Cieszę się, bo S5pro to dobra puszka i byłoby szkoda. Zwłaszcza, że nie jest już produkowana od ponad 3 lat... Serwisy już nie bardzo chcą naprawiać z powodu braku części.
Szukaj
Cieszę się, bo S5pro to dobra puszka i byłoby szkoda. Zwłaszcza, że nie jest już produkowana od ponad 3 lat... Serwisy już nie bardzo chcą naprawiać z powodu braku części.
Illuminatio per scientia et technicae...
Właśnie dlatego problemy z S5-ką doprowadziły mnie do takiego przerażenia, wręcz rozpaczy... Z każdym rokiem coraz bardziej tracę nadzieję na to, że Fuji zaprezentuje kiedykolwiek kolejną lustrzankę![]()
Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...
Sorki za zawracanie glowy,bo albo sam cos niechcacy przestawilem(nie moge dojsc co)albo padl autofocus.Tydzien temu robilem fotki,wszystko bylo ok,dzis wyjalem aparat z torby,chce zrobic zdjcie a tu zonk.po wcisnieciu guzika do polowy,na wyswietlaczu gdzie jest licznik pozostalych zdjec wyswietla sie r07,lampka autofocusa nie swieci,aparat nie ostrzy na zadnym obiektywie,zniknal beep choc nutka sie wyswietla,mozna ostrzyc manualnie,w menu nic nie przestawialem,body i szklo ustawione na S.Sorki bo bycmoze problem jest blachy,ale sam nie potrafie skumac co przestawilem.Ma ktos jakis pomysl?
D70s kit,N50 1,4D,SIGMA28-300D IF f3.5-6.3
r07 po naciśnięciu spustu do połowy, pokazuje ilość miejsca na zdjęcia w buforze; lampka AF może nie świecić, jeśli AF jest ustawiony na jedno z bocznych pól; beep nie będzie działał w trybie C i M, w trybie M nie będzie też działało wspomaganie diody AF.
Ustaw wybór pola AF na centralny, sprawdż czy na korpusie wbrane jest S (single), sprawdż czy obiektyw jest prawidłowo zapięty, ewentualnie przemyj styki benzyna do zapalniczek.
D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd
Zrobilem jak napisales,bez rezultatu.
D70s kit,N50 1,4D,SIGMA28-300D IF f3.5-6.3
Próbowałeś z innym szkłem? Bo już nic nie przychodzi mi do głowy.
D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd
Nie robileś ostatnio zdjęć z manualnym ustawianiem ostrości? Skoro w aparacie wszystko wydaje się być ustawione prawidłowo to może obiektywy są przestawione na manual?
Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...
Tak,z roznymi,17-55,10-20,70-300,nic z tego,jutro wezme aparat do sklepu,zapytam sprzedawce,jak nic nie poradzi to serwis.
D70s kit,N50 1,4D,SIGMA28-300D IF f3.5-6.3
Ostatnio robilem fotki obiektywem 70-300vr na autofocusie,nie na manualu.Niczego nie zmienialem.
D70s kit,N50 1,4D,SIGMA28-300D IF f3.5-6.3
Ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy to sformatowanie ustawień aparatu z poziomu menu (tu uwaga bo aparat ustawi automatycznie średnią rozdzielczość i jakość zdjęć). Jeśli w aparacie coś się po przestawiało może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi. A jeżeli to nic nie da to tak jak pisałeś wcześniej: przetestowanie aparatu z zupełnie innym obiektywem i jeśli dalej nie będzie działać - serwis
Moje problemy były zupełnie inne bo dotyczyły komunikacji aparatu z komputerem (prawdopodobnie też zapisu zdjęć) i rozwiązaniem okazał się format wszystkiego - aparatu i wszystkich kart pamięci. Od tamtej pory sprawuje się wzorowo.
Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...
Skontaktuj się z nami