Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Używam 55 w wersji ze światłem 3.5, jeśli tylko nie ostrzymy na nieskończoność (zresztą do tego to szkło nie zostało stworzone), można się pochlastać o brzegi zdjęcia.
    Ale nie o tym temat.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #22

    Domyślnie

    Oooj można się pochlastać o ten obrazek mamy te same wersje

    Ale wracając do tematu, z takim zestawem aż chce się korzystać z pełnego M cały czas szkoda że tego czasu czasem braknie

  3. #23

    Domyślnie

    Głównie M ale czasem zaszaleje i przechodzę na A

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Ale wracając do tematu, z takim zestawem aż chce się korzystać z pełnego M cały czas szkoda że tego czasu czasem braknie
    Zgadza się. Są sytuacje w których pełny manual spisuje się najlepiej. Studio, pejzaż, plener… znając swój aparat, wiemy jaką optymalną ekspozycję dobrać żeby wycisnąć z puszki możliwie najwięcej i zdobyć najlepszy materiał wyjściowy, do dalszej pracy nad zdjęciem -- już na komputerze.
    Ale bywa, że tryby A czy S są nie do przecenienia, zwłaszcza fotografując dynamiczne sceny.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  5. #25

    Domyślnie

    oczywiście dlatego napisałem że w studiu śmigam na manualu i jest miodzio resztę muszę ogarniać na szybko wiec priorytet przysłony i wio

  6. #26

    Domyślnie

    Odwieczna wojna postu z karnawałem
    Ja uważam, że tryb M jest w zupełności wystarczający do wszystkiego. Jeżeli korzystamy tylko i wyłącznie z niego, wchodzi nam w nawyk szybkie nim operowanie. Swego czasu pracowałem w redakcji motoryzacyjnej, gdzie robiłem także sport motorowy, tak szybki jak np. rajdy czy wyścigi motocyklowe i używałem Nikona FM2. Da się. Tryb M daje 100% kontrolę nad tym, co robimy i margines błędu zawsze jest mniejszy niż przy jakiejkolwiek automatyce. Wymaga to jedynie wprawy.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #27

    Domyślnie

    Ja od jakiegoś roku nie ustawiłem A/P/S itd. Zawsze M. Na początku było ciężko się przyzwyczaić, przepały, niedopały, utracone sceny...

    Ale teraz, jak włączam aparat to na oko jestem w stanie dobrać ekspozycję z dokładnością +-1/2. Przestałem się zastanawiać co przekręcić i w która stronę, nie myślę o tym i sceny przestały mi uciekać.

    Wcześniej robiłem tylko na A, ale po przesiadce z Pentaxa na Canona pojawił się problem... mianowicie, przy punktowym pomiarze światła i trybie A, po naciśnięciu spustu migawki do połowy, przekadrowaniu... ustawienia ekspozycji się zmieniały, nie da się tego zmienić i już. I to mnie zmusiło do M.. Idiotyzm Canona... ale tego nie wiedziałem przed zakupem... teraz zapewne miałbym d700

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pentaksik Zobacz posta
    Wcześniej robiłem tylko na A, ale po przesiadce z Pentaxa na Canona pojawił się problem... mianowicie, przy punktowym pomiarze światła i trybie A, po naciśnięciu spustu migawki do połowy, przekadrowaniu... ustawienia ekspozycji się zmieniały, nie da się tego zmienić i już. I to mnie zmusiło do M.. Idiotyzm Canona... ale tego nie wiedziałem przed zakupem... teraz zapewne miałbym d700
    Trochę nie ogarniam
    W Nikonie też jak przekadrujesz to zmienia ekspozycje.
    Do zablokowania jest AE-L.
    Pentax miaj jakoś inaczej?
    Pozdrawiam,
    Tomek

  9. #29

    Domyślnie

    W Canonie masz albo blokade ekspozycji na spuscie i strzelasz guzikiem na tylniej sciance albo a contrario - blokujesz ekspozycje " * " a strzelasz spustem. A jesli już o punktach, trybach i pomiarach to mam dziwny problem w moim C5D1 w trybie pomiaru punktowego przy stałkach mierzy, aż świszczy. Kiedy podepnę zumik i zmienię ogniskową z najszerszej na jakakolwiek inna to mam przepały rzędy +2 EV. Zmienie na pomiar matrycowy - hula aż miło ja każdej ogniskowej. Dodam, że matówke mam z klinem i rastrem jeżeli to cos zmienia, a szczerze wątpie. Co do trybu : D to strobing M reszta A
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henio Jawa Zobacz posta
    Trochę nie ogarniam
    W Nikonie też jak przekadrujesz to zmienia ekspozycje.
    Do zablokowania jest AE-L.
    Pentax miaj jakoś inaczej?
    W D90 można blokować ekspozycję po wciśnięciu spustu do połowy - ustawienie c1.
    Ale osobiście wolę do tego używać przycisku AE-L.
    Pozdrawiam Sławek
    www.lepszezdjecia.pl

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •