Close

Strona 64 z 77 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #631
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez the-k Zobacz posta
    orientujecie się w jakich cenach chodzi teraz S5 Pro w idealnym stanie?
    Cena jaką zaproponowałeś na giełdzie MZ jest atrakcyjna.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  2. #632
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Robin, co możesz powiedzieć nt. różnic w obrazowaniu D700 i S5 Pro?
    Jak pytasz mnie to ja powiem krótko to zupełnie, zupełnie inne obrazki mimo, że oba syfrowe są
    Długo by pisać w czym rzecz i w czym różnica i wcale nie koniecznie na korzyść S5. Najlepiej to samemu zobaczć i to na zdjęciach w róznych okolicznościach w różnym świetle. Bezpośrednio moim zdaniem tych dwóch aparatów, a co za tym idzie obrazowania nie powinno sie porównywać. Fuji swoje fochy ma, ale trzeba być tego swiadomy przy wyborze sprzętu.

  3. #633
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Najlepiej to samemu zobaczć i to na zdjęciach w róznych okolicznościach w różnym świetle. Bezpośrednio moim zdaniem tych dwóch aparatów, a co za tym idzie obrazowania nie powinno sie porównywać.
    Ke? Czemu tak? Możesz rozwinąć?

  4. #634
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Ke? Czemu tak? Możesz rozwinąć?
    Nie bardzo potrafię bo to kwestia osobniczych doznań wizualnych i tego co się podoba, albo nie. Można by długo dyrdymały prawic o przewadze jednego obrazka nad drugim. Dla mnie są tak różne, że nie bardzo porównywalne szczególnie przy powiększaniu bo na papierze 15x21 sam nie rozpoznaje czy to z D700 czy z S5 zwłaszcza jak coś kolorystycznie nagmeram w pliku. Żeby jednak coś z sensem powiedzieć to S5 bardziej realistycznie naturalniej oddaje barwy choć często idzie w magnetę. Temat szumu na powiększeniu D700 jest bezkonkurencyjny choć ostatnio przez pomyłkę na ISO 2000 zrobiłem parę fotek Fujikiem i po małym praniu są BDB. matryca Fuji lubi świtało, dużo światła, z tego powodu używam tego aparatu zasadniczo na plenerki gdzie na jednym zrobię ze 100 kadrów i jestem zadowolony

    ps
    za parę chwil będę swego fijika sprzedawal wiec nie chcę aby to było odebrane jako reklama
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 14-09-2009 o 19:13

  5. #635

    Domyślnie

    mogę to potwierdzić - do plenerów z w miarę dobrym światłem fuji jest genialny, gdy światła nie ma za dużo to już niestety podczas obróbki jest walka.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #636
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    155

    Domyślnie

    czy ja wiem, wydaje mi się, że wcale nie jest tak źle z mała ilością światła, chociaż tutaj przeszkadza głownie podbijanie ISO i szum który wychodzi. Wydaje mi się również, że trochę zimniejsze kolory wychodzą wtedy,,
    Zdecydowanie plenery dzienne i studio to najlepsze środowisko tego aparatu..

  7. #637

    Domyślnie

    Aparat spokojnie radzi sobie z ISO800 i zostawia nawet miejsce na obróbkę. Po lekkim odszumieniu koloru zostaje tylko monochromatyczne ziarno.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  8. #638

    Domyślnie

    nie mogę rozgryźć jednej rzeczy w S5
    robie w RAF wielkość mam ustyawioną na M czyli 3024x20126 (czyli dla 6MP) a pliki mają po 4256px czyli są interpolowane.

    czy w RAF nie można robić 6MP plików?

  9. #639

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez life Zobacz posta
    nie mogę rozgryźć jednej rzeczy w S5
    robie w RAF wielkość mam ustyawioną na M czyli 3024x20126 (czyli dla 6MP) a pliki mają po 4256px czyli są interpolowane.

    czy w RAF nie można robić 6MP plików?

    mylisz chyba RAF z RAW kolego

  10. #640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    mylisz chyba RAF z RAW kolego
    Nic nie myli

Strona 64 z 77 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •