Close

Strona 34 z 51 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #331
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    szymony zauważ, że nie ma tego ani N, ani C i chyba żaden inny system.
    Sądzę, że to sprawka księgowych którzy stwierdzili, że najpierw trzeba sprzedać ileś tam statków SU 800 i lamp z diodą IR, zanim zacznie się produkować body i błyskotki z dodatkowym chipem za 5$.
    Swoja drogą to kilka firm produkujących alternatywne wyzwalacze dla obu systemów będzie bardzo niezadowolona z powstania tego wątku
    Obyś nie wykrakał... i nie dostał niebawem listu z żądaniem... zaprzestania naruszeń
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  2. #332
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrstac Zobacz posta
    Obyś nie wykrakał... i nie dostał niebawem listu z żądaniem... zaprzestania naruszeń
    O przepraszam Nie ma tutaj naruszenia żadnego patentu, nie ma żadnej ingerencji w kod CLS, nawet nie zgłębiałem tego co oznaczają poszczególne impulsy
    To zwykły przedłużacz, taki jak kawałek kabla z gniazdkiem i wtyczką po obu końcach; do takiego przedłużacza można podłączyć TV, mikrofalówkę, albo komputer w zależności od potrzeb.
    W naszym przypadku kabel zastąpiony jest falą radiową, a można do niego podłączyć lampy i body Nikona, Canona, albo wieże stereo, czy też (prawdopodobnie) każde inne dwa urządzenia komunikujące się ze sobą po IR.
    A kto nam zabroni używać radiowego przedużacza od TV, jeśli chcemy nim połączyć lampy i body Nikona ?

  3. #333

    Domyślnie

    Lepiej zgłoście to jako patent. Nigdy nic nie wiadomo.

    Teraz to inna ciekawostka by się przydała: przeróbka YN 460-II do obsługi CLSa w slave.

  4. #334
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    Lepiej zgłoście to jako patent. Nigdy nic nie wiadomo.

    Teraz to inna ciekawostka by się przydała: przeróbka YN 460-II do obsługi CLSa w slave.
    To proste, wystarczy wnętrzności z SB 600 upchnąć w obudowę YN 460-II i przebudować tylny panel
    A tak poważnie, to czekamy na dodatkowe elementy do układu.
    Jeśli ktoś czuje się na siłach by zaprojektować płytki, a może nawet wykonać (zlecić wykonanie) ich większą ilość...
    Potrzebujemy też propozycji na standardowe obudowy do urządzeń. Dziś postaram się jeszcze raz zajrzeć do SB 800 i ocenić ilość wolnego miejsca jakie jest dostępne wewnątrz lampy...

  5. #335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Jak się okazuje, że jak się chce to można, a forumowicz potrafi! Ciekawe czemu żółte N, tych paru elementów za grosze nie raczyło upchnąć w swych zabawkach, lub jak dodatkowy osprzęt, czesząc nie małą koasiorę, przy okazji.
    Ale pewnie mają inne priorytety (doprowadzania do wściekłości rodzimych userów ).
    Chętnie wejdę w posiadanie tego wynalazku. W końcu będę mógł upchnąć sabinę w softboxa, czy oktę i nie martwić się o komunikację.
    być może chodzi tu o kwestie problemów z legalizacją takiej transmisji w krajach których sprzedawane są te lampki - może trzebaby było zbyt duzo pozwoleń albo nie udało się ustalić jednej wersji "akceptowanej wszędzie"...
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  6. #336
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    być może chodzi tu o kwestie problemów z legalizacją takiej transmisji w krajach których sprzedawane są te lampki - może trzebaby było zbyt duzo pozwoleń albo nie udało się ustalić jednej wersji "akceptowanej wszędzie"...
    W każdym kraju są dopuszczone otwarte pasma radiowe (nie licencjonowane) i są one ogólnie dostępne pod warunkiem nie przekraczania pewnych mocy nadawania i pewnych typów transmisji sygnału (obostrzenia dotyczą głównie sygnału audio i video, więc nas nie dotyczy).
    W przypadku Polski i pasma 868MHz dopuszczalna moc nadajnika to 500mW, co przy użyciu odpowiednich anten przekłada się na max zasięg około 16km ( nasze nadajniki to około 10mW).
    Podział dostępnych częstotliwości jest realizowany inaczej w Europie i USA (stąd różne częstotliwości między innymi PocketWizard'ów ). Potrzebne by były więc dwie wersje urządzeń, co nie stanowi żadnego problemu.

  7. #337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    być może chodzi tu o kwestie problemów z legalizacją takiej transmisji w krajach których sprzedawane są te lampki - może trzebaby było zbyt duzo pozwoleń albo nie udało się ustalić jednej wersji "akceptowanej wszędzie"...
    Owszem jakiś to problem jest. PW np. mają inne częstotliwości na hamerekę i jewropę. Tutaj praktycznie dwóch/trzech ludzi rozkminiło i opanowało temat, a duże korporacje nie mogą przeskoczyć takich drobiazgów? Tu nawet inżynier nie jest potrzebny, tylko dobry technik, po odpowiednim kierunku. Chyba faktycznie w korporacjach już sami księgowi zostali.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #338
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Owszem jakiś to problem jest. PW np. mają inne częstotliwości na hamerekę i jewropę. Tutaj praktycznie dwóch/trzech ludzi rozkminiło i opanowało temat, a duże korporacje nie mogą przeskoczyć takich drobiazgów? Tu nawet inżynier nie jest potrzebny, tylko dobry technik, po odpowiednim kierunku. Chyba faktycznie w korporacjach już sami księgowi zostali.
    Całoś sprowadza się do kwarcu na płytce modułu.

  9. #339

    Domyślnie

    zamiast wymyślać powody "dlaczego ktoś czegoś nie robi" pomyślcie jak to sprzedać i się dorobić
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  10. #340
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    zamiast wymyślać powody "dlaczego ktoś czegoś nie robi" pomyślcie jak to sprzedać i się dorobić
    Dlaczego chcesz płacić 500zł za coś co możesz mieć za 100zł ?

Strona 34 z 51 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •