Close

Strona 24 z 51 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #231
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    [...]Teraz technicznie, w phottixie wysterowując tranzystor Q2 będę mógł "nadawać" radiowo.
    Tak mi się wydaje, można w ten sposób wysłać sygnał 0 lub 1.

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    A jak to wygląda w odbiorniku ? Sygnał 0 lub 1 (jest transmisja / nie ma) mogę brać z wyjścia RF-D płytki modułu odbiornika ?
    Próbowałem z wyjścia RF-D w odbiorniku wysterować bezpośrednio Q1 z pominięciem U1.
    Jednak nie udało mi się Jeśli masz oscyloskop możesz sprawdzić poziomy na wyjściu RF-D, to dużo wyjaśni.
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 13-05-2010 o 13:24

  2. #232

    Domyślnie

    Sprawdzę,
    na razie się wkręciłem i tez zamówiłem se nadajnik i odbiornik
    tym się jeszcze nie bawiłem
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  3. #233
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Przecież napisałeś, że już masz Phottix;a Zamówiłeś jeszcze Telecontrolli ?

  4. #234

    Domyślnie

    No ... jak się bawić to się bawić

    Phottixa zostawie będzie do studia (hhehhe mam już chyba 4 rodzaje wyzwalaczy )
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  5. #235
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Z Telecontrolli będzie prościej, bo jest dokumentacja no i masz wiedzę w temacie

  6. #236

    Domyślnie

    Zatem, koncepcje mam taką:


    jak ktoś widzi poważniejsze błędy pisać śmiało

    ide spróbować przemierzyć phottixa
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  7. #237
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Układ po stronie RX zakończyć za tranzystorem, połączyć z diodą IR w SB 800, dołożyć jeszcze stabilizację zasilania z Sabinowych aku i zamkąć wszystko w jej obudowie

  8. #238

    Domyślnie

    IMO koncepcja jest słuszna.
    Mam pewne wątpliwości co do "stopnia wejściowego", który jest tak naprawdę wtórnikiem napieciowym. Pytanie, czy prąd diody "wyda" dostatecznie wysterować tranzystor... Ale to kosmetyka.
    BTW, można by pokusić się o użycie zintegrowanych odbiorników do sterowania podczerwienią, jako odbiornika impulsów świetlnych.
    Trzymam kciuki za wynik eksperymentu

  9. #239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_gda Zobacz posta
    IMO koncepcja jest słuszna.
    Mam pewne wątpliwości co do "stopnia wejściowego", który jest tak naprawdę wtórnikiem napieciowym. Pytanie, czy prąd diody "wyda" dostatecznie wysterować tranzystor... Ale to kosmetyka.
    BTW, można by pokusić się o użycie zintegrowanych odbiorników do sterowania podczerwienią, jako odbiornika impulsów świetlnych.
    Trzymam kciuki za wynik eksperymentu
    Tu akurat nie ma strachu, obwód taki jak na rysunku z dioda bd104 już mamy zrobiony i działa cacy na razie "po kablu"

    Teraz Phottix, przemierzyłem sobie co jest na wyjściu radia w odbiorniku (punkt B) względem tego co wysterowuje tranzystor Q2 w nadajniku (punkt A)

    Nadajnik

    Odbiornik

    Wyniki - zrzut ekranu oscyloskopu. Niebieski-nadajnik, żółty-odbiornik

    Mierzyłem to kilka razy (to czyli sam tor radiowy) i wyniki sa powtarzalne.
    Wyjście odbiornika odwzorowuje nadajnikowe wejście, stany jakie na nim zmierzyłem to ~0V jako stan niski i ~3V stan wysoki (przy zasilaniu 2xAAA = 3,2V).
    czas opóźnienia jaki wnosi transmisja radiowa (na krótkim dystansie - takie miałem sondy do oscyloskopu) to średnio td = 9,5us.
    Nie obserwowałem żadnych przypadkowych impulsów na wyjściu radiowego odbiornika. Jedyne "1" jakie się pojawiały to te wywołane nadajnikiem.

    Inaczej mówiąc, wygląda to obiecująco

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez tymancjo ; 13-05-2010 o 18:02
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  10. #240
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Tu akurat nie ma strachu, obwód taki jak na rysunku z dioda bd104 już mamy zrobiony i działa cacy na razie "po kablu"

    Teraz Phottix, przemierzyłem sobie co jest na wyjściu radia w odbiorniku (punkt B) względem tego co wysterowuje tranzystor Q2 w nadajniku (punkt A)

    Nadajnik

    Odbiornik

    Wyniki - zrzut ekranu oscyloskopu. Niebieski-nadajnik, żółty-odbiornik

    Mierzyłem to kilka razy (to czyli sam tor radiowy) i wyniki sa powtarzalne.
    Wyjście odbiornika odwzorowuje nadajnikowe wejście, stany jakie na nim zmierzyłem to ~0V jako stan niski i ~3V stan wysoki (przy zasilaniu 2xAAA = 3,2V).
    czas opóźnienia jaki wnosi transmisja radiowa (na krótkim dystansie - takie miałem sondy do oscyloskopu) to średnio td = 9,5us.
    Nie obserwowałem żadnych przypadkowych impulsów na wyjściu radiowego odbiornika. Jedyne "1" jakie się pojawiały to te wywołane nadajnikiem.[...]
    Hmm, wprawdzie z urządzeń pomiarowych do monitorowania sygnału na RF-D miałem tylko młotek ale nie wiem dlaczego 3V nie wysterowało mi tranzystora Q1 w odbiorniku ?
    A może wysterowało, ale nie udało mi się tego zarejestrować moim "pajączkiem" współpracującym z Audacity?
    Tak czy owak Twoje wyniki sa bardzo zachęcające Nie podoba mi się jedynie opóżnienie na poziomie 9,5us, ale podejrzewam, że jest ono spowodowane koderem w nadajniku, bo chyba go nie wylutowałeś?

Strona 24 z 51 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •