Close

Strona 2 z 51 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 504

Wątek: NEX 6 - hit?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pil74 Zobacz posta
    oczywiście o ile szkło będzie dobre optycznie i w rozsądnej cenie
    i w przyzwoicie małych rozmiarach ... ale i tak już dwa pierwsze warunki są zazwyczaj w sprzeczności.

    PS
    Pierwszy przykład jest: Panasonic 12-35mm/2.8
    - dobry optycznie jest,
    - przyzwoicie małe gabaryty są,
    - rozsądna cena .... ? już raczej nie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    i w przyzwoicie małych rozmiarach ... ale i tak już dwa pierwsze warunki są zazwyczaj w sprzeczności.

    PS
    Pierwszy przykład jest: Panasonic 12-35mm/2.8
    - dobry optycznie jest,
    - przyzwoicie małe gabaryty są,
    - rozsądna cena .... ? już raczej nie.
    Dlatego dyplomatycznie napisałem "przyzwoita". Jeżeli natomiast było by coś sensownego i uniwersalnego i kompaktowego to można by było się szarpnąć Oczywiście w granicach rozsądku
    nic...

  3. #13

    Domyślnie

    Chyba wszyscy oczekują, że EVILe, to rzeczywiście będzie mniejsza i tańsza alternatywa dla lustra, przy tym nic nie będzie użytkownik tracił na jakości. Tymczasem producenci każą sobie słono płacić za jakość.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 13-08-2012 o 14:47
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #14

    Domyślnie

    mozna postawic na jakosc obrazka kosztem wygody
    16ka jest OK - zdjęcia na prawde wychodzą conajmniej przyzwoite - taki maly set sampli kiedys zrobilem i sobie caly czas wisi...
    Kit - jest bo jest, nie lubie go, ale trzymam bo sprawdza sie do filmowania dzieki stabilizacji.
    Natomiast zdjecia robie C FD28/2,8 (po przeliczeniu 42mm) - calkiem sensowny standard, takumarem SMC 50/1,4 (75mm) i takumarem SMC 135/3,5 (~200mm)
    Optycznie sa na prawde bardo dobre, dobrze lezą w ręku - tyle, że to manuale - gonić za dzieciakami z tym sie nie da, ale jakis portrecik, albo widoczek (czyli to co robie)... czemu nie
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    16ka jest OK - zdjęcia na prawde wychodzą conajmniej przyzwoite - taki maly set sampli kiedys zrobilem i sobie caly czas wisi...
    Faktycznie na f=8 można przymknąć oko na jakość, gorzej niestety jest na f=2.8, a i nawet w NEXie nie nadrobimy tego zwiększając ISO
    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    Natomiast zdjecia robie C FD28/2,8 (po przeliczeniu 42mm) - calkiem sensowny standard,
    Przestań się męczyć i kup sobie Sigmę 30mm/2.8 - b. dobry od pełnej dziurki i AF (choć nie najszybszy) się przydaje. Jak tylko się ta Sigma pojawiła to odstawiłem w kąt M42 28mm/2.8 i Mira 35mm/2.0 ....
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 13-08-2012 o 15:03

  6. #16

    Domyślnie

    Kupię, kupię
    28FD to wersja budżetowa, bo mam ważniejsze wydatki - jedyne w co zainwestowalem na chwilę obecną to wizjer, bo znacząco upraszcza życie
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  7. #17

    Domyślnie

    nex sreść bedzie hitem jak bedzie miało szkiełka ostre i małe a nie takie kartofle.
    dziś po teście af-a 5n versus jakiś olek z tańszej serii 3 i wykonanie to ja dziękuję za nex 6 czy inne 66
    body małe fajne bo się dobrze trzyma (grip) ale jak się włączy i popatrzy na szkła to... bida
    http://www.wix.com/jurkulesza/giefoto
    fx 700/17-35/50/12-24/180
    4/3 E400

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gie Zobacz posta
    nex sreść bedzie hitem jak bedzie miało szkiełka ostre i małe a nie takie kartofle.
    dziś po teście af-a 5n versus jakiś olek z tańszej serii 3 i wykonanie to ja dziękuję za nex 6 czy inne 66
    body małe fajne bo się dobrze trzyma (grip) ale jak się włączy i popatrzy na szkła to... bida
    Może ktoś to przetłumaczyć na polski?
    Pozdrawiam
    Rafał


  9. #19

    Domyślnie

    Ja rozumiem zarzut odnośnie AF. Ale NEX jest kupowany często pod dobre manualne szkła, więc w tym wypadku ten zarzut jest nietrafiony.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gie Zobacz posta
    nex sreść bedzie hitem jak bedzie miało szkiełka ostre i małe a nie takie kartofle.
    ciekawe stwierdzenie
    wydaje mi sie, ze nex'y zawsze beda mialy dosc duze szkla, bo wielkosc szkiel w tym przypadku jest zdeterminowana wielkoscia matrycy.
    Gdyby mozna bylo zrobic malenkie szkla do apsc, to juz dawno takie by byly na rynku - oferowane do nikona, czy tez do canona (choc akurat canon zrobil nalesnika 40mm). Do malych rozmiarow zblizaja sie 16ka sony, czy tez 30 od sigmy, jednak pozostale, a zoomy w szczegolnosci raczej zawsze beda duze, szczegolnie jesli zalozeniem bedzie duza swiatlosila, ewentualnie wysoka jakosc optyczna.
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


Strona 2 z 51 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •