Close

Strona 33 z 51 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #321
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Teraz dobrze?


  2. #322

    Domyślnie

    Looks goood!
    Lutuj waszmość

    czekam na rezultaty.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  3. #323
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Looks goood!
    Lutuj waszmość

    czekam na rezultaty.
    Muszę zamówić brakujące manele, więc jest szansa by Mk II było przed Mk I

    Dzięki za sprawdzenie
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 16-05-2010 o 00:05

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Muszę zamówić brakujące manele, więc jest szansa by Mk II było przed Mk I

    Dzięki za sprawdzenie
    Czy nie lepiej jednak pozostać przy "sprzęgu" optycznym między odbiornikiem a lampą? Jakaś przyssawka montowana na rzepa itp. rozwiązania...

  5. #325
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_gda Zobacz posta
    Czy nie lepiej jednak pozostać przy "sprzęgu" optycznym między odbiornikiem a lampą? Jakaś przyssawka montowana na rzepa itp. rozwiązania...
    Tutaj każde rozwiązanie prowadzi do celu i istnieje możliwość wyboru według indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

    EDIT

    Bardzo lubię takie "pomocnicze" pytania jakie właśnie zadałeś
    Przecież można z płytki odbiornika wyprowadzić dwa gniazda mini jack ( w dwóch rozmiarach by uniknąć pomyłki) i podłączać poprzez nie wymiennie diodę IR, lub gniazdo PC
    Wtedy decydując się na system z gniazdem w obudowie lampy, można jednocześnie używać lampy fabrycznej, czyli nie przystosowanej ( pożyczona, na gwarancji etc.).

    W takim przypadku (użyciu zewnętrznej diody IR ) będzie potrzebna bateria o większej pojemności ( nie wiem ja długo wytrzyma 23AE 12V napędzająca diodę IR), ale można zrobić dopinany drugi zasobnik z bat. 9V
    Na schemacie wyżej zanaczyłem miejsca gdzie można się wpiąć diodą IR (czerwony), a gdzie wyprowadzić przewód do lampy z wtyczką PC (niebieski).

    Dzięki Marcin_gda, fajny pomysł


    EDIT II

    Albo jedno gniazdo mini USB i odpowiednio polutować wyjścia w wyprowadzeniach
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 16-05-2010 o 06:57

  6. #326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Bardzo lubię takie "pomocnicze" pytania jakie właśnie zadałeś
    Przecież można z płytki odbiornika wyprowadzić dwa gniazda mini jack ( w dwóch rozmiarach by uniknąć pomyłki) i podłączać poprzez nie wymiennie diodę IR, lub gniazdo PC
    Wtedy decydując się na system z gniazdem w obudowie lampy, można jednocześnie używać lampy fabrycznej, czyli nie przystosowanej ( pożyczona, na gwarancji etc.).

    W takim przypadku (użyciu zewnętrznej diody IR ) będzie potrzebna bateria o większej pojemności ( nie wiem ja długo wytrzyma 23AE 12V napędzająca diodę IR), ale można zrobić dopinany drugi zasobnik z bat. 9V
    Na schemacie wyżej zanaczyłem miejsca gdzie można się wpiąć diodą IR (czerwony), a gdzie wyprowadzić przewód do lampy z wtyczką PC (niebieski).

    Dzięki Marcin_gda, fajny pomysł
    Proszę bardzo
    Z drugiej strony, czy miniaturyzacja takiego urządzenia za wszelką cene jest konieczna (myślę o baterii)? Wszak będzie to urządzenie montowane na statywie, razem z parasolką... Może dojdzie pojemnik na baterie dla lampy...
    Jeżeli będę sobie coś takiego robił, to niemal na pewno użyję baterii 9V, ze sprzęgiem optycznym. "rfCLS Device" będę przypinał rzepem do statywu.

    p.s. trzymam kciuki za rozwój projektu.

  7. #327
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Znalazłem gniazda i wtyki mini USB

    http://www.allegro.pl/item1013215440...00pln_szt.html

    http://www.allegro.pl/item1042182035...00pln_szt.html

    Wystarczy wyprowadzić z płytki odpowiednie połączenie i już odbiornik jest "uniwersalny".
    Kwestia zastosowania baterii 9V w odbiorniku, to dobranie odpowiedniego pudełka. Powinno ono mieć minimalne wymiary wenętrzne 95mm x 30mm x 30mm. Gdyby ktoś takie namierzył, będę wdzięczny za info

  8. #328

    Domyślnie

    Jak się okazuje, że jak się chce to można, a forumowicz potrafi! Ciekawe czemu żółte N, tych paru elementów za grosze nie raczyło upchnąć w swych zabawkach, lub jak dodatkowy osprzęt, czesząc nie małą koasiorę, przy okazji.
    Ale pewnie mają inne priorytety (doprowadzania do wściekłości rodzimych userów ).
    Chętnie wejdę w posiadanie tego wynalazku. W końcu będę mógł upchnąć sabinę w softboxa, czy oktę i nie martwić się o komunikację.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #329
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    szymony zauważ, że nie ma tego ani N, ani C i chyba żaden inny system.
    Sądzę, że to sprawka księgowych którzy stwierdzili, że najpierw trzeba sprzedać ileś tam statków SU 800 i lamp z diodą IR, zanim zacznie się produkować body i błyskotki z dodatkowym chipem za 5$.
    Swoja drogą to kilka firm produkujących alternatywne wyzwalacze dla obu systemów będzie bardzo niezadowolona z powstania tego wątku

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    szymony zauważ, że nie ma tego ani N, ani C i chyba żaden inny system.
    Sądzę, że to sprawka księgowych którzy stwierdzili, że najpierw trzeba sprzedać ileś tam statków SU 800 i lamp z diodą IR, zanim zacznie się produkować body i błyskotki z dodatkowym chipem za 5$.
    Jest SB800 i różniąca się wodtryskami, a funkcjonalnie gorsza SB900. Więc osobiście nie widzę problemu by obok SU800 było SU900 .Ale masz pewnie rację, księgowy tylko tabele w exelu widzi i tylko to go interesuje.
    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Swoja drogą to kilka firm produkujących alternatywne wyzwalacze dla obu systemów będzie bardzo niezadowolona z powstania tego wątku
    Dali ciała to niech się nie pultają. Mieli dosyć czasu, a i pewnie o wiele większe wszelkie możliwości, jednak ich gadżety ciągle działają, tak se.
    Ostatnio edytowane przez szymony ; 17-05-2010 o 11:49
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 33 z 51 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •