Close

Strona 355 z 1914 PierwszyPierwszy ... 2553053453533543553563573654054558551355 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 541 do 3 550 z 19131
  1. #3541

    Domyślnie

    Batis był na f1.8 czy oba na f2.8? Bo jak w pełni otwarte oba to nie widać aż takiej różnicy. Dodatkowe 5mm makrówki pewnie jej delikatnie pomaga. Pewnie jeszcze warto potestować ale po tych samplach ja bym wybrał jednak bardziej uniwersalną makrówkę
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  2. #3542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Batis był na f1.8 czy oba na f2.8? Bo jak w pełni otwarte oba to nie widać aż takiej różnicy. Dodatkowe 5mm makrówki pewnie jej delikatnie pomaga. Pewnie jeszcze warto potestować ale po tych samplach ja bym wybrał jednak bardziej uniwersalną makrówkę
    Oba na pelnej dziurze. Czekałem na Batisa kilka miesięcy, a teraz mocno sie zastanawiam, czy go sobie zostawić...

    Umbra - jest tak, jak piszesz. Ale różnica również wg mnie jest niewielka.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  3. #3543

    Domyślnie

    Zamieniłem kiedyś Nikkora 50 1.8 na Tamrona 60mm macro i byłem zadowolony. Też wolałem mieć 2w1. Teraz przesiadłem się na Sony i tutaj nie ma takiego obiektywu, więc kupiłem SEL 50mm. To dobre szkło, ale jednak nie to, co Tamron 60. :P Brakuje trochę zakresu makro, plastyka też nieco inna. Ostrość jest dobra, kolory dobre, AF bardzo fajny i mega cichy. Abberacje niestety widoczne na pełnej dziurze.

  4. #3544

    Domyślnie

    Nie wiem, próbowałem e50 do A7ki ale to już nie było to co na nexie...
    Natomiast dalej myślę o fe55 czy mi podejdzie, kusi ta wklejana niedawno aukcja ebayowa za ok 3000zł nówki, już setkę tego sprzedali Tylko nie wiem no, cały czas mam wrażenie że jakiś taki mało uniwersalny, ani stabilizacji ani f1.4 ani ciekawej mfd, ani malutki... Boję się że się nie polubimy:/ A w tej cenie można dorwać np. prawie dwie działki jaśniejszego mitakona 50/0.95 (używanego). Niby jest to kloc więc też nie wiem czy się polubimy, natomiast ma w sobie jakieś 'wow'. A fe55 to chyba taki bardziej wyrobnik, we wszystkim dobry ale jednocześnie nie ma nic takiego że się go chce mieć...
    Chociaż niby zawsze można spróbować i ewentualnie odsprzedać z niewielką stratą bo po 3000zł to u nas pogwarancyjne używki chodzą...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #3545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    A fe55 to chyba taki bardziej wyrobnik, we wszystkim dobry ale jednocześnie nie ma nic takiego że się go chce mieć...
    Jego główny atut to AF i niemal perfekcyjna ostrość. Daje tak perfekcyjny obrazek, że aż... nudny. Dlatego na razie nie zdecydowałem się na jego zakup. Cena też trochę powstrzymuje. Bo za 1/8 można przebierać w jeszcze jaśniejszych standardach z "charakterem".
    N -> L -> S

  6. #3546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Natomiast dalej myślę o fe55 czy mi podejdzie, kusi ta wklejana niedawno aukcja ebayowa za ok 3000zł nówki, już setkę tego sprzedali Tylko nie wiem no, cały czas mam wrażenie że jakiś taki mało uniwersalny, ani stabilizacji ani f1.4 ani ciekawej mfd, ani malutki... Boję się że się nie polubimy:/ A w tej cenie można dorwać np. prawie dwie działki jaśniejszego mitakona 50/0.95 (używanego). Niby jest to kloc więc też nie wiem czy się polubimy, natomiast ma w sobie jakieś 'wow'.
    https://www.flickr.com/photos/mkuehn...n/photostream/

    Tu masz sporo zdjęć z 55mm 1.8 na przemian z 50mm 0.9

  7. #3547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Tu masz sporo zdjęć z 55mm 1.8 na przemian z 50mm 0.9
    trzeba mieć dużo samozaparcia w sobie, żeby zwracać uwagę na bokeh.

  8. #3548

    Domyślnie

    @cichy70,
    co mam ci wysłać , ptasie mleczko czy el_meson gran reserva?

  9. #3549

  10. #3550

    Domyślnie

    Dystorsje, winiety i nieostrości z 24-240@24:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=265502
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 355 z 1914 PierwszyPierwszy ... 2553053453533543553563573654054558551355 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •