Close

Strona 40 z 51 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #391
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Dobra, ja siępobawiłem tym odbiornikiem, a właściwie anteną - kombinowałem jak mogłem od drutu 1/4lambda (ze współczynnikiem skrócenia ) przez zwarcie wy antenowego do masy przez 100ohm, 1kOhm i bezpośrednio, a i tak na wyjściu pojawiają się impulsy jak jestem blisko routera WiFi.

    Jak jestem dalej (pare m) to jest lepiej i już jest "bez błyskania ir", i wtedy działa wyzwalanie w trybie su04 i to z przyzwoitych odległości, ale CLS się nie wyrabia i już nie wiem dlaczego.
    A do tego Białka zalała nam laboratorium i nie mam jak popatrzeć na przebiegi żeby rozkminic co się tam pokazuje i jak to wygląda

    Na koniec jeszcze usmażyłem działający odbiornik z phottixa (jak się człowiek spieszy to się... polaryzacja pie... myli znaczy się )

    W każdym bądź razie nie udało mi się opanować tego odbiornika, bo nadajnik działał ładnie. Nie wiem, najwcześniej w przyszłym tyg dorwę się do oscyloskopu to zobaczę co tam siedzi.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Może problem jest w samym odbiorniku Phottix, który chodzi zbyt szeroko, a z odbiornikiem Telecontrolli będzie OK

    EDIT

    RRQ2-868 ma +/-200kHz
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 20-05-2010 o 16:06

  2. #392

    Domyślnie

    Coś wygląda, że może pojawić się konieczność dodania jakiegoś sygnału "modulowanego" impulsami CLS-a...
    Albo przejście na sprzęt z modulacją FM...
    Ostatnio edytowane przez Marcin_gda ; 20-05-2010 o 17:48

  3. #393
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_gda Zobacz posta
    Coś wygląda, że może pojawić się konieczność dodania jakiegoś sygnału "modulowanego" impulsami CLS-a...
    Albo przejście na sprzęt z modulacją FM...
    Spokojnie, to tylko odbiornik Phottixa; być może zbiera wszystko od podczerwieni po mikrofale, albo jeszcze szerzej

  4. #394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Spokojnie, to tylko odbiornik Phottixa; być może zbiera wszystko od podczerwieni po mikrofale, albo jeszcze szerzej
    czyżby jakieś sygnały z kosmosu?

  5. #395
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    czyżby jakieś sygnały z kosmosu?
    Nie To tylko router WiFi
    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    [...] wyjściu pojawiają się impulsy jak jestem blisko routera WiFi. [...]

  6. #396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Nie To tylko router WiFi
    a czy on nie chodzi na zdecydowanie innej częstotliwości?

  7. #397
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    a czy on nie chodzi na zdecydowanie innej częstotliwości?
    Raptem jakieś 2000MHz

  8. #398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Raptem jakieś 2000MHz
    wynika z tego, że ten cały Phottix jest do d... i dlatego trzeba stosować kodowanie sygnału. Może faktycznie modulacja FM przyniosłaby poprawę sytuacji?

  9. #399
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Zobaczymy jak będzie z odbiornikiem Telecontrolli, poniżej selektywność z danych producenta

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    [...]RRQ2-868 ma +/-200kHz

  10. #400

    Domyślnie

    Z zaskoczeniem stwierdziłem, że watek jest w dziale lampy błyskowe. Jak przestaniecie pisac (i podbijać) to szybko przepadnie gdzieś w czeluściach działu o lampach.
    Przeniosę do wynalazków i własnych inicjatyw.
    Jak juz będzie "wersja produkcyjna" to sie da ogłoszenie w innym wątku.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 40 z 51 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •