Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Dylemat

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Dylemat

    Jak mówi temat zastanawiam się czy jest sens kupować d90 teraz z 50 1.8, jeśli w połowie maja lub trochę później będę miał 16-85? Czy lepiej poczekać czy wziąć ze stałką i się uczyć. Do tego będzie jupiter 37a. Pomóżcie proszę Dodam, że biorę też pod uwagę 35 bo bardziej skłaniam się ku krajobrazom niż portretom ale docenię każdą opinię
    Ostatnio edytowane przez szymoniak ; 19-04-2010 o 19:30

  2. #2

    Domyślnie

    bierz a zooma zawsze kupisz nawet 18-70 za 400zł
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

  3. #3

    Domyślnie

    ale który bo 10 stopni niby nic ale jednak. a zoom to i tak bedzie 16-85

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym wziął D90 +35, i tyle.
    Tylko, że ja 80% zdjęć robię 35 i 50
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #5

    Domyślnie

    no a to ma być moje pierwsze lustro. To może inaczej jak bardzo 35 nie nadaje sie do portretu a 50 do krajobrazu?

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Kamieniec Ząbkowicki
    Posty
    3 038

    Domyślnie

    Jak bardziej skłaniasz się ku krajobrazom, to bierz 35... 50 to takie ni w d... ni w oko ( w tej dziedzinie oczywiście).
    35 zrobisz portret , ale raczej całej postaci.
    D610 | N 16-35 VR | N 85/1.8D | T 90/2.8 Di | T 70-300 VC || D70s | N 18-70/3.5-4.5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rainer Zobacz posta
    Jak bardziej skłaniasz się ku krajobrazom, to bierz 35... 50 to takie ni w d... ni w oko ( w tej dziedzinie oczywiście).
    35 zrobisz portret , ale raczej całej postaci.
    Też jestem zdania że 50tka jest ni w ... n w oko na DX

    co do 35tki - niekoniecznie portret całej postaci, z powodzeniem można robić również ciasny portret z tym że trzeba podejść dość blisko, a to już nie każdemu odpowiada
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rainer Zobacz posta
    50 to takie ni w d... ni w oko ( w tej dziedzinie oczywiście).
    Jakby co to mam odmienne zdanie
    Fajna i tania portretówka pod DX!
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9

    Domyślnie

    35 do robienia portretów nadaje się jak łyżka do jedzenia ziemniaków niby się da ale jakoś to dziwnie wygląda, 50 do robienia krajobrazu nadaje się jak widelec do jedzenia zupy nie daje rady ogarnąć tego co musi
    D5000 + Nikkor 18-55G VR, Nikkor 50 1.4G

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kris1109 Zobacz posta
    35 do robienia portretów nadaje się jak łyżka do jedzenia ziemniaków niby się da ale jakoś to dziwnie wygląda, 50 do robienia krajobrazu nadaje się jak widelec do jedzenia zupy nie daje rady ogarnąć tego co musi
    Teoria ciekawa i patrząc na ogniskowe sensowna ale szczerze to mam N50mm f/1,8 i jak zechce to i krajobraz ładny zrobię (trochę chodzenia/oddalania ale da się ) ,
    Nikkor 35mm to nie Nikkor 85mm ale też portret da się fajny zrobić > oczywiście jak fotograf dobry .

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •