Close

Strona 32 z 51 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #311
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    [...]Pies sobie radzi. będzie dobrze!


    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Działa z 1/8000s
    To mnie nie dziwi, synchronizujemy bez opóżnień; z prędkością c=300 000km/s
    (tego proszę nie brać na serio )

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Realny zasięg "as it is" tak do 15m.
    Typowo dla Phottix'a, można zwiększyć do 100m przy lepszej antenie, ale to nie jest w tej chwili istotne

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    It's Jake Danniels Time
    Też mam dość, w końcu piątek wieczór jest
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 14-05-2010 o 22:26

  2. #312

    Domyślnie

    W górę kielichy,
    flaszki w dół...
    ...kto głupi niechaj pije pół....

    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  3. #313

    Domyślnie

    Żeby jeszcze można zagospodarować jakąś ciekawą niedrogą obudowę.
    Np http://cgi.ebay.co.uk/Hot-Shoe-Conve...item19bbd21913

    tylko to chyba troszeczkę maławe.

  4. #314

  5. #315
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Z obudową nadajnika nie ma problemu, układ mieści się chyba w każdym pudełku po "chińczyku"; w przypadku Phottixa zajmuje połowę miejsca w stosunku do oryginału.
    Z odbiornikiem jest trochę inna sprawa, bo choć moduły radiowe są tylko trochę większe od nadajnika to potrzebne są większe baterie (dla sterowania diodą IR). Odbiornik pracuje na 5V, więc potrzebuje 4x AA, lub baterii 9V.
    Przy komunikacji z lampa za pomocą przewodów (styki wyprowadzone na obudowę lampy) wystarczy mała bateria 12V 23AE.
    Można też użyć innych modułów niż Telecontrolli, które są mniejsze i zasilane napięciem już od 2V.
    Jak widać całość poczynając od sposobu sterowania lampą po dobór odpowiedniej obudowy jest ze sobą ściśle powiązana.
    Z pewnością większość użytkowników będzie zainteresowana odbiornikiem z diodą IR (układ bez ingerencji w budowę lampy), tutaj trzeba będzie szukać pudełka mieszczącego baterię 9V + około 50% przestrzeni na układ elektroniczny i wyłącznik, czyli wizualnie będzie to obudowa trochę większa od tej w odbiorniku Phottix (jakieś 6-8mm głębokości ).

  6. #316
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Tak to sobie rozrysowałem


    Czy ktoś może na to rzucić okiem? T1 w odbiorniku można zastąpić triakiem, nie wiem jak się oznacza polaryzację diody na schemacie, ale z miernikiem przy montażu sobie poradzę

  7. #317

    Domyślnie

    Emiter T1 musi też być jakoś spolaryzowany do masy układu, bo inaczej nie wysterujemy go.
    Triak ma to do siebie, że można go włączyć, ale wyłączy się dopiero jak prąd odbiornika (nie sterowania bramką) zaniknie do zera (w przybliżeniu) więc może być problem z wyłączeniem.

    teraz w twoim schemacie nie do końca rozumiem działanie t1 lub tej diody IR - to wygląda jakby miało nie działać.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  8. #318
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Ta część układu to tranzystor w obwodzie odbiornika i dioda IR w Sabinie włączona równolegle w obwód tranzystora (gniazdo na obudowie lamy).


    EDIT

    Juz kumam Zamiast T1 w odbiorniku muszę zastosować transoptor i będzie OK.
    ( nawet nie zamiast, a oprócz transportor musi byc wysterowany tranzystotem T1)
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 15-05-2010 o 19:16

  9. #319

    Domyślnie

    no to czekam na efekty.

    jak dojdzie moje zamówienie to poskładam rtCLS mkII
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  10. #320
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    no to czekam na efekty.

    jak dojdzie moje zamówienie to poskładam rtCLS mkII
    Tak sobie myślę, że trzeba zrobić uniweraslny projekt płytki dla wszystkich zainteresowanych
    Po stronie nadajnika wszysko jest identyczne, natomiast po stronie odbiornika za tranzystorem T1 wystarczy zrobiś ścieżki dla transoptora, lub wyjście na diodę IR.
    Chociaż to przecież nie ma znaczenia, bo wystarczy zrobić płytkę pod transoptor, a w przypadku zastosowania diody IR trzeba ją wlutować w miejscu transoptora ( + na wyjściu z tranzystora i - do masy ) pomijająć wyjście transoptora, lub mostkując ścieżki na płytce
    To samo z stabilizatorem, jeśli ktoś będzie zasilał odbiornik 4xAA, wystarczy zmostkować..

Strona 32 z 51 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •