?
Druga sprawa: jesli juz pojawia się info o przebiegu migawki w miejsce (zbędnych jak dla mnie) obszernych opisów technicznych :), to widzę, że egzemplarz z małym przebiegiem np.16 tys lub mniej jest tańszy od tych podchodzących po 50k na ten przykład. I to tez mnie elektryzuje. Mnie taki egz. pod 50k by wystarczył, nawiasem mówiąc...Być może sprzedawcy biora pod uwagę bardziej niż ten wazny element co innego - wygląd zewnętrzny, że "ładny". Ja tam jestem gotowy na zakup własny gum (nb. dzięki temu wątkowi i "tutejszym"juz wiem co i jak - dzięki!) i klejenie a zalezy mi na zejściu z ceny. Wszelki poradnictwo mile widziane.
Kartofelinder
22-02-2014, 16:05
A jakie są konkretnie Twoje pytania?
FeGietek
22-02-2014, 16:51
Pytania? Ano takie krócej: 1. Ile realnie zapłacę za przesyłkę? 2.Czemu coś z mniejszym przebiegiem jest tańsze od czegoś z większym ?
ja dla znajomego kupilem wlasnie D200 z 23k stan idealny gumy tez ok caly aparat noweczka za 200 eu
Kartofelinder
22-02-2014, 17:35
Pytania? Ano takie krócej: 1. Ile realnie zapłacę za przesyłkę? 2.Czemu coś z mniejszym przebiegiem jest tańsze od czegoś z większym ?
Realnie zapłacisz tyle, ile sobie wymyślą - nie ma tutaj konkretnego ustawodawstwa. Bardziej istotną kwestią może być ewentualny zwrot. Ja bym kupował w Polsce.
ad 2. Dlatego, że ktoś może być bardziej przywiązany do swojego aparatu, albo pamięta jeszcze ile za niego zapłacił kilka lat temu. D200 to nie był tani aparat. Znowu, nie ma reguły. Ja bym się przebiegiem w granicach 60k w ogóle nie przejmował.
FeGietek
22-02-2014, 18:44
1. Też myślałem o tym problemie - z ewentualnym zwrotem, ta kwestia obciążony jest zakup poza Polską, poniekąd w ciemno.... 2. Biorę oczywiście pod uwagę jako słuszne to "przywiązanie" i pamieć o cenie wyjściowej
Nawet przy stosunkowo lepszej cenie za granicą w porównaniu za naszym rynkiem, tam dochodzi ten nieszczęsny koszt przesyłki, co zmienia postać rzeczy.
Wynik cena-jakość, jaki udało sie osiągnąć Andiemu 74 byłby dla mnie (prawie) do łyknięcia (bez skojarzeń alko...)
nie wiem czy warto z Niemiec targac
u nas w pl tez sa dobre ceny
np
http://allegro.pl/nikon-d200-uzywany-25-tys-i3991585148.html
http://allegro.pl/nikon-d200-body-w-org-pudelku-tylko-37-tys-zdj-i3990671305.html
FeGietek
22-02-2014, 20:05
A i owszem, widziałem, widziałem te oferty. Dzięki !
Częstą przypadłością tego modelu są pęczniejące kółka, zwłaszcza tylne. Tzn. jeśli gumy zaczynają puchnąć i odłazić (podobno zależy to od właściwości potu właściciela, czasem dzieje się bardzo szybko, czasem wcale), puchnie również guma tylnego kółka. Proponuję więc wypytać sprzedawcę o to, czy się lekko kręci :)
W moim egzemplarzu doszło do tego, że trzeba było używać dużej siły, żeby kółko się ruszyło. Rozebrałem wg instrukcji serwisowej, kółko wyjąłem, zeszlifowałem obie strony i obwód przy pomocy papieru ściernego. Niestety, podobnie jak w starszych obektywach pod pierścieniem przysłony, była tam sprężynka i maleńka kulka, którą zgubiłem :)
Teraz mam z kółkiem obracającym się tak jak trzeba, tylko że płynnie, bo nie udało mi się znaleźć kulki, odpowiedzialnej za "pykanie". W sumie to nawet nie przeszkadza. Spuchnięte gumy (które i tak trzeba było zdjąć przy rozbieraniu) nieco przyciąłem i przykleiłem ponownie. Wszystko działa, przebieg niecałe 19 tysięcy, no i chyba już u mnie zostanie, bo ile bym za niego dostał po takim opisie? :)
FeGietek
22-02-2014, 21:23
Dzięki ajt za zwierzenia, które mi rozjaśniają ważne niuanse i pomagają w wyborze. Uwagi bezcenne ! Uruchamiam wyobraźnię, by to wszystko sobie zwizualizować :) Mam nadzieję, że mój pot jest "high class" czyli gumoprzyjazny... Chociaż lubię rozbierać, problem czasami ze złożeniem. W tym wypadku okładanie gumami raczej bym wykonał, mam trochę praktyki w kładzeniu np. folii na naczepach, maskach auta itp (zdejmowaniu też)
Czy jeszcze ktoś dołoży jakieś pytanie z serii " kontrola jakości"?
Moment, moment, dopiero spojrzałem na panel tylni a tam kółek kilka. Rozumiem, ze chodziło o kółko lezące w poziomie poniżej okienka-szybki z wyświetlaczem parametrów. Może jednak o kółko z literką L? Może rozjaśnisz ajt?
Chodzi właśnie o to kółko w prawym górnym rogu, patrząc od tyłu :)
FeGietek
22-02-2014, 23:36
oki :)
można zastosować silikon i po kłopocie :)
Kartofelinder
23-02-2014, 16:41
Albo się przyzwyczaić i ćwiczyć kciuk :)
W Fuji kółko obraca się bardzo lekko, a mój Nikon padł chyba ofiarą tego kłopotu. Muszę jednak powiedzieć, że wolę kiedy obraca się ciężko, bo przynajmniej nie zmienię tego przypadkiem. Pamiętam jak Jacek_Z kilka razy narzekał na brak blokad w Nikonach. To kłopot trochę rozwiązuje :)
dla szukajacych d200
http://www.ebay.de/itm/Nikon-D200-Digital-SLR-Kamera-/131119972701?pt=DE_Foto_Camcorder_Digitalkameras&hash=item1e875c015d
wysylka do pl 15 eu
mozna zaoferowac cene pewnie za 170 euro pojdzie
znajomemu musze gumy kupic i wymienic bo lekko napuchniete i kolko przednie wadzi
pytanie do posiadaczy D200 ile czasu nowe gumy wytrzymuja ???
FeGietek
23-02-2014, 23:39
W temacie gumy ktoś juz podawał namiar a ja podaję : http://www.ebay.pl/itm/4pcs-grip-rubber-unit-part-for-Nikon-D200-Repair-parts-/260711618617?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item3cb39f9839&_uhb=1
te to chyba nie org
org sa matowe a podrabiane sie swieca
Kartofelinder
24-02-2014, 00:46
Panowie, to jest wątek o zachwytach nad D200, a nie o zakupach.
FeGietek
24-02-2014, 01:36
A jak się zachwycać gdy gumy nie te :) Oki, oddaję wolne miejsce na merytoryczne wpisy. Wszystkim dziękuję za pomoc. Wrócę jak się już zachwycę...
marcinekmm
25-02-2014, 21:46
Witajcie,
Czytam i czytam ten wątek i chyba poddałem się również fali zachwytu nad D200 który przyznam, iż jak kupowałem swoją pierwsza cyfrową puchę, był poza moim zasięgiem finansowym. W obecnym czasach ceny D200 "dla zwykłego amatora" są naprawdę baaardzo atrakcyjne.
W tej chwili wciąż męczę D70 z której w sumie jestem zadowolony. Aparat nie sprawia absolutnie żadnych problemów (tfu, tfu) ale mam wrażenie że jednak plastyka matrycy 6MPix została już dawno w tyle porównując "współczesne zdjęcia". Tak naprawdę nigdy nie próbowałem czegoś lepszego oprócz wymiany optyki którą w tej chwili nie zamierzam wymieniać.
Pytanie dla Kolegów którzy mieli/mają używają wspomnianą puchę: co zyskam wymieniając D70 na D200? Czytam o kolorach, szybkości, pancerności i problemach z gumami; to aż taka różnica w porównaniu do D70-ki?? Rozmiarowo D70 jest dla mnie w sam raz; mniejszy aparat nie wchodzi w rachubę :-)
Czy faktycznie D200 jest w stanie "zachwycić" mnie przy okazji zdjęć plenerowych z szerokim kątem oraz w pomieszczeniach z lampą zewnętrzną z ISO rzędu 640? Wcześniej myślałem o D300, ale dla osoby która nie zarabia na fotach wydatek 2000-3000 to przesada... Do podpięcia w tej chwili mam Sigmę 10-20/4-5.6, Tamrona 17-50 oraz pancernego N70-210 z którymi bardzo się zżyłem.
Będę wdzięczny za krótką relację i podsumowanie do mojego pytania :-)
Pzdr
Marcin
Kartofelinder
25-02-2014, 21:57
Czesc.
Kupilem D70 siostrze wiec jakies tam porownanie mam. Wypowiem sie zatem.
Jakoscia obrazu Cie raczej szczegolnie nie zachwyci. Kolory sa podobne, chociaz w D200 nieco 'plynniejsze'. Lepszy w D200 jest balans bieli, chociaz ja i tak ustawiam manualnie wiec nie robi. Praca na wysokim ISO wydaje sie w D200 lepsza, ale to jest porownanie bez sensu, bo do tego sa inne aparaty, ktore bija oba wymienione na glowe. Roznica rozdzielczosci jest pomijalna, ale na pierwszy rzut oka, obrazki z D70 wydaja sie ostrzejsze.
Gumy w D70 moga w ogole odejsc? To nie sa takie tepe gumy jak w D200 i sam nie wiem ktore wole. Jesli chodzi natomiast o cala reszte 'mechanicznych' odczuc i szybkosci. D200 depcze D70, a potem jeszcze po nim skacze. Nie ma porownania zupelnie. Wrazenie solidnosci, dopracowania, zwartosci - o klase wyzej. Praca lustra podobnie. Z pewnoscia docenisz wiekszy o wiele wizjer.
Co tu duzo gadac - warto zamienic.
marcinekmm
25-02-2014, 22:13
Hej,
Dzięki za wypowiedź. Moja obecna pucha poza przebiegiem 34tys. klatek nie ma sobie nic do zarzucenia od strony stanu technicznego i wyglądu. W zasadzie wydawało mi się zawsze że ten aparat jest niezniszczalny :-) bo gumy nie odchodzą, wszystko chodzi z należytym oporem, itd. BW ustawiam i tak zawsze ręcznie w NCX bo robię w RAW-ach.
W zasadzie pytanie moje brzmiało w sensie co zyskałbym używając D200? Lepszy mechanicznie aparat (poza gumą), ISO100, większy wyświetlacz oraz ... ? Manualów nie mam, nie używam.
Podejrzewam, że jak nie kupię, nie spróbuję to się nie przekonam :-)
lepszy obrazek :), szybszy af, większy bufor, szybszy zapis, mechanika, uszczelnienia, iso i co najmniej +5 do lansu :)
ps: w przypadku używania bp - +15 do lasnu ;)
marcinekmm
26-02-2014, 00:08
No to wszystko jasne :-) Zbieram na puchę :-)
Przy okazji znalazłem taki oto topic:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=6693
To dla tych którzy będą mieli podobne dylematy co ja...
Pozdrawiam serdecznie,
Marcin
Witam. Po lekturze wątku zdecydowałem się na kupno d200 i teraz moje pytanie? Mogę kupić je za 500zł ale z przebiegiem 123tysiące... czy to się opłaca...?
No to wszystko jasne :-) Zbieram na puchę :-)
Przy okazji znalazłem taki oto topic:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=6693
(...)
Dziękuję za ten link. Przypomniały mi się stare, dobre czasy, gdy zaczynałem przygodę z cyfrą. Na rynek wchodził D200... więc kupiłem D70s po okazyjnej cenie (2500zł), bo ktoś się przesiadał na nową puszkę. W pudełku był paragonik poprzedniego właściciela na 8.000zł ;) Na D200 przesiadłem się po prawie trzech latach... płacąc tyle, ile za D70s :D
Mam ciągle dostęp do obu aparatów (D200 i D70s), bo "sprzedałem" rodzinie. Mogę tylko podpisać się pod postem kolegi Kartofelfinder. No może z tą różnicą, że jednak dla mnie jakość obrazka jest jednak znacząco lepsza niż w D70s.
Jako częsty użytkownik manuali, nie mogłem nie docenić pełnej współpracy D200 z tymi szkłami. No i wstępne podnoszenie lustra... w makro i foceniu ze statywu rzecz bardzo przydatna. Dodatkowo CLS, informacja o ISO w wizjerze (ktoś pamięta pstrykanie w piękny, słoneczny dzień na ISO800-1600 z D70s? :P). Dla mnie przesiadka na D200 to był ogromny skok technologiczny. Ale i tak czuję sentyment do wszystkich tych puszek. Czasem lubię sobie pstryknąć nawet tym starym gratem.
Aha. Ten ponad 8 letni D70s, totalnie zajeżdżany przez kilka osób, tylko powycierał sobie gumy. One w zasadzie nie mają prawa odpaść. W D200 musiałem całkowicie je wymienić, ale o tym już tu pisałem w tym wątku.
marcinekmm
26-02-2014, 11:35
Właśnie za to cenię D70 - wciąż wygląda jak nowy mimo swojego wieku :-) Oglądając zdjęcia puchnących gum w D200 otwierałem oczy ale z tego co słychać da się z tego wyleczyć wymieniając ten element na nowy.
Może uda mi się tak zwyczajnie kogoś złapać z D200 aby pomacać korpus - to też ważne jak leży w dłoniach bo do D70 się już przyzwyczaiłem....
Dziękuję za cenne rady i pozdrawiam,
Marcin
(...)
Może uda mi się tak zwyczajnie kogoś złapać z D200 aby pomacać korpus - to też ważne jak leży w dłoniach bo do D70 się już przyzwyczaiłem....
(...)
Moim zdaniem zdecydowanie lepiej, choć to subiektywna kwestia wynikająca m.in. z wielkości dłoni. W D70s część palców zjeżdżała mi pod korpus (sprawiłem sobie gripa i znacznie poprawiło to chwyt). Gorzej pstrykało mi się też pionowe kadry. D200 to niemal ideał, mogę się czepić głównie tych zaślepek na gniazda. Kilka subiektywnych przemyśleń, co do tych puszek, zamieściłem kiedyś na blogu:
http://www.terrarium.pl/blog/16/entry-306-nikon-d70s/
http://www.terrarium.pl/blog/16/entry-326-nikon-d200/
marcinekmm
26-02-2014, 21:09
Dzięki za linki powyżej. Myślę, że nie tylko ja tam zajrzałem i skorzystałem z ciekawej recenzji ;-)
Jak znajdę egzemplarz w stanie nie gorszym od mojej D70 (mam taką nadzieję) to może i ja coś skrobnę na temat tego korpusu.
Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie,
Marcin
Z tymi linkami Darka to jest tak, że później żona się do mnie nie odzywa, bo pół dnia oglądam i nie mam kontaktu ze światem :P
ja ze wzgledu na piekna pogode znow uzywalem d200 te kolorki....cmos d300 jest fajny ale niema tej magi d200 zwlaszcza w sloneczny dzien i natywne 100 ccd cudo ...
Z tymi linkami Darka to jest tak, że później żona się do mnie nie odzywa, bo pół dnia oglądam i nie mam kontaktu ze światem :P
Trzeba żonę wkręcić w fotografię. Mi się udało :) A ma to kilka pozytywów:
- nikt nie narzeka przy konieczności kupna nowego sprzętu, czasem sama wychodzi z inicjatywą
- mam pomoc przy plenerach
- potrafi zrobić zdjęcia lub wymyślić kadry, o których nawet nie pomyślałem
Ale aby cytując klasyka "plusy nie przysłoniły nam minusów":
- jak masz jedną puchę to robi się ciężko ;)
- fotografujemy głównie makro, gdy był jeden obiektyw... było ciężko ;)
- popędza do obróbki i robienia zdjęć, nawet gdy nie masz na to ochoty :P
- jak coś jej nie idzie, musisz robić za serwis/instruktora (czasem przez telefon) ;)
- oczywiście wszystkie klamoty tachasz na swoich plecach :)
Kartofelinder
27-02-2014, 12:12
Zdecydowanie. Ja rowniez jestem w tej komfortowej sytuacji, ze to zona mnie wkrecila w fotografie. Z inwestowaniem u nas jest odwrotnie. W tym kontekscie potrafie sie doskonale kontrolowac sam (w koncu nadal robie zdjecia D200 :) ), ale np. kiedy nie spodobal mi sie X100s, to zamiast miec mozliwosc jego spieniezenia, musialem pogodzic sie z przepadkiem aparatu na rzecz zoneczki. Jest w tym plus: swoj sprzet nosi sama i nie mam wyrzutow sumienia hehe.
Szczescie, ze mi filmow nie podbiera, bo woli cyferki.
"ja se czasem coś jeszcze pstryknę dwu-setką", trzeba czasem przesmarować emeryta :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/BB0_6787Resizer1050F153BBBT_zpse96cc0b9-1.jpg
źródło (http://s741.photobucket.com/user/bogdi64/media/BB0_6787-Resizer-1050F153BBBT_zpse96cc0b9.jpg.html)
a teraz zagadka, czyli d200 z obiektywem o którym są między innymi takie opinie na naszym forum :)
"Moim skromnym zdaniem to najsłabsze optycznie szkło jakiem miałem "przyjemność" przypinac do body. Obraz miał takie mydło i dystorsje że szkło pojechało do serwisu, a tam powiedzieli że ten typ tak ma"
Obiektyw o który Kolega pyta, nawet w czasach fotografii analogowej był bardzo złym optycznie obiektywem.
nigdy nie mialem, ale troche sie interesowalem. stara wesja ............ to dramat
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/BB0_6842Resizer1050F153BBBT_zpsaac09b0d-1.jpg
źródło (http://s741.photobucket.com/user/bogdi64/media/BB0_6842-Resizer-1050F153BBBT_zpsaac09b0d.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/BB0_6833Resizer1050F153BBBT_zps83a28184-1.jpg
źródło (http://s741.photobucket.com/user/bogdi64/media/BB0_6833-Resizer-1050F153BBBT_zps83a28184.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/BB0_6825Resizer1050F153BBBT_zpsd3e7d9bc-1.jpg
źródło (http://s741.photobucket.com/user/bogdi64/media/BB0_6825-Resizer-1050F153BBBT_zpsd3e7d9bc.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/BB0_6829Resizer1050F153BBBT_zps40181858-1.jpg
źródło (http://s741.photobucket.com/user/bogdi64/media/BB0_6829-Resizer-1050F153BBBT_zps40181858.jpg.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/BB0_6847Resizer1050F153BBBT_zps1442f989-2.jpg
źródło (http://s741.photobucket.com/user/bogdi64/media/BB0_6847-Resizer-1050F153BBBT_zps1442f989.jpg.html)
ja nie mówię, że to szkiełko jest genialne, ale właśnie często jest wpięte w moje d200, według mojej opinii daje namiastkę analoga w cyfrze, oczywiście w połączeniu z tą puszką i jakoś nie czuję beznadziejności tego obiektywu i nie zawaham się znów go użyć :)
Fajne zdjęcia, jak bym miał D200 to bym nie sprzedawał :)
Szkiełko to 50 1.8d ?
dlatego ma u mnie emeryturę
Fajne zdjęcia, jak bym miał D200 to bym nie sprzedawał :)
Szkiełko to 50 1.8d ?
50 1.8d ma teraz złą opinię na forum? :O
Pamiętam jak kupowałem (d50) to było podstawowe szkło, które się wciskało wszystkim nawet zamiast kita. No i było REWELACYJNE szczególnie jak się lekko przymknęło do 2.8!
fotomarek_k
27-02-2014, 21:24
Takie i podobne teksty to nt. 24-120 były :-) Jestem "na świeżo" bo rozważałem ponowne zakupienie tego szkiełka :-)
I zakupiłem, tyle że w nieco nowszej wersji.
ps. Również b. mi podchodził ten obiektyw na dx. Mam nadal 24- 85 D 2.8-4 i na dx jest cudowny, a na fx też się broni całkiem, całkiem :-)
to moze nikkor 50 1.8 af japonczyk :D na d200 faktycznie ciut lepiej wyglada z niego obrazek jak z d300
Takie i podobne teksty to nt. 24-120 były :-) Jestem "na świeżo" bo rozważałem ponowne zakupienie tego szkiełka :-)
I zakupiłem, tyle że w nieco nowszej wersji.
ps. Również b. mi podchodził ten obiektyw na dx. Mam nadal 24- 85 D 2.8-4 i na dx jest cudowny, a na fx też się broni całkiem, całkiem :-)
brawo :) - trafione - pierwsza wersja 24-120, nie pokazałem fotek z szerokiego kąta, bo tam jest dużo lepiej ;)
fotomarek_k
28-02-2014, 10:30
Tak się potwierdza zasada względności ocen i opinii :-)
moze tu sie zapytam z racji ze mam w domu ten aparat znajomego jeszcze u mnie
zdjecia przy zarowym w domu WB Auto lampa z body iso 400 sa jakies takie zimne sine a sciana jest capucino
dopiero jak dam WB na lampe iso 400 i lampa z body to zdjecie pokazuje faktyczne kolory
ten typ tak ma ?????
podpiete 50 1.8 D przeslona 2.2
czy moze cos nie tak w WB-auto
Przy wciśniętym WB kręć pokrętłem przysłony na 0 lub na minus, wtedy będzie cieplej.
moze tu sie zapytam z racji ze mam w domu ten aparat znajomego jeszcze u mnie
zdjecia przy zarowym w domu WB Auto lampa z body iso 400 sa jakies takie zimne sine a sciana jest capucino
dopiero jak dam WB na lampe iso 400 i lampa z body to zdjecie pokazuje faktyczne kolory
ten typ tak ma ?????
podpiete 50 1.8 D przeslona 2.2
czy moze cos nie tak w WB-auto
czyli wszystko OK :), mieszasz rodzaje światła i aparat głupieje WB auto, w drugim przypadku lampa daje na tyle mocny błysk, że główny motyw jest tylko nią oświetlony i odpowiada to ręcznemu ustawieniu WB właśnie dla temperatury lampy
FeGietek
01-03-2014, 19:12
Nikon D200 daje wspaniała możliwość podpinania obiektywów AI/AiS. Ja przepadam za moim 80-200/4,5 analogowym. Jednak chciałbym pomnożyć jego potencjał do zbliżeń obiektu z dalszej odległości. Co byście radzili podpiąć w tym celu i od jakiego producenta, jesli to rzecz jasna jakas różnica?
Lena&TheShadow
01-03-2014, 20:20
Najtaniej chyba Tair 3s 300/4.5
FeGietek
02-03-2014, 21:32
No z Tairem - rzecz do przemyslenia, nawet jest kilka sztuk teraz na A-ro
Mam pytanie. Moj d200 ostrzy w af-c gdy przełącze na afs słychać dźwięk pole ostrości się podświetla ale obiektyw nie ostrzy. Na AFC jest ok. Czy to wina ustawień czy cos innego?
jeśli pole się podświetliło, to znaczy, że ostrość została już ustawiona
Brak ostrości, ta kropka odpowiedzialna za potwierdzenie sie nie pojawia tak jak ma to miejsce na AF-c Obraz rozmyty. Cisza w obiektywie....
Bogdan W
05-03-2014, 20:18
Brak ostrości, ta kropka odpowiedzialna za potwierdzenie sie nie pojawia tak jak ma to miejsce na AF-c Obraz rozmyty. Cisza w obiektywie....
Witam.
Jeżeli masz instrukcję to na str.148 w ustawieniach użytkownika -a3 jest to opisane.
Jeżeli nie masz to wejdź w menu aparatu i podświetl ikonkę w kształcie ołówka i wejdź na literkę a - autofokus, potem enter, wchodzisz na a2 AF-S Mode Priority, potem enter i sprawdź czy masz wybraną opcję focus.
Jeżeli nie to musisz ją wybrać bo w ustawieniu Release aparat robi zdjęcia bez ustawienia ostrości.
Pozdrawiam.
Mam ustawione na focus.... ale zauwazyłem ze przy a1 mam gwiazdke a przy a2 jest jej brak czy to ma znaczenia .... a1 to AF-C a2 AF-S
tak samo jest gdy przelacznik jest na af-c i af-s
Bogdan W
05-03-2014, 21:37
Mam ustawione na focus.... ale zauwazyłem ze przy a1 mam gwiazdke a przy a2 jest jej brak czy to ma znaczenia .... a1 to AF-C a2 AF-S
tak samo jest gdy przelacznik jest na af-c i af-s
Witam ponownie.
Ja nie mam gwiazdki ni przy a1 ani przy a2 ale to chyba nie ma znaczenia.
Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to sprawdź przełącznik z lewej strony korpusu czy jest dokładnie na kropce nad literka S. Zdarzyło mi się parę razy że podczas trzymania korpusu przypadkowo przesunąłem przełącznik z kropki lekko w bok i aparat wtedy też nie ustawiał mi ostrości.
Pozdrawiam.
FeGietek
05-03-2014, 21:39
Ja własnie miałem pierwszy kontakt z moim nowym/starym zakupionym D200. Pierwsze odczucie w porównaniu do D70 - przykrojony do mojej dłoni!:) idealnie. Przede mną lektura instrukcji. Mam w pdf, mniej to dla mnie wygodne, jakby komuś zbywała papierowa, proszę o sygnał. I wybaczenie, bo mam jeszcze za mało wpisów/postów, żeby się ogłaszać, choć wytrwale ku temu idę...Tak przy okazji - czas dosłania body z HK do Polski to był ułamek tego co w Polsce potrzebował, by do mnie trafić. Ale w końcu - jest!
Jest na miejscu, delikatnie nawet nim krecilem i sprawdzalem czy obiektyw ostrzy.... I nic.
Bogdan W
05-03-2014, 22:11
Witam ponownie.
Sprawdź jeszcze czy AF możesz ustawić naciskając przycisk AF-ON na korpusie.
Jeżeli możesz to wejdź w menu pozycję a6.
Opcja AF-ONLY - Autofocus można włączyć tylko przyciskiem AF-ON
Opcja Shutter/AF-ON -Autofocus można włączyć przyciskiem AE-ON lub wciskając do połowy spust migawki.
Mam ustawione na focus.... ale zauwazyłem ze przy a1 mam gwiazdke a przy a2 jest jej brak czy to ma znaczenia .... a1 to AF-C a2 AF-S
tak samo jest gdy przelacznik jest na af-c i af-s
przywróć do fabrycznych i zobacz co się stanie
(...)Tak przy okazji - czas dosłania body z HK do Polski to był ułamek tego co w Polsce potrzebował, by do mnie trafić. Ale w końcu - jest!
Jakby nie cła, to w HK sporo fajnych okazji można trafić. Niestety dopłaty powodują, że cena nie robi się już tak atrakcyjna... Jak kupowałem szkiełko, to przez odprawę celną, cały proces trwał ponad miesiąc.
FeGietek
07-03-2014, 23:22
Dzieki Dark za solidarnośc w cierpieniu :) Domyślam się, że D200 będzie współpracował z Nikonem 75-300 AF. Zdaje się masz doświadczenia z takiego połączenia? Warto sie oglądać za tym obiektywem? (repo w tłumie z oddali...)
Będzie, choć tym szkłem (pożyczonym) krótko fociłem na D70s. Solidne, pancerne, ostrością porównywalne z 70-300VR. To była wyselekcjonowana sztuka, więc miałem wrażenie, że na długim końcu była ostrzejsza od VRki.
Niestety ciemne. Do repo to raczej 70(80)-200/2.8 bardziej się nada.
FeGietek
09-03-2014, 22:55
Dzieki Dark. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie/innych Uzytkowników D200. Chyba w instrukcji napisano, że En-el3e z Nikona D70 nie można używać w D200. Patrze i widzę w obu : Li-On 7,4 V 1500 mAh jakby identyczne. a wiec o co chodzi :(. Sa też odmienne ( co do symbolu ) ładowarki - czy to jakiś chwyt producenta, czy faktycznie do danego modelu jest ekskluzywny zestaw "prądotwórczy"?...
FeGietek różnicą jest jedna literka. W D200 EN-EL3e, a w D70 EN-EL3a.
Różnią się chyba liczbą styków...
d200 zre baterie jak szalone z 400 zdj na 1 baterji no czasem wiecej a na tych samych bateriach d300 ok 1 tys zdj cuda panie cuda
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.