Close

Strona 42 z 51 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #411

    Domyślnie

    Witam,

    na wstępie muszę napisać, że niestety nie wszystko do końca jest tak super, jak wcześniej napisałem. Okazuje się, że są problemy , jeśli odległość nadajnik - odbiornik jewst mniejsza niż 3 m. Na większe odległości wszystko działa ok. Na razie nie wiem dlaczego . Do 6 rano walczyłem, ale tego nie udało mi się rozwiązać.

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Jeśli pojawią się jakieś dodatkowe problemy, to ja zaczynam strugać prosty nadajnik i odbiornik analogowy....
    Najlepiej ten z krzemienia, albo... drewniany . A poważnie mówiąc, to pewnie nic nie da, bo prostr radyjka analogowe nie przeniosą żądanego pasma bez zniekształceń.


    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Hej,

    Niemożliwe, że tak powaliłem odbiornik nie doczytując o szybkości transmisji. Mea Culpa.

    W każdym razie widzę, że posunęliśmy się do przodu w tej koncepcji.
    QuadMan, jak znajdziesz chwilę to daj więcej detali Twojej modyfikacji.
    Pozdrawiam,
    Tomek
    Niestety wszystkie te proste radyjka mają Max data rate na poziomie 2400 - 4800 bps, a to niestety sporo za mało.


    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Ad.1. Tak. Mam 3 odbiorniki RRQ2 i 1szt nadajnika RT8-868, do tego 3 anteny SMD i jeden "patyk" 2dBi oczywiście na 868MHz.
    Czas na opis modyfikacji odbiornika na TDA 5210 albo na MAX1473:


    Najpierw FDP : Elementy zewnętrzne tego filtra to kondensatory C1 i C2. Trzeba zmienić je na C1=150pF i C2 = 68pF ( filtr dla f=15kHz, filtr Bessela ).

    Teraz próg komparatora - slicera: Trzeba zmierzyć wartość rezystancji rezystora R1 i jako R2 wziąć rezystor który spełnia warunek : R2= (15-20)*R1.

    To wszystkie modyfikacjie odbiornika na teraz. Na fotce, którą umieścił ArtErie nie jestem w stanie zidentyfikować tych elementów poza C1, bo ścieżki idą pod scalakiem. Trzeba wziąć miernik i poszukać. Co do R2, to być może jest on też na płytce, ( u mnie np. w rozwiązaniu z MAX1473 był ) ale pewnie ma o wiele większą wartość.
    UWAGA: C1, C2, C3, R1 są na płytce na bank, trzeba szukać do skutku !!!!

    Na teraz to tyle, muszę w końcu zabrać się za robotę, niestety. Pozostałe modyfikacje ( uniwibrator i stopień wyjściowy do diody IR ) później, wieczorem albo jutro jeśli nie dam rady.

    P.S. Panowie, nie macie jakiegoś freewarowego softu do wycinania obrazków ( i tekstu ) z PDF-ów ????

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  2. #412
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    [...]P.S. Panowie, nie macie jakiegoś freewarowego softu do wycinania obrazków ( i tekstu ) z PDF-ów ????
    Linuksowa przeglądarka .pdf Evince radzi sobie z tekstem w .pdf-ach bez problemu ( Ctrl + C; Ctrl + V).

    EDIT
    W nawiązaniu do schematu TDA5210 zamieszczonego przez QuadMan'a dorzucę jeszcze ten.

    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 21-05-2010 o 13:00

  3. #413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta

    P.S. Panowie, nie macie jakiegoś freewarowego softu do wycinania obrazków ( i tekstu ) z PDF-ów ????

    Pozdrawiam, QuadMan

    PRT SCR a pozniej np irfan

  4. #414

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez ArtErie
    Linuksowa przeglądarka .pdf Evince radzi sobie z tekstem w .pdf-ach bez problemu ( Ctrl + C; Ctrl + V).
    No niestety nie jestem Linuksowy.

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    PRT SCR a pozniej np irfan
    Dzięki, na razie tak robię.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  5. #415

    Domyślnie

    Stary, super dzięki za info. Bede patrzył na to po weekendzie bi teraz robota a weekend fotograficzny.

    Co do zrzutów ekranu to:
    http://www.wisdom-soft.com/products/...unter_free.htm

    jest free i robi co się che, całe, wycinki, do schwka, do pliku... do wyboru do koloru.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  6. #416
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie


    Powyżej zaznaczyłem rozmieszczenie elementów: C1; C2; C3 i R1 na RRQ2-868 z układem TDA5210

    Oznaczenie R1 „104” - czyli wartość rezystora R1 to 100kOhm

    Jeśli ktoś będzie miał możliwość, to proszę o weryfikację powyższych danych

    Proszę też zwrócić uwagę na jakość wykonania modułów, gdyż na jednym z elementów mam zwarte nóżki TDA5210 (widać to nawet na zdjęciu ).

  7. #417
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    [...]Teraz próg komparatora - slicera: Trzeba zmierzyć wartość rezystancji rezystora R1 i jako R2 wziąć rezystor który spełnia warunek : R2= (15-20)*R1. [...]
    Możesz mi wyjaśnić ten wzór? Bo cokolwiek podstawimy za R1, wynik będzie miał wartość ujemną...

  8. #418
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    15-20 to wartość orientacyjna od 15 do 20
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  9. #419
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrstac Zobacz posta
    15-20 to wartość orientacyjna od 15 do 20


    Dobre! A ja tu kombinuję jak ten "dzielnik" (czy jak to się tam nazywa) policzyć
    A możesz jeszcze napisać „15-20” - czego? Ohm, kOhm ???
    A najlepiej to konkretnie co mam tam zapakować, jeśli R1 to 100kOhm

  10. #420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta

    Dobre! A ja tu kombinuję jak ten "dzielnik" (czy jak to się tam nazywa) policzyć
    A możesz jeszcze napisać „15-20” - czego? Ohm, kOhm ???
    A najlepiej to konkretnie co mam tam zapakować, jeśli R1 to 100kOhm
    Czyli inaczej od 1500 do 2000 kOhm ( 1,5 do 2 MOhm ).

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

Strona 42 z 51 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •