Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonArturo Zobacz posta
    używam D5000 od roku- sprawuje się dobrze, ale żałuję, że go kupiłem( LV to totalna porażka
    Tez uwazam ze dodawanie opcji krecenia filmow w lustrzankach to jest pomylka , do video to kamera
    FX

  2. #22

    Domyślnie

    Aj tam. Mi sie ruchomy ekranik przydaje. Jak chcę szybko wyostrzyć to kręcę manualnie, ale mam za to 3 metry wzrostu lub jestem niewiele wyższy od gasiennicy i mam czyste spodnie:P
    Plusy w stronę D90 to większy i lepszy ekran, drugi wyświetlacz, śrubokręt, CLS, bateria, porządne gripy, rozmiar, nie kompresowany RAW. Reszta bez znaczenia dla mnie. Ogólnie jednak D5000 sobie chwalę i zostawię go nawet jak kupie lepszy korpus. Co do obiektywów, to jako uniwersalne szkło godny polecenia jest 18-105, zaś stałka do portretów...no cóż. Zależy jaka pucha i preferencje. Jeśli chcesz robić całe sylwetki w ciasnych miejscach to 35f1,8 będzie super. Jeśli jest wiecej miejsca, to 50mm. No i tu problem, bo D5000 nie ma śrubokręta i pójdzie automatycznie tylko 50f1.4 (ok 1300). Z D90 pójdzie bez problemu 50f1,8 (ok 450). Warto więc dołożyć do lepszego korpusu, bo mozesz zapiąć tańsze szkło i cena się wyrówna.
    Osiołkowi w żłoby dano- w jeden Nikon, w drugi Canon
    Zapraszam: www.pajacyk.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonArturo Zobacz posta
    używam D5000 od roku- sprawuje się dobrze, ale żałuję, że go kupiłem( LV to totalna porażka, więc ruchomy LCD jest bez sensu, brak śrubokręta, słaba ergonomia- musiałem dokupić grip)
    grip którego działanie samo w sobie jest porażka ...
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  4. #24

    Domyślnie

    jeśli musisz wybierać miedzy D5000, a K-X - bierz K-X - tylko pamiętaj, że to mała pucha - raczej do damskiej dłoni.
    Pentax K10D S 18-250, V 40; Yashica Mat; Canon 40D 17-85 USM; D90 N 18-105 - się nie kupił

  5. #25

    Domyślnie

    Mnie ergonomia D5000 całkowicie odpowiada. Jedynie przycisk blokady ekspozycji jest umieszczony w nieco niedogodnym miejscu, ale da się to przeżyć. Jedno kółko nie jest żadnym problemem. Podobno D90 ma większy wizjer, ale jakbym miał do czegoś dopłacać, to tylko do śrubokręta.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barto28 Zobacz posta
    Tez uwazam ze dodawanie opcji krecenia filmow w lustrzankach to jest pomylka , do video to kamera
    hm dziwne myślałem że LV to Live podgląd człowiek całe życie się uczy )
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  7. #27

    Domyślnie

    A poza tym nikt nie zmusza do kręcenia filmów, a zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A poza tym nikt nie zmusza do kręcenia filmów, a zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

    dokładnie tak jest
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  9. #29

    Domyślnie

    bierz d90 jak masz kasę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KwaK410 Zobacz posta
    bierz d90 jak masz kasę.
    albo D300 jak masz kasę ogólnie polecam D700 idealane na pierwsze lusto
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •