Close

Strona 36 z 51 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #351

  2. #352
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Wymiar płytki nie sugeruje konieczności zakupu Phottixa w celu wykorzystania jego obudowy

    43x37mm to dokładnie tyle by zmieścić wszystkie potrzebne układy nadajnika + baterię 23AE 12V.
    Bateria zmieści się na górnej, wolnej części schematu jaki zamieściłem na poprzedniej stronie.
    Można też odciąć górną część płytki, gdyż układy zmieszczą się na płytce o wymiarach 37x25mm.

  3. #353
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Płytka nadajnika chyba gotowa Mam nadzieję, że wszystko OK...
    Wymiary 38x32mm (przy korzystaniu z obudowy Phottixa, można ją trochę przedłużyć by zyskać mocowanie na kołki)


  4. #354

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, Art Erie moduły radiowe które kupiłeś, jakie mają napięcia zasilania ?
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  5. #355
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Mam takie pytanie, Art Erie moduły radiowe które kupiłeś, jakie mają napięcia zasilania ?
    Nadajnik 4-13V (max 10dB dla 5V) i odbiornik 4,5-5,5V (napięcie na wyjściu V zasil. -1V).

  6. #356
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    To jest płytka odbiornika zwymiarowałem ją pod obudowę nadajnika
    Nie ma to jak pierwszy raz wow!

  7. #357
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Poprawiona wersja płytki odbiornika

    Schemat odbiornika:


    Rozmieszczenie elementów na płytce:


    Do punktów A i B podłączamy diodę zewnętrzną IR, punkty C i D służą do łączenia z lampą za pośrednictwem dodatkowego gniazda na obudowie.

    Druk (oczywiście lustrzane odbicie obwodu gotowe do naniesienia na laminat):


    Wymiary płytki 41,5mm x 20,5mm. Płytka optymalizowana do obudowy ( pojemnik na baterie 9V http://www.allegro.pl/item1023988349...ryty_5632.html)

    Zdjęcie poglądowe:


    Płytka z obwodem ma być połączona z modułem radiowym pod kątem prostym

    Tymancjo masz już moduły?

    Andrstac chyba wystarczające dane do zaprojektowania płytki? Moduł odbiornika to Telecontrolli RRQ2-868, pozostałe parametry miałem z pdf. ( części i laminat jeszcze do mnie nie dotarły ).
    Jak będziesz miał czas, to zrób jakąś alternatywny schemat płytki pod inną obudowę

  8. #358
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Myślę że wystarczające. Trochę co prawda inaczej to widzę (płytkę) - ale o tym dopiero w sobotę/niedzielę. Na razie to mam urwanie głowy w robocie. Jak się niewiele działo przez 2 miechy, tak ten tydzień...

    A co z nadajnikiem?
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  9. #359
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrstac Zobacz posta
    Myślę że wystarczające. Trochę co prawda inaczej to widzę (płytkę) - ale o tym dopiero w sobotę/niedzielę. Na razie to mam urwanie głowy w robocie. Jak się niewiele działo przez 2 miechy, tak ten tydzień...

    A co z nadajnikiem?
    Postaram się machnąć nadajnik dziś wieczorem
    Jesli ktoś ma ochotę budować swój zestaw równocześnie do mojego prototypu, prosze sprawdzic schemat i płytkę bo to moje "pierwsze" i nie daję głowy, że jest poprawnie

  10. #360
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Ok, ale nurtuje mnie jeden temat: czy ten schemacik z modułem Telecontrolli rzeczywiście działa? Bo że działa przeróbka Phottixa, to wiemy. A tutaj?...żeby para nie poszła w gwizdek...
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

Strona 36 z 51 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •