Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Dylemat

  1. #21

    Domyślnie

    szymoniak jak w kropce to rzut monetą (35mm czy 50mm) ,
    obydwa obiektywy mają zalety i warto je mieć ,
    ty zdecyduj co wolisz szeroko (35mm) bardziej pod krajobraz czy wąsko (50mm) bardziej pod portret ,
    bez testów to trudna decyzja ale może ktoś ze znajomych ma lustrzankę i podobne obiektywy .

  2. #22

    Domyślnie

    Niestety wśród znajomych jestem nadwornym fotografem i nie bardzo nawet mają pojęcie o sprzęcie

  3. #23

    Domyślnie

    poszedłem za radą i wskutek rzutu monetą ślepy los wybrał za mnie 50.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rainer Zobacz posta
    50 to takie ni w d... ni w oko ( w tej dziedzinie oczywiście).
    Jakby co to mam odmienne zdanie
    Fajna i tania portretówka pod DX!
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #25

    Domyślnie

    no właśnie portretówka to ja wiem. ale tam była mowa o krajobrazach

  6. #26

    Domyślnie

    Każdy ma inne preferencje odnośnie fotografii ale krajobrazy z bliskiej odległości 10-35mm najlepszy zakres pod DX a dalekie przestrzenie 70-300mm (DX),
    najlepiej mieć kilka obiektywów i objąć cały zakres ogniskowych ale to raczej plan zakupów na kilka lat .

  7. #27

    Domyślnie

    no na dalekie przestrzenie narazie jupiter. a teraz to ma być szkło na zdjęcia z małą GO które będzie dodatkiem do 16-85. Chyba ze stanie się odwrotnie bo często widze wpisy o tym że po kupnie stałki ludzie w ogóle ich nie odpinają od body

  8. #28

    Domyślnie

    35mm można by przyspawać do body bo to standardowy zakres pod DX szymoniak
    50mm pomimo że mam 2 rok i lubię ten zakres to nie przyspawałbym go do body bo to już lekki teleobiektyw pod DX ,

  9. #29

    Domyślnie

    I nadaje się w zasadzie tylko do jednego celu - portrety(toć kąt widzenia odpowiadający 75mm w FF).Krajobrazu,miasta,wnętrza tym nie ugryziesz.No pewnie,że można,ale po co?
    A new shit has come to light...

  10. #30
    Gaduła
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Kamieniec Ząbkowicki
    Posty
    3 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Jakby co to mam odmienne zdanie
    Fajna i tania portretówka pod DX!
    Cytat Zamieszczone przez szymoniak Zobacz posta
    no właśnie portretówka to ja wiem. ale tam była mowa o krajobrazach
    No właśnie mój post odnosi się tylko do zastosowania 50 w krajobrazach (DX).
    D610 | N 16-35 VR | N 85/1.8D | T 90/2.8 Di | T 70-300 VC || D70s | N 18-70/3.5-4.5

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •