Close

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 111

Wątek: Sigma sd1

  1. #91

    Domyślnie

    Aparat za taka kasę ale jak widzę ergonomia guzikowa jak w canonie D400 itp. porażka.

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez noraczej Zobacz posta
    Cudownie przeskalowane sample do 1000px na dłuższym boku...

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez noraczej Zobacz posta

    "If we were to compare the Sigma SD1 to a traditional Bayer array camera the resolution is in general comparable to circa 30 megapixels. But depending on the subject the resolution sometimes can be even way higher."

    Interpretacja: bla bla bla, niby 30 megapixeli za 7k$.

    "For me personally though the real difference is the very hard to quantify “feel” of the pictures."

    Interpretacja: analogowy posmak z cyfrowej duszy, kable ze złota grają lepiej.

  4. #94

    Domyślnie

    A całość pisana przez kogoś kto ma dostęp do egzemplarza przedprodukcyjnego, czyli pewnie kolejnego "ambasadora" marki.

  5. #95

  6. #96

    Domyślnie

    Świetnie wygląda to porównanie barw na kwiatkach, gdize widać, jak Sigmowcy rozwiązali problem różowej czerwieni w Foveonie. Według mnie oni po prostu programowo zamieniają ten "ich" odcień na czerwień, przez co prawdziwie różowy kwiatek po prawej stronie nagle stał się czerwony (!) i wyraźnie odróżnia się od lewego kwiatka. A przecież oba są różowawo - fioletowe.

    Poprawnie:


    Sigma:


    A tu najlepiej widać te brednie o walce z MF, he he:

    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    A tu najlepiej widać te brednie o walce z MF, he he:
    Do czego się odnosisz? Tu chyba nikt nie pisał o MF.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #98

    Domyślnie

    Połowa talibanu sigmowego tak pisała, a że nie na tym forum, to inna sprawa.

    SD1 miała być poręczniejszą (!) wersją średnioformatowców, oferując identyczną, a nawet wyższą jakość obrazu (no bo pikseli jest "więcej", he he).

    Nawet po pierwszych samplach znaleźli się na DPR fanatycy, którzy udowadniali, że są one wyższej jakości (!) niż zdjęcia z 645D

    A wystarczy porównać to co powyżej, żeby zrozumieć, że mit bayer MP = 3xfoveon MP jest kompletną BAJKĄ.
    Ostatnio edytowane przez mathu ; 26-07-2011 o 21:08
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    .
    Nawet po pierwszych samplach znaleźli się na DPR fanatycy, którzy udowadniali, że są one wyższej jakości (!) niż zdjęcia z 645D

    A wystarczy porównać to co powyżej, żeby zrozumieć, że mit bayer MP = 3xfoveon MP jest kompletną BAJKĄ.
    fanatyków nie zmienisz
    nie bardzo jednak mozna porównywac MF z FF, bo MF ma mniejsze wymagania co do optyki i wychodzą różnice przy tylu samo MPx body FF i MF. Z korzyścią dla MF oczywiście. Czym więcej MPx tym przewaga MF będzie rosła.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #100

    Domyślnie

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...itowana-edycja

    To chyba w sumie powinno do działu "Humor" trafić...

    W zasadzie nawet bez tego drewna ta puszka jest z serii kolekcjonerskich

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •