Close

Strona 65 z 77 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Robin, co możesz powiedzieć nt. różnic w obrazowaniu D700 i S5 Pro?
    ja nie Robin, ale mam podobny zestaw. Potwierdzam to co napisane zostało wcześniej: WB zdecydowanie lepszy w Fuji- d700 leci w żółcie ale... często s5 leci w magente. Ja subiektywnie rozpoznaje różnice w obrazkach i to co wychodzi z d700 jest dla mnie lepsze (wydaje mi się bardziej przestrzenne, czyste - lepiej mi się obrabia te pliki - poza światłami są znacznie bardziej "elastyczne"). Rozmawiałem niedawno z kolegą, który ma ten sam zestaw i odczucia miał podobne. Choć to wszystko oczywiście jest subiektywne...

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez life Zobacz posta
    nie mogę rozgryźć jednej rzeczy w S5
    robie w RAF wielkość mam ustyawioną na M czyli 3024x20126 (czyli dla 6MP) a pliki mają po 4256px czyli są interpolowane.

    czy w RAF nie można robić 6MP plików?
    W czym otwierasz te pliki? Bo np. Lightroom zawsze wyświetla RAFy jako 12MP, a w ACR można wybrać rozmiar 6 lub 12MP.
    Ostatnio edytowane przez mishieck ; 20-09-2009 o 12:06


  3. #643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mishieck Zobacz posta
    W czym otwierasz te pliki? Bo np. Lightroom zawsze wyświetla RAFy jako 12MP, a w ACR można wybrać rozmiar 6 lub 12MP.
    w LR2 wiec wszystko jasne

    dzięki za pomoc

  4. #644

    Domyślnie

    RAF-y mają 12 MP bo tyle ma matryca. Ustawienia rozdzielczości dotyczą tylko JPG.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  5. #645
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    122

    Domyślnie

    RAF-y (czyli fujikowa nazwa RAW-ów) mają 2x po 6mpx i teraz zależy jaki program jak zinterpretuje, programiści LR uznali że jako 12mpx.
    ACR się nie różni od LR bo LR jest przecież o ACR oparty. Wszystko przez to że Fufu ma matryce na schemacie plastru miodu, jak poszukasz to dowiesz się dlaczego z tego można wyciągnąć 12mpx niby interpolowane ale nie porównywalnie lepsze niż zwykła interpolacja 6mpx.
    S5PRO, D7000 - szkiełka, lampki itp

  6. #646

    Domyślnie

    czy w s5 pro mozna zmienic nazwe katalogu w ktory maja byc zapisywane zdjecia? chodzi mi o ten ktory sam tworzy na karcie 100_FUJI

  7. #647

    Domyślnie

    A ja odkryłem ostatnio ciekawą rzecz dotyczącą podglądu zdjęć. Robiąc głównie w RAWach wkurzało mnie, że na maksymalnym powiększeniu w aparacie nie jestem w stanie do końca określić, czy zdjęcie jest ostre czy też nie.

    Okazuje się, ze S5 zaszywa w RAWach jpg w rozmiarze S. Wystarczy ustawić RAW+JPEG (M) by mieć większe zbliżenie, nie mówiąc już o RAW+JPEG (L). Mam nadzieję, że komuś to pomoże


  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    czy w s5 pro mozna zmienic nazwe katalogu w ktory maja byc zapisywane zdjecia? chodzi mi o ten ktory sam tworzy na karcie 100_FUJI
    Hmm ja mam 809_FUJI jak go usunę to zawsze robi taki sam katalog może ktoś wie dlaczego?

  9. #649

    Domyślnie

    no niestety 971_FUJI... po wlozeniu jakiegos "obcego" CFa...

  10. #650

    Domyślnie

    A ja mam małe pytanie. Mianowicie włączyłem po raz pierwszy tryb RAF + JPG (L) i ku mojemu zdziwieniu po zgraniu z karty zamiast plików:
    _DSF5618.RAF + _DSF5618.jpg
    są:
    _DSF5618.RAF + _DSF5618 (56).RAF (oba o identycznej zawartości i wadze 24,5MB)

    Ktoś wie skąd to się wzięło? Drugi raz już to się nie powtórzyło - jak na razie

Strona 65 z 77 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •