Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: Sigma Quattro

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Jakościowo ta matryca (na pewno na niskim ISO) złoi tyłek wszystkim innym, nie wyłączając tych FF.



    Taki foveon który tutaj zagościł wygląda raczej na wypadek przy produkcji normalnych matryc 3x (czy jak tam się one zwą) i wymyślono zastosowanie dla odrzutów. Upośledzenie rozdzielczości niższych warstw (podejrzewam binning softwareowy, ale dopiero po rozebraniu przez chipworks się dowiemy...) powoduje że zysk z posiadania cripple-foveona jest ZEROWY w stosunku do bayerowskich rozwiązań.

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Ciekaw jestem co stoi na przeszkodzie Sigmy, że nie decyduje się na wymienne obiektywy, byłby niezły hit.
    Pewnie oszczędzają na mikrosoczewkach.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Gdyby nie wada "cenowa" to nie widzę nic niewłaściwego ... obiektywami wachlować nie trzeba, a i zapas jest jakby się któryś z trójcy popsuł. Nie wspomnę, że trzema na jednej baterii więcej fotek zrobisz niż jednym.
    jeśli lubisz nosić trzy korpusy zamiast jednego, jeszcze żeby mieć trzy ręce (i trzy oczy) to mogłoby się udać focenie trzema naraz, ale jeśli nie masz trzech rąk to pomysł jest niestety taki sobie (bardzo taki sobie).
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Gdyby nie wada "cenowa" to nie widzę nic niewłaściwego ... obiektywami wachlować nie trzeba, a i zapas jest jakby się któryś z trójcy popsuł. Nie wspomnę, że trzema na jednej baterii więcej fotek zrobisz niż jednym.
    Zatrudnij się w marketingu u nich, bardziej karkołomnego udowadniania zayebistości jakiegoś idiotycznego sprzętu dawno nie czytałem

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    jeśli lubisz nosić trzy korpusy zamiast jednego, jeszcze żeby mieć trzy ręce (i trzy oczy) to mogłoby się udać focenie trzema naraz, ale jeśli nie masz trzech rąk to pomysł jest niestety taki sobie (bardzo taki sobie).
    a jak masz trzy obiektywy, to focisz sobie trzema naraz?
    To czemu ślubniacy często noszą dwa body naraz, chyba obiektywów im nie brakuje? Ani oczu i rąk też nie mają po trzy?

  5. #25
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Brzydkie to są Nikony, a Nikkory serii G to już się nawet w skali nie mieszczą. Sigma jest nietuzinkowa, nie idzie też w pseudo-retro. Niestety nie ma wizjera, wiec tyle w temacie...

  6. #26
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Nie mnie się ta sigma jako koncept bardzo podoba. Ciekaw tylko jestem jak to się będzie trzymać w łapie. Chyba spróbuję złapać nexa do góry nogami

    edit
    eeeee czekaj raczej obiektywem do siebie będzie całkiem podobnie.
    .

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Taki foveon który tutaj zagościł wygląda raczej na wypadek przy produkcji normalnych matryc 3x (czy jak tam się one zwą) i wymyślono zastosowanie dla odrzutów. Upośledzenie rozdzielczości niższych warstw (podejrzewam binning softwareowy, ale dopiero po rozebraniu przez chipworks się dowiemy...) powoduje że zysk z posiadania cripple-foveona jest ZEROWY w stosunku do bayerowskich rozwiązań.
    Pożyjemy, zobaczymy, ale nie przypuszczam aby Sigma pozbawiła się atutu uzasadniającego cenę 899$ za jedną puszkę merilla.

  8. #28

    Domyślnie

    Jakieś ściśle tajne są zdjęcia z tej sigmy. Nikt nie widział.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Jakieś ściśle tajne są zdjęcia z tej sigmy. Nikt nie widział.
    Bo na razie nikt jeszcze nie wie, jak to chwycić.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •