Mialem kx chwilke , ma wieksze mozliwosci niz d5000 ( manuale , krekta dystorsji i aberacji , w meni serwisowym korekta af ... ) . Bardzo fajny aparacik , niestety jest ciezki jako pierwsza puszka . Np z wbudowana lampa ustawia najnizszy mozliwy czas i przeslone , czasy rzedu 1/20-1/50 co czesto skutkuje poruszonymi osobami i wymusza prace w manualu ( nie kazdy umie sie tym bawic ) . No i tanie stalki ... 50 nie ma , teraz wraz z premiera pentaxa k5 wypuscili 35mm 2.4 , jezeli chodzi o osprzet typu lampy to tylko metz bo z sigma kx sie nie dogaduje a inni raczej omijaja pentaxa . Podsumowujac to wlasnie d5000 jest blizszy kompaktu ale bardziej sie nadaje na pierwsza puszke , jezeli do cioci na urodziny to d5000 , do powazniejszych zadan - kx ...
Szukaj



Odpowiedz z cytatem


Skontaktuj się z nami