Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Dokładnie. I którejś z limitowanych lajek:


  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Moja lista najbrzydszych aparatów ery cyfrowej.
    1. Pentax K-01
    ...
    Spokojnie, następca będzie w 32kolorach - do wyboru.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zrób miejsce na pudle dla Lunara
    No tak.Ta przeróbka Sony im nie wyszła

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Dokładnie. I którejś z limitowanych lajek:
    Kolejka na pudło jest dłuższa niż myślałem
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Wszystkie A7R i D810 powinny się bać. Chyba, że zabije ceną, jak to Sigma ma w zwyczaju. Nie wiadomo, jak szkła APS-C będą kryły mnożnik 1.3. No i czy dadzą rozsądny soft, bo ostatnia wersja SPP dla Quattro to jest jedna wielka porażka. Aha - synchro 1/800 (?).
    Sony nie ma się czego bać miną dziatki lat zanim w Sigmie nauczą się projektować body o jakości i ergonomii Sony A7. Z resztą cena tych aparatów będzie jak zawsze absurdalna, ergonomia tragiczna co już widać po samym kształcie body - nie wiem po jaką cholerę zamiast zaprojektować normalny uchwyt wszystkie sigmy to takie bezsensowne cudaki. Jak do tego dojdzie wydajność akumulatora i toporny soft to będzie komplet do takiej samej klapy jaką były ich kompakty.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 23-02-2016 o 20:03
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #15

    Domyślnie

    Nie wiem jak z ergonomią bo nie mam okazji dotknąć, ale wygląd ma ciekawy - mi się podoba. Szkoda ze mocowanie nie jest Sony E.

  6. #16

    Domyślnie

    Szczerze, to uważam, że sam bym lepiej zaprojektował ergonomię tej Sigmy, nie mówiąc o inżynierach z Sony.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Sony nie ma się czego bać miną dziatki lat zanim w Sigmie nauczą się projektować body o jakości i ergonomii Sony A7. Z resztą cena tych aparatów będzie jak zawsze absurdalna, ergonomia tragiczna co już widać po samym kształcie body - nie wiem po jaką cholerę zamiast zaprojektować normalny uchwyt wszystkie sigmy to takie bezsensowne cudaki. Jak do tego dojdzie wydajność akumulatora i toporny soft to będzie komplet do takiej samej klapy jaką były ich kompakty.
    Z tym "baniem się" Sigmy przez inne wysokorozdzielcze sprzęty miałem na myśli oczywiście obrazek, jego rozdzielczość i kolorystykę. Można przyczepić się do wielu rzeczy w aparatach Sigmy, ale na pewno nie do generowanego obrazka i moim zdaniem do ergonomii jako takiej, też nie bardzo. Poprzednie modele SD były typowymi lustrzankami, poprzednie DP były typowymi małymi kompaktami. Dopiero w serii Quattro można było spostrzec ergonomię niepokojącą.
    Okazało się jednak, że mimo iż trzymanie aparatu jest nieco inne, to jego uchwyt jest pewny. W dodatku lewa ręka dosyć wygodnie podpiera obudowę obiektywu, która jest nieruchoma.
    W tym nowym wynalazku rzeczywiście obcięta obudowa w miejscu baterii wygląda na pomysł absurdalny. Foveon słynie z energożerności, a tu jeszcze są dwa procesory. Bateria powinna być zdecydowanie większa, niż w poprzednich modelach.


    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Szczerze, to uważam, że sam bym lepiej zaprojektował ergonomię tej Sigmy, nie mówiąc o inżynierach z Sony.
    Prawdopodobnie masz rację.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    W tym nowym wynalazku rzeczywiście obcięta obudowa w miejscu baterii wygląda na pomysł absurdalny. Foveon słynie z energożerności, a tu jeszcze są dwa procesory. Bateria powinna być zdecydowanie większa, niż w poprzednich modelach.
    Spoko, pojawi się dodatkowy grip / battery pack. Po co dawać w zestawie, jak można tak zaprojektować obudowę, że będzie on konieczny. Chyba, że główny projektant podpadł kiedyś Yakuzie i dla niego obcięty grip może być wcale ergonomiczny.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #19

    Domyślnie

    I że niby co ten Yakuza obciął projektantowi?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Szczerze, to uważam, że sam bym lepiej zaprojektował ergonomię tej Sigmy, nie mówiąc o inżynierach z Sony.

    No no...

    Miałem do czynienia z projektowaniem tego typu sprzętów i zapewniam Cię że to nie jest trywialna sprawa, zwłaszcza gdy musisz upchnąć konkretną elektronikę do środka

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma Quattro
    By shaolin in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 06:48
  2. A1 Quattro
    By maciek.evo in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 23:28
  3. audi coupe quattro
    By audik in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 18:38
  4. Audi A4 Quattro
    By Grześ P in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 01:21
  5. jak quattro to nie tylko asfalt....
    By Piotrek_K in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-06-2009, 09:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •