Close

Strona 181 z 187 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 801 do 1 810 z 1868
  1. #1801

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    I co z tego że Canon sprzedałby licencję na RF i np Viltrox musiałby odprowadzać fee np 500$ za każdy wyprodukowany obiektyw .... nie miałoby to sensu dla Viltroxa raczej...
    Gdyby to faktycznie było 500 baksów od sztuki to pewnie by nie miało, ale myślę, że mocno przeszacowałeś wycenę tej licencji O ile faktycznie w tego typu umowach są w ogóle zapisy odnośnie opłat "za sztukę" a nie np. jednorazowa opłata za dostęp do dokumentacji. Albo cykliczna za odnawianie. W każdym razie są jednak systemy w których takie licencje funkcjonują i niektóre firmy chyba widzą w tym sens. Ale czy faktycznie ktoś za to płaci to nie wiem, bo trudno w ogóle odszukać tego typu dane. Raczej plotki i domniemywania

  2. #1802

    Domyślnie

    Kiedyś była informacja, że zeiss płacił za licencje ef

  3. #1803

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Gdyby to faktycznie było 500 baksów od sztuki to pewnie by nie miało, ale myślę, że mocno przeszacowałeś wycenę tej licencji O ile faktycznie w tego typu umowach są w ogóle zapisy odnośnie opłat "za sztukę" a nie np. jednorazowa opłata za dostęp do dokumentacji. Albo cykliczna za odnawianie. W każdym razie są jednak systemy w których takie licencje funkcjonują i niektóre firmy chyba widzą w tym sens. Ale czy faktycznie ktoś za to płaci to nie wiem, bo trudno w ogóle odszukać tego typu dane. Raczej plotki i domniemywania
    W przypadku Sony to z Zeissem można mówić o wzajemnej współpracy, natywną Sigma jest korzystna dla bagnetu, co Sony zapewne sobie skrupulatnie zasymulowało a Tamron to obecnie spółka zależna od Sony. Następnie Leica-Lumix-Sigma, wygląda na współpracę ale wiadomo że diabeł tkwi w szczegółach. Te szczegóły wzajemnych licencji, (licencji udzielanych przez Sony, licencji Fuji też) są tajemnicą handlową. Umowy między firmami są ogólnie strzeżone tajemnicą handlową i nie trafiają do szerokiej publiki. A że nie trafiają to nie oznacza że licencja jest za darmoszkę nie bądźmy naiwni, to są licencje na technologię przecie a forma opłaty jest ustalana między stronami (win-win) lub pod dyktando silniejszego (casus Canon). Najtrudniej zrozumieć tu będzie Nikona bo nie jest chętny zapewne na udzielanie licencji ale nie ma zastosowania w jego przypadku "casus silniejszego" a do win-win ciężko mi ich o to podejrzewać.
    Dla mnie zagadką są przelotki, na jakich zasadach tutaj jest udzielany know-how. Nie wierzę w żadne inżynierie wsteczne i że to dobrze zadziała do Z/RF/X/GFX - tu trzeba mieć knowhow od producenta, aby to było pewne narzędzie a nie amatorski gadżet i jest to zapewne z zastrzeżeniem, że tylko przelotki.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 01-09-2022 o 10:26
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  4. #1804

    Domyślnie

    Nie dziwie się Canonowi, przy kosztach RnD musza jakoś zarobić. Nie po to robisz elke 1.2 żeby potem leżała w magazynie, a 70% szkieł na RF to chińczyki.

  5. #1805

    Domyślnie

    eLkę f/1.2 kupią profesjonaliści i majętni hobbyści, to dla nich Canon je projektuje i tym szkłom chińczyki nie zagrażają. Na drugim biegunie są amatorzy którym wystarczy kit f/4-7.1 (na marginesie: po co w takich przypadkach wchodzić w sprzęt full frame?). Zostaje, myślę że całkiem spory, kawałek tortu, składający się z mniej majętnych hobbystów/entuzjastów lub pół-zawodowców (dla których fotografia nie jest głównym źródłem dochodu, i w związku z tym nadmiernych kosztów też by nie chcieli ponosić), którzy zamiast Canona, przynajmniej moim zdaniem, chętnie wybraliby może nie Viltroxa czy Yongnuo, ale już np. dobrze działające Sigmy lub Tamrony, w cenie wynoszącej powiedzmy 3/4 ceny Canona. Canon, jak każda tego typu firma, nie zatrudnia głupków na stanowiskach decyzyjnych, i widocznie z obliczeń wyszło im być może, że lepiej sprzedać trochę mniej korpusów, ale ze swoimi obiektywami, niż sprzedać trochę więcej korpusów za cenę mniejszych przychodów ze sprzedaży obiektywów. W innym przypadku, może nadal niechętnie, lub wcale, nie dzieliliby się protokołami z innymi producentami, ale przynajmniej nie zakazywaliby im (jak sądzę pod groźbą pozwu sądowego) sprzedaży obiektywów ze złamanym protokołem.

  6. #1806

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    (na marginesie: po co w takich przypadkach wchodzić w sprzęt full frame?).
    RP kosztuje tyle, co Z50/Zfc czy DXy sony, więc... Chyba lepiej mieć FX z ciemnym zoomem, niż DX z ciemnym zoomem, nie?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #1807

    Domyślnie

    OK, przyznam, że pisząc poprzedni post, nie sprawdzałem ceny Rp

  8. #1808

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    OK, przyznam, że pisząc poprzedni post, nie sprawdzałem ceny Rp
    Aktualnie cena RP zgarnia tych, którzy na body mają budżet rzędu 4 tysie z okładem. Do tego kitowy 24-105/4-7,1 (nie mogę zrozumieć tej 7,1 na długim końcu, czy judasz w drzwiach nie jest jaśniejszy ?) a dla ambitniejszego nabywcy znajdzie się dodatkowo RF50/1,8 za osiem stów i klient zadowolonym będzie. Na grupie FB okazuje się że i śluby takimi body da sie robić, co mnie nie dziwi bo fotograf ślubny nie czytał tego forum czy CB więc skąd ma wiedzieć, że nie można
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  9. #1809

    Domyślnie

    Ja to się dziwię, że wszyscy bezlustrzani canoniarze nie kupują rf 35/1.8. Tanie, ostre, w miarę uniwersalne, z makro i IS. Dla mnie to byłaby perełka. Prawie jak kultowe 35dx na D700

  10. #1810

    Domyślnie

    rf 35/1.8 to dobryy obiektyw ale po prostu drogi przy tym co oferuje. W tym zestawieniu 50mm i 16mm dają doskonały stosunek cena/jakość dodatkowo uzupełniając obiektyw który, nie ważne czy "L" stały f4 czy też f/7.1. Do tego 100-400/100-500 (w zależności od budżetu) i zestaw zrobiony.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 181 z 187 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •