Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    Mialem kx chwilke , ma wieksze mozliwosci niz d5000 ( manuale , krekta dystorsji i aberacji , w meni serwisowym korekta af ... ) . Bardzo fajny aparacik , niestety jest ciezki jako pierwsza puszka . Np z wbudowana lampa ustawia najnizszy mozliwy czas i przeslone , czasy rzedu 1/20-1/50 co czesto skutkuje poruszonymi osobami i wymusza prace w manualu ( nie kazdy umie sie tym bawic ) . No i tanie stalki ... 50 nie ma , teraz wraz z premiera pentaxa k5 wypuscili 35mm 2.4 , jezeli chodzi o osprzet typu lampy to tylko metz bo z sigma kx sie nie dogaduje a inni raczej omijaja pentaxa . Podsumowujac to wlasnie d5000 jest blizszy kompaktu ale bardziej sie nadaje na pierwsza puszke , jezeli do cioci na urodziny to d5000 , do powazniejszych zadan - kx ...
    d800 , nikor 14-24/2.8g ed , sigma 24-105/4 , sigma 70-200/2.8 ex dg os , 50/1.8 , 28-80/3.3-5.6 , mb d-12 i kupa pierdulek

  2. #42

    Domyślnie

    Przyklad :
    Zdjecie robione kx z tesar 2.8/50 + pierscienie posrednie :
    d800 , nikor 14-24/2.8g ed , sigma 24-105/4 , sigma 70-200/2.8 ex dg os , 50/1.8 , 28-80/3.3-5.6 , mb d-12 i kupa pierdulek

  3. #43

    Domyślnie

    hehe d5000 bliżej kompaktu ubawiłem się ,a ty pro d300s fotografie latasz z tą samą matrycą co w d5000 poza tym widzę że kolega zielony skoro lampa mu ustawia czasy .... korektę dystorsji d5000 ma , manuale nie wiem co to instrukcja ? bo tryb manual jest .. no to sie pośmiałem w jednym masz racje na początek d5000 ze względu na szkła które są ważniejsze niż puszka

  4. #44

    Domyślnie

    Chyba nie umiesz czytac z zrozumieniem , obsluge manualna to ja mialem w malym palcu za czasow smieny i starta ... A manuale w d5000 to sorki ...( d 90 tego nie ma , jest tylko srubkret ... specjalnie dla darkmajin to taka wiertarka w body co to kreci tanim obiektywem , jest dostepna od modelu d90 : ) ... D5000 brak srubokreta i manuali , d90 jest srubokret ale dalej brak obslugi manuali ... No i ...
    d800 , nikor 14-24/2.8g ed , sigma 24-105/4 , sigma 70-200/2.8 ex dg os , 50/1.8 , 28-80/3.3-5.6 , mb d-12 i kupa pierdulek

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazirus2411 Zobacz posta
    ...obsluge manualna to ja mialem w malym palcu za czasow smieny i starta ...
    Skoro tak, to koledze nie powinno przeszkadzać wprowadzenie wszystkich parametrów ręcznie....

    Jakub365, jeżeli zależy Ci na tym aby body posiadało pomiar ekspozycji poprzez obiektywy manualne, pomyśl o zakupie Canona, którego body współpracują ze szkłami manualnymi, ale nie wszystkie potwierdzają ustawienie ostrości lub wspomnianego Pentaxa, który i współpracuje ze szkłami manualnymi i potwierdza ostrość.

    Pozdrawiam

    PS. Oczywiście zostaje jeszcze seria Dxxx Nikona
    Ostatnio edytowane przez Ark ; 20-10-2010 o 07:14

  6. #46

    Domyślnie

    z ta praca w manualu nie chodzilo o mnie , pozyczylem koledze kiedys kx i malo mnie nie zjadl ( zapomnialem mu powiedziec zeby robil fotki z lampa w trybie sportowym , w manualu by sie zamotal ) jak zbaczyl poruszone osoby na zdjeciach
    d800 , nikor 14-24/2.8g ed , sigma 24-105/4 , sigma 70-200/2.8 ex dg os , 50/1.8 , 28-80/3.3-5.6 , mb d-12 i kupa pierdulek

  7. #47

    Domyślnie

    Tak czy owak, Jakub365 bierz Pentaxa, popracujesz na K-x, nauczysz się pracy z manualnymi obiektywami, których do Pentaxa masz sporo, a potem zawsze możesz zamienić body na wyższy model

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MiQ27 Zobacz posta
    Ta, jasne...kiepskiej baletnicy majtki przeszkadzają co wyraźnie sugeruję wypowiadający się w podanym przez Ciebie wątku . Dobry Pentax nie jest zły Poza tym K-x, a D90 to nie ta sama liga.

  10. #50

    Domyślnie

    Zły nie jest. Na forum Pentaxa też od dłuższego czasu próbują przekazać to koledze Jakubowi...

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •