Tu akurat nie ma strachu, obwód taki jak na rysunku z dioda bd104 już mamy zrobiony i działa cacy na razie "po kablu"
Teraz Phottix, przemierzyłem sobie co jest na wyjściu radia w odbiorniku (punkt B) względem tego co wysterowuje tranzystor Q2 w nadajniku (punkt A)
Nadajnik
Odbiornik
Wyniki - zrzut ekranu oscyloskopu. Niebieski-nadajnik, żółty-odbiornik
Mierzyłem to kilka razy (to czyli sam tor radiowy) i wyniki sa powtarzalne.
Wyjście odbiornika odwzorowuje nadajnikowe wejście, stany jakie na nim zmierzyłem to ~0V jako stan niski i ~3V stan wysoki (przy zasilaniu 2xAAA = 3,2V).
czas opóźnienia jaki wnosi transmisja radiowa (na krótkim dystansie - takie miałem sondy do oscyloskopu) to średnio
td = 9,5us.
Nie obserwowałem żadnych przypadkowych impulsów na wyjściu radiowego odbiornika. Jedyne "1" jakie się pojawiały to te wywołane nadajnikiem.[...]
Skontaktuj się z nami