16tke Canon pozycjonuje jako małe, tanie, wygodne szkiełko dla vlogerów
Szukaj
16tke Canon pozycjonuje jako małe, tanie, wygodne szkiełko dla vlogerów
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Chrzanić vlogerów. To przyzwoicie dobre szkło na wycieczkę w mieście lub budżetowe astro.
Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.
Dokładnie tak. Mnie intryguje ten 15-30. W planach mam 24-105 f4 i to chyba będzie najdroższe szkło, jakie kupię w tym systemie. 70-200 planuję jakieś EF z "tutką". 85 chyba zostanie to biedne ze światłem 2.0. Mam oczywiście kita startowego i puki co, złego słowa o nim nie powiem. 50 1.8 również i uważam, że to świetne i tanie szkło. Te obiektywy 1.2 są w kosmicznych cenach, ale jak mam być szczery, to trochę sztuka dla sztuki. 1.4 były mniejsze, tańsze i nie wiem, czy prawdę powiedziawszy nie lepsze. Jednak Canon chciał pokazać, no i pokazał.
GFX 50SII, X-T5, X-T30II, S1RM2, S5II, G9II, G9
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.
Super! Co ciekawe cena, z tego co widziałem na juzaphoto jest taka sama, jak była na wersję EF. Wychodzi na to, że to nie do końca takie drogie są teraz obiektywy, tylko nasza waluta jest taka coraz bardziej "mocna", żeby nie napisać inaczej...
GFX 50SII, X-T5, X-T30II, S1RM2, S5II, G9II, G9
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Na Canona przesiadłem się z Nikona w 2018, dwa lata wcześniej zagościł u mnie Fuji jako mały sprzęt.
Patrząc z dzisiejszej perspektywy te zmiany były dla mnie słuszne. W mojej ocenie Canon daje mi szerszy wybór niż Nikon obecnie. W RF są małe szkiełka oraz duże pro. Widziałem w fotoformie te nowe zoomy 70-200 ... Aż gębą się uśmiecha na sam widok gdy półkę dalej patrzę na klocki Sigmy czy Nikona.
Film z fotoformy https://photos.app.goo.gl/2djidrgjoLDQ91My6
W między czasie miałem też próbę z Sony równolegle, jednak nie przekonałem się, dodatkowo obrazek średnio mi podchodził mimo, że na papierze i w testach tak super opisują. Sony wtedy brałem poważnie pod uwagę ze względu na największy wybór szklarni, który obecnie jest wręcz rewelacyjny. Ale wyborów podjętych wtedy ostatecznie nie żałuję.
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 02-09-2022 o 07:08
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Bardzo mi się podoba to, że przy zmianie obiektywu na wyłączonym body, matryca jest zasłonięta migawką. Może i nie ma to praktycznie takiego aż znaczenia ale psychologiczne na pewno. Gdzieś tutaj na forum nikoniarze chyba udowadniali że to nawet gorzej panie jest że ona zamknięta bo kurz w środku się kłębi zamiast wylecieć spokojnie .... oj nieładni zazdrośnicy
W fuji mam kłopot mentalny z wymianą szkieł w terenie a tutaj nie mam tegoDuży plus dla mnie.
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 02-09-2022 o 08:21
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
W RP nie mam tego dobrodziejstwaTa zasłonka spada tylko po odłączeniu obiektywu, czy przy wyłączeniu aparatu również? Jakby tak było ma to sens, bo bezlustra cały czas eksponują matrycę, którą przy braku założonego na obiektyw dekla można uszkodzić w niesprzyjających, nazwijmy to, warunkach oświetleniowych. Lustrzanki mają ten plus, że matryca poza podglądem jest cały czas zakryta aż do momentu zrobienia zdjęcia. Nie wiem, czy faktycznie przekłada się to na częstsze uszkodzenia matrycy globalnie w bezlusterkowcach, ale sam mam taką nerwicę natręctw, że albo co chwila zakładam dekiel, albo uważam, żeby aparat trzymać obiektywem w dół, jak nie robię zdjęć.
GFX 50SII, X-T5, X-T30II, S1RM2, S5II, G9II, G9
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Zobacz jak to wg znafców fizyki jest https://www.canon-board.info/threads...=1#post1436406
Opinia jest choć na oczy nawet nie widział i foty nie zrobiłale testy już z góry zna
![]()
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Skontaktuj się z nami